Jump to content

Elensari

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar burada özgün bir çalışma yayınlıyorum. Etkilenmediğim bir şey yok dersem yalan olur.  Hikayenin tanıtım kısmını buraya ekliyorum. Başlayalı fazla bir süre olmadı. Çoğu isim ve tanımların gerçek anlamlarından yararlanılmıştır. Mesela Radford ismi Kızıl geçitten gelen anlamına gelir. İleride bunun ne demek olduğunu anlayacaksınız. Geri kalan kısmı alttaki linkten okuyabilirsiniz. Daha fazlasını yayınlamak isterdim ama telif hakların korunamayacağından bunu yapamam. Sonuna kadar devam ederseniz hoşuna gideceğini inanıyorum.

 

 

Burada hikayenin özelliklerinden bahsediliyor. Azda olsa spoiler içerir.

Güç sistemi insanlarda şöyle ayrılıyor.

1-Savaşçı: Dört temel ilkesi vardır.

a) Kaplama(Ken):Ruh aurasıyla bedeni sarmalamasına olanak sağlar. Bu fiziksel saldırlara karşı büyük oranda direnç sağlar. Ayrıca insanların uzun yaşamasına sebep olur.

b)Boşluk:Ruh aurasını engelleyerek varlığını gizler ve bir ölçü de kişinin güç toplamasına sağlar.

c)Arıtmak(Zen):Ruh aurasını güçlendirmeye yöneliktir. Kuvveti artırmak için önemli bir yetenektir.

d)Eylem(Yen): Ruh aurasını dışa doğru salınımıdır.

Bazı savaşçı klan aileleri özel güçleri de mevcuttur.

2-Büyücü: İrade gücüne sahiptirler. Bir şeyi hayal edip gerçekleşmesini sağlarlar. Her hayal ettiği şeyin gerçekleşmesi ancak gerekli büyü dizilimleri bilmekle olur. Gerekli büyü dizilimlerini asalara yükleyebiliyorlar. Asasız büyü yapmak hem zordur, hem de o kadar büyü dizilimi akılda tutmak kolay olmayabilir.Bunlarda kendi aralarında ayrılabiliyor ve ayrıca destekleyici yada hizmetçi denilen summoner çağırabiliyorlar.

a)Necromancer: Ölüm ve ölülere yönelik büyüler üzerine yoğunlaşmış büyücüdür. Büyüleri genelde direk öldürme, hastalık vererek zayıflatma, ölmüş olanları dirilterek emri altına alma veya diğer ölüleri kontrol etme üzerinedir. Eranbor kıtasında yasaklanmıştır.

b)Pyromancer :Ateşe hükmeden büyücülerdir. Kundaklama ustası kabul edilir. Büyük bir alev çıkartarak savaşta en büyük hasar veren büyücülerdir.

c)Crymancer: Buza hükmeden büyücülerdir. Buz topu, mızrağı , tuzakları ve şiddetli buz fırtınalarıyla ünlüdür. Zemini buz mızraklarıyla kaplayarak süvarilere çok büyük zarar verdirir.

d)Warlocks: Karanlık büyü sanatının efendisidir, ateş ve gölge büyü gücünü kullanmayı iyi bilirler. Summoner genelde iblis türünden olup diğer büyücülere göre daha fazla çağırabilirler. 

e)Bloodmancer: Büyücüler genelde eşit takas kanuna uyarak mana denilen ruh havuzundan harcadıkları güçle açığa çıkartırlar ama bloodmancer türündeki büyücüler kendilerinin veya müttefiklerinin kanını tüketerek şeytanlardan daha fazla güce erişmeye çalışırlar. Karanlık ayinler ile bu güce ulaşmak isteyenler yaşam gücünü veya kendilerini feda etmeye hevesli insanlardır.

f)Shadowmancer: Büyü kullanan suikastçılardır. İlizyon büyülerinde usta olan bu büyücülerin hakkında fazla bilgi yoktur. Hatta bazılarınca şehir efsanesi olarak kabul edilen bu büyücüler, kendilerinin yaydığı bir dedikodu mu yoksa hiç bir düşmanı hayatta kalmadığı için mi olduğu pek bilinmiyor ama kimse bu adı bilinçli bir şekilde anmakta istemiyor.

g)Dragon princess: Aslında bir büyücü değilde kendileri ejderlerin eski öğretilerine adayan rahip olduklarını kabul ederler. Eranbor kıtasında kendilerine ait tapınakta hayatlarını yüzlerce yıldır sürdüren bu insanlar, halk arasında genç ve güzelliğin sembolüdür aynı zamanda kutsak bakireler olarak adlandırılırlar. Rahatsız edilmedikleri sürece hiç kimseye zararları olmaz ve ayrıca insan hayatına önem vermeyecek kadar gaddarlar.

3-Simyacılar: Eşit takas kanunun temelini kullanarak bir şey elde etmeye çalışan bilim adamlarıdır. Bir şey elde etmek için eşit değerde başka bir şeyi kaybetmek gerekir. Mesela ateş yakabilmek için oksijeni yok etmeleri gibi. Bu gibi şeyleri ancak dönüştürme çemberi kullanarak elde ederler. Bir nevi katalizör etkisi de denilebilir. Bir çember; yere çizilebilir, bir giysi parçasının üzerine işlenebilir veya üzerine dövme yapılabilir. Bu çemberler tebeşirden kana, izi çıkan herhangi bir maddeyle çizilebilir.

Her büyücü savaşçı olabilir ama her savaşçı büyücü olamaz. O yetenek ancak elli binde bir ortaya çıkar.  Simyacılarda bir o kadar nadirdir. Gerekli araştırmalarını kimselere açıklamazlar çünkü kendilerine rakip olarak başkalarını istemezler. Büyücüler, savaşçı olmayla alakaları yoktur. Simyadaki gibi kendilerini değerli araştırmalara adarlar. 

Seviyeler 1-100 kadar gider. Her seviye belli bir tecrübeyle veya meditasyonla(zenle) kazanılabilir. 

100. seviyeden artık efsaneler başlar. 

Sadece büyücülerin becerileri(skill) seviyesi mevcuttur. Bunu kullandıkça yüze kadar artırma yolunda gider.

Eranbor kıtasında güçlü bir imparatorluk ve 44 tane devletçik vardır. İmparatorluğun buyruğundaki bu devletçikler kendi aralarında çatışmalar mevcuttur.

Aynı kıtada iki güçlü devlette bulunmaktadır. Ayrıca keşfedilmemiş bölgeye sınır olan bu kıtanın diğer uygarlıkların istilasına uğrayabiliyor.

Güçlü Tarikatlar,Ticari Birlikler, Büyülü hayvanlar ve Başka diyarlarda kitabı takip ettikçe göreceksiniz.

Hikaye belirli kısımlara ayrılıyor. Mesela

İlk dört bölüm çocuğun babasıyla alakalıdır.

Sonraki sekiz bölüm ise büyüme ve güçlerini keşfetmeye başlamasıdır.

Bu yazdığım özellikleri ilk seferde göremeyebilirsiniz çünkü ana karakter yeterli donanıma başlangıçta sahip değildir.

 

https://www.wattpad.com/story/42122859-kahramanlar-%C3%A7a%C4%9F%C4%B1

 

Bu arada hikaye içi yorum ve oylarınızı esirgemezsiniz umarım. Biraz bencilce olabilir ama hikayeyi devam ettirmek adına beni hırslandırıyor. 14 bölüm yayınlanmıştır. 

Link to post
Share on other sites

Bu biraz yarışmaya katılmaktan çok yazdığın çalışmayı tanıtım yapmak gibi olmuş  :whistling:

 

Wattpad'den takip ederim yazdığın şeyi ancak yarışmaya dahil edilmez muhtemelen

 

 

kurallarda wattpad yazamazsın diye bir şey göremedim. Eğer burada bölüm yazın derlerse o biraz saçma olur. Telif haklarını nasıl koruyacaklar.

Link to post
Share on other sites

  • Forum Admin

kurallarda wattpad yazamazsın diye bir şey göremedim. Eğer burada bölüm yazın derlerse o biraz saçma olur. Telif haklarını nasıl koruyacaklar.

 

 

 

Bu bir FF : yani anime senaryosu üretilir ya da bitmiş bir seriye devam ediyormuş gibi bölümler yazılır. Yazılan bir kitaptan güzel bir anime senaryosu çıkabilir ama bu kitabın hepsini buraya yazacağın anlamına gelmez... 

 

Yazının linkini burda tabi ki tanıtım amaçlı konu açıp paylaşabilirsin ancak yazının yarışmaya dahil edileceğini düşünmüyorum. İlk bir iki bölümü linkle değil de direk paylaşsan neyse ki ben de yaptım bunu zamanında ancak tüm bir kitabı yayınlamak hem okuyucu için sıkıntı hem de değerlendiren için... Açtığın konu tanıtım yapmaktan öteye geçmez kısacası  -_-  Bu sadece bir tavsiye ve tecrübe paylaşımı  ;)

 

 

Ek olarak: FF kar amacı gütmeyen bir şeydir.. Kısacası telif hakkı olmaz!

Edited by Amygirl
Link to post
Share on other sites

kurallarda wattpad yazamazsın diye bir şey göremedim. Eğer burada bölüm yazın derlerse o biraz saçma olur. Telif haklarını nasıl koruyacaklar.

FF 'in zaten Telif Hakkı denen bir şeyi malesef olamaz.Adı üstünde Fan Fiction ( Fanlar tarafından oluşturulan kurgu ) zaten %90 anime ve mangaların devamı yada Ovası tarzı değişimlerle hayal gücü içerdiği için ( Geriye kalanıda özgün hikaye tarzını giriyor animesiz seriler olarak ) telif hakları kapsamına girmez.

Şahsen benimde telif hakları kapsamında eserim bulunmakta.İsim hakkını aldıysanız zaten alt satırına gerekli bordörünüzü veya isminizle birlikte değiştirilemez linki koyarsanız ( Veyahut bir admine o barkodu yollayıp konuya koyarsanız )...

Bunun dışında kendiniz tarafından konulara koyulan yada yazılan her türlü zaten sizin özgün iradeniz olduğundan ve yayınlayanda siz olduğundan sizin sorumlulunuzda  ^_^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.