Jump to content

ByBesgen

Üyeler
  • İçerik sayısı

327
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    ByBesgen got a reaction from SoredemoDodo in Anime Dünyasında En İyi Gülüş   
    Oga Tatsumi:

2. Beğen
    ByBesgen got a reaction from alexandraxv11 in Neden Mangalar Renkli Değil   
    Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?
    Sizin de fikirlerinizi alıyım dedim. :D
  3. Beğen
    ByBesgen got a reaction from kawaii kereste in Chibi Stil   
    Bu da Rias Gremory. Biraz zorlama da olsa benzedi gibi.

4. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Shoryuken.M in Neden Mangalar Renkli Değil   
    Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?
  5. Beğen
    ByBesgen got a reaction from GuRdAlAdAr in Neden Mangalar Renkli Değil   
  6. Beğen
    ByBesgen reacted to sevenops in Anime İndirici   
    C# ile TürkAnimeTv'nin VK Linklerinden Anime İndiren Bir Uygulama Geliştirdim.

Eklenmiş Animeler :  Naruto Shippuuden,Naruto,One Piece,Shingeki no Kyojin,Sword Art Online,Full Metal Alchemist,High School DxD,High School DxD New,Death Note,Asa Made Jugyou Chu!,Fairy Tail

Resimler:

Bazı Bölümlerde VK linki yok yada kırık,bu yüzden yakında Kiwi yada Mail.ru desteğini geliştiricem.
    Eklenmesini İstediğiniz Anime var ise https://www.facebook.com/hacqernova

İndirme Linki  : http://dev-tr.org/anime/surum_1.0.zip
    VirusTotal : https://www.virustotal.com/tr/url/51567bfc86d40704188ded42a38fee8adcba194418768925e6294f5657f8866b/analysis/1385490091/
  7. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Amygirl in Üye Albümü   
    Benimde fotoğraf paylaşasım geldi. Baya bi kişi ifşa etmiş kendini. Hem biraralar LYS'ye totem yapmıştım. O görevimide yerine getireyim.

8. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Skadi in Manga Cizimimi Nasil Gelistirebilirim?   
    Youtube'dan çizimleri inceleyip sonradan kendin deneyebilirsin. Bununla ilgili bir çok kanal mevcut.
    Örnek olarak : http://www.youtube.com/user/markcrilley?feature=g-high-ctv
  9. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Çevirmen-J in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günümün kutlanıldığını 19 gün sonra fark eden ben hepinize teşekkür ediyorum. :D Kusura bakmayın foruma pek giremiyordum son zamanlarda fark etmemişim.
    Doğum günün kutlu olsun Gökhan.
  10. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Paprika in Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri   
    Özellikle mükemmel konuları olduğu halde, aceleye getirilip kötü bir finalle harcanan animelerden nefret ediyorum. Aklında bir çok senaryo kuruyorsun. Bir bakmışsın saçma sapan bir şekilde bitmiş gitmiş.
  11. Beğen
    ByBesgen got a reaction from emrasl1 in Swart and Onlıne Sezon 3   
    Artık Sao için 2. sezona ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. 2. sezon çıksa bile beklenileni veremez diye düşünüyorum. Hatta daha fazla soğutabilir.
    Harcanmış bir seri. Çok kısa kestiler. Şahsen en az 100 bölüm olmasını istediğim serilerdendi. Tek söyleyebileceğim tadında bırakmış olmaları.
    Online oyun oynamayanlar bu seriyi tam yaşadıklarına inanmıyorum ama benim için bambaşka bir yere sahip. Benim hayallerimden tekinin gerçekleştiği bir anime. O yüzden fazla eleştirel yaklaşmamanızı öneriyorum. ABD'de fazla tutulmasının sebebi en çok Mmorpg oyuncusunun bulunduğu ülke potansiyelinden kaynaklanıyor.
  12. Beğen
    ByBesgen got a reaction from HalBenHB in Swart and Onlıne Sezon 3   
    Artık Sao için 2. sezona ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. 2. sezon çıksa bile beklenileni veremez diye düşünüyorum. Hatta daha fazla soğutabilir.
    Harcanmış bir seri. Çok kısa kestiler. Şahsen en az 100 bölüm olmasını istediğim serilerdendi. Tek söyleyebileceğim tadında bırakmış olmaları.
    Online oyun oynamayanlar bu seriyi tam yaşadıklarına inanmıyorum ama benim için bambaşka bir yere sahip. Benim hayallerimden tekinin gerçekleştiği bir anime. O yüzden fazla eleştirel yaklaşmamanızı öneriyorum. ABD'de fazla tutulmasının sebebi en çok Mmorpg oyuncusunun bulunduğu ülke potansiyelinden kaynaklanıyor.
  13. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Hatsune Miku in Anime Dünyasında En İyi Gülüş   
    Oga Tatsumi:

14. Beğen
    ByBesgen reacted to Tugrul. in Nasıl İmza Yapılır ?   
    olurda ps ye merak salarsanız imza yapmak isterseniz diye açıyım dedim :D

videoyu izleyince anlamışsınızdır imza yapmak hiçde zor değil yetenek falan istemiyor bütün olay resimlere bağlı o yüzden bi kac resim indirme sitesi ve render sitesi falan vericem

http://wallpaperswide.com/

http://www.kaliteliresimler.com/

http://rastrict.com/

http://resimdiyari.com/

http://wall.alphacoders.com/ (ayrıca burdan anime wallpaper,anime gifleri,anime avatarları falan hepsini bulursunuz)

http://wallbase.cc/home

https://www.deviantart.com/ (herkezin bildigi bi site ama olsun)

http://galeri.hizliresim.com/

Render

http://www.renders-graphiques.fr/

http://www.ani-ka.com/

Programı Burdan indirebilirsiniz verdigim linkten indirince adobe download assistant programını indiriyor bu yüzden nasıl kuruldugunu anlatıcam

1- programı indirmek için hesap açmalısınız (üşenenler için kendi hesabımı veriyim)

ID:[email protected]
    Şifre : tugrul16

2- hesaba girdikten sonra fotoğrafcılık sekmesine girin

3- adobe photoshop cs6 yı seçin dilini seçin ve indire tıklayın

4-crack'ı indirmek için tıkla
  15. Beğen
    ByBesgen got a reaction from frondal in Frondal Naruto Karakalem Çizimlerim   
    Vay be. Çok gerçekçi ve güzel olmuşlar. Mangadakiyle bire birler. Eline, emeğine sağlık.
  16. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Fluart in ( 08 / 26 ) Kareshi Kanojo no Jijou   
    Vovv bir çevirmen daha doğmuş. Kolay gelsin.
  17. Beğen
    ByBesgen reacted to Exia in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    sanki her gün trt çocuk için yanıp tutuşuyorsunuz, birgün animeler çocuklar için değildir bir gün sonra çocuk kanalında anime yayınlanmayacak hadi hurrraa ?! işiniz gücünüz muhalefet ! muhalefet için değil bu ülke için muhalefet yapın, bir arkadaş yazmış çocukların hayal kurmasını engelleyip padişahlığı aşılayacaklar vb bir şey demiş hiç kusura bakma bunun hiç bir izahı yok. tarihine bak bakalım saltanatı kaldırıp ölene kadar cumhurbaşkanlığı yapan kim ? yada hem parti başkanı olup hemde cumhurbaşkanı olan.
    iğnelemek istene belli, duyarlı insanlar ne güzel yorum yapmış helal olsun.
  18. Beğen
    ByBesgen got a reaction from muslu in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dönemin halifeleridirler. Adaletli davranmak zorundadırlar ki bunun yanında gerekenleri yapmışlardır. Hiç bir padişah kadının verdiği hükmü geri çevirmemiştir. Bizim padişahlarımızı dizilerde saçma sapan anlatçaklarına çizgi filmlerde anlatmaları çok daha mantıklı. Bir kere padişahların sırf yetişirken aldıkları eğitimlerini anlatsalar bile kim bilir neler öğrenirler çocuklar. Bunu geçtim kültürümüzden olan şeyleri izlemeleri de ayrı bir güzel.
    Bir çocuk hayallerini bir şey izleyerek değil oyunlar oynayarak masallar dinleyerek geliştirir. Kendinizi bir düşünün bakalım. Bir anime izledikten sonra etkisinde kalmıyor musunuz? Kendinizi o dünyada hissetmek istemiyor musunuz? Kendi hayal gücünüz o dünyayla ilgili hayaller geliştirmiyor mu? Bu hayal gücünü sınırlamaktan başka bir şey değil. Boşuna inkar etmeye de gerek yok. Animelerin neden büyükleri cezbettiğide ortada. Bir insan büyüdükçe mantıken realist olmaya zorlanır. Hayal gücü ikinci plana atılır. Fakat çocuklar için bu geçerli değildir. Hayatta daha bir sorumluluğu üstlenmemişlerdir.
  19. Beğen
    ByBesgen reacted to quincy in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız neden öyle ferman çıktığını.Siz padişah olsaydınız ve elinizde 3 kıta 70 ülkeye varan bi imparatorluğunuz olsa ve sizi saltanattan indirebilecek bi fitne çıksa siz nasıl önlerdiniz ?Ve bu fitne sonucunda 3 kıta 70 ülkelik imparatorluk çökme durumuna gelse.Zaten arkadan vurmak isteyen çakallar çok bide bu fitne ile hiç ayakta duramazsınız.Ayrıca "yobazlıktan bilimde geri kalmışız" he o "yobazlık" sayesinde biz o avrupa denilen çöplüğe bilimi biz öğrettik bilmeme farkındamısınız ? Yav benim anlamadığım bi olayda elin yahudileri bile Osmanlıya hasret kalmışken sizin Osmanlıyı istememeniz.
    Ayrıca uçan kaçan çizgi filmler kaldırılacakta yerine sadece Osmanlıyı anlatan çizgi filmler mi gelicek ?
    Önceki iletimde yazdığım gibi geçen yıllarda çizgi film yoktu ve adamlar yine uçmayı hayal ettiler -ki icat yapmak için çizgi filme gerek olmadığının bi kanıtı benim için.
    Hazerfan Ahmed Çelebi örneğini vermişler.Tamam doğru insan hayal gücü olmadan icat yapamaz ama hayal gücünü tetiklemek içinde gerçeklik çerçevesinde bi çizgi film yapmaları lazım.Yani insanların ulaşamayacağı bi hayal ürünü olamaması lazım.Gerçeklik çerçevesinde olduğu sürece sorun olmaz.
    Ayrıca belirtmek istediğim bi konuda çizgi filmlerde ki sübliminal mesajlar son yıllarda daha çok deşifre edilmeye başlandı.Henüz iyi-kötü kavramını bile bilmeyen çocukların beyni sübliminal mesajlarla yıkanır hale geldi.Çizgi filmlerin içine cinsel içerikli mesajlar koyup çocukların ahlakını zedeleyebiliyorlar.Bu da dikkate alınmalı.
    Bütün yaş grupları için kaldırılmasın yani öyle çizgi filmler.
    Bunlarda benim düşüncelerim.Tabiki 2. paragraftan itibaren. ^_^
  20. Beğen
    ByBesgen got a reaction from quincy in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dönemin halifeleridirler. Adaletli davranmak zorundadırlar ki bunun yanında gerekenleri yapmışlardır. Hiç bir padişah kadının verdiği hükmü geri çevirmemiştir. Bizim padişahlarımızı dizilerde saçma sapan anlatçaklarına çizgi filmlerde anlatmaları çok daha mantıklı. Bir kere padişahların sırf yetişirken aldıkları eğitimlerini anlatsalar bile kim bilir neler öğrenirler çocuklar. Bunu geçtim kültürümüzden olan şeyleri izlemeleri de ayrı bir güzel.
    Bir çocuk hayallerini bir şey izleyerek değil oyunlar oynayarak masallar dinleyerek geliştirir. Kendinizi bir düşünün bakalım. Bir anime izledikten sonra etkisinde kalmıyor musunuz? Kendinizi o dünyada hissetmek istemiyor musunuz? Kendi hayal gücünüz o dünyayla ilgili hayaller geliştirmiyor mu? Bu hayal gücünü sınırlamaktan başka bir şey değil. Boşuna inkar etmeye de gerek yok. Animelerin neden büyükleri cezbettiğide ortada. Bir insan büyüdükçe mantıken realist olmaya zorlanır. Hayal gücü ikinci plana atılır. Fakat çocuklar için bu geçerli değildir. Hayatta daha bir sorumluluğu üstlenmemişlerdir.
  21. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Emre-kun in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Doğru bir karar olmuş. Bu adamlar kafalarına göre ypmıyorlar bu işi. Sonuçta devletin televizyonu. En azından doktorlardan vs. destek alıyorlardır.
    Hayal gücüne gelirsek. Bence bir çocuğun kendi kendine hayal ederek büyümesi gerekir. Başkalarının hayallerinden etkilenerek değil. Bu hayal gücünü geliştirmek yerine daraltır. Çünkü hayal edilen bir şey zamanla var olan bir şeye çekilmeye başlanır. Animeden örnek veriyim. Ben animelerin hayal gücünü geliştirdiğini düşünmüyorum. Çünkü çizilmiş gideo haline getirilmiş bir dünyayı seyrediyoruz. Biz bir katkıda bulunmuyoruz. Bu olay manga veya kitaplar için geçerli değil.
    Bilgisayardan yazıyor olsam paragrafı düzenlerdim ama malesef telefondan yazıyorum. Artık ilk seferde nekdar anlatabildiysm.
  22. Beğen
    ByBesgen got a reaction from quincy in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Bende konuyla alakalı değil diye fazla tartışmak istemiyorum fakat senin son dediklerini cevaplandırmadan edemeyeceğim. İlk olarak biz burda bir zamanlar bütün dünyanın korktuğu bir devletten bahsediyoruz. Buna hayran olmayan birini aklım almıyor desem yeridir. Değil bizim milletimizden diğer milletlerden tarihçi bu devlete hayran kalmasa o adama tarihçi demezler. Dinle adaleti aynı kefeye koyma diyorsunuz fakat islam dininde adaletin yeri bambaşkadır. Bunu da inkar etmemek gerekir. Son olarak eklemek istediğim hiç bir şey mükemmel değildir. Fakat ben osmanlı devletinin mükemmele yakın bir devlet olduğuna inanıyorum.Dipnot olarak amacım tartışma çıkarmak değil. Sadece önceki yazılan iletiye cevap hakkımın doğduğunu düşünerek bu mesajı yazıyorum.
  23. Beğen
    ByBesgen got a reaction from Songena in TV Tokyo Dalga Mı Geçiyor?   
    N'olcak hazır müşteriyi bulmuşlar tabi dalga geçiyorlar. Bu kanalların bir tanesi bile bu işi kar amaçlı değil bu sektörü canlandırmak için uğraşsa şimdiye köşeyi dönmüştü. Gerçi her halükarda deli gibi para kazanıyorlar.
  24. Beğen
    ByBesgen reacted to Benn Beckman in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Gayet doğru bir karar. Bu işi de yaparken pedagoglarla ortak çalışırlar hadi yasaklıyoruz hoba diye işler yürümüyor. Ayrıca trt devletin yayın organı tabi ki tedbir almak zorunda. Uçan kaçan çizgi filmleri başka kanallar yayınlıyor zaten. Trt kendi böyle bir karar almış. Ayrıca bunların hiç biride hayal gücünü geliştirmez anca ulan adamlar iyi yapmış der adamların hayal gücüne hayran kalırsın. Çocuklara da kalan, sevdiği karaktere tapar derecede bağlanmaktır. Bir çok forumda görülüyor adam sevdiği bir karaktere yada seriye laf dedi diye etmediği küfür kalmıyor nerde hayal gücü ben hiç göremedim o hayal gücünü çocuklardan. Portekizce bir video vardı koca adam dakikalarca disneyin çocukları nasıl zehirlediğinden bahsediyordu. Bizde çıkıp biri böyle konuşsa dalga geçerler adamla.
  25. Beğen
    ByBesgen got a reaction from forever young in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.