Jump to content

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 3.2k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Annemizin yada Babamızın cüzdanlarından 1-2 lira alıp ses çıkarmasın diye ayrı cebe koymak... :D

küçükken hep evlenince bebek olur sanıyodum :P

Şimdi popüler başlıklarımız gibi alttakine birşey yaptırmayacağız maalesef. :D Gelip arada itiraf edersiniz falan diye düşündüm. :D Bugün altıma kaçırdım falan gibi. Şaka şaka :P Neyse bence tutmaz bu

Ben de tercumanlık yolunda ilerleyen biri olarak istemiyorum hatta öyle teknoloji ile çeviri programı gibi bişiyin çıkmasından çok korkuyorum, tüm emeklerim boşa gider diye, gerçekten çevirmek de okuması da çok zor. Ama öyle mükemmel çevirebilen bi program için baya donanımlı bişi gerekiyor çünkü zaten çevirmenlikle uğraşan bi insan çok şey bilen, çoğu şeyde kültürü ve bilgisi olan biri olması gerekir yoksa çevirdiği şeyin hiçbi anlamı olmaz. Öyle basit bişi değil yani çeviri yapanlar bilir zaten. Nesi var al, ne demekse çevir yan yana koy olmuyor.

Bence de.

İtiraf ediyorum çeviriye hiç yeteneğim olamamasına rağmen birşeyler çevirmek istiyorum. :dying-onion-head-emoticon:  Ne zaman duyuru köşesinde "Bilmemne Fansub çevirmen alıyor" gibi şeyler görsem içim gidiyor. :beg-onion-head-emoticon:

İngilizce'yi 3 yaşımdan beri öğrendiğim için 2. anadilim gibi birşey oldu ne de dense anlıyorum  istediğim herşeyi de söyleyebiliyorum ama Türkçe ve İngilizce arasında hiçbir bağ kuramıyorum. Çünkü kelimeler üstünden öğrenmedim. Mesela Cat'i "kedi" diye değil, kedin,n resmiyle öğrendim.  Snake'i Sinek diye çevirdim o derece. Üzücü...

Ve sırf bu yüzden "Ya İngilizce mi? Tabi kanka yaparım! Hehühehühehe..." modunda yapılmış çeviriler acayip sinirimi bozuyor. Ne yapayım ben "I could't help it" i "Hiç yardımcı olamadım" diye çeviren fansub'ı? "You are the bottom of my island" seviyesi çevirilerle "Çevirmenim" diyenlere acayip sinirleniyorum...

Söylemek istedim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnsanlarin bana dogrudan yazmasi yerine ucra koselerde yazmasini sevmiyorum. Ve hemen silebilen kisiler silmek istiyorlar ise zaten ben onlar icin hic var olmamisimdir. İcime atip atip sonradan eger bazi seyleri dile getiriyorsam gercekten kirildigimdandir. Bunu goremeyecek beni duyamayacak kulaklar beni yargilamaya devam edebilirler her sey icin tesekkurler. Nede olsa biri gider biri gelir yoklugum animsanmaz. Zaten kimse icin de bir degerim oldugunu dusunmem. Bir insanin bu kadar rahat konusabilmesi icin ya yoklugunuzu animsatmayacak biri ile tanismistir yada zaten yorulmustur. Yorduysam uzgunum sadece sevdim o kadar. Yasim geregi belki daha olgun davramam gerekebilirdi lakin ben cok kirilmadan bi takim seyleri dile getirmem ve yazdigimda da bir sey yoktu. Her ne ise giden gidene dedigin gibi birakmaya hazir biri icin bir sey diyemem. Diyesim yok. Zaten yeterince kirginim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seninle kavgali veya senin uzgun olmani istemiyorum. Su yazilarini gorunce icim ciz etti-,- seni kiskandigimdan olmustu bi cogu -,- kiskaninca gozum donuyor-,- ozur dilerim senden seni gercekten uzgun hele de benm yuzumden uzgun oldugunu gormek istemiyorum -__- nede olsa sen benim kucuk kiz kardesimsin resmi degil ama olsun jdndjn erkek kardesimi bile cok uzuyorum ya bende amma sorunluyum.s kisaca sen biraz yanlis anlamissin ben ise anlatmadim kendimi. Caninin yanmasini istemiyorum. Soyle ne yapayim he *-* biricik *-* seni seviyorum bundan bu kadar uzulmem. Ama konu sapti ya senle ilgisi olmadan senin canini da yaktim seni paylasmayi istemedigimden yok boyle bi bencillik jfndkdn tekrardan ozur diliyorum ben essegim desem ? Kizar misin buna bilmem de kfmkdmd pf -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

a5vbp2.gif

(bkz: Yangına körükle gitmek)

İtiraf ediyorum hep bir tartışmanın ortasına bunu ya da patlamış mısır yiyen 3D gözlüklü adamı koyup kaçmak istemiştim ama kaçamadım; çünkü gerçekten sevdiğiniz için üzülmüşsünüz. Dualarım sizinle. İnşallah barışırsınız. Sübhaneke dinimiz amin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

a5vbp2.gif

(bkz: Yangına körükle gitmek)

İtiraf ediyorum hep bir tartışmanın ortasına bunu ya da patlamış mısır yiyen 3D gözlüklü adamı koyup kaçmak istemiştim ama kaçamadım; çünkü gerçekten sevdiğiniz için üzülmüşsünüz. Dualarım sizinle. İnşallah barışırsınız. Sübhaneke dinimiz amin.

Amin.s  Zararı yok patlamış mısırını alıp yi sen dicem de Ramazandayız şimdi oruçlu kişiler okuyup seni taşlamasın sonra. :D Benim canım çekmez sorun yok o yüzden. u.u Teşekkürler anlayışın için*-* 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.