Jump to content

Strix.

Üyeler
  • İçerik sayısı

3228
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Strix. reacted to Mileydi in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    @Kovalski

Her kurallarımız rezaletmiş miş miş, burnunuzun dikine gitmeyi çok iyi bildiğinizden sizi burada fazla tutmayalım dedim.  Yar saçların lüle lüle hadi sana güle güle 
  2. Beğen
    Strix. reacted to Jiangshi in Eski Dünya liderlerinin Moe çizimleri   
    İlginç bir çalışma olmuş. Atatürk de var içlerinde.
    Adolf Hitler

Hideki Tojo

Hugo Chavez

Pol Pot

Mao Zedong

Robert Mugabe

Saddam Hüseyin

Joseph Stalin

Manuel Antonio Noriega

Ömer el-Beşir

Nikolay Çavuşesku

Muammer Kaddafi

Josip Broz Tito

Benito Mussolini

Beşar Esad

Francisko Franco

Fidel Castro

Mustafa Kemal Atatürk

Kim Il-Sung

Juan Domingo Peron

Aleksandr Lukashenko

Alfredo Stroessoner

Antonio Salazar

Augusto Pinochet

Chiang Kai-shek

Ferdinand Marcos

Francois Duvalier

Kamuzu Banda

Idi Amin

Jean Bedel Bokassa

Jomo Kenyatta

Jozef Pilsudski

Khorloogin Choibalsan

Maximiliano Hernandez Martinez

Mengistu Haile Mariam

Mohamed Siad Barre

Rafael Leonidas Trujilo

Saparmurat Niyazov

Slobodan Milosevic

3. Beğen
    Strix. got a reaction from JunEzSe KJ in Yeni Animeci aranızda :)   
    Hoş geldin barış.

ikimiz biraz zıt karakterleriz sanırım.  ben naruto'dan hoşlanırım ama One piece'den hoşlanmam.
  4. Beğen
    Strix. reacted to Black Angel in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza : 9
  5. Beğen
    Strix. got a reaction from Sinsine in ( 12 / 12 ) Mayoiga   
    Kolay gelsin arkadaşlar listeme ekledim.
  6. Beğen
    Strix. got a reaction from Nones in ( 12 / 12 ) Mayoiga   
    Kolay gelsin arkadaşlar listeme ekledim.
  7. Beğen
    Strix. reacted to ByBarisTR in Yeni Animeci aranızda :)   
    Çok sıcak kanlısınız,
    @Strix. Hocam ben insanlara sevdiği animeden veya mangadan (Giyim , kuşam , din , ırk , boyut  vb.) değer asla vermem. İnsana insan olduğu için değer veririm ve tek yaptığım ırkçılık {İyi insan,Kötü insan} bunun dışında herkese eşit değer veririm ^_^
  8. Beğen
    Strix. got a reaction from ByBarisTR in Yeni Animeci aranızda :)   
    Hoş geldin barış.

ikimiz biraz zıt karakterleriz sanırım.  ben naruto'dan hoşlanırım ama One piece'den hoşlanmam.
  9. Beğen
    Strix. reacted to Jiangshi in Eski Dünya liderlerinin Moe çizimleri   
    Çizmişler iştee. Kitaptan alıntı bunlar, kitabı varmış yani. 

Rakı, alfabe, öğretmenlik falan iyi detaylar olmuş yalnız. 

10. Beğen
    Strix. got a reaction from .:Kanema:. in Eski Dünya liderlerinin Moe çizimleri   
    Atatürk'ü hiç bu kadar moe Görmediniz. 
    Bu arada gizliden gizleye hepsi mesaj veriyor 
  11. Beğen
    Strix. reacted to Mileydi in Aklına Eseni Yapan / Deli Fişek Karakterler   
    Aklımdakini konuyu çalmış  Tabi ben açmak için bu kadar zaman beklersem birilerinin benden önce davranması doğal eline sağlık, uygun bir başlık bulamadığımdan -bu forumdaki en büyük sıkıntım uygun başlık bulma özürlüyüm yaa  öyle bekliyordu aklımın köşesinde 

Benim deli fişeklerime gelirsek;
     Sendou Takeshi  
    Todoroki Raichi 
    Tanaka Ryuunosuke
     Bu sahnede ne kopmuştum yaa 
    Yuu Nishinoya (yirim seni )
    Bu ikisinin olduğu sahnaler ayrı bir çoşturuyor 
    Şimdilik bu kadar yeter hepsini tek seferde açığa çıkarmayım 
  12. Beğen
    Strix. reacted to Singularity in Sosyalleşmeye Geldim Ben   
    pastamı hastasıyım hoş geldin bartu.. aman berfu 
  13. Beğen
    Strix. reacted to Barış D. Baryshx in Sosyalleşmeye Geldim Ben   
    Zaten bu kuran'dan kelime arama meşhur. Anlamlarına bakılmadan isim olarak veriliyor çoğu, o kadar hevesliyseniz Türkçe-Arapça sözlük alın ve güzel anlamı olan bir isim bulun. Kuran'da da bu yazılır zaten, yani güzel isimler verin.
    Bizim insanlarımız sırf Kuran'da geçiyor diye arapça hayvan isimlerini veya kötü anlamı olan kelimeleri bile isim diye koyuyorlar. Kuran-ı Kerim'e mi, yoksa arapçaya mı kutsallık atfediliyor belli değil.
  14. Beğen
    Strix. reacted to Berker51 in Haikyuu!! 3. Sezon Duyuruldu   
    Haikyuu!! 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Weekly Shonen Jump‘ın bu cumartesi çıkacak sayısı, Furudate Haruichi‘nin mangasından uyarlanan voleybol temalı anime Haikyuu!! hakkında oldukça sevindirici bir habere yer veriyor. Habere göre Mart ayı bitiminde 2. sezonu sona erecek olan Haikyuu!! animesi hayranlarını fazla bekletmek istememiş olacak ki; ekranlara önümüzdeki Ekim ayında 3. sezonla geri dönüyor.
    Kendisinden önce çıkan ve kadın voleybol takımlarını işleyen Attack No.1, Ashita e Attack, Attacker You!, Zoku Attacker You! Kin Medal e no Michi gibi yapımların ardından lise erkek voleybol takımlarına ait heyecan verici bir hikayeyi izleyicilere sunan Haikyuu!! için bir yeni sezona daha hayır diyecek yoktur herhalde?

Kaynak: AnimeFantastica
  15. Beğen
    Strix. got a reaction from Jiangshi in Yaptığım ilk AMV   
    anime eski olduğu için pek bir şey söyleyemiyorum ama Yetenek var gibi. Biraz çalışırsan çok güzel AMV yapabilirsin.
  16. Beğen
    Strix. reacted to Çevirmen-J in Oreimo'nun Yazarından Ero Manga Sensei   
    Oreimo'nun Yazarından Ero Manga Sensei Romanı Görüntüleri Geldi
    Akrabalar arasında geçen romantik komedinin konusu yazar bir lise öğrencisi ile onun içine kapanık kız kardeşini anlatacak.

Kadokawa'nun Dengeki Bunko resmi sitesinde Oreimo yazarı olan Tsukasa Fushimi yeni gelecek olan romanını ortaya çıkardı Ero Manga Sensei - Imōto to Akazu no Ma (Ero Manga Sensei - Benim Küçük Kız Kardeşim ve Kilitli Kapı).
    Tıpkı Oreimo gibi (Ore no Imoto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai), Hiro Kanzaki Ero Manga Sensei'nin çizimlerini üstlenecek.
    "Yeni akraba romantik komedisi" liseli bir roman yazarı olan, Masamune Izumi etrafında dönüyor. Masamune'nin küçük kız kardeş Sagiri, odasından koca bir yol boyunca hiç çıkmamış, içine kapanık bir kızdır. Hatta abisini yere tekmeler atarak kendisine yemek yapmaya zorlar. Masamune kız kardeşinin odasında çıkmasını ister, çünkü ikisi de birbirlerinin tek aileleridir.
    Masamune'nin roman çizeri, kalem adıyla “Ero Manga Sensei,” inanılmaz derecede erotik şeyler çizmektedir, ve gerçekten güvenilirdir. Masamune çizeriyle hiç tanışmamıştır, bu yüzden çizerin sadece iğrenç, sapık bir otaku olduğunu düşünmüştür.Ancak, bu "Ero Manga Sensei"sinin kendi kız kardeşi olduğu gerçeği... ortaya çıktı!
    Kardeşler arasında sürecek olan kaosu oluşturabilmek için, en çok satan shōjomanga'nın yapımcısı olan güzel bir bayan rakipleri olur!
    Roman Aralığın 10'unda 610 yen fiyatından satılmaya başlanacak. (Yaklaşık 12,30 tl)
    Kaynak; Animenewsnetwork
  17. Beğen
    Strix. reacted to koohime in Sosyalleşmeye Geldim Ben   
    merhaba arkadaşlar  Berfu ben  öncelikle 22 yaşındayım  animeye  başlayalı yaklaşık bi 5-6 sene oluyor  ilk girişimi 'd.gray man' ile yapmıştım. biara gaza gelip üye olmuş ve sonra yıne gizli gizli izlemeye 
    devam etmişim galibası  konu açtımmıda bilmiyorum hiç neyse bu 5-6 sene içinde iyice kafayı kırdım helede para kazanmaya başladıgımdan sonra  paramı
    biriktirip biriktirip japonyada yemeye  başladım ( ailem bu durumdan oldukca bıkkın )  ve  paramı figurlere yatırmam rafa dizip toz almamam da buna dahil 
    aşçıyım buarada  bölümüm pastane  hayatım ev- iş -anime     
    herkes bana deli gözüyle bakıyor dışardan bi konusmaya basladıgımda 2 lafımdan biri ya oyun... yada anime   bende dedim bi geleyim genclerin arasında kaynaşayım :D  

18. Beğen
    Strix. reacted to Black Angel in Alttaki Üyenin İzlediği Anime Sayısını Tahmin Etmece   
    220 ama olsun bildin...
    Alttaki 180 ?
  19. Beğen
    Strix. reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    ilovehuni88
    Huni sevdiği doğrudur. Var bir hunilik..
    spam den ötürü
  20. Beğen
    Strix. got a reaction from KvoncaLife in Herkese Merhabalar   
    Hoş geldin Caner 
  21. Beğen
    Strix. reacted to Berker51 in Fairy Tail: Yeni Anime Projesi Yolda   
    Fairy Tail Yeni Anime Projesine Hazırlanıyor

Nisan 2014’te yayına başlayan Fairy  Tail (2014) anime serisinin mevcut sezonu 26 Mart tarihinde 102. bölümüyle birlikte sona erecek. Mayıs ayında ise, manganın 55 ve 56. sayılarını içeren bir anime uyarlaması ekran karşısına gelecek. Bunlara ek olarak, ikinci anime filminin de onayladığını biliyoruz.
    Tüm bu anime serilerinin yanında, yeni bir proje de bizleri bekliyor! Kodansha’nın haftalık Shonen dergisinde ilgi çekici bir haber duyuruldu. Görünen o ki, Fairy Tail anime serisi yeni bir projeyle seyirci karşısına çıkacakmış. Henüz detaylı bir açıklama olmasa da, elimizde kesin bir haber var; Fairy Tail yeni anime projesine hazırlanıyor.
    Bekleyip göreceğiz. Belki de yeni bir spinoff bizleri bekliyordur.

Kaynak: AnimeFantastica
  22. Beğen
    Strix. reacted to Nones in 18 Mart Çanakkale Zaferi   
    Kısaca Tarihi;
    Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.[9] İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul'u alarak İstanbul ve Çanakkale boğazlarının kontrolünü ele geçirmek, Rusya'yla güvenli bir erzak tedarik ve askeri ikmal yolu açmak, başkent İstanbul′u zaptetmek suretiyle Almanya′nın müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı'nı seçmişlerdir. Ancak saldırıları başarısız olmuş ve geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Kara ve deniz savaşı sonucunda iki taraf da çok ağır kayıplar vermiştir.
    Osmanlı İmparatorluğu, Almanya'nın Rusya'ya savaş ilan ettiği 1 Ağustos 1914'ün hemen ertesi günü, Almanya ile bir ittifak antlaşması imzalamıştır. Bu antlaşma, imparatorluğun eninde sonunda Almanya'nın ana gücünü oluşturduğu İttifak Devletleri safında fiilen savaşa gireceği anlamına gelmektedir. Enver Paşa, fiilen savaşa girmeyi, seferberliğin tamamlanmamış olması ve Çanakkale Boğazı savunmasının tamamlanmaması gibi gerekçelerle ertelemeye çalışmıştır. Ancak Almanya, bir an önce savaşa fiilen girilmesi için baskılarını sürdürmüştür. Bu baskılar, Akdeniz'de İngiliz donanması önünden çekilen Goeben ve Breslau savaş gemilerinin İstanbul'a gelmesiyle bir oldu bittiye getirilmişti. Daha sonra Osmanlı Donanması'na bağlı bir grup gemiyle Karadeniz'e açılan bu gemiler 27 Ekim 1914 tarihinde Rus limanlarını bombalayınca Rusya, Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan etmiştir.
    Birleşik Krallık Donanma Bakanı Winston Churchill, 1914 yılı Eylül ayında Çanakkale Boğazı'nın donanmayla geçilerek İstanbul'un işgalini öngören bir planı Başbakan Herbert Asquith'e vermiştir. Plan, çeşitli evrelerden geçerek uygulamaya kondu ve Birleşik Krallık ve Fransa gemilerinden oluşan bir donanmanın Boğaz'a geniş çaplı saldırıları 1915 Şubat ayında başlatıldı. En güçlü saldırı ise 18 Mart 1915 günü uygulamaya konuldu. Ancak Birleşik Donanma ağır kayıplara uğradı ve deniz harekatından vazgeçmek zorunda kalındı.
    Deniz harekatıyla İstanbul'a ulaşılamayacağı anlaşılınca bir kara harekatıyla Çanakkale Boğazı'ndaki Osmanlı sahil topçu bataryalarını ele geçirmek planı gündeme getirilmiştir. Bu plan çerçevesinde hazırlanan İngiliz ve Fransız kuvvetleri 25 Nisan 1915 şafağında Gelibolu Yarımadası'nın güneyinde beş noktada karaya çıkarılmıştır. İngiliz ve Fransız çıkarma kuvvetleri her ne kadar Seddülbahir ve Arıburnu sahillerinde köprübaşları oluşturmayı başardılarsa da Osmanlı kuvvetlerinin inatçı savunmaları ve zaman zaman giriştikleri karşı taarruzlar sonucunda Gelibolu Yarımadası'nı işgalde başarılı olamadılar. Bunun üzerine sahildeki kuvvetler takviye edilmek için Arıburnu'nun kuzeyinde Suvla Koyu'na 6 Ağustos 1915 tarihinde yeni kuvvetlerle bir üçüncü çıkarma yapılmıştır. Ancak 9 Ağustos'ta Kurmay Albay Mustafa Kemal'in Birinci Anafartalar Muharebesi olarak bilinen karşı taarruzunda İngiliz Komutanlığı ihtiyat tümenini ateş hattına sürerek sahilde tutunmayı ancak başarabilmiştir. Mustafa Kemal ertesi gün Kocaçimentepe – Conk Bayırı hattında yeni bir karşı taarruz gerçekleştirmişti, bu hattaki Anzak birliklerini de geri atmıştır. İngiliz ve Anzak kuvvetlerinin İkinci Anafartalar Muharebesi olarak bilinen genel taarruzları ise Osmanlı savunmasını aşamamıştır. Tüm bu gelişmelerin sonrasında İngiliz, Anzak ve Fransız kuvvetleri Gelibolu Yarımadasını 1915 yılı Aralık ayı içinde tahliye etmiştir.
    18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun. Şehitlerimizi Saygıyla Anıyorum. Mekanları Uçmağ Olsun.
  23. Beğen
    Strix. reacted to Luluna in At Kuyruğu Saça Sahip En Popüler 20 Bayan Karakter / Charapedia   
    Selam millet,
    Charapedia Ocak ayı gibi bir anket düzenlemiş ve at kuyruğu saçına sahip en popüler bayan karakterleri oylmışlar. İşte sonuç:

20- Makoto Kino/ Sailor Moon  109 oy
    19- Chizuru Yukimura/ Hakuouki Shinsengumi 116 oy
    18- Minami Shimada/ Baka to Test to Shoukanjuu  133 oy
    17-  Yagyu Kyubei/ Gintama  145 oy
    16- Nanami Aoyama/ Sakurasou no pet na kanojo  151 oy
    15- Sasha Blouse/ Attack on Titan  163 oy
    14-  Toka Yada/Ansatsu Kyoshitsu  167 oy
    13-  Kanzaki Kaori / To aru majutsu no index  174 oy
    12- Hibiki Ganaha/ Idol@ster  175 oy
    11- Shinonono Houki/  Infinite Stratos  180 oy
    10- Rifa / SAO  190 oy
    9- Ayano Sugiura / Yuri Yuri  211 oy
    8- Gou Matsuoka / Free  236 oy
    7- Senjougahara Hitagi / Monogatari Series  257 oy
    6- Ui Hirasawa / K_ON  284 oy
    5-Tae Shimura / Gintama  335 oy
    4-Suzumiya Haruhi / The melancholy of Haruhi Suzumiya  401 oy
    3- Kyoko Sakura / Magical Girl Madoka *Magica  431 oy
    2- Popura Taneshima / Working!  618 oy
    1- Ayase Eri / Love Live!  649 oy

NOT: Bir kez daha Japonların zevkini anlamadığımı fark ettim.
  24. Beğen
    Strix. reacted to Amygirl in Seiyū Ödülleri 2016   
    Normalde kopyala yapıştır konu açmam ama bu haber güzel bir haber. daha doğrusu akademik bir haber. O yüzden ctrl c ctrl v yani 
    Japonya’da en iyi ses aktörleri ve aktrislerinin belirlendiği 10. Seiyuu Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.
    İyi Erkek Ses Sanatçısı Ödülü Sword Art Online serisindeki Kirito rolünü canlandıran Matsuoka Yoshitsugu‘nun oldu. Matsuoka, ayrıca bu yaz  Yukihira Soma in Shokugeki no Soma or Food Wars’ta yer alacak.

En İyi Kadın Ses Sanatçısı Ödülü ise DanMachi  animesindeki sevimli tanrıça Hestia‘yı canlandırarak dikkatleri üzerine çeken Minase Inori gitti.  

Öte yandan Osomatsu-san‘daki performansıyla Kamiya Hiroshi  Özel Jüri Ödülünü alarak bu ödülü 5 kez üst üste kazanarak rekora imza attı. 

Diğer Dallarda Ödül kazananlar bazıları:
    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Suzumura Kenichi(sadist karakter kralı :D ), Hosoya Yoshimasa

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ito Shizuka, Hayami Saori
    En İyi Yeni Ses Aktörü: Umehara Yuuichirou , Takeuchi Shunsuke , Murase Ayumu
    En İyi Yeni Ses Kadın Oyuncu: Uesaka Sumire , Takahashi Rie Tanaka Aimi
    En iyi Şarkıcı: i
    Kaynak: otakumode
  25. Beğen
    Strix. reacted to Nones in "Kawaii" Dedirten 20 Kısa Saçlı Anime Karakteri   
    Şimdik "Kawaii" bilindiği üzere şirin tatlı gibi anlamı olan bir kelimedir. 
    Lakin şu listede "Kawaii" diye nitelendirebileceğim toplasan 5 karakter çıkmaz. 
    Kısa saçın genelde anime karakterlerine şirinlik yerine bir asilik kattığını düşünen var mıdır bilmem ama ben o kesimdenim. 

Ayrıca Ay savaşçısından Ami Mizuno listeye alıp da Haruka Tenou gibi bir hatunu koymamak büyük bir ayıptır. Zira ay savaşçısından birisi listeye girecekse Haruka olur diye düşünmüştüm.

Listeyi sevmedim daha doğrusu kawaii bulmadım yine de emeğinize sağlık.
    Listede kısa ve uzun saçla gördüğümüz anime karakterleri varken ne bileyim aklıma ilk gelen misal canımız kanımız Hinata Hyuga yoktu.
    Veya Elfen Lied - Lucy, Ouran Highschool Host Club - Haruhi, Nana Osaki, Bleach - Rukia, Another - Misaki, aman kısaca liste çok eksik bence bu haldeyken listeye liste bile demiyorum ben :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.