Jump to content

sShoguNn

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

Durum yanıtları bölümüne sShoguNn kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Burası spammer yuvası olmuş :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

eeee bakarsan bağ bakmazsan dağ olur :evil-smile-onion-head-emoticon:

2. Dutlukları hep kesmişler :D

3. Yav arkadaş cidden bölümlere yorum yazasım gelmiyor artık. Güncel bölüm çıkıyor, herkesle beraber bir yorum atıyorsun bir bakıyorsun ki yorumun beklemede, saatler sonra yorumun atılmış oluyor... Neden bu yorumlar böyle beklemeye alınıyor anlamıyorum. Cidden insanın yorum atmaya hevesi kaçıyor. :/ 

1. sShoguNn

sShoguNn

Evet bu beklemede kalma olayı beni de rahatsız ediyor.

2. (See 4 other replies to this status update)

4. Kasım 2014 - Kasım 2021.

Anime izlemeye başlayışımın 7. yıl dönümü kutlu olsun. :cheer3-onion-head-emoticon::happy-birth-day1-onion-head-emoticon::happy-birthday-crazy-rabbit-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::cheer2-onion-head-emoticon:

Bu süreçte, brüt miktar olarak 803, net miktar olarak ise 582 tane anime bitirilmiş bulunmaktadır.  :congrats-onion-head-emoticon::hehe-onion-head-emoticon::smoking2-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

sana direkt olarak favoriler listemi öneririm :hehe-onion-head-emoticon:

Elfen Lied

Clannad: After Story

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Steins;Gate

Shingeki no Kyojin

Ergo Proxy

Monster

Gungrave

Death Note

Kenpuu Denki Berserk

2. (See 1 other reply to this status update)

5. Hiçlik hakkında çok güzel bir şiir yazdım bunu buraya atıyorum

Yazdığım en güzel şiirdi okuduğunuz için teşekkür ederim bir yerde paylaşırken lakabını da yayınlarsanız çok mutlu olurum iyi günler?

1. sShoguNn

sShoguNn

bu daha çok "boşluk" hakkında bir şiir olmuş.

hiçlik hakkında yazılan bir şiir şu anda hiçbir yerde hiçbir zaman var olmamış bir şiir olurdu.

hatta adından bahsettiğimiz anda bile bir düşünce şeklinde bile var olsa o şey artık hiçlik olmaktan çıkıyor.

bu yüzden henüz hiç kimse tarafından düşünülmemiş bir şey hiçliktir.

2. (See 2 other replies to this status update)

6. Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler Miura Sensei. Huzur içinde uyu.

1. sShoguNn

sShoguNn

n-ney? şa-şaka mı bu? :stoned-onion-head-emoticon::what-crazy-rabbit-emoticon::cruch-onion-head-emoticon:

olamaz böyle bişey ya oha

hep düşünüyodum ölmeden mangayı bitirse diye ya :crying3-onion-head-emoticon:

2. (See 5 other replies to this status update)

7. Fumetsu no Atnata E başta olmak üzere 2021'de dikkatimi çeken bir kaç seri varr. Özellikle de Evangelon'un ve Sidonia no Kishi'nin filmleri en çok beklediklerimden. Hayırlısı bakalımm. u.u

1. sShoguNn

sShoguNn

Sidonia no Kishi filmi mi vaaay

Sevdiğim animenin filmi mi geliyomuş peki 3. sezon gibi mi olacak

2. (See 1 other reply to this status update)

8. 2016 yılında Re:Zero'yu ilk izlediğimde çok büyük haksızlık yapmışım ve çok yanlış değerlendirmişim. 4 yıl sonra bugünlerde son birkaç gündür 13 bölümlük yeni versiyonu izliyordum çünkü 2. sezona geçmeden önce animeyi hatırlamak istedim ama hatırlamanın yanı sıra büyük bir hata yaptığımı da farkettim. Yıllar önce hangi kafadaymışım bilmiyorum ama bu animeyi ben nasıl olumsuz değerlendirişim aklım almıyor. Şu an izlediğimde hiç sıkılmadan ve çok keyif alarak izledim. Sanki 4 yıl önceki ben farklı biriymiş gibi orjinal animedeki yorumumu okuyunca bile şaşırdım. Mesela animedeki en önemli bölüm olan 18. bölüme "sıkıldım, çöp bölüm, ne alaka bütün bölüm diyalogla geçiyor" falan demişim. Halbuki ben animeyi hiç anlamamışım ve animenin işlenişindeki en önemli bölüm olduğunu yeniden izleyince farkediyorum. Yeni versiyonda 10. bölüme denk geliyor 18 ve 19'un birleştirilmiş hali. Yanlış değerlendirmeler yaptığım için Re:Zero'dan özür dilerim. Subaru, Emilia, Rem, Ram hepinizden özür dilerim :uhuhuh-onion-head-emoticon: Hatta ne hikmetse anime hakkında hatırladıklarım zaten %5 falandı. Çünkü tekrar izlerken sanki ilk defa izliyormuş gibi oldum. Bu da yeniden değerlendirmeme ve 7/10 puanımı 9/10 olarak yükseltmeme olanak sağladı.

1. sShoguNn

sShoguNn

@Pseudohomophylus Ben de gerçekten büyük bir istisna oldu bu anime. Normalde bu kadar büyük bir fikir farklılığına düşmemiştim hiç :D

@Gallardo 

Spoiler

2x4'te sıkıldım nedense :D çünkü kendi zihninde yaşıyor sonuçta o yüzden gerçekçi hissettirmedi bana o duygular yani sadece kendinle yüzleşmiş gibi oldu

9. 500'üncü tekil animemi de bitirmiş bulunmaktayım :cheer3-onion-head-emoticon::cheer2-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::happy-onion-head-emoticon:

ikincil üçüncül sezonlar ve diğer eklentilerle beraber 700'e yakın bir sayı var ancak her animeyi tek sayarsak 500 :congrats-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

ben ilk 100'den önce liste yapmaya başlamıştım o yüzden sıkıntı olmadı pek :D

10. Öncelikle selam. Sosyal medya ve animeye uzun bi ara verdikten sonra, forum sitesinde biraz vakit öldürüp, insanlarla sosyalleşmek fena olmaz diye düşündüm. Açalı bi kaç saat olmasına rağmen insanların görüşlerini okumaya kendimi kaptırmışım. Kendime gelicek olursam lise 3e gidiyorum. Bilim kurgu, dejavu, dram, yaşamdan kesitler gibi animeleri izlemeyi seviyorum. Tanışıp sohbet etmek isterseniz yazabilirsiniz. OwO

1. sShoguNn

sShoguNn

hoş geldin :hi-onion-head-emoticon: tanışma kaynaşma bölümüne konu da açabilirsin daha fazla kişi görür :ahaaah-onion-head-emoticon:

11. Az önce bir mail gelmiş bana ne kadar iyi insanların olduğunu hatırlattı :) 

Bu arkadaş bir tane piyangodan 150 milyon dolar kazanmış ve bunu insanları dağıtıp (2 milyon dolar) onları mutlu etmeye karar vermiş :big-eye-onion-head-emoticon: herhangi ülkeden rastgele seçim yaparken ben denk gelmişim :onion_yep_by_7anime7drawer7: bana bunu iyi yönde harcamamı kendi hayatımın düzenini kurduktan sonra başka insanlara dağıtıp bu iyiliği devam ettirmemi söylemiş. 

Bu dünya böyle insanlar sayesinde dönüyor :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Ne dersiniz geri dönüş yapayım mı lakin ben bu kadar iyi yönde harcayamayacağımdan korkuyorum :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

12. Sitedeki Disqusdan yorum atanlara sinir oluyorum geçmiş yorumcular değil de yeni nesile :oh-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

yorumlarda uzun uzun muhabbet edenler benim sinirimi bozuyor :bled2-onion-head-emoticon:

2. (See 24 other replies to this status update)

13. bi tane daha boyama yaptım ve bu sefer ışık ve gölge üzerine daha fazla uğraştım umarım güzel olmuştur :sweating-onion-head-emoticon:

spacer.png

1. sShoguNn

sShoguNn

@pegasusejder ağız kısmından kastın çizimle alakalı diyosan bilmiyom ben çizgilere pek karışmıyom internette çizime nasıl bulduysam öyle boyuyom :D keşke çizimi de ben yapabilsem :D  teşekkür ederim evet daha fazla gölge yapmaya çalıştım önceki bu konuda çok sade kalmıştı :D

@♠Kadir♠ teşekkür ederim hani şey işte ya koyu olması gerektiğini düşündüğün yerlerin koyu olması gibi :uhuhuh-onion-head-emoticon:

14. Hayatımda ilk defa anime line art renklendirmesi yaptım photoshop üzerinden saatlerce uğraştım ne zormuş be :sweating-onion-head-emoticon:

1270037387_2(1360x1146).thumb.jpg.64f4eb63799e0e41e3cb7de8c8ff0094.jpg

1. sShoguNn

sShoguNn

teşekkür ederim! 

oo manga sayfası renklendirmesi :ahaaah-onion-head-emoticon: gayet iyi beğendim seninkini

2. (See 11 other replies to this status update)

15. Hayatımda ilk defa anime line art renklendirmesi yaptım photoshop üzerinden saatlerce uğraştım ne zormuş be :sweating-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

@pegasusejder teşekkür ederim! :) öylesine rastgele yaptığım bişeydi devam edermiyim yada neden ederim bilmiyorum ama hoşuma gittiği için saatlerde devam edebilme motivasyonu bulabildim ve resmen pixel pixel uğraştım aslında büyük ihtimalle zor yoldan yaptım :D bu işi asıl yapan kişiler kesin 10 kat daha hızlı ve kolay yolunu biliyordur :lol2-onion-head-emoticon:

16. Hayatımda ilk defa anime line art renklendirmesi yaptım photoshop üzerinden saatlerce uğraştım ne zormuş be :sweating-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

@suyibe

ışık ve gölge konusunda şüpheliyim herhangi bi eksiklik görebildinmi acep:ahaaah-onion-head-emoticon:

17. Anne evindeyim. Kahvaltı sofrasında 9 çeşit reçel, 5 çeşit peynir var :cute2-onion-head-emoticon:

18. 15 gün sonra tekrar merhaba. Uzun, yorucu, sıkıcı bir ev taşıma ve internet nakil işlemlerinden sonra anime sahalarına geri dönebildim :dead-crazy-rabbit-emoticon::super-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

azumanga daioh oldu buradaki ilk animem

aslında listemdeki bütün ev değişikliği ilk ve son animelerini ve hangi evde kaç tane izlediğimi bile saydım istatistiğini çıkardım :lol2-onion-head-emoticon:

19. 15 gün sonra tekrar merhaba. Uzun, yorucu, sıkıcı bir ev taşıma ve internet nakil işlemlerinden sonra anime sahalarına geri dönebildim :dead-crazy-rabbit-emoticon::super-onion-head-emoticon:

20. 15 gün sonra tekrar merhaba. Uzun, yorucu, sıkıcı bir ev taşıma ve internet nakil işlemlerinden sonra anime sahalarına geri dönebildim :dead-crazy-rabbit-emoticon::super-onion-head-emoticon:

1. sShoguNn

sShoguNn

daha belli değil şu an henüz hangi animeyi izleyeceğimi araştırmadım :ahaaah-onion-head-emoticon:

21. Claymore mangasını bitirdim. Okuduğum 3. manga oldu. Animesinin finalini düşününce ne kadar kötü ve basit bir son yapmışlar diyorum. Aslında animesi bir noktaya kadar çok güzel bir şekilde mangayı birebir takip ediyor. Arada ufak tefek bazı değişiklikler olsa bile çok da önemli şeyler değil. Ancak bir yerden sonra eğip, bükerek ve değiştirerek kestirip atmaları hiç hoş olmamış. Keşke böyle yapmak yerine Shigurui'deki gibi yarım bitirselermiş. Mesela Shigurui'de anime ile manga birebir tamamen aynıydı. Hiçbir farkı yoktu. Animesi yalnızca Claymore'daki gibi saçma ve resmen hakaret gibi bir final verip kestirip atmamış. Mantıklı denebilecek bir noktadayken yarım bırakmışlar ve hadi bakalım mangaya geç demişler. Keşke Claymore da öyle yapsaymış. Çünkü mangasındaki gidişatı ve finali göz önünde bulundurunca animesinin finali harbiden saçma ve mangasına hakaret gibi olmuş. Her neyse, çok güzel bir mangaydı. 2 ayda yavaş yavaş her gün 2-3 bazen 3-5 bölüm okuyarak bitirmiş oldum. Bol savaşlı olmasına rağmen aynı zamanda duygulu yönleri de hoşuma gitti. Bu konuda özellikle finali çok beğendim. Her bir karakteri de çok sevdim. Çeşit çeşit pek çok savaşçı kadın karakter ve hepsi de çok yetenekli ve etkileyici. Manganın çizimleri de mükemmel. Özellikle yaratıklar konusunda mangaka abimizin hayal gücü çok genişmiş. Bu arada hikaye konusu. Arkaplanda çok farklı işlerin döndüğünü öğreniyoruz. Önce pek inanmamıştım da sonra bu organizasyondaki karakterler de başka bir bölümde teyit ettikleri zaman şüphe kalmadı. Zaten mangaya başlama amacım da buydu yani animede öğrenemediğimiz şeyleri, olayların iç yüzünü ve anlatılmayan gerçekleri öğrenmekti. Bu konudaki merakımı da gidermiş oldum. Manga her açıdan tatmin etti. İyi ki okumuşum. Verdim 10 puanı direkt.

1. sShoguNn

sShoguNn

@Perfectum Spoilerda yazdığının çok daha etkili versiyonu mangasında var bence. Animedeki gördüğümün çok üstündeydi. Görsen varya offf :( Sen de mutlaka oku. Bu arada Berserk'i okudum günceldeyim bölüm çıkmasını bekliyorum aylardır :D

22. Anime forumunda cinsiyetini karşıt cinsten yapacak ne yaşar acaba bi insan XD kız olup erkek göstermek gibi :lol:

1. sShoguNn

sShoguNn

anime forumundayız ve sen bu postu yazarken başka anime forumundan bahsediyorduysan ve anlamamızı bekliyosan ne diyim :innocent-onion-head-emoticon:

2. (See 12 other replies to this status update)

23. Anime forumunda cinsiyetini karşıt cinsten yapacak ne yaşar acaba bi insan XD kız olup erkek göstermek gibi :lol:

1. sShoguNn

sShoguNn

anime forumunda diyon başka anime forumu mu var :uhuhuh-onion-head-emoticon:

24. Anime forumunda cinsiyetini karşıt cinsten yapacak ne yaşar acaba bi insan XD kız olup erkek göstermek gibi :lol:

1. sShoguNn

sShoguNn

öyle birini görmediysen niye böyle bir post ile atar yaptın :lol2-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.