Jump to content

Katakana İle Adınızı Yazmak

Kasei

Önerilen İletiler

ben ufakken bi tane internet sitesi vardı, "japonca adınız nasıl yazılır" gibi bişey :D adım Furkan, orda Furukanu çıkmıştı(en az 10 sene önce falan baktıydım, nasıl bi hafızam varsa hala unutmamışım), okuduklarımdan anladığım kadarıyla Furukanu olmuyor :D

Fu - Ru - Ka - N ( カン ) galiba.

iyi oldu hea :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Burada Japonların yabancı kelimeler için kullandığı katakana adı verilen karakterler ile adınızı nasıl yazabileceğinizden bahsedeceğim. Öncelikle bildiğiniz üzere Japonca'da "n" se

Anlam çevirilerine daha çok önem veriyorum ama eline sağlık güzel olmuş konu :)   Anlam çevirisi şöyle oluyor: Mesela benim adım Emel.. Anlamı: arzu istek gaye amaç.. İngilizce de Desire oluyor.. Japo

Aklıma o kadar az isim geldi ki :D  Ercan: E-RU- Jİ- küçük ya -N yani : エルジャン 

ben ufakken bi tane internet sitesi vardı, "japonca adınız nasıl yazılır" gibi bişey :D adım Furkan, orda Furukanu çıkmıştı(en az 10 sene önce falan baktıydım, nasıl bi hafızam varsa hala unutmamışım), okuduklarımdan anladığım kadarıyla Furukanu olmuyor :D

Fu - Ru - Ka - N ( カン ) galiba.

iyi oldu hea :D

Aynen öyle :)

Güzel paylaşım olmuş eline, emeğine sağlık :)Teşekkürler.

Teşekkür ederim:)

Benim ismimin okunuşu Dojidoshi.Yanlız yumuşak g yerine normal g olması lazım.Bu paylaşımı görünce aklıma geldi.Sağol ^^

Dojidoshi? Anlayamadım, nedir acaba isminiz?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet :)

Ah. İ-İ-küçük tsu- to o zaman ya da İ-uzatma-küçüktsu-to イイット イーット. İkincisi daha uygun gibi geldi bana. ilkinde yi-itto gibi diğerinde, yiitto diye okunur diye düşünüyorum. Biri kesintili, diğeri kesintisiz. Siz nasıl kullanmak isterseniz tabii.

T ile biten isimlerde to kullanılıyor. Mesela Aykut ise aikutto şeklinde oluyor. T sesine vurgu oluşturmak için de küçük tsu var. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ah. İ-İ-küçük tsu- to o zaman ya da İ-uzatma-küçüktsu-to イイット イーット. İkincisi daha uygun gibi geldi bana. ilkinde yi-itto gibi diğerinde, yiitto diye okunur diye düşünüyorum. Biri kesintili, diğeri kesintisiz. Siz nasıl kullanmak isterseniz tabii.

T ile biten isimlerde to kullanılıyor. Mesela Aykut ise aikutto şeklinde oluyor. T sesine vurgu oluşturmak için de küçük tsu var. 

Hmm anladım :) イーット. bu daha güzel hem bak gülücükte var içinde ッ :D

Tekrardan teşekkürler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.