Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Durum güncellemeleri bölümüne Gallardo kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Japonca isimlerin Türkçeleştirilmesine kılım. Shinjuku'yu Şincuku diye çeviriyorlar. Sucuk gibi.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Amygirl

Amygirl

Görevimiz muri desu :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

3. Perfectum

Perfectum

Chotto matte kudasai onee san :pointing-onion-head-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

Anladığım kadarıyla bizimkiler çeviride doğaçlamayı seviyor. Bazen iyi de oluyor. Görevimi Tehlike bana daha havalı geldi.

2. Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa dengi :D" derken bir bakıyorum benim eski hesap :D

2. lntegral

lntegral

Narsizime giriş :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

3. Singularity

Singularity

Paranoya olmasın kanka :P

4. Gallardo

Gallardo

Bir 5-6 defa yaşamışımdır bu olayı :D

3. DxD izlemeyi düşünmüyorum ama seslendirmeler (sarışın otoko ve kısa saçlı gözlüklü onna) iyiymiş.

Spoiler

4. Sizce hangi parça?

Spoiler

Spoiler

5. Kış sezonundan gümbür gümbür bir opening.

Spoiler

1. Yuki-chan

Yuki-chan

Vooo güzelmiş. Anime de güzel bir şeye benziyor. Sevdim. 

6. Dünyadaki herkes 1 seneliğine başka gezegende tek başına yaşayıp tekrar dünyada kaldığı zamana yollansa, acaba insan ilişkileri nasıl olurdu..

2. Perfectum

Perfectum

Solo Leveling'i yavaştan almak mı? İnsanın bir çırpıda bitiresi geliyor :D İnsanlar çıldırıyor yeni bölüm diye :D 

3. Gallardo

Gallardo

Dünya'da 1 gün = Öbür gezegenlerde 365 gün. 365 gün uzunluğunda bir gün değil :) Hücreye tıkılan biri duvara çizdiği resimle konuşarak hayatta kalmış. Koskoca gezegende bir yolunu bulurlar sanıyorum. İnsanın dünyada kullanmaya fırsat bulmadığı hayalgücü, kendi içinde derinleşme fırsatı devreye giriyor. Çünkü dünyada bir meşguliyet trafiği vardı bir çok şey elinin altındaydı. Bu sefer sahip oldukların (ve sahip olduğunu sandıkların) hiçbiri yok sadece sen varsın. Bir bedende ne kadarına sahip olabilirsen o kadarı var elinde. Kendini tanıma, kendinle yüzleşme (bunlara bolca vaktin olacak) ve bulunduğu duruma karşı geliştirilen (kişiden kişiye değişen) baş etme yöntemleri. Keşişlerin isteyerek yaptığı şeyleri istemeden de olsa yapıyorsun :) Bu dersin yapılmasında bir amaç, öğrencilerin ''duygusal güç'' ve ''yalnızlıkla barışıklık'' yönlerini üst düzeye çıkarmak.

Ben One Piece ve Gintama'yı erteleyebilen bir insanım Solo Leveling merakına dayanabilirim :)

4. Perfectum

Perfectum

Gerçekleştirmesi aşırı zor. Tam s+ lık görevler :dead-crazy-rabbit-emoticon: 

7. İlgi çekicilikte ilkbahar sezonu, kış sezonunu döver diyorum :)

https://myanimelist.net/anime/season

https://myanimelist.net/anime/season/2020/spring

2. Gallardo

Gallardo

Fragmanda yine 80'leri çağrıştıran melodiler var :D

Spoiler

3. Amygirl

Amygirl

Movieler tv serilerinden daha ilgi çekici :admire-onion-head-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

2 sezonda da iddialı movieler var ve vs'leri daha çekişmeli :)

8. Bir an 3. sezon openingi zannettim :) Umarım 3. sezonun da böyle bass ağırlıklı bir openingi olur.

Spoiler

9. Çinlilerin anime listeleri gerçekten ilginç.

1. Anireact

Anireact

Çinliler bilim kurguyu baya seviyorlar galiba ?

2. Gallardo

Gallardo

Cowboy Bebop, Evangelion ve Ghost in the Shell. Şampiyonlar ligi ekipleri zirveyi tutmuş :D

10. -Peki nereye gidiyorsun? Konuşmamayı tercih ettiğini söylemiştin ama hey, herkes zaman zaman biraz merak eder.

-Ed artık insanlarla konuşmayı sevmiyor. Ama sen Ed'i kurtardın bu yüzden Ed sana söyleyecek. Ed büyük bir hata yaptı. Ed sahip olduğu tek aileyi terk etti. Şimdi Ed kimsesiz.

-Ed kim? Bekle, ne yapıyorsun?! Dur!

-Ben, artık geçmişimden kaçmayacağım... Üzgün olduğumu söylemeliyim. Bebop'a geri dönmeliyim... Son bir kez.

Spoiler

j5lfy2200ev31.png

11. Eski animelerdeki harika seslendirmelere iki örnek :)

Spoiler

Spoiler

12. 10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon, ayağa kalkınız. En büyüğünüz geliyor.''

13. En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi arasında kurulur. (Harriet Lerner)

1. Perfectum

Perfectum

Tutkuyla başlayan çoğu ilişki çevremden gördüğüm kadarıyla hızlı bir şekilde sona eriyor, saman alevi gibi. Ama bu söz de bana tuhaf geldi. Birbirleri için kendisinden fazla taviz vermemek gibi geldi. Üzerinde biraz düşünmek lazım.

2. Gallardo

Gallardo

Taviz vermemekten fazlası var. Ama evet üzerinde düşünmeye hatta araştırmaya değer bir konu.

14. Kısa ve öz romantizm :))

Spoiler

b3d88109e1c4cdbeb65c5b088e212942e9207d7a

4368b03fce6b26319ae2bbf1b01bd7dd80647675

4ca4eb46de7aecf347e0568d92768f80f1a1ee92

f4b82a974a85468e66222e2fe434200ed7cafe45

8886a81222a095ff626a0d2a0399f4f6ce21b565

70538fe0c860926f5f5bb24c0b30ea01f499b62d

7959ac29fd6c854a0b6072ef8dc20bd5617e7c80

4aa573e4766d4b10ea3068cc081455f5fd1e983f

9e388cafce0934ca741b1d8d53202d3313595b93

aa5ce4993913653c3ff33664d6b1c1593d531149

15. Dennou Coil 12 inanılmaz bir bölüm yapmışlar animeyi sırf bu bölüm için bile öneririm.

16. Mükemmel bir anlatım :)

Spoiler

2. Gallardo

Gallardo

Hem subjektif hem objektif olmaya çalışınca yürümedi ben de saldım.

3. LeornKayn

LeornKayn

orasının subjektif olması lazım ya senin sevmenle alakalı bir durum, objektiflik yorumlarda olunur puanlama değil.

4. Gallardo

Gallardo

Kim bilir, belki bir daha denerim.

17. Dün gece manyak gibi saatlerce bu klibin reaksiyon videolarını izledim. En beğendiğim buydu.

Spoiler

Grubu biliyor sayılmam ama gri saçlıyı sevdim.

18. Bir çocuk yürümeyi öğrenirken 50 kez düştüğünde, kendi kendine asla ''belki de bu bana göre değildir'' diye düşünmez.

1. Kai

Kai

yoruichi nin sözüne benziyor

19. Kutsal kitaplarda çokça adı geçen şeytan, gerçek dünyada size ahlak dersi veren bir yobazdan başka bir şey değildir. (Friedrich Nietzsche)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

"Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur." - Friedrich Nietzsche

20. Speedgasm!

Spoiler

21. Gördüğüm en cazibeli Japon kadınlardan :))

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/ondemand/video/4003117/

1. Singularity
    2. Perfectum

Perfectum

Japonlar gene konuya bambaşka bir noktadan değinmiş :DD

3. Gallardo

Gallardo

İlk izlenimlere takılmayın :) TV'de denk gelmiştim ve gördüğüm andan itibaren ilgiyle, yüzümde bir gülümseme eşliğinde sonuna kadar izletmişti (hatta izlerken gaza gelip bacak çalışıp ertesi gün acıdan kıvrandım :D). Enerji meselesi.

22. Bulutlar gökyüzü için hem gündüz, hem gece kombinine giden bir aksesuar gibi resmen. Ay çevresine veya günbatımına koy birkaç parlayan bulut, al sana çay içmelik, çekirdek çitlemelik manzara :D

2. Gallardo

Gallardo

Aklıma gelmişken bir şafak anısı; Sabah ilk saatler fırına simit poğaça vs almaya gidiyorum bilirsin sabah tadı başka olur :) Çevrede hafif karanlık var hala. Gökyüzüne bakıyorum bir tane uçak arkasından dumanlar vs gidiyor. Güneş ışıkları da vurmuş böyle pasparlak :D büyüleyici bir manzaraydı. Fotoğrafını çekmiştim ama o zamanki 6303i'm pek yardimci olmamıştı :)

3. Perfectum

Perfectum

Kütahyanın renkli bulutları hemen hemen her mevsimde görülüyor aslında. Sonbahar sonları ve kışın azalıyorlar gökyüzü açık olmadığı için, ama bahar başlangıcı ve sonrası enfes :)

Sabahları bir şey yapmak genel olarak farklı hissettiriyor aslında. Zinde olduğumuzdan mııı çözemedim. 

Fotoğraftan memnun kalmamışsın anlaşılan :D Zihninde kalmış ama canlandırabiliyorsun salt fotograftan daha iyi bence :)

4. Gallardo

Gallardo

Yolum düşerse görmek isterim. Sabahları güneşim doğup biraz yükselmesine kadar ki kısım özel bir zaman dilimi bence. Sonra har şey sıradanlaşıyor. Resmi bulabilirsem bir ara atayım sana. Bir de sen gör. Gerçi pek özel bir şey bulamayacaksın :D

23. 80'lerden 2 bombastik şarkı forumdaşlarıma gelsin :))

Spoiler

Spoiler

24. Şu sahnedeki (0:57 - 2:09) ostyi ararken bir sürü güzel parça keşfettim ama bu lanet olası ostyi henüz bulabilmiş değilim. Bakalım bulabilecek miyim..

Spoiler

1. Perfectum

Perfectum

Track güzelmiş. Merak edip bakayım dedim. Ama yahu ost namına bir şey yok ki olsa olsa amvler var yt de.

Değişik bir melankolisi var parçanın. :o ama pek uygun olmamış bence arkaplanda.

Not: seiyuuların abartılı tepkileri :looser-crazy-rabbit-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Haha seinen izlemenin yan etkileri mi desem :D Albümlerde bile yok varsa yoksa karakter şarkıları :D

Bence uygunluğu tartışmaya açık ama gözümde anime < müzik olduğu için sahnenin etkisini otomatikman artırıyor :)

3. Perfectum

Perfectum

Seinen izliyorum, evet. :D

25. Bu zamana kadar ki çalışmaların için teşekkürler KyoAni. Umarım geri dönersin.

1. Singularity

Singularity

acayip üzüldüm ya 

2. sShoguNn

sShoguNn

Bende myanimelistten gördüm. Halbuki haberlere çıkmıştır eminim. Onlarca insan ölmüş ve yaralanmış bir sürü maddi manevi kayıp... Kundaklama yapan kişinin eline ne geçti şimdi

3. Gallardo

Gallardo

Eğer gerçekten adamın hakkını yedilerse büyük ayıp olmuş. Ama bunun sonucu da, hele hele masum insanların ölmesi hiç olmamalıydı. Öfke kontrolünün sağlanamaması üzerine ibretlik bir durum.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.