Jump to content

denizakkas13

Üyeler
  • İçerik sayısı

212
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from Ayuhime in Ahem. Selamlar.   
    keşke özet geçseymişsin son 1 ayda okuduğum toplam yazıdan (altyazı dahil deil) fazla yazı okumuş olabilirim :D nese eskiymişsin hoşgeldin demek olmaz ben de tünaydın in hoşgeldin versiyonu varmıydı diye düşündüm, yok galiba. (çok boş yaptım çunku çok yazı okumak uyuşturucu etkisi yaptı sanırım) 
  2. Beğen
    denizakkas13 reacted to Muti in VocaloidTR   
    Daha önce tek tük çeviri yapanlar olmuş.Bu şarkı da çevrilmiş.Fakat benim yapmak istediğim Projectdivafr(Neredeyse bütün şarkıları fransızcaya çevirmişler.) veya amesubs(İngilizceye çevirmişler çoğu şarkıyı) gibi şarkıları düzenli ve mümkün olduğunca çok paylaşmak ki bir bakıma türkçe vocaloid hazinesi oluşturmak.

Mesela IA diye bir vocaloid var çıkalı 2 sene oldu 1 tane bile şarkısı çevrilmemiş.Halbuki bence şarkıları çok güzel. Örnek bir tane koyayım.

Ben başta çok bilindikleri,daha sonra ise yeni çıkmış vocaloid şarkılarını çevirmeyi düşünüyorum. Bad-end-night şarkısını da çeviricem elbette. desteğiniz için sağolun
  3. Beğen
    denizakkas13 reacted to Muti in VocaloidTR   
    Vocaloid videolarının neredeyse bütün dillere çevrildiğini gördük ve bu işi sürekli ve düzenli yapıyorlar(Ama benden güzel yapıyorlar :\)

Ben de başta en tanınmış ve bilindikleri kendim çevirerek (belki ilerde birileri gelir...) ve sublayarak paylaşmak istedim.
    Umarım beğenirsiniz.....

http://www.youtube.com/watch?v=8atyztP_LfU

Not:İngilizceden çevirdiğim için çeviride hatalar olabilir kusura bakmayın hatallarımı söylerseniz düzeltmeye çalışırım.
    Not2:İstek parça alabilirim :D
  4. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from Amygirl in Bir Kral, Bir Taht ve Günah Keçisi [İnceleme&Tanıtım]   
    işte size efsane bir anime inori ve hare efsanedir. İzlerken bu anime efsane diye düşünmüştüm. karakterlerin çoğunun tam iyi ve tam kotu (siyah ve beyaz) olmayışı herkesin gri taraflarının gösterilmesi çok güzeldi.
  5. Beğen
    denizakkas13 reacted to Kaxell in Bir Kral, Bir Taht ve Günah Keçisi [İnceleme&Tanıtım]   
    Bundan 4 ay önce, yine oturduğum yerde, gözlerimi ekrandan alamayarak, bir yandan "Ne oluyor!" deyip diğer taraftan da gözlerimdeki yaşları almak için mendile uzanıyordum. Kalbim, hızlı hızlı çarparken, dünya ile olan bağlantım kesilmiş, sadece olanları sindirmeye çalışıyor ve böylesine ender bulunan serinin adına tekrardan bakıyordum...

Guilty Crown (Suçlu Kral)
    http://www.turkanime.tv/anime-seri/Guilty-Crown

Tür:Aksiyon, Fantazi, Bilim Kurgu, Romantizm

Sitedeki Özeti:
    2029 senesinde "Kayıp Noel" isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir...

Ohma Shu sağ elinde psişik güçler barındıran 17 yaşında genç bir oğlandır. Bu, "Kralların Kabiliyeti" olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen genç şu ana dek her ne kadar başkalarının başını belaya sokmamak için uğraşmış olsa da "Undertaker" isimli bir örgüte üye, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir.

Ana Karakterler:
    İnori Yuzuriha: 

Egoist grubunun başı, Funeral Parlor grubundaki isyancılardan biridir. Forumda kendisi ile ilgili bir çok konu açılmıştır o yüzden onların emeğini yemek istemiyor ve şu konulara daha fazla bilgi için bakılabileceğini düşünüyorum.
    Shu Ouma: 

17 yaşında, asosyal, insanların arkadaşlığını sorgulayan bir gençtir... Daha doğrusu İnori ile karşılaşana kadar...
    Gai Tsutsugami:

Funeral Parlor grubunun başıdır. İnori ile farklı bir ilişkisi olduğu dedikodusu yayılmıştır.

Değerlendirme:
    Hikaye: 10/10 (Belki abartıyor diyebilirsiniz ama puan kırabilecek hiçbir yer bulamadım.Hikaye anlaşılırsa  başlı başına özgünlük koktuğunu fark edebilirsiniz)
    Karakterler: 9/10 (Shu, İnori, ana karakterler zaten başlı başına incelenmesi gereken bir kısım. İnori bile, tek başına bir anime konusu olabilir.)
    Müzik: 10/10  (Krone, Hill of Sorrow, Bios... Bütün ostleri, op ve edleri mükemmeldir. Burada hepsini paylaştım eğer dinlemek isterseniz.)
    Çizimler: 9/10 (1 puanı kırmamın tek sebebi, seride birazcık Fanservice kullanmışlardır. Onun haricinde savaş sahneleri ve geriye kalan her şey çok güzel çizilmiştir.)
    Genel: 9.5/10.0
    Ölmeden önce izlenmesi gereken animeler sıralamasında iyi bir yeri hak ediyor. 2012'de hangi animelerin çıktığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu yüzden, benim tahminim diğerleri tarafından baskılandığı için elde etmesi gerektiği başarıyı tam olarak yakalayamamıştır.Devamının gelmeyecek olması, her ne kadar üzse de, benim içimde hala bir umut var. :)

Bu Kısımdan sonrası Spoiler içerir! İzlemeyenlerin kesinlikle okumamalarını öneririm. 

6. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from panres in Anitr Fansub   
    tebrikler. Okumak istediğim birçok seri vardi birkaçını gördüm. Destek vericem ama umarım yarım serileri de tamamlarsınız. 
  7. Beğen
    denizakkas13 reacted to emresycn in Anitr Fansub   
    Kiddy Girl-and Türkçe FanSub [5. Bölüm Eklendi!]
    Hellsing Ultimate (Ova) 9 Türkçe Altyazı  - [Eklendi]
    Nisemonogatari Türkçe Fansub [7. Eklendi!]
    Renkin San-kyuu Magical? Pokaan - Türkçe [9. Bölüm Eklendi!]
    Ano Natsu de Matteru Türkçe Fansub [8. Eklendi!]
    Kiddy Girl-and Türkçe FanSub [4. Bölüm Eklendi!]
    Final Fantasy: Unlimited Wonderland - Türkçe [6. Bölüm Eklendi!]
    Mahou Shoujo Madoka Magika [12. Bölüm Eklendi! - Seri Tamamlandı.]
    Hellsing Ultimate (Ova) 8 Türkçe Altyazı  - [Eklendi]
    Bakuman Türkçe Manga [56. Bölüm Eklendi]
    Bleach Manga 470 "Avcılar için Dua" Türkçe
    Bleach Manga 469 "Rag Lag Rumble" Türkçe

Devam Eden Projelerimiz

Tamamlanan Projelerimiz

FİLM & OVA Projelerimiz

Sitemize editör ve çevirmen arkadaşlar aranmaktadır. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Site adresi http://www.anitr.com/

Kota Dostu Manga Okuma Sitemiz açıldı.
    Peki nasıl kota dostu? Diğer manga okuma sitelerinden farkı nedir?

Sayfaların boyutlarını, çok az bir görüntü kalitesi kaybı ile, ortalama 3 kat düşürdük.
    Örneğin 100 sayı Naruto yaklaşık 1gb boyutlarındayken, biz onu 300 mb civarına çektik.
    Böylece okurken hem kotanız az gidecek, hem de sayfalar daha hızlı açılacak(serverımız o sıra yoğun değilse).
    Okurken açılan, rahatsızlık veren reklamlar da yok.
    Eğer Mangaları tam kalitede okumak isterseniz, çeviren grupların sitelerinden okumanızı tavsiye ederiz.

http://www.anitr.com/manga/
  8. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from arafyaren in Cümleten Selemun Aleyküm   
    accel world, guilty crown ve mirai nikki oneririm.
  9. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from Myshkn in Oyun Önerileri ve Sohbet Alanı   
    anigiri oynayan varsa arkadaş ekleyebilir 17 lwl im. Bu arada oyun hakkında biraz bende bişiler katıyim. hergun cuzi bir mşktar paraya dis gorunusunuzu kıyafet dahil değiştirebilirsiniz. 7-8 tane olması lazım silah türü var (balta,ok,twinblade,...) ve hepsini seçtiğiniz karakterin özelliklerine bağlı olmadan kullanabiliyorsunuz. oyunun kendi içinde bir hikayesi var, ve oyunda partiniz ne kadar guçluyuse o kadar guçlusunuz. oynarken arkadaş edinmeye bakın.
  10. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from Çevirmen-J in ( 13 / 13 ) Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai 2. Sezon TR Çeviri [Proje Tamamlandı] + Specials 3/3   
    en secdiğim animedir çevirenlere de büyük bir teşekkür borcum vardır saolun.
  11. Beğen
    denizakkas13 reacted to OrangeBox in Sword Art Online II’nin Uzun Videosu   
    0:28

12. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from Rumeysa Can in ( 24 / 24 ) Sword Art Online II   
    umarım güzel bir iş çıkarırsınız, yükünüz ağır. Geciktirdiğiniz her dakika isyan edenler olucak.
  13. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from The Benefit in ( 24 / 24 ) Sword Art Online II   
    umarım güzel bir iş çıkarırsınız, yükünüz ağır. Geciktirdiğiniz her dakika isyan edenler olucak.
  14. Beğen
    denizakkas13 reacted to Treacer in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    (Ore no Imouto'dan)

15. Beğen
    denizakkas13 reacted to omer584 in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Anime : Ore no Imouto 14. Bölüm OVA
    Çevirmen : SomethingRoyaL
    Belli ki çevirmen çevirirken çok eğlenmiş. :lol:

16. Beğen
    denizakkas13 reacted to Hatsune Miku in High School DxD 3. Sezon Duyuruldu   
    Çizimlerin evrimi *-*
  17. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from DOLPHINFIVE in ‘Black Bullet’ Mangası Sona Eriyor.   
    güzel bir animeydi üzüldüm şu an animesini güncel olarak izlemekten büyük keyif alıyordum.
  18. Beğen
    denizakkas13 got a reaction from karalamadefteri in OtakuTürk Sözlük   
    destek veriyim iyi bir çalışma
  19. Beğen
    denizakkas13 reacted to Kaxell in NyanTurk - Türkiyenin Anime & Manga Resim Platformu   
    Tebrikler site çok başarılı olmuş. Paylaşımların mümkün olduğunca Türkçe olması, aktif okur sayısının artmasında önemli rol oynayabilir.
    Bir de gözume çarpan birkaç tane +18 paylaşım vardı. Onları da sadece üye olanların görebilmesi mantıklı olabilir. :)
    Ben sıkıldıkça sitede turlarım, şimdiden kolay gelsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.