Jump to content

Tzu-kun

Üyeler
  • İçerik sayısı

542
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from jans09 in Kaiji!! Müthiş bir zeka serisi   
    Kaiji animesinin benim en sevdiğim zeka serisi olduğunu belirterek başlayayım.Aksiyonun hiç hız kesmediği bir seridir ayrıca.
    Konu:
    Kaiji tipik bir sokak serserisidir, hayatında nerede ise hiç çalışmamış, çalıştığında ise bir iş arkadaşının tefeciden aldığı "Aşırı yüksek" faizli bir borcuna kefil olmuştur.1 yıl sonra karşısına çıkan bir adam ona kefil olduğu borcu hatırlatarak borcun eskisinin katlarca çoğaldığını söylemiştir.Kaiji için bu borcu ödemek imkansız gibidir.Ancak bir umut vardır:Adam ona bir yarışmaya katılmasını, kazanırsa borcunun sıfırlanacağını ve katılanların yarıya yakınının kazandığını söylemiştir.Kaijinin tek yolu bu umuda sıkıca sarılıp yarışmaya katılmaktır, yarışmanın yer ve zamanına ğöre 1 ay sonra umudun ( ve umutsuzluğun) gemisi espoir a biner. Kaiji nin tek güvenebileceği şey zekasıdır .
    Serinin iki sezonu vardır, ikiside birinden güzeldir.
    1.sezon link:http://www.turkanime.tv/anime-detay/Kaiji
    Not: Çizimleri gerçekten kötü olduğu için resim koymadım ancak bana güvenin ve izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız...
    Dip not:Serinin filmi de mevcuttur, çizimlerine dayanamazsanız onu izleyin.
  2. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Anonymmy in Kaiji!! Müthiş bir zeka serisi   
    Kaiji animesinin benim en sevdiğim zeka serisi olduğunu belirterek başlayayım.Aksiyonun hiç hız kesmediği bir seridir ayrıca.
    Konu:
    Kaiji tipik bir sokak serserisidir, hayatında nerede ise hiç çalışmamış, çalıştığında ise bir iş arkadaşının tefeciden aldığı "Aşırı yüksek" faizli bir borcuna kefil olmuştur.1 yıl sonra karşısına çıkan bir adam ona kefil olduğu borcu hatırlatarak borcun eskisinin katlarca çoğaldığını söylemiştir.Kaiji için bu borcu ödemek imkansız gibidir.Ancak bir umut vardır:Adam ona bir yarışmaya katılmasını, kazanırsa borcunun sıfırlanacağını ve katılanların yarıya yakınının kazandığını söylemiştir.Kaijinin tek yolu bu umuda sıkıca sarılıp yarışmaya katılmaktır, yarışmanın yer ve zamanına ğöre 1 ay sonra umudun ( ve umutsuzluğun) gemisi espoir a biner. Kaiji nin tek güvenebileceği şey zekasıdır .
    Serinin iki sezonu vardır, ikiside birinden güzeldir.
    1.sezon link:http://www.turkanime.tv/anime-detay/Kaiji
    Not: Çizimleri gerçekten kötü olduğu için resim koymadım ancak bana güvenin ve izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız...
    Dip not:Serinin filmi de mevcuttur, çizimlerine dayanamazsanız onu izleyin.
  3. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Jezebel in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=kimi%20wa%20dare%20da%20boku%20wa%20lambo&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCMQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dopf0HpHn2Us&ei=F1iWUJanHKeJ4gSdmoF4&usg=AFQjCNG-NysDxZ15pVOFpQjATPHZZgy0jQ
  4. Beğen
    Tzu-kun reacted to Luluna in One Piece World RPG   
    Teşekkür ederim, genel olarak anladım başlangıcı. Önce siteye üye olup gözlem yapmak için biraz takılabilir, o arada eş bulup karakterimi tasarlayabilirim sanırım, girer girmez bir şeylere başlama zorunluluğumuz yok gibi. Oynayamayacağıma karar verirsem üyeliğim sıkıntı yaratmaz diye umuyorum  :rolleyes:
  5. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Meroe in En büyük hatan !!?   
    Bir öğretmenin kafasına yanlışlıkla silgi atıp kaçtım :ph34r: :ph34r: ve yıllarca sınıfa her gelen beni alıp öğretmene verecek sandım :D
  6. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from kuro - hebi in En büyük hatan !!?   
    Bir öğretmenin kafasına yanlışlıkla silgi atıp kaçtım :ph34r: :ph34r: ve yıllarca sınıfa her gelen beni alıp öğretmene verecek sandım :D
  7. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from °•°NekoAiri°•° in En büyük hatan !!?   
  8. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from itadakimass in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Kimi wa dare da?
    Boku wa Lambo
    Boku wa dare da?
    Kimi wa Lambo
  9. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from SunLord in Sanji - The Super Sayian   
    Ayağını sürtünme kuvvetiyle yapmıyor mu?Çok hızlı tek ayağı üzerinde dönerken meteorların atmosfere girerken yaşadığı şey gerçekleşiyor, hakikaten biraz zor gibi :)
    Eskiden de bir konu açılmıştı sanjiyle ilgili, orada da dedim gözlerinden birini hiç görmedik diye :)
  10. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from graylifee in Sınavlarda Verilen Komik Cevaplar   
    Şu sinüs'ün n'siyle sadeleştirme olana yarıldım :D
  11. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Uğur Can in Üzüldüğünüz ve Sevindiğiniz Sahne   
    Siz hep yanlış yerlere ağlamışsınız ben bleach'te İchigo'nun inoue'yi ulqi den kurtardığı sahnede ağladım;Hem ulqi ölüyo hem inoue yaşıyo (dram)
  12. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Shiho in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Kimi wa dare da?
    Boku wa Lambo
    Boku wa dare da?
    Kimi wa Lambo
  13. Beğen
    Tzu-kun reacted to Aksamov in Oyuncu Değil, Yapımcı Olmak İsteyenlere!   
    Merhaba arkadaşlar.

Geniş çaplı bir projemiz var. Genel olarak, One Piece üzerine kurulu, ancak One Piece'den bağımsız bir RPG forumu oluşturacağız. Bu proje üzerinde bizimle birlikte yer alacak ekip arkadaşları arıyoruz.

Öncelikle RPG nedir, ne değildir bilmeyen arkadaşlar için bir özet geçelim.

•Rpg oluşturuyoruz, ancak bizim RPGmiz bilindik RPGlerden, pek çok yönden farklı olacak. Sadece yazıya döküp, canınızı sıkmayacağız :)

Farklarıda kısaca özetlersek; çeşitli yazılımlarla-kodlamalarla süsleyeceğiz. Haritalar, şehir merkezleri, karakter profilleri ile görselliği arttıracağız. Haftalık manga oluşturmaya çalışacağız. Sistemlerle donatacağız. Her türlü alışveriş, ticaret işleri için gerçekçilik katacak eklentiler yapacağız. Oluşturacağınız tayfaları, grupları resmileştireceğiz. Gazete sistemimizle sizleri dünyaya duyuracağız, vesayre vesayre..

Gelelim fasulyenin faydalarına. Oluşturacağımız RPG için ekip kuruyoruz demiştik. Projemiz geniş çaplı olduğu için, ekibimizi de aynı oranda genişletmemiz gerekiyor. Yeterli olamıyoruz şuanki grubumuzla. O yüzden, muhabbeti bol, sorumluluk sahibi, temiz aile çocuğu arkadaşlar arıyoruz :)

"Benim görevim ne olacak" diye soracak arkadaşlar için;

•Anlatıcı: Oyuncuların RPlerini devam ettirmekle, kurgusuna yön vermekle yükümlüdür. Hayal gücü geniş, bol yazmayı seven, FF yazarı arkadaşlar için uygun bir bölüm :)

•Senarist: Oyunun mimarlığını yapmakla görevlidir. Ana kurguyu düzenleyecek, NPCleri oluşturacak, Oyunun kaderini ilk elden etkileyecek pozisyon.

•Yazılımcı: Dediğimiz gibi forumumuzu çeşitli yazılımlarla süsleyeceğiz. Zaten bu görev üzerinde uğraşan arkadaşlarımız olsada, desteğe açız, e tabiki, yazılımdan anlayan arkadaşlar arıyoruz :)

•Editör: Perde arkasında, forumu ayakta tutacak mevkii. Günlük online süresi yüksek, Türkçe'si düzgün, sorumluluktan kaçmayacak arkadaşları bekliyoruz.

•Grafiker: Adından da anlaşılacağı gibi, forumun grafik işleriyle uğraşan pozisyon. Benimle beraber çalışacak arkadaşları arıyorum. Forumu görselleştireceğiz dedik. Yükü ağır bir pozisyon. Yardımlarınızı bekliyorum :)

•Kodlamacı: Forum düzeninde, tema üzerinde çalışacak mevkii. Çoğunlukla grafikerlerle beraber çalışacaklar. Mybb kullanmayı bilen arkadaşlar varsa, çok makbule geçer :)

•Çizer: Manga oluşturacağız dedik, çizerlere ihtiyacımız var. Çok kapsamlı çalışmalar olmayacak. Sadece haftalık, forumun ana olaylarını ele alacak çizimler yapacağız. Mangakalığa hevesli arkadaşları bekliyoruz :)

14. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Songena in Akeboshi   
    Yoshio Akeboshi, genellikle bilinen adıyla Akeboshi, bir japon pop sanatçısı. Naruto animesinin ilk kapanış müziği ile "Wind" tanınmıştır. Soyadı "parlak yıldız", adı "iyi adam" anlamına gelir.

1 Temmuz 1978'de Japonya'nın Yokohama şehrinde doğmuştur. Üç yaşındayken piyanoya ilgi duymuştur, sonrasında gitar çalmayı öğrenmiştir. Liverpool'da müziğini geliştirmiş ve orada geçirdiği zaman müziğini oldukça etkilemiştir. İlk albümünden önce Matsu Takako'nun 4. albümünden -A piece of life- iki şarkının sözlerini bestelemiştir.

Albümleri:

Akeboshi: Yoshio'nun çıkış albümüdür, 14 şarkıdan oluşup, 22 Haziran 2005'de çıkmıştır.

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "Akikaze no uta" (Song of the Autumn Wind?)
    "Haikyo no Sofa" (Sofa in a Ruin?)
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"
    "Kamisama no shitauchi" (神様の舌打ち God Clicks His Tongue?)
    "Toki no fune" (時の舟 Ship of Time?) (Bonus Track)

Meet Along the Way: Akeboshi'nin ikinci albümüdür. 7 Kasım 2007'de çıkartılmıştır. Sınırlı sayıda olan özel yapım bir versiyonu ekstra olarak içinde "Rusty Lance" "Yellow Moon" ve "Along the Line" şarkıları bulunan bir CD içermekteydi.

"Sky In The Pond" "The Cliff" "Yellow Bird" "Broken bridge" "Seeds" "shadow of the wind" "Green eyes" "Village Stone" "Mercury is rising" "Diamond Dust" "coille gan crann" "Close my door" "Fukurou" (Owl?)  
    Roundabout: Akeboshi'nin üçüncü albümü. Temmuz'un 11'inde, 2008 yılında yayınlanmıştır.

"Leaf on Leaf" "Sky in the pond" "One step behind the door" "Along the Line" "Peruna" "Yellow Moon" "Rusty lance" "Sounds" "Hey There" (Live) "Seeds" (Live) "Wind" (Live) "A Nine Days' Wonder" (Live)  

Evet, wiki'den alabileceğimiz bu kadar ben sizi direk Akeboshi'nin enstrümantal ağırlıklı güzel şarkıları ile baş başa bırakayım .d

http://www.youtube.com/user/AkeboshiRadio/videos

Youtube'da şarkılarını bulabileceğiniz hesap yukarıda var ama olsun ben onun en sevdiğim iki şarkısını da koyayım. 

http://www.youtube.com/watch?v=dtUMHLBKQYY
  15. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Aksamov in Akeboshi   
    Yoshio Akeboshi, genellikle bilinen adıyla Akeboshi, bir japon pop sanatçısı. Naruto animesinin ilk kapanış müziği ile "Wind" tanınmıştır. Soyadı "parlak yıldız", adı "iyi adam" anlamına gelir.

1 Temmuz 1978'de Japonya'nın Yokohama şehrinde doğmuştur. Üç yaşındayken piyanoya ilgi duymuştur, sonrasında gitar çalmayı öğrenmiştir. Liverpool'da müziğini geliştirmiş ve orada geçirdiği zaman müziğini oldukça etkilemiştir. İlk albümünden önce Matsu Takako'nun 4. albümünden -A piece of life- iki şarkının sözlerini bestelemiştir.

Albümleri:

Akeboshi: Yoshio'nun çıkış albümüdür, 14 şarkıdan oluşup, 22 Haziran 2005'de çıkmıştır.

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "Akikaze no uta" (Song of the Autumn Wind?)
    "Haikyo no Sofa" (Sofa in a Ruin?)
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"
    "Kamisama no shitauchi" (神様の舌打ち God Clicks His Tongue?)
    "Toki no fune" (時の舟 Ship of Time?) (Bonus Track)

Meet Along the Way: Akeboshi'nin ikinci albümüdür. 7 Kasım 2007'de çıkartılmıştır. Sınırlı sayıda olan özel yapım bir versiyonu ekstra olarak içinde "Rusty Lance" "Yellow Moon" ve "Along the Line" şarkıları bulunan bir CD içermekteydi.

"Sky In The Pond" "The Cliff" "Yellow Bird" "Broken bridge" "Seeds" "shadow of the wind" "Green eyes" "Village Stone" "Mercury is rising" "Diamond Dust" "coille gan crann" "Close my door" "Fukurou" (Owl?)  
    Roundabout: Akeboshi'nin üçüncü albümü. Temmuz'un 11'inde, 2008 yılında yayınlanmıştır.

"Leaf on Leaf" "Sky in the pond" "One step behind the door" "Along the Line" "Peruna" "Yellow Moon" "Rusty lance" "Sounds" "Hey There" (Live) "Seeds" (Live) "Wind" (Live) "A Nine Days' Wonder" (Live)  

Evet, wiki'den alabileceğimiz bu kadar ben sizi direk Akeboshi'nin enstrümantal ağırlıklı güzel şarkıları ile baş başa bırakayım .d

http://www.youtube.com/user/AkeboshiRadio/videos

Youtube'da şarkılarını bulabileceğiniz hesap yukarıda var ama olsun ben onun en sevdiğim iki şarkısını da koyayım. 

http://www.youtube.com/watch?v=dtUMHLBKQYY
  16. Beğen
    Tzu-kun reacted to free word in ( 12 / 12 ) Noragami   
    U shit men drrr dan ziyana seslendirenmeni var en önden bi bilet lütfen :D
  17. Beğen
    Tzu-kun reacted to MSempai in God Of Study 1-16 720p / TÜRKÇE ALTYAZILI / MP4 / İNDİR   
    Adı : God Of Study
    Tür : Komedi , Romantik , Gençlik
    Bölümler : 16
    Yapım Yılı : 2010 - GüneyKore
    Encode : 3n4bL3 (Halil KARAHAN)
    Yönetmen : Yoo Hyun Ki
    Senaristler : Yoon Kyung Ah
    Oyuncular : Seung-ho Yu , Hyun-woo Lee , Park Ji Yeon , Hie-bong Byeon , Du-na Bae
    Özet; Sıradan bir avukat olan Kang Ho Suk, kendini asi öğrencilere öğretmenlik yapmaya adar. Onlara, içlerinden 5 kişiyi, Kore'nin en prestijli kolejlerine sokacağına dair söz verir.Dizi, 5 Lise son sınıf öğrencisiyle, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek sert bir öğretmenin hikayesini anlatır. Bu 5 kahraman, tüm ülkedeki en kötü lisede okumaktadır. Okuldaki diğer öğrenciler gibi, onların da gelecekle ilgili hiç bir umutları veya beklentileri yoktur. Bundan dolayı, okul kapanma aşamasına gelmiştir. Yetkililer, okullarını kapanmaktan kurtarmak için bir avukata başvurmak zorunda kalır. Bu avukat, öğrencilerin özel öğretmeni oluverir ve okuldan 5 öğrenciyi ülkenin en iyi üniversitesine yerleştirmeye yemin eder
    Klasör Linki

18. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from AceleManga in AceleManga Çeviri ve Okuma   
    Kolay gelsin Dedective Conan'ı buradan okurum artık :D
  19. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from free word in Naruto Manga 663'teki gizemli AYAK(DİKKAT SPOİLER İÇERİR   
    Bence Baruto'nun power-up'a ihtiyacı yok, zaten neden Naruto yenecekmiş ki Juubi'yi. Naruto elinden geleni yaptı artık çakrasının son kalanlarını da insanlara dağtısın sonra Saske'nin yanında el ele tutuşmuş biçimde ölsünler. Ayak da Nardo'nun olsun.

Edit: İmla
  20. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Solitary in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
  21. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Felix in Çizimlerim Felix_   
    Tamam o zaman puanlıyorum. Çizimle acemi olarak uğraştığını varsayarak 90/100 veriyorum. Aslında biraz da renk vermemenden (gri-siyah arası tonlar) kıracaktım ama son Fan Artı çizerken vermişsin bu yüzden kırmadım. 

Bu arada post kasmak için ileti atmam ben, şaka yapıyordum  :( Uzun zaman önce çok gereksiz bir iş olduğunu fark etmiştim post kasmanın.
  22. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Cold Dewil in İtiraf Köşesi   
    Görkem tuvalet şeklinde okuduğum zamanlar vardı.
  23. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Mileydi in Namaste !..   
    Hoş geldiniz. Müessesemiz adına keyifli forumlar dileriz.
  24. Beğen
    Tzu-kun reacted to doganoz in Miyazaki Emekli Olmuyor   
    Bu ne lan!oyun mu bu?Bir üzüyor bir sevindiriyor.Ben bıktım.Bir karar ve artık baboş.Ya emekli ol ya olma.Böyle gösterip vermeme olur mu lan :D

Resme bak,zaten tipte var bi çakallık "Nassı gandırdım amma" der gibi bakıyo aynı :D

25. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Hikarii023 in Japonya'da Manga Satışlarında "One Piece' ilk sırada !   
    Bu Japonlar niye mangaları netten okumuyorlar da para veriyorlar anlamadım :D
    Acaba yasak falan mı yoksa yetenekli mangakalara destek olalım hesabı mı? Belki de koleksiyon falan yapıyorlardır...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.