Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

İletiler bölümüne Amygirl kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hiçbir fikrim yok. Çok da umursamadım :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez

Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil :homelessonionplz:

2. Mika-desu, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Doğum günün kutlu olsun abla @Amygirl:happy-birthday-crazy-rabbit-emoticon::happy-birth-day1-onion-head-emoticon:

İçeriği Gizle

spacer.png

pegasusejder, 2 saat önce tarihinde yazdı:

@woozie, @xgenosx ve @xxibmadoka doğum günleriniz kutlu olsun, nice sağlıklı, mutlu ve başarılı senelere inşallah. :) 

Emel abla buradan da kutlayayım da ayıp olmasın şimdi. :D Doğum günün kutlu olsun @Amygirl abla. 

İçeriği Gizle

1e75c2b75f68e968e87a6e07d13548fd9d04404b

Teşekkür ederim :thank_you__onion_by_elcerbero:

3. Bir animenin bağımsız çevirmeni varsa genelde o varsayılan oluyor. Çok eski animelerde çok eski bir fansub varsa bazen onları varsayılan görebilirsiniz ama...

Anlamadığım bir olay var. Sitede herhangi bir animede TAÇE çevirisini hem TAÇE hem de varsayılan olarak mı gördünüz? Normalde TAÇE çevirileri TAÇE olarak eklenir. Varsayılan genelde bağımsız çeviridir. İkisi farklı şeyler :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

Ha bir animede aynı fansub ve çeviriyi birden fazla kez yüklenmiş görebiliyorsanız muhtemelen önceki yüklenmiş videolar silinmiş ya da hata vermiştir Alternatifler açılmıyordur ya da eski ise düşük kaliteli video yerine aynı çevirinin yüksek kaliteli video ile encode edilmiş hali yüklenmiş olabilir.

4. Öncelikle bir konuyu forumuna uygun yere açınız.

Gintama

Gintama 2015

Gintama 2017

Gintama Parori hen

Gintama Tamashi hen 1 ve 2

Bizim sitemizde Gintamanın ilk 3 sezonu 265 bölümle birleşik Gintama şeklindedir.

Gintamanın ilk moviesi Gintamanın ilk 80 bölümü izlendikten sonra izlenmeli

Animenin 50 ile 80 bölüm arasında bir yerde olan Benizakura arcının daha geniş ve ayrıntılı halidir.

Gintamanın ikinci moviesi ilk 265 bölüm izlendikten sonra izlenebilir. Konu bakımından animesi ile alakası yok ama movideki tüm karakterleri tanımanız için 265 bölümü izlemiş olmanız lazım.

5. @aniltosun29

Bir animeyi 7 saatte çevrilmediği için "çeviremiyorsanız bırakın bu işi" demiş sonra da disquss tan banlanmış. Üzerine sitede her disquss yorum yerinde "Bir probleminiz olduğunda Discord üzerinden disquss yetkilisi ile görüşün" yazmasına üzerine link verilmesine rağmen gelip foruma utanmadan "Banlanacak bir şey demedim." diye konu açması.

Hiçbir ücret vermeden aldığı hizmeti salak bir şekilde eleştiren bu şahısları forumda istemiyoruz.

6. One Piece'in eski bölümleri yayınlanırken (15 küsür sene öncesini söylüyorum) yüksek kalite video yoktu. Sonra One Piece e 720p ler getirilince ilk bölümlerin altyazılarını bir hayırseverin bulup torrenten de 720p varsa bunu indirip tekrar encode etmesi gerekmekte. Maalesef eski animelerin aegisub dosyası halinde altyazılarını bulmak zor.

Size tavsiyem 720p bulabildiyseniz mvk formatında videoları indirip altyazı sitelerinden de altyazıyı çekip media player ile izlemeniz

7. Rudues, 16 saat önce tarihinde yazdı:

bulamadığın konu benim konum olması lazım ben açmıştım :D

Sizin konu yanlış yerde ve yönetici onayı gerektiği için silinmiş :on-jail-crazy-rabbit-emoticon:  

Zaten sizin konu üzerine bu konuyu genelleyip açtık. Konu silinmemiş olsaydı konuyu buraya taşıyıp başlığı değiştirecektim :sad__sad__onion_by_elcerbero:

Benim bahsim çoook eski bir konu

8. İlk olarak ben başlayayım:

Kış 2021 sezonu pek çok popüler animenin devam sezonlarını kapsayan bir sezon olduğu için yeni seriler gözden kaçabiliyor. Bu konu o sebeple daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yanlış saymadıysam B The Beginning i de eklersem 15 anime saydım devam sezonu gelen müthiş bir atılım

Bu konu akabinde her sezon oylama yapacağımız anketler de gelecek :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

Şahsım adına bu sezonun en beklenilen animelerinden birisi olan Horimiya 2018 bahar sezonu olan shoujo / romantik komedi yağmurundan sonra izlenebilir kaliteli romantik komedi okul türevi oldu. Mangasını zamanında zevkle okurdum ama yine de bir yanım keşke bitmiş mangalara anime gelse diyor :tuzkistrokeplz:

Tabii ki şahsım adına 2020 ve 2021 in en çarpıcı shouneni Jujutsu Kaisen. Konu ve kurgusu standart olsa da karakter tasarımı ile şu anda gördüklerim içinde en orijinali diyebilirim. Jujutsu için ayrı bir inceleme yazısı oluşturabilirim ama şu an için shounen yaşı geçmiş sürekli anime izleyemeyen bendeniz için bir oturuşta bitirilebilecek akıcı bir anime olduğu gerçek.

Neyse BESTO FRENDOOOĞĞ hjghfkgsdk

Bir diğer beklediğim anime Ski Infinity idi. Henüz başlamadım ama yönetmeni görünce kahrolduğum için başlamaya korkuyorum. :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Bir de seiyuu faktöründen ötürü tamamlanınca Ex Arm'a bakacağım, henüz izlemedim

Bunun dışında sosyal platformlarda Wonder Egg Priority gibi hakkında çok muhabbet döndüğü için bir bölümüne bakmayı düşündüğüm animeler var.

Bu sezon Gintama'nın final filminin gelmesi de bu sezonu özel kılan şeylerden birisi.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.