Jump to content

Laetitia

Üyeler
  • İçerik sayısı

85
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Laetitia reacted to pisiko_1516 in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    Özür dileyerek belirtiyorum ama ekrana kustum bildiğin, baya püskürttüm. Sildim anca yorum yazabiliyorum ondan geç oldu.
    Abi ne Asuna'ymış yeter be. Her halta seçmeyin şu kızı -For Best Actor. Aaaaand Oscar goes to... Asuna. Alkış!- Harbi yetti. Hayır şahane bir karakter olsa tamam da ağlayan mıyıldak bir kız (gerçi bayan anime karakterlerinin belli bir yüzdesi bu sinir bozucu tiplerden oluşsa da). Daha ilk sezondan hoşlanmamıştım kısacası.
    Onun dışında kötü değil liste. Gintama neredeyse tüm bayan as kadro yer almış beni sevindirdi bu. Tek sinir bozucu ninja hariç.
    Bir de Riko Aida ne arıyor orada, o da ilk 30 olabilecek bir potansiyele sahip değil.
    Genelde serilerin popülerlik anketi gibi oluyour bu anketler. Mikasa'yı severiz ama bu listede birinci olmayı o Eren'in annesini muz misali yiyen titana borçlu. Seriye oy veriyor bence insanlar karakterden ziyade. Asuna'da zaten o sayede ikinci sırada kılıç sallayıp duruyor.
  2. Beğen
    Laetitia reacted to hinata-77 in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    şu asunayı görmekten sadece ben mi bıktım :depressed1-onion-head-emoticon:
  3. Beğen
    Laetitia reacted to Kaxell in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    Ahaha bir dakika ile geciktim :P 
    Neyse yorumumu kopyala yapıştır yapıyım:
    -Koniçivalar listeyi ilk kez doğru dürüst oylayabilmiş. Asuna'yı 'tabi ki' (!) ilk 3e sokacaklardı o olmazsa olmaz ama genelde orantılı duruyor.
    -Özellikle listede özel gücü olmayan karakterlerin olması çok hoşuma gitti. Bakınız: Yukino yukinoshita (Oregairu) sadece davranışları ve gözlerini dikmesi ile ilk 15'e kolaylıkla girmiş. Darısı ikinci sezonda Hikigaya'yı daha da yerin dibine gömmesi dileğiyle. 
    -Vazgeçtim, Misaka'nın 7de ne işi var?? Toaru'da kesinlikle ondan daha havalı karakterler var, hemde hiçbir gücü olmayan...  
  4. Beğen
    Laetitia reacted to Skadi in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    Hayranların Seçimiyle En Cool Kadın Anime Karakterleri

Charapedia, düzenlediği 10.000 kişilik anketlerinden birinde bu sefer anime severlere en “cool” kadın anime karakterlerini sordu. Oylamaya katılanlar arasında kadın katılımcılar %51’lik dilimle çoğunluğu sağladı. İşte seçilen 30 cool karakter:

30) Chifuyu Orimura (IS: Infinite Stratos)

29) Hitagi Senjougahara (Monogatari Serisi)

28) Tsubomi Kido (Mekaku City Actors)

27) Kyuubei Yagyuu (Gintama)

26) Kanzaki Kaori (Toaru Majutsu Serisi)

25) Olivier Mira Armstrong (Fullmetal Alchemist)

24) Makoto Kikuchi (The iDOLM@STER)

23) Tae Shimura (Gintama)

22) Balalaika (Black Lagoon)

21) Riza Hawkeye (Fullmetal Alchemist)

20) Yukino Yukinoshita (My Teen Romantic Comedy SNAFU)

19) Kagura (Gintama)

18) Riko Aida (Kuroko no Basuke)

17) Fujiko Mine (Lupin 3)

16) Shiki Ryougi (Kara no Kyoukai)

15) Morgiana (Magi)

14) Haman Karn (Gundam ZZ)

13) Shino Asada/Sinon (Sword Art Online)

12) Yuu Kashima (Gekkan Shoujo Nozaki-kun)

11) Touka Kirishima (Tokyo Ghoul)

10) Akane Tsunemori (Psycho-Pass)

9) Revy (Black Lagoon)

8) Tsukuyo (Gintama)

7) Mikoto Misaka (Toaru Majutsu Serisi)

6) Erza Scarlet (Fairy Tail)

5) Motoko Kusanagi (Ghost In The Shell)

4) Saber (Fate Serisi)

3) Celty Sturluson (Durarara!!)

2) Asuna (Sword Art Online)

1) Mikasa Ackerman (Shingeki no Kyojin)

İlk üç karakterin sıralamasını hak ettiğini düşünsem de, özellikle Mikasa’nın, listede olmayı hak eden başka birçok karakter de var. Ya sizin gerek tavırlarıyla, gerek karizmasıyla en çok “cool” olduğunuzu düşündüğünüz kadın anime karakterleri kimler?

Alıntı:http://www.animefantastica.com/en-cool-kadin-anime-karakterleri
  5. Beğen
    Laetitia reacted to Skadi in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   
    İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler Listesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?

Ne izlerken ne de bitirdikten sonra üzerinde düşünmeden durabildiğimiz animeler vardır. Bu animeler kimi zaman bize çeşitli akıl oyunlarıyla meydan okur, kimi zaman bir gizemin ardındaki gerçekleri çözmemiz için ipuçları bırakırken kafalarımızı daha da karıştırır, kimi zaman ise bize toplumsal etik ya da metafiziksel olgular üzerine düşüncelerimizi sorgulatır. İşte Japon internet arama motoru Goo ile reklam şirketi iBridge’in ortak çalışması olarak yürütülen bu anket de 250 erkek ve 250 kadın katılımcısına insanı farklı şekillerde düşünmeye en çok sevk eden animelerin hangileri olduğu sorusunu yöneltiyor. Bakalım anketin sonuçlarına baktıktan sonra hakkının yendiğini düşündüğünüz seriler olacak mı?
        -20-
    Paprika (%2.2)

-19-
    Pumpkin Scissors (%3.0)

-18-
    Code Geass: Hangyaku no Lelouch (%3.0)

-17-
    Gankutsuou (%3.6)

-16-
    Yojouhan Shinwa Taikei  (%3.8)

-15-
    Higurashi no Naku Koro ni (%3.8)

-14-
    Bakemonogatari (%4.0)

-13-
    No Game No Life (%4.6)

-12-
    Toaru Majutsu no Index (%4.6)

-11-
    Sayonara Zetsubou Sensei (%5.0)

-10- Mushishi (%5.4)

-09-
    Kiseijuu Sei no Kakuritsu (%6.0)

-08-
    Jojo’s Bizarre Adventure (%6.6)

-07-
    Psycho-Pass (%8.2)

-06-
    Shingeki no Kyojin (%8.2)

-05-
    Monster (%9.2)

-04-
    Ghost In Shell (%9.8)

-03-
    Neon Genesis Evangelion (%11.6)

-02-
    Kaiji (%12.6)

-01-
    Death Note (%16.8)

Kaynak;http://www.animefantastica.com/insani-dusunmeye-en-cok-sevk-eden-animeler
  6. Beğen
    Laetitia reacted to mert24214 in Hotarubi no Mori e   
    Anime Tanıtım

Hotarubi no Mori e

Tür: Dram, Romantik, Doğaüstü

Yayınlanma Tarihi: 5/09/2013

Bölüm Sayısı: 1

Süre: 44 dakika

Yönetmen: Takahiro Omori

Manga: Yuki Midorikawa

Animasyon – Dizayn: Akira Takada

Firma/Stüdyo: Brain’s Base

Müzik: Makoto Yoshimori

Küçük bir kız olan Hotaru, hakkında efsaneler anlatılan Yamagami Ormanı’nın içinde kaybolmuştur. Yolunu bulmaya çalışırken bir oraya bir buraya koşuşturmaktan yorulur ve sonunda olduğu yere oturup, ağlamaya başlar. Tam bu sırada yüzünde maske takılı bir genç (Gin) onu görür. Ormanda biriyle karşılaştığına çok sevinen Hotaru birden Gin’e doğru koşar fakat beklediği sevgi dolu karşılamayı göremez. Gin bir Youkai’dir (ruh) ve eğer ona bir insan dokunacak olursa yok olacaktır. Gin, eli yerine bir odun parçasını Hotaru’ya uzatır ve onu ormandan çıkartır.

Hotaru, ona yardımcı olduğu için Gin’e karşı minnet duyar ve yarın bir hediyeyle geleceğini söyleyerek yanından ayrılır. Böylece Hotaru bütün yaz mevsimi boyunca her gün Yamagami ormanına Gin’i görmeye gelir.

Yaz bittiğinde ise ayrılık vakti gelip çatmıştır. Hotaru’nun tatili bitmiş artık evine dönme zamanı gelmiştir. Gin’in yanından ayrılırken, ona her yaz geleceğine dair söz verir. Bu şekilde yaz, ikisininde dört gözle beklediği bir mevsim haline gelir. Yıllar boyu sürecek olan bu arkadaşlık Hotaru genç bir kız olunca çok daha derin duygular yaşamasına sebep olacaktır. Peki bu ilişki ne zamana kadar devam edecekti?

One-Shot mangadan uyarlanan bu anime kısacık sürmesine rağmen insanın kalbini ısıtacak türde bir hikayeyi anlatıyor. Başarılı çizimleri, animasyonları ve harika müzikleri beni gerçekten derinden etkilemiştir. Eğer şöyle bir 45 dakikanız varsa mutlaka bu anime için ayırın ve izleyin. Pişman olmayacaksınız…

İyi seyirler.

Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hotarubi-no-mori-e
  7. Beğen
    Laetitia reacted to Hokage_Minato in ( 11 / 11 ) Ryuugajou Nanana no Maizoukin (TV)   
    Anime Adı : Ryuugajou Nanana no Maizoukin (TV)
    Anime Türü : Komedi, Romantik, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 11 / 11
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmenler : Gamze "Laetitia" Deniz
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet; Hikayemiz bir zamanlar çok güzel ve hiçbir konuda yeteneği, çalışması olmayan hayalet Nanana'nın hazinesi etrafında şekilleniyor. Juugo adındaki genç babası tarafından evlatlıktan reddedilir ve "Özel Öğrenci Bölgesi" adı altındaki yapay adaya liseye devam etmesi için zorla yollanır. Her ay geçinmesi için sadece 40,000 yen alan Juugo, ucuz apartmanlardan birini seçer ve orası da Nanana'nın oturduğu apartmandır. Juugo ve okulun macera kulübü üyeleri Nanana'nın Koleksiyonu için adadaki "Büyük Hazine Avı'na" katılırlar, gizemli bir güce sahip olan bir hazinedir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

8. Beğen
    Laetitia reacted to Kaxell in 2015 Bahar Dönemi Gelecek Animeler (Yenilendi)   
    2015 Bahar döneminde gelecek animelerin içerik açısından çok zengin olduğumuzu söyleyebiliriz. Öncelikle göze Gintama gibi çok sevilen bir seri göze çarpıyorken Fate Stay Night: Unlimited Blade Works'ün devam edeceğini görüyoruz. Ecchicilerin favorisi High School DxD: Born adlı yeni sezonuyla beraber geri dönecekken Shokugeki No Soma gibi çok beğenilen bir yemek mangasını da ilk kez anime edilmiş şekilde izleyeceğiz.  Bunların yanı sıra Ore Monotagari (Shoujo), Nisekoi Yeni Sezon (hangi kalıba koysam bilemedim), Yamada-kun ve 7 Cadı (okul, komedi, büyü) popülaritesi bir hayli yüksek olan mangalardan kopup anime dünyasına adım atıyor! 

Ve tabi ki  birçoğumuzun çocukluk yıllarını süslediği (hayır pokemon değil) Digimon bizimle beraber büyümüş karakterleriyle geliyorken, My Teen Romantic Comedy SNAFU'nun 2. sezonu da uzaklardan bir selam çakıyor.   

Üstüne tıklayarak büyültebilirsiniz. 

9. Beğen
    Laetitia reacted to Burakesan in Anime'li telefon kılıfları   
    Herkese merhaba arkadaşlar!

Bu videoda anime ve manga severlerin en büyük sorunlarından birine değiniyoruz: "Neden benim telefonuma göre animeli kılıf yok?!"   Her ne kadar iPhone kullanıcıları anime temalı telefon kılıfları bulmakta zorlanmasalar da Samsung, LG, HTC ve diğer markaların telefonlarına sahip anime ve manga severlerin telefonlarına uygun kılıf bulmaları hayli zor; bu videoda bu zorluğu nasıl aşabileceğinizi, nasıl benzersiz anime temalı kılıflar yapabileceğinizi anlatıyoruz.   Yeni videolarımız için abone olmayı unutmayın  :)     Şu ana kadar uygulama yapılan telefonlar ve fotoğrafları;   Burak ŞOLT - LG G2  

naruutoo - GM Discovery

kurosaki-ichigo - Kurosaki İchigo - Samsung Galaxy S Duos S7562

Raşit Günden - Kaneki Ken - LG G2

Zekeriya Aydoğdu - Naruto - iPhone 5/5S

Serhat1 - Bleach, Naruto, Tokyo Ghoul  - LG G2

Haruka - Sony Xperia Z - Kurosaki İchigo

LaxMean - Samsung - Portogas Ace / Killua

doganoz - Kurosaki İchigo

agsg03

Not: Çalışmalarınızda kullandığınız telefonları da belirtirseniz güzel olur :)< :)>

Kullanabileceğiniz resimler:

One Piece - Ace - http://hizliresim.com/AAnPaB
    Bleach - İchigo - http://i.hizliresim.com/58LPv5.jpg
    Shingeki no Kyojin - http://i.hizliresim.com/zmyl5D.jpg
  10. Beğen
    Laetitia reacted to 3n4bL3 in 2014 TürkAnime Forum Ödülleri Sahiplerini buldu.   
    2014 TürkAnime forum ödülleri sahipleri aşağıda listelenmektedir. Tüm animeci arkadaşları tebrik ederim, Türk anime olarak bizlerle birlikte oldukları için ayrı bir teşekkür ederiz. Japonyanın gelenekleşmiş Anime ve Manga kültürünü hep birlikte daha güzel şekilde animeci arkadaşlarımıza sevdirmeye devam edeğiz.

11. Beğen
    Laetitia reacted to GetPyoned in Anime Şarkılarına Türkçe Cover /._./   
    Merhaba arkadaşlar! Birkaç hafta önce anime opening ve endinglerine türkçe cover yapmaya başladım. Hepsi amatör ve ses kalitesi biraz düşük. Fakat bu işi devam ettirirsem yakın zamanda yeni mikrofon almayı düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz ^^

Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCtLp_WmeAL20O_mOZDI9qMA

12. Beğen
    Laetitia reacted to rea&tama in Rea ve Tama'dan anime coverları!   
    Rea ve Tama ekibi olarak anime şarkılarına cover yapıyoruz ^-^ takip etmek için kanalımıza abone olabilirsiniz ya da facebook sayfamızı beğenebilirsiniz ^-^ 
    =======>  https://www.youtube.com/channel/UCR1_fiyMe143ldd4M28Vhag

Facebook sayfamız =======>  https://www.facebook.com/pages/Rea-Tama/652800888175368?fref=ts

Rea'nın coverları

Tama'nın coverları

13. Beğen
    Laetitia reacted to Barış in Japonların İngilizcesi   
    sadece bu video bırakır kaçarım :D
    http://www.youtube.com/watch?v=q6h36QW_bwM

14. Beğen
    Laetitia reacted to Vologirl in Japonların İngilizcesi   
    Aslında alfabe çok basit . Ayrıca Türklerin EN KOLAY öğrenebileceği dil Japonca imiş . Türkçe'dekine benzer şeklinde hecelere ayrılmasının nedeni de bu ! Çok yaşa Altay Dil Ailesi !  :cool-onion-head-emoticon:
  15. Beğen
    Laetitia reacted to Mireille in Japonların İngilizcesi   
    Fairy Tail'de de Lucy'e "Luşii" diyolar :D Onlar yüzünden ben de Luşi demeye başladım :D
  16. Beğen
    Laetitia reacted to BlackAndOthers in Beat MP3 2.0 ile istediğiniz Anime müziğini telefonda çalın!   
    Ritim aksiyon oyunlarını seviyorsanız "Osu!" da oynayabilirsiniz. Çoğunlukla anime müzikleri ve vocaloid parçaları falan var, istediğiniz şarkıların beatmaplerini indirip oynayyabilirsiniz.

Hatta android için de uygulaması vardı yanılmıyorsam 
  17. Beğen
    Laetitia reacted to Burakesan in Beat MP3 2.0 ile istediğiniz Anime müziğini telefonda çalın!   
    Merhaba, arkadaşlar.

Uzun zamandır anime ile ilgili video çekemiyordum, vakit bulup bayağıdır kullandığım uygulamayı inceledim.

Bir önceki kanalım bir sebepten dolayı (bir şirket için iş yaparkene gmail hesabımla...) feshedildi, yeni kanalımı açtım; abone olmanızı rica ediyorum :)

Bu sefer daha fazla anime ve manga uygulamarıyla karşınızda olacağım :)

İyi seyirler.

18. Beğen
    Laetitia got a reaction from Ecciel in Angel Beats PC'ye çıkıyor   
    Genelde görsel roman oynamayı sevmem ama konu Angel Beats olunca akan sular duruyor :D
  19. Beğen
    Laetitia reacted to Ecciel in Angel Beats PC'ye çıkıyor   
    Yanlış duymadınız, Angel Beats PC'ye geliyor! ^_^ Tabii öyle FPS, RPG tarzı bir oyun beklemeyin; Key'in her eseri gibi, Angel Beats'de bir görsel roman olarak yapılacak.
    Öncelikle bilmeyenler için açıklayayım. Görsel roman (Visual Novel) tipi oyunlarda hikayenin ana karakterini canlandırırsınız ve hikaye oyun süresince yaptığınız seçimlere göre şekillenir. Kimisinde mini-oyunlar bile bulunur (mesela Little Busters!'daki beyzbol mini-oyunu)
    Angel Beats'in görsel romanının yapılması söylentileri ilk olarak Jun Maeda tarafından Kasım 2010'da Kyoto Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşmada gelcekte Angel Beats'in görsel romanının yapılabileceğini söylemesiyle başladı. Bu söylentiler tam olarak 27 Eylül 2013'te G-Dengeki dergisinin ön kapağında Angel Beats'in görsel romanı hakkında kesin bilgiler ve piyasaya sürülme arihinin verilmesiyle kesinleşti. Angel Beats'in görsel roman serisi 6 adet "beat(ritim)"e bölünecek. Angel Beats -1st beat- adlı ilk görsel roman ilerleyen aylarda çıkacak. Görsel roman serisinde toplam 19 karakter rotası olacak. Angel Beats -1st beat-'de yer alacak karakter rotaları Yui, Matsushita ve Iwasawa. 

Opening videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=N-nCErVn15I

İşte yayınlanan bir kaç CG:

Ü
  20. Beğen
    Laetitia reacted to Ecciel in Angel Beats PC'ye çıkıyor   
    Yeni CG'ler, arkaplan resimleri yayınlandı. :) Not : Gönderi bayağı uzun. Çok resim var :D

Kapak fotoğrafı

CG'ler:
    Hisako Iwasawa'ya yaşamını anlatırken.

Yui'nin en büyük hayallerinden biri birine German Suplex yapmaktır. Otonashi onun bu dileğini gerçekleştirmek için kendini feda etmeye hazırdır.

Tüm dileklerini gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra Yui en büyük dileğini açıklar : "Evlilik: her kadını mutlu eden şey."

Henüz SSS (Shinde Sekai Sensen[Ahiret Savaş Alanı? :D ]) daha kurulmadan önce Girls Dead Monster üyeleri Iwasawa ve Hisako okul üniformalarıyla şarkı söylerken.     

Otonashi ve Iwasawa birbirilerine olan aşklarını itiraf ederler ve evlenirler.

Otonashi ansızın gözünü bir okul bahçesinde açar. Kim olduğundan, ne yaptığından bihaberdir, ve yanında bir keskin nişancı tüfeği doğrultmuş bir kız vardır. (Yurippe silahı bu sefer düzgün tutmuş :D . Animedeki silah tutuşu )

"Hortum Operasyonu" başarılıdır. Kafeteryadan bir yığın yemek bileti havada uçmaktadır.

Beyzbol antrenmanı sırasında, Otonashi Yui'ye Ahtapot Kilidi uygular. (Bunu Hinata'nın yapması gerekmiyor muydu? o.O)

Sınav haftası sırasında SSS üyeleri Tenshi'nin (Meleğin) düşük not alması için bir operasyon başlatır. GirlDeMo üyesi Irie bile bu operasyona katılır.

Sınav haftası sırasında SSS üyeleri Tenshi'nin (Meleğin) düşük not alması için bir operasyon başlatır. Ooyama Tenshi'nin dikkatini kendine çekmek için ona aşık olduğu itirafında bulunur.

Arkaplanlar:
    SSS'in yeraltı cephane karargahı Guild'den. (Yanlış hatırlamıyorsam ismi buydu)

Okulun bahçesi.

Okul binası ve içi.

Key Cola :3 Hararetinizi alır.

Bu orman animede yoktu o.O

Spor salonu ve kafeterya

Böyle okul vardı da biz mi gitmedik :P vol.1

Böyle okul vardı da biz mi gitmedik :P vol.2

Böyle okul vardı da biz mi gitmedik :P vol.3 (Okul okul değil başlı başına bir ülke sanki :D )

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.