Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from .:Kanema:. in Ebeveynlerinize Tavsiye Ettiğiniz Animeler Listesi-Charapedia Anketi   
    Anneme Gintama izletsem şu adam saçlarını kesmiyor mu der :|
  2. Beğen
    Cold Dewil reacted to historianWeeb in Bul Getir!   
    beklediğim...

bende anca bunu buldum 

3. Beğen
    Cold Dewil reacted to historianWeeb in Selamlar   
    şu kalıp cümleyi özlemişim abi :D
  4. Beğen
    Cold Dewil reacted to Bakabakashi! in Selamlar   
    imzandan anlaşılıyor  B)
    ps:

5. Beğen
    Cold Dewil reacted to 0nLin3 in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Mikrodalgaya muz koyarken kahkaha atan adam diye anlatsaydın daha iyi olurdu :D

Dolaşırken bunu buldum, tam konuya uygun
  6. Beğen
    Cold Dewil reacted to anes in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Çılgın bir bilim adamı birkaç kişiyi zorla toplamış mucitçilik oynuyolar. Sonra mikrodalga fırını zaman makinesine dönüştürüyolar. Başlıyolar onunla oynamaya gel zaman git zaman, o paralel evren senin bu paralel evren benim derken maceralar maceralar...
  7. Beğen
    Cold Dewil reacted in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Evet izledim. İzlemeyenler utansın. 

Alttaki Jojo's Bizarre Adventure 2012 izlememiştir. :/ 
  8. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from alexandraxv11 in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Bari bu kadar belli etme :D

Hmmm bakalım Alttaki üye GTO izlemiştir...

PS: İzlememiştir gibi şeylerde söyleyebilirsiniz.Ayrıca klasik OP-Naruto-Bleach gibi seriler yerine daha az bilindik serileri soralım :)
  9. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from hunkokefendi in Şaka Değil Gerçek! Death Note Taşıyan Öğrencinin Başı Büyük Belada !   
    Gerizekalıymış çocuk...
    Kira göstererek mi yazıyor az mantık kur  <_< Animede gösterse yazdıklarını ilk bölümde böyle final verirdi :D
  10. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Songena in Şaka Değil Gerçek! Death Note Taşıyan Öğrencinin Başı Büyük Belada !   
    Gerizekalıymış çocuk...
    Kira göstererek mi yazıyor az mantık kur  <_< Animede gösterse yazdıklarını ilk bölümde böyle final verirdi :D
  11. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Lynx in Şaka Değil Gerçek! Death Note Taşıyan Öğrencinin Başı Büyük Belada !   
    Gerizekalıymış çocuk...
  12. Beğen
    Cold Dewil reacted to Amygirl in En sevdiğiniz karakter sesleri?   
    Hımmmmm....

Kakashi Hatake - Naruto

Hijikata - Gintama  :wub:

Matsudaira- Gintama :D Adam Polis şefi ama mafya babası gibi konuşup takılıyor çok komik bir karakter sesi çok yakışıyor :D 

Erza - FT  Sesi incecik olmayan kadınları çok seviyorum  :D Gerçi seiyyunun o karakterde gördüğü şeye bağlı mesela Hinatanın seiyyusu Nana Mizuki aslında çok tok sesli bir kadın soprano olabilir  :huh: ama Hinatada ince bir ses kullanmayı uygun görmüş  ^_^
    Yine Natsu nun sadece teknik uygularken kullandığı ses tonunu çok seviyorum :)

asskfhgfjkd kızmayın ama Ichiya sanın sesi de çok güzel :D Aizen i de aynı seiyyu seslendiriyor asjgfkhdgkh Maaaannnnnnn :D

Katsuyuki Konishinin seslendirdiği tüm karakterlerin sesini beğeniyorum  :wub:
  13. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Sabah Sisi in 14 Şubat!!   
    Sevgilimizle dönme dolaba binmek sayılıyor mu?
    PS: Tamam vurmayın gidiyorum :D
  14. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from LucisTenebris in Bıyık FC   
    Hemen kendi Sevdiğim stili paylaşayım -_-

15. Beğen
    Cold Dewil reacted to SiyahDranza in Anime Karakteri Olsaydık ve Okulunuzda Zombi İstilası Olsa Kullanacağınız 3 Eşya?   
    Araba yeter Zaten Bayburta kaçarım zaten bizim köy hem merkeze uzak hem de toplasan 20 kişi yaşamıyor köyde zombi mombi olmaz
  16. Beğen
    Cold Dewil reacted to ExheptaN in Dergim Totoro İkinci Sayısını Yayınladı!   
    Dergim Totoro, 2. Sayısını yayınladı! İlk sayımızın üstüne koyarak sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Gelişmemiz için geri dönüş yapmayı unutmayın. ^^

Şimdi Online Okuyun

-------------------

Dergim Totoro olarak ilk sayımızı yayınladık.  Hemen okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Gelişmemiz için geri dönüş yapmayı unutmayın. ^^

Şimdi Online Okuyun 

PDF Olarak İndir / Oku

17. Beğen
    Cold Dewil reacted to DHspark in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    ben şöyle düşünüyorum anime Japonya da sadece otaku denen kişilere harem-ecchi tarzda anime sunan bir sektör olmaya kayıyor bu inkar edilemez. Ha dersin ki iş basit ,konu belli, işleniş belli, sadece karakterler hafif değişiyor bir zorluğu yok. Ama o ağzımızda tad bırakan animeler yok çünkü onlar nadir şeyler. Güzellikleride biraz burada aslında. Bu eserlerin arkasında bir beyin var, bir kurgu var, bir emek var ve en önemlisi özgünlük var. Özgünlük ve kurgu herşeydir arkadaşlar anime olsun kitap olsun film olsun sanat dalı farketmez özgün olmayan kurgusu yeterince sağlam olmayan yapımlar zaten hafızada yer etmiyor, izleyen adama sor iki ay sonra hatırlamaz. Böyle eserleride yetenekli özel insanlar çıkarır yani gökyüzünden yağacak hali yok bunların. Bu tür insanların son zamanlarda azalmasından bahsedilebilir ve sonuç olarak iyi malzeme yoksa iyi yemek yapılmaz bu doğanın kanunu. konuyla çok alakalı olmadı ama içimde kalamsın bunları yazayım dedim :D
  18. Beğen
    Cold Dewil reacted to Barış D. Baryshx in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    Eski animelere baya severim ama böyle göndermeler ile dolu olunca, insanın ağzında buruk bir tat bırakıyor. Doğru d.gray man'da akıyor bu konuda, ayrıca Hellsing Osmanlıyı da baya bir aşağılıyor, Padişahı pedofili gösteriyor, Osmanlıyı naziler ile işbirliği içinde gösteriyor, yani her seride sayacağımız şeyler var da, Neon Genesis Evangelion bu konuda aşmış bir seri bence :rolleyes: Yönetmen Hideaki Anno'nun akıl hastanesinde yatmasının önemli sebeplerinden biride kafayı din ve ezoterizm ile bozmuş olması büyük olasılık, çünkü akıl hastanesinden çıkınca Neon Genesis Evangelion'u yaratmış arkadaşıyla  :lol:
  19. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from marda in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    Bu sadece Neon için geçerli değil ki. D.Grayman olsun Hellsing olsun Dante's inferno vs..bu tarz kokan anime var. Ama bence sebeb tam olarak o değil. Tam açıklayamasamda çoğu eski yapımın ağızda bıraktığı tat ile yeni yapımların basitliği bence. Yeni yapımlar insanda taze duygular uyandırmıyor o an ki aksiyon,korku, komedi gelip geçici gibi. Çok bi alt yapı kurmuyor bence. Çoğu kişinin DN,FMA,SNK ıvır.zıvır aklında kalmasıda bu sebebten. Özgün kendine has özellikleri ile farklılık. Gündelik yapımlarda bu farklılık yok.
  20. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from DHspark in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    Bu sadece Neon için geçerli değil ki. D.Grayman olsun Hellsing olsun Dante's inferno vs..bu tarz kokan anime var. Ama bence sebeb tam olarak o değil. Tam açıklayamasamda çoğu eski yapımın ağızda bıraktığı tat ile yeni yapımların basitliği bence. Yeni yapımlar insanda taze duygular uyandırmıyor o an ki aksiyon,korku, komedi gelip geçici gibi. Çok bi alt yapı kurmuyor bence. Çoğu kişinin DN,FMA,SNK ıvır.zıvır aklında kalmasıda bu sebebten. Özgün kendine has özellikleri ile farklılık. Gündelik yapımlarda bu farklılık yok.
  21. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from historianWeeb in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
  22. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from kawaii kereste in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
  23. Beğen
    Cold Dewil reacted to Obito is Mad in Özlü Sözler   
    "Lanet olsun ışık bile beyaz."
  24. Beğen
    Cold Dewil reacted to Burakesan in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Merhaba,
     bu videoda Gerekli Şeyler ve Manga-TR arasında yaşananlara değindim ve kendi yorumumu belirttim, sizlerin de konu hakkındaki görüşlerini bekliyorum. Gerekli Şeyler'in Facebook sayfası ve özür mesajı;https://www.facebook.com/gerekliseyler?fref=ts www.japonca.com.tr'de paylaşılan gönderi ve geçen konuşmalar;https://www.japonca.com.tr/gerekli-seyler-protesto/ https://www.youtube.com/watch?v=ghXr7NP0BjI Videoyu istediğiniz gibi, her yerde paylaşabilirsiniz; bir farkındalık oluşmasını istiyorum şahsen.
  25. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from lntegral in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nice senelere 2'nizede ^_^ Sağlıklı mutlu,animeli yıllara..
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.