Jump to content

canseckiner

Üyeler
  • İçerik sayısı

351
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    canseckiner got a reaction from Jezebel in Favori Anime Müzigin ?   
    Yani şunu her dinleyişimde bitiyorum resmen bağımlısı oldum 

2. Beğen
    canseckiner reacted to Koringen in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Code: Breaker

Konusu değişik birşeydi, ancak final pek açıklayıcı değildi.
  3. Beğen
    canseckiner got a reaction from BenBeckman in Merhaba Gençlik   
    Selam müco hoşgeldin :D

Yalnızlık zor zanaat ..
  4. Beğen
    canseckiner reacted to Ghoulish in Amatör çalışmalarım UPDATE 2(+2 resim)   
    Merhaba,amatör çalışmalarım bunlar.İyi-kötü eleştiri yapmaktan çekinmeyin.
    UPDATE 2:

UPDATE 1:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bunlar da normal kalem kağıtla çizdiklerim.Boyanmış olanlar da var.

5. Beğen
    canseckiner reacted to DragonSoul in League of Legends Fan Art   
    Benimki fan art sayılmaz ama Sona üzerine küçük bir çalışma yapayım dedim :) (%99 paint + %1 movie make yardımıyla :) )

6. Beğen
    canseckiner reacted to quincy in Tite Kubo Trollemesine Maruz Kalan Arkadaşı   
    Tite Kubo Trollemesine Maruz Kalan Arkadaşı Güldürdü

Bleach’in mangakası Tite Kubo’nun trollükleri meşhurdur bildiğiniz üzere ancak bunun sadece manga için geçerli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kubo-sensei aynı zamanda bir oyun sever özellikle Dragon Quest serisine de ayrı bir ilgi duymakta. Bir süredir Dragon Quest Heroes oynamak istediğini dile getiren Kubo-sensei bugün Twitter hesabında, Japonya’da yeni çıkan oyunu indirmekte olan arkadaşı Misawa ile beraber oynamayı planladığını yazdı.

Peki neden Misawa ile oynamak istiyor derseniz şimdi simdi sizi biraz geriye götüreceğiz. Şu haberimizde Tite Kubo’nun, Dragon Quest’in TV programının onur konuğu olduğundan “Lütfen beni tanıyanlar bunu izlemesin” diye “uyarıda” bulunduğundan bahsetmiştik. Dragon Quest’in TV programındaki katılımcılardan biri de arkadaşı Misawa. Doğal olarak Kubo-sensei oldukça yoğun. Hastaneden çıktığı gibi evinin yerine ofisinin yolunu tutan birinin özellikle belirli oyunlarda belirli seviyelere gelmesi ve oyun parası toplaması için uğraşmaya vakti olmuyor ve diğer hobilerine oldukça sınırlı zaman ayırabiliyor. Ancak Troll King oyunda başarılı olmanın öyle bir yolunu bulmuş ki bunu anlattığında programdaki herkesi gülmekten kırıp geçiriyor. Tite Kubo trollemesine maruz kalan arkadaşı Misawa ve diğerleri hayrete düşüyor. Aslında Misawa, Tite Kubo sürekli kendisinden oyunda para istediğinde durumu anlamış ama bu kadar da olduğunu fark etmemiş. Şimdi sizlerle Troll King’in iş başında olduğu bu eğlenceli ve komik videoyu paylaşıyoruz.

Videonun hazırlanması, diğer dillere (İngilizce ve Türkçe) çevrilmesi ve diğer işlemlerinin tamamı AnimeFantastica tarafından hazırlandı ve dünyada tek olduğunu söyleyebiliriz. Editör arkadaşlarımızın dışında çeviri konusunda hastayken bile kendi isteğiyle ara vermeden uzunca bir süre boyunca bize yardımcı olan arkadaşımıza da özel olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. (Türkiye’de bu tip çalışmalara pek değer verilmez biz de işte kendi ekibimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ancak trollük konusunda Tite Kubo’dan öğrenmemiz gereken çok şey var. :)

Herhalde Bleach hayranları için Kubo-sensei ile birlikte oyun oynamak ve sohbet etmek kulağa harika bir şey gibi geliyordur. Hatta oyundaki bütün parasını seve seve verecekler bile vardır. Ancak Misawa’nın da artık gözü açılmıştır diye düşünüyoruz. Bakalım Dragon Quest Heroes’ta zavallı Misawa’nın başına neler gelecek? :)

Kaynak; AnimeFantastica

(Reyiz yine iş başında :) )
  7. Beğen
    canseckiner got a reaction from Rassvet in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Güzel bir site olmuş elinize sağlık takipteyim  ;)
  8. Beğen
    canseckiner reacted to Lenny in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    eskilere dönüş :D 

Slam Dunk
  9. Beğen
    canseckiner reacted to Toprakezgi in Merhabalar ^~^   
    Sen ne ara banlandın ? İyi olmuş ya şu nickin yanındaki eller çok dikkat dağıtıcıydı. Yapma onları bence. aşsjdbaşsd

Zeyzey'in sesi mi hmm... :ph34r:  Duymadık bence. :ph34r:  Yalnız o ses kaydını sen yapmamış olabilirsin ve bunu kanıtlayamayız. Sen de o benim diye kanıtlayamazsın. Teknik olarak kanıt olmakla uzaktan yakından alakası yok. :D  Burası sanal ortam. İnsanlara inanıp inanmamak garip bir şekilde yürüyor.Bunu daha önce de belirtmiştim zeyzey olsan bile umrumda değil. Huzuru bozmadığın sürece sorun yok. 20 yaşında olduğunu görünce şaşırdım. 13-14 sanıyordum.. İlginç. Neyse, iyi forumlar ne diyelim. 
  10. Beğen
    canseckiner reacted to Jiangshi in Merhabalar ^~^   
    Tahminimce sende ebola var... Pardon ebola değil bipolar olacak o. Evet bipolar bozukluk olabilir. Yani tabi umursama diyemem sonuçta bir bozukluk ama bunun için çok da üzülmene gerek yok izlediğim bir dizide bir karakterin vardı yani o kadar anormal değil yine de bir psikiyatriye görünmeni tavsiye ederim utanılacak veya dalga geçilecek bir durum değil psikiyatri sanki sadece şizofren akıl hastalarına hitap ediyormuş gibi bir algı var toplumda, oysa gelişmiş toplumlarda göz doktoruna gitmek kadar normal birşeydir. Neyse hadi kolay gelsin. 
  11. Beğen
    canseckiner reacted to Sueño in Bir Oyun Bağımlısından Age of Empires Günlükleri   
    1. 
    5 ocak 1214: town center’ı kurduk elhamdülillah. ilk iş town center önünde kurbanlık koyun kesmek oldu. town center meydanına kurban kanını akıttık. dualarımızı ettik. artık sırtımız yere gelmez.
    6 ocak 1214: civar çayırlıkta yemiş bulduk. çoluk çocuk herkes yemişe dadandı. sepet sepet yemiş getiriyorlar town center’a, durduramıyorum.
    7 ocak 1214: numanlar’ın salih’i oduna yolladım. “tamam. yaparım. oduncu.” dedi, gitti. bu çocukta var bir gariplik, bir zeka geriliği.
    8 ocak 1214: salih’ten haber yok. gitti gelmedi. peşine bizim atlı scout kaya bey’i yolladım. bu arada town center’ın yanına baraka inşa ediyoruz.
    2. 
    10 ocak 1214: salih’i kurtlar yemiş lan. yarısını yemişler çocuğun. kalan yarısını ziyan olmasın, nimettir diye town center’a getirdik.
    3. 
    12 ocak 1214: millet yemiş yemekten cırcır oldu, paçalardan gümbür gümbür akıyor. sabah karnım gaz dolmuş, bi pırt atayım çaktırmadan dedim demez olaydım patır patır sıçtık milletin içinde. neyse ki herkeste aynı dert. yemişi yasakladım. geyiğe girdik 4 kişi.
    4. 
    15 ocak 1214: barakalar bitti. içeride asker eğitimi veriyorum. çoluk çocuğa sizi savaşçı yapacam diye tekme tokat dalıyorum. aynı spartadaki gibi.
    20 ocak 1214: town center’ın kuzeyindeki arazileri mütaahhite verdik, kat karşılığı toplu konut yapacak. öyle tek tek ev inşa et çok masraflı oluyor.
    5. 
    24 ocak 1214: yenice köyünün orada daş madeni var. öyle açıkta koca koca kayalar var. bizim deli ibrağam her sabah gidiyor oraya eşşek yükü daş getiriyor. Allah’ın delisi.
    6. 
    26 ocak 1214: salih’i kapan kurt hatce bacının bacağını kapmış. bela oldu pezevenk hayvan.
    27 ocak 1214: köyün her yeri deli ibrağam’ın getirdiği daşlarla doldu, akrebi çıyanı rahat vermiyor. yasakladım daş toplamayı.
    4 şubat 1214: yenice köyüne giden yola yığdırıyorum daşları. ibrağam’a duvar ördürecem oraya. uğraşsın dursun pezevenk yoksa bize rahat vereceği yok.
    7. 
    10 şubat 1214: ibrağam duvarın yarısını ördü lan. adamda deli kuvveti var. siperlik bile yapmış ama duvarın sağı solu açık, milletin iplediği yok gelen geçiyor giden geçiyor. Allah’ın delisi.
    8. 
    12 şubat 1214: he bu arada kurdun peşine taktığım garnizon sonunda döndü. “nerede kaldınız yiğitler bunca zaman?” diye sordum, kurt çok uğraştırmış bunları. tepe bayır dolaşmışlar, işini bitirmişler çok şükür.
    9. 
    14 şubat 1214: hamdolsun bugün ilk cumamızı kıldık. kıbleyi ararken zorluk çektik ama hallettik o işi. bir cami yapalım diyor hacı celal efendi ama biraz masraflı. biraz daha odun keselim hele dedim.
    10. 
    21 şubat 1214: kurt hatce bacının öbür bacağını da kaptı. kadının boyu resmen yarı yarıya kısaldı. hala oduncu oduncu diye tutturuyor. biblo gibi kucaklayıp götürüyoruz ormana, orada kesiyor, alıp geri getiriyoruz.
    22 şubat 1214: gençleri çağırdım “hani kurdu öldürmüştünüz bre mendeburlar” diye çıkıştım. ık mık ettiler, sonra biri öttü. karıya gitmiş ler. yenice köyünün oraya. kafir zındıklar. bizimkileri de ayartıyorlar.
    30 şubat 1214: içimiz dışımız odun oldu. ormanın içine ettiler, daha kesiyorlar. bu millete bir şey demeyeceksin aslında, bokunu çıkarıyorlar. gece gündüz yatan uyuyan yok, paso odun. bak gene getiriyor pezevenkler. koyun onu da diğerlerinin yanına..
    11. 
    2 mart 1214: bu sabah deli ibrağam geldi soluk soluğa, duvarı bitirmiş. bir de kule yapmış. “ne kulesi?” dedim, aldı götürdü beni. bayağı yapmış kule. adamlara haber verdim bir okçu eğitim merkezi kuracaklar, kule için.
    12. 
    5 mart 1214: yeniceli kafirler ormanda hıdoların yaşarı sıkıştırıp dövmüşler. ağzı burnu kan içerisinde geldi bu. çavuşun getirdiği koyunlar bunlarınmış, geri istiyorlar. yediğimiz koyunlar, nasıl getirelim? bakacaz çaresine.
    6 mart 1214: yenice’ye altı eşşek yükü yemiş gönderttim, çuval çuval. “dalga mı geçiyorsunuz lan bizimle” diye kızmış bunlar. taa deli ibrağam’ın duvarına kadar gelmişler. aşağıdan küfrediyorlar dışarı gelin diye. bir tanesi kılıçla girişti duvara. herkes ayrı bir deli.
    13. 
    10 mart 1214: sakallı bir hacı geldi kasabaya. mübarek yüzlü biri. yatacak yer verdik. bizim hacı celal efendi kıllandı biraz.
    14. 
    12 mart 1214: et-yemiş, et-yemiş nereye kadar. elimiz yüzümüz kaşınır oldu. bayırın aşşaya tarlalar yaptık. soğan, patates, fasulya ektirdim. yavaş yavaş medenileşiyoruz, hissediyorum.
    16 mart 1214: köyden adamlar birer birer eksilmeye başladı. noluyor anlayamadık. eminelerin fatma da kayboldu bugün.
    30 mart 1214: akşam tarladan dönerken sakallı hoca ile karşılaştım. takmış peşine bizim köyden dört genci hulalu holalu diye diye götürüyor bunları. “lan oğlum nereye durun bekleyin” dediysem de dinletemedim. çekti gittiler. ben senin sakalını… yasakladım köye girmesini.

Kaynak

12. Beğen
    canseckiner reacted to Berker51 in Tokyo Ghoul 2. Sezonu Ocakta Geliyor   
    Shueisha Weekly Jump dergisinin bu haftaki sayısında Tokyo Ghoul animesinin 2. Sezonunun 8 Ocak 2015 tarihinde başlayacağı duyuruldu. Seri ilk sezonda olduğu gibi Studio Pierrot tarafından yapılıyor, gerçi bazı kaynaklara göre'de 9 Ocak Olabilir.

Kaynak: Anitoryum
  13. Beğen
    canseckiner reacted to Berker51 in One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi   
    15. Yılında One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi

1999’da Ekim Ayında anime serisi başlayan One Piece 15. yılını geride bıraktı. Şimdiye kadar animenin 15. yılı adına düzenlenen çalışmaları sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise avex pictures tarafından 15 yılda en hüzünlü ve en akıllarda kalan sahnelerin birleştirildiği “15. Yıla Özel One Piece’in En Hüzünlü 15 Sahnesi” video çalışması paylaşıldı. One Piece hayranlarını duygulandıran bu video 27 dakika uzunluğunda ve animedeki sahneleri birleştirdiği için spoiler içerebilir, 15. yıl kutlaması için yapılan ilk kolaj çalışmasıdır.

Kaynak: AnimeFantastica
  14. Beğen
    canseckiner reacted to Sinsine in ( 11 / 11 ) Psycho-Pass 2   
    4. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  15. Beğen
    canseckiner reacted to Berker51 in Kuroko no Basket 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor?   
    Kuroko no Basket 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Mangasının bitişi, bu bitişi takip eden ve takipçileri üzülmeye pek vakit bulamadan ortaya çıkan devam haberinin ardından Kuroko no Basket severler bu sefer de serinin animesine yönelik sorulardan birinin cevabına kavuştu. Shueisha Weekly Shonen Jump dergisi, animenin üçüncü sezonunun, 11 Ocak 2015 Yılında MBS, TokyoMX TV ve BS11 kanallarında olmak üzere yayın hayatına başlayacağı duyurdu. (Bazı Haberlere Göre ise Tokyo MX Tv'de 13 Aralık'da Yayınlanmaya Başlıyacak)

Dergi aynı zamanda son turnuvada ayakta kalan dört okulu simgeleyen bir resim de paylaştı. Bu okullardan Rakuzan’ın oyuncuları arasında yer alan 3 “Taçsız Kral”ı seslendirecek isimler de belli oldu. Buna göre Wataru Hatano, Reo Mibuchi karakteri; Toshiki Masuda, Kotarō Hayama karakteri; son olarak Takahiro Fujiwara da Eikichi Nebuya karakteri ile Kuroko no Basket seiyuu kadrosuna katıldı.

Animenin yeni sezonunun ne zaman yayımlanacağı da açıklandığına göre, gün saymaya başlayan hayranlar arasında mısınız?

Kaynak: AnimeFantastica
  16. Beğen
    canseckiner reacted to karalamadefteri in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Merhabalar herkese! :))

Birer Gintama sever olarak ben ve çevirmen arkadaşımla Gintama mangasını, animenin kaldığı yerden Türkçeye çevirmek için kolları sıvadık.
    2014 Şubattan beri çevirilerimiz devam etmekte..

Blogumuzda okurlarımız yeterince duyuru yapılmadığını söylemiş. O sebeple buradan da bunu duyurayım dedim :))

Öncelikle Yorozuya - Otakutürk Çeviri Grubu; otakutürk sözlük üzerinde tanışan Gintama severlerin kurduğu bir gruptur.  

Gintama bizim ilk çeviri ve edit tecrübemiz oldu. İlk sayılarda biraz sıkıntı yaşasak da zamanla toparladık sanırım eksiklerimizi.. 
    Bir an önce güncele yetişmek için de elimizden geldiğince hızlı şekilde sizlere yeni bölümleri ulaştıracağız..:)

Yeni bölümleri blogumuz ve batoto üzerinden takip edebilirsiniz! 
    Keyifli okumalar.. 

BLOG: http://yorozuya-otakuturk.blogspot.com.tr/
  17. Beğen
    canseckiner reacted to KuramaUN in ( 11 / 11 ) Psycho-Pass 2   
    Anime Adı : Psycho-Pass 2
    Anime Türü : Aksiyon Polisiye
    Bölüm Sayısı : 11 / 11
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmenler : Sine Güneş (Sinsine)
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; 12 Ekim 2012 - 22 Mart 2013 tarihleri arasında yayımlanan Psycho Pass serisinin, bir buçuk yıl aradan sonra yayımlanan devam serisidir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

18. Beğen
    canseckiner got a reaction from Milli Midilli in anime lakabınız   
    küçük denizkızı hiç yakıştıramadım :S
  19. Beğen
    canseckiner reacted to quelpascquelreg in Manga Vadisi   
    HunterxHunter 1.bölüm
    HSD396
    HSD397
    All you need is kill 11
    yakında yeni forumumuz ve başka  değişikliklerle sizlerleyiz.
  20. Beğen
    canseckiner reacted to İlk_Mohikan in SarıSiyahFansub   
    Merhabalar arkadaşlar grubumuz 20.6.14 tarihinde kurulmuştur, üyeleri İstanbul Lisesi öğrencilerindeen oluşmaktadır.

Yeni proje ve çalışmalar burada editlenecektir. Her türlü soru-görüş için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz: sarisiyahfansub.blogspot.com'dur

İlk_Mohikan

-ANİME-

Bitmiş Seriler:

Dareka no Manazashi
    Angel Densetsu

Devam Eden Projeler:

Sword Art Online II (1/24)

-MANGA-

Devam Eden Projeler:

Gamaran (1/194)
  21. Beğen
    canseckiner reacted to Zura in İsminizin Japonca karşılığı :)   
    Mikato. :)
  22. Beğen
    canseckiner reacted to Blackhair in Hint filmleri izleyen var mı ?   
    arkadaşlar geçenlerde çok güzel bir film izledim çok güzel gözüm yaşardı sizinde böyle güzel bir filmi izlemeniz gerektiğini düşündüm :)

buyrun izlemek için linki:http://www.filmifullizle.com/taare-zameen-par-2007-turkce-altyazili-izle.html
  23. Beğen
    canseckiner reacted to AnimeJapaneseLover in Japonca sayı saymayı öğren hızlı bir şekilde!   
    Evet arkadaşlar japonca sayı saymayı öğreniyoruz. Bilmeyen arkadaşlar olabilir bu eğlenceli video sayesinde  10a kadar sayı saymayı hemen öğreniyoruz.

İsterseniz mp3 olarak indirerek bilgisayar, cep ve tabletlerdede kullanabilirsiniz. Mp3 olarak indir.

Ichi, Ni, San, Shi, Go, Roku, Shichi, Hachi, Kyu, Ju

1- いち 
    2- に
    3- さん
    4- し
    5- ご
    6- ろく
    7- しち
    8- はち
    9- きゅう
    10- じゅう
  24. Beğen
    canseckiner reacted to Songena in Chihayafuru Tanıtım( Civciv Konuyu İstila Etti)   
    TürkAnime Civciv Tayfası  Bayan Civciv’e bir görev verdi!

(Yeminlen resmi ben çizmedim. :D )
    Görevi:
    Seçilmiş forum üyesiyle One Piece’ teki Dünyayı gezmek ve üyeyi tehlikelerden korumak. 
    Ancak Bayan Civciv’in görmeyi çok istediği karakterleri tayfa bilmiyor. Üstelik bu karakterler başka bir animede.
    ve Civciv forumda konu açar. Bakalım görevini yerine getirecek mi?

Yo!
     Şimdi risk alıyorum. Bu yazıyı okumaya devam ettiğin için risk almaya devam ediyorum.  Tanıtım yazan üye taklidi yaparak seni kaçıracağım. Forumun polisi adminlere beni onlara ihbar edebilirsin.

Ya da yolculuğa çıkabiliriz.  Hem de anime dünyasındaki Tokyo’ya.
    Karuta oynayan geçlerin yanına uğrayalım. Başka yere mi uğramak istiyordun yoksa? 
      Türk Anime Forum’un ücra köşelerinde konu dağıtan yanki olabilirim ama özünde düşünceli insanım(Civcivim. :ph34r: ). Oyunu iyi izleyebilmen için kurallarını açıklayacağım. İyi dinle, sadece bir kez anlatırım.

100 kart var.  Yarısı oyunculara veriliyor. Diyelim ki oyunculardan biri şu an yazımı okuyan kişi.
      Verilen kartları rakibinle paylaş. Yere çöm ve 25 kartını istediğin şekilde kendi tarafında diz. Her kartta farklı bir şiir var. 50 karttaki şiirleri ezberle. Yerlerini aklında tutmaya çalış. 15 dakikan var acele et. 
    (ilk mısraları aklında-hatta ilk kelimeyi  tutsan yeter. )
    Oyunda bir de okuyucu var. Okuyucuda 100 kart var. Oyun bitene kadar okunacak bu şiirler. Okuduğu şiirin yazdığı kartı bul ve rakibinden önce almaya çalış. 
    Oyun nasıl bitiyor? Bir gün tekrar buraya gelebilirsin. (Animeyi izleyerek) O zaman öğrenirsin.  Hoş  yöntem çıkacak karşına. :D
    Karuta salonunda güzel bir kız var.
    Chihaya...

Tam bir Karuta manyağı. Lisede Karuta kulübü açmaya çalışıyor . Maalesef Karuta' ya ilgi çok az...   (Kulüp açabildi mi sence?) Animenin tez canlı ve saf kızı. Eğlenceli olduğu zamanlar da var.  

Sola bak biii’ 

Heh gördüğün yakışıklı çocuk Taichi.  Karutayla bazı sorunları var maalesef.   Tam sevgili olunacak çocuk. Allah sahibine bağışlasın.   (Yan gözle baktığım herif Taichi olmadığı için diyorum bunu.  ​) 
    En çok anlatmak istediğim karakteeer:

Arata…

Şivesine hastayım.  İnsana tuhaf bir rahatlık veriyor. Sakin ve olgun. Ve çok başarılı olduğu bir konu var (Ne acaba? ) Buna da evlenilecek adam diyorum.

Fazla mı yüzeysel anlattım karakterleri acaba?   Ayrıntılı anlatmaya çalışsam tüm fangirllüğümle 30 sayfa yazı yazardım buraya. 
    Şimdi de geçmişe gidip üç karakterimizin nasıl bir araya geldiğini seyredelim.

Gidemeyiz. Nedeniyse pc den kalkmalıyım-… öhö öhöm yanki işlerim var.  
    Ama nasıl gidebileceğini tarif edebilirim.  Klavyendeki Home tuşuna bas. Sola bak ve “siteye dön” butonuna tıkla. Orada kime sorsan Chihayafuru’ yu gösterir.

Gideceğin yerde hayallerine sıkı sıkı tutunan karakterleri bulacaksın. Hayatın acı gerçeği olan yetenekli insanlar da çıkacaktır karşına. Ne kadar çalışsa da onlara yetişemeyen karakterler var. Yetişmek için çabalamayı bırakmıyorlar ama. Neden? Cevabını Chihayafuru’da bul. 
    Tutkulardan da bahsedeyim. Chihayafuru’daki tutku Karuta. Bunu gereksiz ve faydasız gören insanların sayısı az değil. Oynayanlar anime izleyen birinin aldığı tepkilere benzer olaylarla karşılaştılar hatta.  
    Mutlu oldukları ve  bir şeyler öğrendikleri  için Karuta’ya devam ettiler. Tıpkı animeciler gibi…

Bu da veda hediyemdi.

Kırmızı yaprakların bir  anlamı var. 
    Bu yazıda çok eğlendim.  Pekii senin yüzünde gülümseme oluşturdu mu?
  25. Beğen
    canseckiner reacted to Kutatgu in Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!   
    Yukarında tanımlamadan anlaşılacağı gibi Seinen bir manga/anime türünden çok bir demografik tanımlamadan ibarettir. Bir manga ya da animenin Seinen olup olmadığını etmediğini tespit etmek için yukarıda belirtilen demografik niteliklerin dışında, hikayenin yayımlandığı dergi türü ile hikayenin içeriğine ait bir takım özelliklere bakmak gereklidir.. Bu konuda bu yazının devamındaki Seinen manga/anime tanımlama rehberine bakabilirsiniz.

Misyon
    Seinen FC olarak misyonumuz Seinen kategorisine girebilecek manga/animelerin incelenmesi,tartışılması, tespit edilmesi foruma kazandırılması ve çokça iyi vakit geçirmek olacaktır. 

Şimdi gelellim Seinen anime/mangaları gördüğümüzde nasıl tanıyacağımıza.

Seinen manga/anime tanımlama rehberi

1.Kriter: Manga/Anime nitelikleri vikipedi'de belirtilen Seinen demografik tanımıyla örtüşüyorsa,
    2.Kriter: Eğer hikayenin yayımlandığı manga dergisi Seinen türünde ise,

3.Kriter: Manga/Anime hikaye içeriği aşağıdaki konu/konsept yada dinamiklerden birini ya da birden fazlasını içeriyorsa;
    Yetişkin Temalar:  Yetişkin temalar denildiğinde akla hemen "Pornografi" gelmemelidir. Politika, ekonomi, teknoloji, felsefe gibi konular Seinen animelerin temaları arasındadır. Olaylardan ziyade hikaye ve karakterler: Seinen'i, Shonen ayıran en büyük özellik budur. Shonen olaylar ve karakterlerin bu olaylara verdikleri tepkileri ele alırken, Seinen'de karakterlerin niçin ve hangi niyetle bu tepkileri verdiklerini irdelenir.  Gerçekçilik: Konular mümkün olduğunca gerçekçi olarak ele alınır. Net çizgiler, kesin cevapları olmayabilir. Sınırlar genelde bulanıktır. Mutlu sonlar garanti değildir. Konunun irdeleniş tarzı:  Her Seinen manga/animesinin ciddi olması gerekmez. Bir komedi de olabilir. Ama ciddiyet alttan alttan hissettirilir. Yukarıdaki belirtilen kriterleri karşılayan manga yada animeler Seinen'dir. 

Rehber kayaya kazınmış değildir sizden gelecek görüş ve fikirler ile değiştirilip en uygun haline getirilebilir.

Son olarak bir üyemizin özlü sözüyle anime listesine geçiyoruz;
    Anime, animedir ! Yaş'ı, Tür'ü ve Cinsiyeti yoktur ! - Usui-Chan :3

Seinen anime izlemedim nereden başlamalıyım diye soran arkadaşlar aşağıda hazırlamış olduğumuz "Yeni Başlayanlar için Seinen Listesi" göz atabilir yada risk alarak Seinen anime listemizden tercih ettiklerini izleyebilirler. 

Yeni Başlayanlar için Seinen Anime ve Mamga Önerisi;

1.One outs, Brave 10, Kingdom, GunGrave ile başlayın. Olmadı Chobits ile devam edin. :)
    2.Chobits   
    3.Hellsing / Hellsing Ultimate
    4.Ghost in the Shell Stand Alone Complex
    5.Berserk

Benim kendi Seinen izleme metodum hikaye gelişimi için en az 3-5 bölüm zaman tanımaktır. İlk 5 bölümde aradığınızı bulamazsanız üzülmeyin birkaç bölüm daha izleyin.  Sıkılırsanız listeden farklı bir anime seçebilirsiniz.  Buradan sonrası riskli bölge. 

Seinen Anime Listesi (Genişletilecek - İngilizce/Romaji isim eşleştirmesi yapılmalı)

2014 yılı içerisinde yayınlanıyor/yayınlanacaklar;

Tokyo ESP - Doğaüstü, Fantazi, Aksiyon
    Harmonie - Fantazi, Doğaüstü
    Mangaka-san to Assistant-san to - Komedi, Dram
    Hozuki no Reitetsu - Kara mizah,  Doğaüstü
    Inari, Konkon, Koi Iroha - Romantik, Kom edi, Doğaüstü
    Black Bullet - Aksiyon, Bilim-Kurgu (Shonen çıkmayacak inşallah)

Şimdiye dek yayınlanlar;

Akira - Aksiyon, Macera, Dram, Yetişkin, Psikolojik, Bilim-Kurgu, Trajedi Aoi Bungaku - Dram, Tarihi, Psikolojik, Gerilim, Seinen
    Appleseed - Seinen, Aksiyon, Bilim-Kurgu, Mecha
    Arakawa under the Bridge x Bridge - Romaintik, Komedi
    Baccano! - Aksiyon, Komedi, Tarihi, Supernatural, Seinen
    Basilisk - Aksiyon, Macera, Dram, Trajedi, Tarihi, Romantik
    Baby, Please Kill Me! - Komedi, Slice of Life
    Bartender - Dram, Seinen, Slice of Life
    Battle Vixens (Ikki Tousen) - Aksiyon, Komedi, Ecchi(?) yada Smut
    Berserk - Aksiyon, Macera, Fantazi, Korku, Yetişkin, Doğaüstü, Trajedi
    Black Lagoon - Aksiyon, Macera, Dram, Romantik, Trajedi
    Brave 10 - Aksiyon, Macera, Tarihi, Samuray, Süper Güç, Seinen
    Canaan - Aksiyon, Macera, Dram
    Chobits - Komedi, Dram, Ecchi, Psikolojik, Romantik, Bilim-Kurgu
    Coppelion - Aksiyon, Bilim-kurgu, Seinen
    Dansai Bunri no Crime Edge - Aksiyon, Fantastik, Romantik, Seinen
    Dead Leaves - Seinen, Aksiyon, Tuhaf
    Denpa Onna to Seishun Otoko - Seinen, Komedi, Slice of Life, Bilim-Kurgu
    Dogs: Bullets & Carnage - Aksiyon, Seinen
    Elfen Lied - Aksiyon, Dram, Ecchi, Korku, Psikolojik, Romantik, Bilim Kurgu
    Ergo Proxy - Aksiyon, Dram, Distopya, Bilim-Kurgu
    Fate/zero - Aksiyon, Fantazi, Gerilim (Kalsın/Gitsin)
    Freezing - Aksiyon, Dram, Ecchi, Fantazi, Harem, Romantik
    Gantz - Aksiyon, Dram, Ecchi, Korku, Psikoloji, Bilim-Kurgu, Smut(Erotik)
    Gankutsuou - Seinen, Dram, Trajedi, Bilim-Kurgu
    Genshiken 1-2-3 - Okul, Seinen, Komedi, Slice of Life
    Ghost in the Shell - Aksiyon, Yetişkin, Mecha, Psikolojik, Bilim-Kurgu
    Golgo 13 The Professional - Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, yetişkin, Gizem
    Gokukoku no Brynhildr (Brynhildr in the Darkness) - Bilim-Kurgu, Dram, Trajedi, Fantezi, Seinen, Harem, Gizem
    GunGrave - Aksiyon, Bilim-Kurgu, Macera, Dram
    Gunslinger Girl - Seinen, Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gizem, Dram
    Hanasaku iroha - Komedi, Dram, Seinen, Slice of Life
    Hellsing ve Hellsing Ultimate - Aksiyon, Korku, Vampir, Supernatural, Seinen, Askeri
    Hen Zemi - Ecchi, Komedi, Seinen, Çıplaklık, Üniversite
    House of Five Leaves - Tarihi, Samuray, Seinen
    Ichi The Killer - Aksiyon, Yetişkin, Dram, Psikolojik, Trajedi
    Jinroh: The Wolf Brigade - Seinen, Askeri, Politik, Dram, Gerilim
    Jormugand - Aksiyon, Macera
    Kemonozume - Seinen, Fantastik, Gerilim, Dram, Doğaüstü, Korku, Romantik
    Kingdom ve Kingdom 2 - Aksiyon, Tarihi, Askeri, Seinen
    Kino No Tabi = Sanat, Distopya, Seinen, Fantastik, Macera
    Kite - Aksiyon, Suç, Neo-Noir
    Koi Kaze - Romantik/Dram
    Memories - Seinen, Bilim-Kurgu, Dram, Askeri, Aksiyon
    Millennium Actress - Seinen, Tarihi, Aksiyon
    Mind Game - Seinen, Tuhaf, Fantastik, Komedi, Surreal
    Monster - Korku, Dram, Gizem, Psikolojik, Trajedi
    Mushishi - Dram, Fantastik, Seinen, Gizem, Doğaüstü-Güçler
    Nazo no Kanojo X - Gizem, Ecchi, Romantik, Okul, Seinen
    Neo Tokyo = Seinen, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu
    Neon Genesis Evangelion - Bilim-Kurgu, Mecha, Dram, Psikolojik
    Ninja Scroll -  Aksiyon, Dram, Yetişkin, Tarihi
    One Outs - Spor, Psikolojik, Seinen
    Paprika = Seinen, Fantastik, Gizem, Bilim-Kurgu
    Paranoia Agent - Seinen, Psikolojik, Gerilim, Korku, Gizem
    Perfect Blue - Seinen, Dram, Gerilim, Psikolojik
    Phantom: Requiem for the Phantom - Aksiyon, Dram, Gerilim, Seinen
    Planetes - Aksiyon, Dram, Psikolojik, Bilim-Kurgu
    Psycho-Pass - Bilim-Kurgu, Siberpunk, Gerilim, Distopya
    Rainbow:Nisha Rokubō no Shichinin - Dram, Psikolojik, Mecera, Yetişkin
    RahXephon - Mecha, Dram, Romantik
    Red Garden - Dram, Seinen, Mistik, Doğa-üstü, Psikolojik
    Samurai 7 - Tarihi, Aksiyon, Macera
    Samurai Champloo - Aksiyon, Macera (tartışılacak)
    3-gatsu no Lion - Dram, SoL
    Serial Experiments: Lain - Bilim-Kurgu, Sanal Gerçeklik, Dram
    Shigurui - Aksiyon, Dram, Trajedi, Psikolojik, Tarihi
    Sidonia no Kishi (Knights of Sidonia) - Bilim-Kurgu, Aksiyon, Seinen, Uzay, Mecha
    Sola - Dram, Fantazi, Trajedi, Romantik (Shonen olarak listeleniyor inceleme gerekli)
    Tenshi no Tamago - Seinen, Fantazi, Deneysel, Post Apocalyptic (Post Apokaliptik)
    Texhnolyze - Aksiyon, Bilim-kurgu, Siberpunk, Dram
    The Animatrix - Bilim-Kurgu, Seinen, Aksiyon, Siberpunk
    The Tatami Galaxy - Komedi, Okul, Romantizm, Seinen
    Tokyo Godfathers - Seinen, Dram, Komedi, Trajedi
    Touhai Densetsu Akagi - Oyun, Psikolojik, Gerilim, Seinen
    Wicked City - Doğaüstü, Aksiyon, Yetişkin
    Witch Hunter Robin - Doğaüstü, Macera, Okült Deteftiklik.
    Wolf Children (Ōkami Kodomo no Ame to Yuki) - Doğaüstü, Dram
    Wolf's Rain - Macera, Doğaüstü, Post-apokaliptik, Fantazi
    Mononoke - Korku, Psikolojik, Doğaüstü
    Ayakashi: Samurai Horror Tales - Korku, Tarihi, Gizem

Listeye girmeyi bekleyenler;
    Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
    Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance 
    Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo 
    Evangelion: 4.0
    Blood+

Seinen Anime OP (Jenerik ya da Açılış)'larına şu listeden ulaşabilirsiniz.
     http://www.youtube.com/playlist?list=PL74sFoBPKaDhUiU3yZA9XkC3-HdQ0PSuR

Seinen Manga Listesi 
    reddit seinen grubunun devasa listesi göz atamaya değer. Reddit Seinen Grubu Seinen Manga Listesi,

Türkiye'de Yayınlanan Seinen Mangalar;
    20th Century Boys = Gizem, Dram, Tarihi, Bilim-kurgu, Psikolojik, Seinen
    Berserk = Aksiyon, Macera, Şeytanlar, Dram, Fantastik, Korku, Supernatural, Askeri, Psikolojik, Seinen
    Blame! = Aksiyon, Dram, Korku, Bilim-Kurgu, Psikolojik, Seinen
    Blood and Steel = Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Dövüş Sanatları, Seinen
    Dorohedoro = Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Seinen
    Freesia = Aksiyon, Dram, Psikolojik, Seinen
    Gantz = Aksiyon, Dram, Ecchi, Korku, Bilim-kurgu, Supernatural, Psikolojik, Seinen
    Ichi the Killer = Aksiyon, Dram, Korku, Psikolojik, Seinen
    Liar Game = Oyun, Drama, Psikolojik, Seinen
    Lone Wolf and Cub = Aksiyon, Tarihi, Dövüş Sanatları, Mature, Seinen
    Shamo =  Aksiyon, Dram, Savaş Sanatları, Psikolojik, Seinen
    Sun-Ken Rock = Aksiyon, Komedi, Ecchi, Seinen
    Vagabond = Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Samuray, Seinen
    Vinland Saga = Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Seinen Wolfen Crest = Aksiyon, Dram, Romantik, Okul, Supernatural, Seinen xxxHolic = Komedi, Gizem, Drama, Büyü, Supernatural, Seinen    Manga (Öneriler Bekleniyor) Kokou no hitoyu = Drama, Psikolojik, Seinen  
    Kulüp imza aşağıdadır. Kullanmak zorunlu değildir.

Şimdeden hoşgeldiniz.

Üyeler beğendikleri karakterlerin isimlerini ünvan olarak seçebilirler. Yapmanız gereken sadece Ö.M atmak. Önce gelen alır modeli işler :)

Üyeler
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.