Jump to content

Rıse

Üyeler
  • İçerik sayısı

1557
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Rıse reacted to fuyu in Magi-Sinbad no Bouken Ova 3 Tanıtım Videosu   
    Magi-Sinbad no Bouken Ova 3 Tanıtım Videosu

Aynı isimli mangadan uyarlanan, Magi serisinden Sinbad'ın hikayesini konu alan Sinbad no Bouken'in ilk iki bölümü geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı. Bu aralıkta çıkacak olan 3. ve son bölümünün tanıtım videosu;

2. Beğen
    Rıse reacted to MangaTR in Japonca Dersi   
    Herkese Merhaba! ^.^
    Bu konuda, elimden geldiğince, dilim döndüğünce sizlere Japonca konusunda yardımcı olacağım. Ben de sizlerle birlitke öğrenip -tekrar edip- pekiştirip, daha sağlam bir seviye sağlayacağım. Eğer ki yanlış noktalara değinirsem yada hatalarım olursa lütfen söyleyin. Hep birlikte öğrenelim.
    Sözü fazla uzatmadan 1. dersimizle başlayalım. Ama ondan önce belli kalıp sözcükleri öğrenelim -eminim bir çoğumuz biliyor- ama yine de yazmakta fayda var.

Ders 1
    Jiko-Shookai / Kendini Tanıtma

Ders 1 - Konu 2

Ders 2
    KAIMONO
    (Alışveriş)

Japonya’ya alışveriş cenneti diyebiliriz. Aranan her şeyin bulunabileceği, büyük ve lüks mağazalardan tutunda tek göz dükkanlara kadar çeşit çeşit alışveriş yerleri bulmak mümkün. Alışveriş için girildiğinde genel de kanji ile ifade edilen birim fiyatlar bulunsa da rica edildiğinde çalışanların büyük bir nezaketle yardım ettiği de aşikar.
    irasshaimase!

てんいん   いらっしゃいませ。
    キム     すみません。これは フランスの ワインですか。
    てんいん   はい、そうです。
    キム     これは?
    てんいん   それは イタリアの ワインです。
    キム     そうですか。ドイツのワインは どれですか。
    てんいん   これです。
    Anlatım 1:
    Ten’in: İrasshaimase.
    Kimu: Sumimasen. Kore wa Furansu no wain desu ka ?
    Ten’in: Hai, soo desu.
    Kimu: Kore wa ?
    Ten’in: Sore wa Itaria no wain desu.
    Kimu: Soo desu ka. Doitsu no wain wa dore desu ka.
    Ten’in: Kore desu.
    Ten’in: Hoş geldiniz. (Yardımcı olabilir miyim? Gibi de bir anlam içerir.)
    Kimu: Afedersiniz. Bu Fransız şarabı mı ?
    Ten’in: Evet, öyle.
    Kimu: Ya bu ?
    Ten’in: O İtalyan şarabıdır.
    Kimu: Öyle demek. Alman şarabı hangisi ?
    Ten’in: İşte bu.
    Anlatım 2:
    Kimu: Sono wain o kudasai.
    Ten’in: Nan-bon desu ka.
    Kimu: 2-hon kudasai. İkura desu ka ?
    Ten’in: 3.000-en desu.
    Kimu: Şu şaraptan lütfen.
    Ten’in: Kaç adet ?
    Kimu: 2-adet lütfen. Ne kadar ?
    Ten’in: 3.000-yen.
    Anlatım 3:
    Magii: Sumimasen. Keetai no uriba wa nan-gai desu ka.
    Ten’in: 4-kai desu.
    Magii: Doomo.
    Magii: Affedersiniz. Yeni model cep telefonları hangi bölümde ?
    Ten’in: 4. kat.
    Magii: Sağolun.
    Anlatım 4:
    Magii: Sumimasen. Kono keetai wa atarashii moderu desu ka.
    Ten’in: Hai, ichiban atarashii moderu desu.
    Magii: Chiisai desu ne.
    Ten’in: Ee, sore wa totomo benri desu yo.
    Magii: Jaa, kore o kudasai.
    Magii: Affedersiniz: Bunlar yeni cep telefonu modelleri mi ?
    Ten’in: Evet, yeni model cep telefonları.
    Magii: Ufaklarmış değil mi.
    Ten’in: Evet, şunlar oldukça kullanışlıdırlar.
    Magii: Pekala/tamamdır, alıyorum.
    Kelimeler:
    Kaimono: Alışveriş
    Ten’in: Tezgahtar
    İrasshaimase: Hoş geldiniz / Yardımcı olabilir miyim ?
    Sumimasen: Pardon/Affedersiniz.
    Kore: Bu
    Sore: Şu
    Wain: Şarap
    Furansu: Fransız
    Itaria: İtalya
    Doitsu: Alman
    ~Kudasai: Bir şey rica edilirken söylenen “lütfen” kalıbıdır.
    Nan ~bon: Kaç tane? (Genel de bir şey alırken fakat şişe gibi adet olarak satılan ürünlerde, şarap gibi türlü içeçek kategorisi için kullanılır.)
    İkura: Ne kadar ?
    Keetai: Cep telefonu
    Atarashii: Yeni
    Moderu: Model
    Uriba : Mağazalardaki bölüm yada kısım gibi anlamlara gelir.
    Nan~gai: Hangi kat ?
    Doomo: Sağolun/teşekkürler.
    İchiban: En yeni gibi “en…” çeşitli anlamları taşır.
    ~ne: Cümlenin sonuna gelen bu ek, İngilizcede ki “~isn’t it?, ~doesn’t it?, don’t you?” gibi anlamları taşıyan, değil mi diye ifadeyi benimsetir. “Baya ufakmış değil mi yahu?” diye çeşitli şekillerde benimsetme adı altında konuşuruz ya, işte aynen öyle.
    ~yo: Dinleyici karşı tarafın “o” şey ne ise artık “onu” bilmediğini farz ederek, kullanılan bir ifade biçimidir. Yanılmıyorsam da, genel de kadınlar kullanıyor. Belki de karıştırıyorumdur ama aklımda bir yerde öyle bir şey kalmış. Tabi siz bunu takmayın, ne ifade ettiğini benimseyin yeter.
    Ders içerikleriyle ilgili bilgileri ve ses ile görüntü kaynağıda eklediğim dosyaları da indirmek için linkte ekledim, isteyen indirebilir. Hepsi bulunmasa da var olanlarla, burada ki yazılarla birlikte kafi gelecektir.
    İndir
  3. Beğen
    Rıse reacted to Skadi in Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı (Spoiler İçerir)   
    15 Yıllık Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı

Naruto mangası son buldu bulmasına ancak milyonlarca kişi üzerinde yarattığı etki belki daha yıllarca sürecek. Her ne kadar yeni bir Naruto mangası duyurulmuş olsa da asıl seriye hiçbir şekilde yaklaşamayacağı aşikâr. Anime ve manga dünyası bu haberlerle bir süredir meşgulken serinin mangakası sessizliğini bozdu ve Asashi Shimbun gazetesine konuştu. İşte o röportajdan bazı kısımlar:
    !! Röportajda Naruto mangası ile ilgili spoilerlar bulunmaktadır. !!Şu anda neler hissediyorsunuz?
    Son bölümü 12 saatten kısa bir sürede bitirdiğim için pek bir şeyler hissetmiyorum doğrusu. 15 yıldır her hafta yaptığım işi yetiştirme kaygısı yaşıyordum, bu yüzden sanki gelecek hafta da bir şeyleri yetiştirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Naruto’yu bitirdikten sonra yapacağım çok şey var diyordum ancak şu an nereden başlayacağımı bilmiyorum. Manga değil de daha farklı şeyler yapmak istiyorum. Ama merak etmeyin, manga çizmeye de devam edeceğim.

Naruto’yu nasıl bitireceğinizi ne zaman kararlaştırdınız?
    Seri yayınlanmaya başladığında bitişinin Naruto ve Sasuke mücadelesiyle olmasına karar vermiştim. Detayları çizdikçe kararlaştırdım, mesela arkadaş mı yoksa düşman mı olarak savaşacaklardı, nasıl hissediyorlardı veya ne tür diyaloglar geçecekti aralarında… İki yıl önce serinin sonuna yaklaştığını hissetmeye başlamıştım. Mangaya ilk başladığımda editörüm bana şöyle söylemişti: “En az beş sene daha devam et.” Haftalık bir dergide çizmeye devam etmenin zorluğu yüzünden seriyi her an bitirebilirmişim gibi geliyordu, 15 yıl devam edeceğini hayal bile etmezdim. Aslında hikayenin bu kadar sürmesinin sebebi karakterlerdi. Kısa bir cevap sunmaya kalktığımda karakterler buna izin vermedi. Eğer kendi isteklerim dışında onları yönlendirseydim bir sürü boşluk oluşacaktı.

One Piece’in farkında mıydınız?
    Farkında olmamak mümkün mü? Naruto da One Piece de aynı dergide yayınlanıyordu ve One Piece her daim bir adım öndeydi. One Piece sayesinde Naruto üzerinde bu kadar çalışabildim.
    Naruto’nun bu kadar ünlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Biz mangakalar sürekli bir yerlerde kapalı olduğumuz için yaptığımız şeyin popüler olup olmadığını pek bilmiyoruz. Yabancı ülkelerden binlerce hayran mektubu gelene kadar Naruto’nun ünlü olduğunun farkında değildim. Bazı mektuplar hiç bilmediğim dillerde yazılmıştı, böylece anladım ki yaptığım iş çeşitli ülkelerde de kitlelere ulaşmış. Hatta gelen hayran mektuplarının birinde Naruto gibi giydirilmiş bir çocuk fotoğrafı vardı. Bu beni epey mutlu etmişti.

The Last: Naruto the Movie hakkındakı düşünceleriniz neler?
    Son film bir aşk hikayesi üzerine kurulu. 699 ve 700. manga bölümleri arasında geçen bir konuyu anlatacak. Karakter tasarımları bana ait ve hikayede de yardımcı oldum. Mangada da Naruto ve arkadaşları ile ilgili romantik şeyler yazmak istedim ancak çok zordu. Romantizm konusunda pek iyi değilim, yazmaya çalıştığımda da utanıyorum.
    Kendi eski halinize ne demek isterdiniz?
    Ailemin evindeki verandaya kopya kağıdıyla Naruto ve diğer karakterleri çizdiğim 23-24 yaşlarındaki kendime derdim ki: “Ona değer ver. 15 yıl boyunca bu karakteri kullanacağın bir manga çizeceksin.”

Alinti:http://www.animefantastica.com/narutonun-finali-ardindan-masashi-kishimoto-roportaji
  4. Beğen
    Rıse got a reaction from Mayu in Moon Fansub   
    bomba gibi gidiyor ha kolay gelsin bu çizgiyi bozmayın :)
  5. Beğen
    Rıse got a reaction from Shiba Tatsuya in Web/Light/Visual Novel Tavsiye/Tartışma Bölümü   
    süper süpersin shiba :P .... sınav demişken bende sınavlara giriyorum uzun bir süre anime ve foruma üzülerek veda edicem gibi... :( bu konu da akar gider :)
  6. Beğen
    Rıse got a reaction from Shiba Tatsuya in Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)   
    böyle sağlam konusu olan anime çok az 2. sezon çıkmaması gibi söz konusu kesinlikle olmaz .. rahat söylüyorum 2. ve 3 kesin gelir ..... shiba yeni açacağın konu tüm çevirdiğin noveller mi olacak yoksa yenilerini mi koyacaksın..
  7. Beğen
    Rıse got a reaction from Shiba Tatsuya in Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)   
    ben biliyordum bu anime patlayıp gidecek diye bak sabrettik patladı gitti :P shiba sayende animene sahip çıktın :P bir kaç ay önce konu kapatılacaktı :) neyse son bir bölüm kaldı... bitince novelleri tekrar okurum artık...
  8. Beğen
    Rıse got a reaction from extreme in Nisekoi’ye Yeni OVA   
    sonunda sonunda bugünleri de gördük .... aşkım benim çok özledim onoderayı :P
  9. Beğen
    Rıse got a reaction from °•°NekoAiri°•° in Cep Telefonunuzda Melodi Olarak Ayarladığınız Anime Müzikleri   
    devler animesinin bana göre efsane ilk op müziği benim tel de yerini almıştır .... her çalışında o efsane sahneyi hatırlatıyor :)
  10. Beğen
    Rıse got a reaction from MorriganVEX in Yabancılar bizim hakkımızda neler biliyor?   
    bu olay başımızdakiler ilgili bir şey 60 yıldır bize gelişmekte olan ülke diyorlar . bir türlü gelişmiş ülke demiyorlar... üretime dayalı olsaydık belki olurduk tüketim toplumuyuz sürekli ithalat yapıyoruz eh hali ile tanınmışlıkta olmuyor ... en basiti bir teknoloji üretsek tüm dünya bizi çok iyi tanır.... tüm mesele bu yani...
  11. Beğen
    Rıse got a reaction from ShadowPiano in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    keman da çalan bir arkadaşında varsa tadında yenmez :) çok başarılı...
  12. Beğen
    Rıse got a reaction from Wexus in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    keman da çalan bir arkadaşında varsa tadında yenmez :) çok başarılı...
  13. Beğen
    Rıse reacted to ShadowPiano in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    Merhaba tekrardan :D Guilty Crown'un daha önce "Krone" adlı parçasını çalmıştım, yine  Guilty Crown'dan bir parça çalmak istediğim için bu seçtim :) Umarım beğenirsiniz...

Yaklaşık 8 ay sonra sonunda bir Anime parçası yüklemeyi başarabildim :D Bu seferki parçam Parasyte' dan '' Next To You''... Animesini çok sevmiştim ve melodiyi de sevince bu parçayı çalmak istedim, umarım sizde severseniz :D Ve kanalıma abone olmayı unutmazsanız sevinirim. Daha fazla kişiye ulaşmak beni hem gururlandırıyor hem de daha fazla video yüklemem için beni motive ediyor ^^ Ve küçük bir uyarı yapmak istiyorum (Animesini izlemeyenler için) videoyu izlerken parmaklarıma bakın, yandaki videoya değil :D Küçük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz ^^'' Herkese iyi seyirler :D

Eski Videolar

Herkese merhaba ?? Daha önce Naruto'nun Sadness and Sorrow adlı parçasını çalmıştım (Belki izleyenler olabilir) Şimdiyse Piyano resitalinde sahnede çaldım ama bu sefer Hocamda bana Flütle eşlik etti ? Ufak bir hatam oldu ama o da heyecandan, daha önce sahnede kimseyle birlikte çalmamıştım çünkü ^^" Neyse fazla uzatmayayım... Umarım beğenirsiniz ????

Merhaba ^_^ Önceden Naruto çalmamı isteyen çok olmuştu bende Sadness And Sorrow adlı parçayı çalmaya karar verdim umarım beğenirsiniz :) Bu sene üniversite sınavına gireceğim için piyanoya çok fazla ağırlık veremiyorum ama sınavdan sonra daha fazla parçayla sizlerle olacağım ^^ Desteklerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum ^_^
    Daha fazlası içinde instagramdan takip edebilirsiniz :) : https://www.instagram.com/alican5/

Tekrardan Merhaba :) 6 ay önceki sahne çalışmamdan sonra tekrar yeni bir parçayla yani yeni bir Anime parçasıyla sizlerleyim ^_^ Bu seferde Tokyo Ghoul'dan bir parça çalmak istedim.Eski videolarımı izledikçe bir sonraki videomun daha hatasız ve daha kaliteli olması için uğraşıyorum. Umarım beğenirsiniz ^_^ Her zaman söylediğim gibi amacım animeyi yani Animelerdeki bu güzel müziklerin Türkiye de daha fazla yayılmasını sağlamak hatta bir Türk olarak Türkiye dışına ulaşabilirsem ne mutlu bana :D Sizdende ricam desteklerinizi esirgememeniz... Paylaşıp daha çok insanın görmesini sağlarsanız çol mutlu olurum :) Ve çalışmalarıma zaman ayırıp izleyen herkese teşekkürler... :)

Önceki Videom

Herkese Merhaba  :) En son böyle bir Konuyu 1 yıl önce açmıştım , şimdi daha iyi bir şekilde karşınıza çıkmak cidden çok güzel  ^_^ Hemen kendimden bahsedeyim ;Beni tanıyanlar olabilir Fairy Tail Natsu coverım dan ve Geçen seneki Fairy Tail parçamdan (Klasik konuya giriş şeklim  :D) Amacım Türkiye de Animeyi daha çok duyurmak bunu da müziğin gücünü kullanarak yapmaya çalışıyorum  ^_^ Bu amaç uğrunda her seferinde kendimi geliştirmeye çalışıp daha  iyi şeylerle karşınıza çıkmak istiyorum  :) Bu video da tam 6 gün önce restalimde çekilmiş bir video, bu sefer Fairy Tail çalmak istemedim ve farklı bir Anime den olmasını istedim araştırırken de Guilty Crown un Krone parçasına denk geldim , parçayı ilk duyduğum anda hayran kaldım çünkü bana direk Guilty Crown daki duyguları hatırlattı , bende hemen gösteride bunu çalmalıyım diye düşündüm. Çok uzattım kısa keseyim... Gösteride kapanışı ben yaptım bu yüzden üzerimde büyük bir heyecan vardı yani hatalarım ondan kaynaklı  :D Parçayı bitirip öğretmenimin yanına gittiğim zaman ikimizinde gözleri dolmuştu  :D ( Kendiside bir animecidir) Sadede gelirsem sizlerden ricam bana amacımı gerçekleştirmemde yardımcı olmanız, bu yüzden siz animecilerin ve TurkAnime nin desteğini bekliyorum  :) Umarım sayenizde hedeflediğim yerlere ulaşa bilirim  ^_^
    ^_^

Önceki Çalışmalarımı Aşağıda bulabilirsiniz 

Öncelikle herkese kocaman bir Merhaba  :D Yine ben ve yine bir Anime müziğiyle karşınızdayım  :) Belki beni daha önceden sahnede çaldığım Fairy Tail Main Theme parçasından tanıyanlarınız olabilir. Fakat bu sefer size çok daha iyi bir parça ile geldim, bu videoyu sizlere sunmayı uzun süredir bekliyordum ama doğru zamanı bekledim... Kendimi daha fazla geliştirip, daha dinlenebilir bir parça çalmak istedim. Tekrar bir Fairy Tail parçası ama ilk videomu paylaşırken söylediğim gibi Fairy Tail in yeri bende çok ayrı. Kendimi bilerek başladığım ilk Anime, hatta Fairy Tail sayesinde bu parçayı ( ve diğer bütün parçaları) çalmamda yardımcı olan Piyano öğretmenim bile Animeci oldu  :D Çok uzatmışım >.<  :) Sadede gelirsem amacım hem Animeyi hem de Anime Müziklerini daha geniş kitlelere duyurmak, sizlerden ricamsa bu amacım doğrultusunda bana yardımcı olmanız. Videomu paylaşarak bana destek olursanız cidden çok sevinirim ( ve şimdi her zaman ki sözüm  :D ) 1 paylaşım bile benim için çok değerli  :) Özellikle TürkAnime yöneticileri bana destek olursa çok mutlu olurum  :rolleyes: . İlk videomda beklemediğim anda bir artış yaşanmıştı nedenini bulamamıştım ama daha sonra sizin sitede paylaştığınızı öğrendim bu yüzden geç de olsa çok teşekkür ederim :3 uzun bir metin oldu ama bana vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür eder ve iyi seyirler dilerim ^_^ Ayrıca yorumlarınız benim için çok önemli, lütfen yorum yapmadan geçmeyin :D

Önceki videomu aşağıda bulabilirsiniz :)

EVET MİNNA GEÇENLERDE İLK KEZ PİYANO RESİTALİNE ÇIKTIM VE DAHA FARKLI Bİ ŞEYLER YAPMAK VE ANİMEYİ DAHA DA YAYMAK ADINA RESİTALDE FAİRY TAİL DEN MAİN THEME İ ÇALDIM, HEM ÇALDIĞIM YERDE HEMDE DİĞER ANİMECİ ARKADAŞLARDAN ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIM :D İLK PİYANO RESİTALİM OLDUĞU İÇİN HEYECANDAN HATALAR YAPTIM TABİ ^^" SONUÇ OLARAK BİR RİCAM VAR, SİZ YANİ BÜTÜN ANİMECİLERDEN YARDIM İSTİYORUM VİDEOMUN DAHA FAZLA YAYILMASI İÇİN 1 KERE BİLE PAYLAŞSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM... ŞİMDİDEN YARDIMI ESİRGEMEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ^_^ DAHA FAZLA VİDEOYLA YENİDEN KARŞINIZDA OLMAK DİLEĞİYLE :) :)
  14. Beğen
    Rıse got a reaction from free word in Sword Art Online 'WORLD' |FC|   
    vay vay vay vay eski düşmanlar gözüktü hadi hayırlısı .... + sinonun o hali beni  benden aldı 1 dk kal geldi desem yeridir... :D
  15. Beğen
    Rıse got a reaction from Kaxell in Sword Art Online 'WORLD' |FC|   
    vay vay vay vay eski düşmanlar gözüktü hadi hayırlısı .... + sinonun o hali beni  benden aldı 1 dk kal geldi desem yeridir... :D
  16. Beğen
    Rıse reacted to Amygirl in Japonyadan şok eden karar!   
    Anime bir görsel sanattır... Sanat üzerinden para kazanılan bir dünyada yaşamamız zaten çok üzücü...
    İnsan bir hayal kuruyor ve bu hayalini çizime döküyor.. Milyonları peşinden sürüklüyor... Bu paradan daha önemli bir şey.. Keşke gerçek sanatçıların eserlerinden herkes ücretsiz yararlanabilse de sanatçının hakkı maddi anlamda başka yollardan çözülse :(
    O kadar güzel bir manga... Animeye çevriliyor... Sonra çok tuttu bu çok satar diye ek bir senaryo sokuşturmak mangakanın hayal gücüne baştan hakarettir zaten... Animeyi yapan şirket telif hakkı nedeni ile hakkını arar bizim bedavaya bulup izlediğimiz animeler etik değildir zaten.. Benim dediğim şey şu... Bu karar tüm dünyada başarılı şekilde uygulanırsa biz bir çok yeni animeden mangadan faydalanamayacağız. Bu bizden çok o sanatçıya zarar.. Çünkü onun hayal gücü bizlere ulaşamayacak ve biz onu ve hayal gücünü taktir edemeyeceğiz. Eser yaratanın psikolojisi ile düşününce böyle.. Tabi bizim yaptığımız da anime,şirketindeki emek verip mangayı animeye dökenlere saygısızlık amacımız o olmasa da. Keşke ülkemiz kanalları bu sanata onu satın alıp sevenleri ile buluşturacak kadar değer verseler :(
  17. Beğen
    Rıse got a reaction from Agumonmikasa in Shingeki No Kyojin Karakter Anketi   
    hanji olmalıydı ya  anlatılmaz izlenir :) 1 . sırada 2. levi 3. duvardan da büyük olan bana göre legend olan :)
  18. Beğen
    Rıse got a reaction from Kaxell in Sinon "Gun Gale Online" [Karakter Tanıtım/Spoiler]   
    Sinon son zamanlara izlediğim anime karakterlerin içinden sıyrılıp zirveye geldi benim için çok muhteşem tasarlanmış ve çok kawaii onun hakkında çok yanılmışım özür Sinon :) 4.bölümde zaten kendini iyiden iyiye belli etti.. bundan sonra şaşırmam :)
  19. Beğen
    Rıse got a reaction from Rindo in One Piece'de En Sevdiğiniz Karakter Hangisi?   
    abi şimdi herkes tabi ki luffy diyecek ama ben sanji diyorum nedeni ise çok cool olması ve dayak yemeden en çok kan kaybetmesi.. çok da espirili.... tayfa dışı da law ve kid 
  20. Beğen
    Rıse reacted to aysenur in İsminizin Japonca karşılığı :)   
    Türkçe harflerin Japonca karşılığı ile adımız... Benimki; Kafuariku Todushi :D

* A- ka 
    * B- tu 
    * C- mi 
    * D- te 
    * E-ku 
    * F- lu 
    * G- ji 
    * H- ri 
    * I- ki 
    * J- zu 
    * K- me 
    * L- ta 
    * M- rin 
    * N- to 
    * O-mo 
    * P- no 
    * Q- ke 
    * R-shi 
    * S- ari 
    * T-chi 
    * U- do 
    * V- ru 
    * W-mei 
    * X-na 
    * Y- fu 
    * Z- zi
  21. Beğen
    Rıse reacted to Çevirmen-J in Türkiye'ye Organize Fandub'ı Getiriyoruz - Mabushii Fandub [İlk Projemiz Sankarea Animesi]   
    Türkiye'nin Tam Organize İlk Fandub Grubu

Amacımızı, nasıl toplandığımızı sizlere açıklamadan önce sizlere kendimi tanıtayım: Ben Gökhan Dağdevir, gerçi bu T.A forumlarında Çevirmen-J olarak tanınırım. Yaklaşık 1,5-2 senedir çevirilere kendimi vermiş ve insanlara anlayabilsin diye animeleri kendi dilimize çevirmekteyim. Lakin bu çevirileri yaparken  aklıma hep bir şey takılmıştır; neden ortada onlarca fansub grubu varken bir tane bile kendilerini Dublajlamaya atamış bir anime Dublaj ekibi yok? Televizyonda bir anime kanalı açılmıştı evet fakat istediğimi halen alamamıştım.

Yaklaşık  3 ay 10 gün kadar önce bir arkadaşımdan "Anime Dublajlamaya" dair bir teklif aldım. Projede bir çok kişi vardı ve gerçekten potansiyeli yüksek bir grup gibi gözüküyordu. Benim de daha önceden bir "Bant Tiyatrosu" deneyimim olduğu ve sesimi kullanabildiğim için ve tabi ki de böyle bir teklifi uzunca bir zamandır beklediğim için direk atladım. 

Bu olayın ardından kişiler tam olarak toplandı ve çevireceğimiz anime belirlendi; grupta bulunan kız sayısı fazla olduğu için ve karakterlere tam uyum sağlayabildiğimiz için "Sankarea" animesiyle başlamaya karar kıldık ve sonunda amacımıza ulaştık.

İlk amatör çalışmamız olduğu ve  henüz içerisinde bulunduğumuz duruma "TAM" olarak kendimizi veremediğimiz için öyle aman aman bir şey çıktı diyemem lakin bir çevirmen olarak, Japonca'nın tam içerisinde bulunmama rağmen benim dahi hoşuma giden bir çalışma oldu.

Umarım ilk projemizden sizde benim aldığım kadar zevk alırsınız :)
    Web Sitemiz [Dns Gerektirir] = http://mabushiifandub.yetkinforum.com/

Aynı zamanda grubumuzda şu Seiyuu'ların tam taklidini yapabilen kişilerinde olduğunu belirtmek isterim;

-Hanazawa Kana   {Steins;Gate = Mayuri
                               Angel Beats = Kanade}

-Kamiya Hiroshi    {Durarara = Izaya
                               Shingeki No Kyojin = Levi}

-Kakihara Tetsuya {Fairy Tail = Natsu
                               Tengen Toppa = Simon}

-Koto Emiri          {Monogatari Series  = Hachikuji
                               Baka to Test = Hideyoshi}

-Hirano Aya          {Fairy Tail = Lucy
                               Kimi No Todoke = Ume}

22. Beğen
    Rıse got a reaction from Mayu in Moon Fansub   
    başarılar dört gözle bekliyoruz bölümleri...
  23. Beğen
    Rıse got a reaction from Celine in One Piece'de En Sevdiğiniz Karakter Hangisi?   
    abi şimdi herkes tabi ki luffy diyecek ama ben sanji diyorum nedeni ise çok cool olması ve dayak yemeden en çok kan kaybetmesi.. çok da espirili.... tayfa dışı da law ve kid 
  24. Beğen
    Rıse reacted to Barış D. Baryshx in One Piece Esinlenilen - İlham Alınan Karakterler   
    Jango = Michael Jackson "Billie Jean", Tutankhamun Mask
    Ben Beckman = Steven Seagal (aktör)
    Sanji = Steve Buscemi "Reservoir Dogs"
    Creek = Japon Maymunu
    Mihawk = Dracula "Dracula Mezarı", "Karanlığın Dracula Kralı"
    Pudding Pudding = Pudding Pudding "pudding pudding Story" (Karakter)
    Mr. 5 = Lenny Kravitz (Şarkıcı)
    Miss Valentine = Twiggy (Model)
    Bon Clay Mr. 2 = Jim Carrey (Aktör)
    Mr. 7 = Johann Sebastian Bach (Besteci)
    Crocodile = John Travolta "Pulp Fiction" (Aktör)
    Nico Robin = Uma Thurman "Pulp Fiction" (Aktris)
    Marshall D. Teach (Blackbeard) = Edward Teach (Gerçek Korsan)
    The Lord of Waters = Furottosamu & Jet Sam "Little Mermaid" (Karakter)
    Postgas D. Ace = Stevie Ray Vaughan (Müzisyen)
    Cosa = Ishii Tatsuya (Şarkıcı)
    The Five Elder Stars (Gorosei) = Lincoln, Itagaki Taisuke, Marx, Gorbaçov, Gandhi (siyasi liderler, ekonomistler)
    Sengoku = Masato Shimon
    ONE Piece Grand Paper Adventure 3d = Boris "Elmer Adventures" (Karakter)
    Van Auger = Adolphus "Baron" (Karakter)
    Laffitte = David Bowie "Diamond Dogs" (Şarkıcı, Aktör), Marilyn Manson (Şarkıcı), Joker "Batman" (karakter)
    Ohm = Rock (Güreşçi)
    Shura = "Porco Rosso" Donald Curtis (karakter)
    Enel = Eminem (Şarkıcı)
    Moksha = Kabuki
    Gan Fall = Jean Rochefort (Don Kişot rolü) La Mancha Lost "Killed Don Kişot Man" (Aktör), Don Kişot "Don Kişot" (Karakter)
    Don Quixote Doflamingo = Michel Polnareff (Şarkıcı), George Tokoro (Yetenek)
    Paulie = Hugo Boss (Model)
    Franky = Elvis Presley "Blue Hawaii" (Şarkıcı, Aktör), Jim Carrey "Ace Ventura" (Aktör), Popeye (karakter), Kazuki Yao (ses aktörü)
    Iceburg = Hoke Hoke man Oda ""Minasan'nookagedesu ... " (Karakter) > https://www.google.com.tr/#q=保+毛+尾田+保+毛+男
    Foxy, Porche, Hamburg (Foxy Korsanları) = Boyakki, Doronjo, Tonzura (Dorombo çeteler) "Yatterman" (karakter), Count Chocula (Karakter)
    Rob Lucci = Harvey Keitel "Taxi Driver" (Aktör)
    Peeply Lulu = Freddie Mercury (Şarkıcı)
    Kumadori = Kabuki
    Spandam = Mick Foley (Mankind - Profesyone Güreşçi)
    Hogback & Shindori = Danny DeVito (Penguen Hall) "Batman Returns" (Aktör), Nankai Candies (Komedi İkilisi)
    Shakky = Kaori Momoi (Aktris)
    Capone Bege = Al Capone (Gerçek Hayatta Mafya Lideri)
    Eustace Kaptan Kidd = Demon Kogure (Şarkıcı)
    Basil Hawkins = Joey Jordison (SlipKnoT - Müzisyen), John Crowther "Detroit Metal City" (Karakter)
    X Drake = Zorro "Zorro Mark" (Karakter)
    Hannyabal = Wisdom Mask, Tutankhamun Mask
    Inazuma = Glenn Close (Kuruera de Ville rolü;)"101" "102" (karakter), Hedwig "Hedwig and the Angry Inch" (Karakter)
    Emporio Ivankov = Dr. Frank-N-Furter "The Rocky Horror Picture Show" (Karakter), Imamuranorio (Aktör)
    Edward Newgate "Whitebeard" = Antonio Inoki (Profesyonel Güreşçi), Hulk Hogan (Güreşçi), A Gundam (Karakter)
    Killer "Massacre Soldier" = Daft Punk - Manuel (Müzisyen), Jason "Friday the 13th" (Karakter)
    Trafalgar Law = Valentino Rossi (Motosiklet Yarışçısı), Yamato Orange Range (Şarkıcı), Erik Von Markovik (Büyücü)
    Senmomomaru = Kintaro "The Nature Boy" (Karakter)
    Aokiji "Kuzan" = Yusaku Matsuda "Detective Story" (Aktör)
    Akainu "Sakazuki" = Sugawara Bunta (Aktör)
    Kizaru "Borsalino" = Tanaka Kunie (Aktör)
    Dogra = Dogu, Yoda "Star Wars" (Karakter)
    Zephyr = Sergeant Metallic "Dragon Ball" (karakter), Ken Ogata (Aktör)
    Gold Lion Shiki "Altın Aslan Korsanları" = Naoto Takenaka (Aktör)
    Andre = Andre The Giant (Güreşçi)
    "Anka Kuşu" Marco = Marco Pantani (Yol Yarışçısı)
    Brannew = Danceman "Keroro", Dance Man (Şarkıcı)
    Kong = Kongo Bancho (Karakter)
    Hody Jones = Michael Jackson (Şarkıcı)
    Dosun = Hammerhead- Çekiç Balığı (Hayvan)
    Zeo = Wobbegong shark - Halı Köpekbalığı (Hayvan)
    Daruma = Cookiecutter shark - Isistius Brasiliensis (Hayvan) Türkçe karşılığı yok isminin
    Megalo = Megalodon Köpekbalığı(Hayvan)
    Splash and Splatter = Gon Freecss "Hunter x Hunter" (Karakter)
    Tony Tony Chopper = Totoro "Komşum Totoro" (Karakter)
    Caesar Clown = Cesar Romero (Joker) "Batman" (Aktör), Orochimaru "Naruto" (Karakter)
    Neptune = Triton "Little Mermaid" (Karakter)
    Aladdin = Jeannie "Aladdin" (Karakter)
    Fillonce = Beyonce (Şarkıcı)
    Jeet = Tiger Jeet Singh (Profesyonel Güreşçi)
    Celestial Dragons "Heavenly Dragon Folk" = The Adventures of "Baron" Munchausen / King and Queen
    Thunder Soldier = Tin Soldiers of a leg soldier (Karakter)
    Baron Tamago = Humpty Dumpty (Karakter)
    Fujitora - "issho" = Shintaro Katsu "Zatoichi" (Aktör)
    Abdullah = Abdullah the Butcher "Sudanlı Kasap Abdullah" (Profesyonel Güreşçi)
    Diamante = Steven Tyler (Şarkıcı)
    Nico Robin = Brigitte Helm-Louise Brooks
    boşluk olan yerler ismini bulamadığım karakterlerin olduğu bölümler :S
    Kaynak = onepiece.ria10
    Twitter = Sabaody_News
    B)

Enel = Eminem (Şarkıcı)
    Jango = Steven Tyler
    Bon Clay Mr. 2 = Jim Carrey (Aktör)
    Franky = Jim Carrey "Ace Ventura" (Aktör)
    Peeply Lulu = Freddie Mercury (Şarkıcı)
    Basil Hawkins = Joey Jordison (SlipKnoT - Müzisyen)
    Hody Jones = Michael Jackson (Şarkıcı)
    Mr. 5 = Lenny Kravitz (Şarkıcı)
    Miss Valentine = Twiggy (Model)
    Paulie = Hugo Boss (Model)
    Capone Bege = Al Capone (Gerçek Hayatta Mafya Lideri)
    Trafalgar Law = Valentino Rossi (Motosiklet Yarışçısı)
    Spandam = Mick Foley (Mankind - Profesyone Güreşçi)
    Nico Robin = Brigitte Helm-Louise Brooks
    Shakky = Uma Thurman (Aktrist)
    Postgas D. Ace = Stevie Ray Vaughan (Müzisyen)
    Emporio Ivankov = Dr. Frank-N-Furter "The Rocky Horror Picture Show" (Karakter)
    Aokiji "Kuzan" = Yusaku Matsuda "Detective Story" (Aktör)
    Kizaru "Borsalino" = Tanaka Kunie (Aktör)
    Akainu "Sakazuki" = Sugawara Bunta (Aktör)
    Hogback = Danny DeVito (Penguen Hall) "Batman Returns" (Aktör)
    Edward Newgate "Whitebeard" = Hulk Hogan (Güreşçi)
    Killer "Massacre Soldier" = Daft Punk - Manuel (Müzisyen)
    Gan Fall = Jean Rochefort (Don Kişot rolü) La Mancha Lost "Killed Don Quixote Man" (Aktör)
    Inazuma = Glenn Close (Kuruera de Ville rolü;)"101" "102" (karakter)
    Rob Lucci = Harvey Keitel "Taxi Driver" (Aktör)
    Iceburg = George Clooney (Aktör)
    Gorosei = Mikhail Gorbachev (Siyasetçi)
    Gorosei = Mahatma Gandhi (Siyasetçi)
    Don Quixote Doflamingo = Michel Polnareff (Şarkıcı)
    Kaynak = naomani
    B)

isimleri daha sonra ekleyeceğim, zaten çoğunu biliyorsunuz. bazılarında bana yardımcı olun, özellikle mangasını okuyanlar
    Raymond Ian Burns "Captain Sensible" = Don Quixote Doflamingo
    ? = Baby 5
    ? = Buffalo
    Thunder Soldier = Tin Soldiers of a leg soldier (Karakter)
    Gulliver's Travels Book = Nico Robin
    Che Guevara = Gaburu (Devrimci Komutan Gabull)
    Georges Bizet "Carmen" = Viola "Violet"
    Mr. T - Lawrence Tureaud = ?
    Gerard Butler "Sparta kralı Leonidas" = Maynard
    Bruce Lee = Blue Gilly
    Ideo = Ideon "Space Runaway Ideon" (Karakter)
    Cesar Romero (Joker) "Batman" (Aktör) = Caesar Clown
    Steven Tyler (Şarkıcı) = Diamante
    Tiger Jeet Singh and Abdullah the Butcher = Jeet and Abdullah
    Shintaro Katsu "Zatoichi" (Aktör) = Fujitora - "issho"
    Oruç Reis (Gerçek Korsan ve Denizci) = Urouge
    Artful Dodger (Charles Dickens "Oliver Twist") = Sabo
    Kaynak = naomani
  25. Beğen
    Rıse reacted to Nones in Erza Scarlet - Fairy Tail   
    Adı: Erza Scarlet
    Büyü: Şövalye (Ekipman Değişimi, Kansou)
    D. Tarihi: Yıl x765
    Saç Rengi: Kırmızı
    Göz Rengi: Kahverengi

Görünüm:
    Erza, uzun kızıl saçları ve kahverengi gözleri olan genç bir bayandır. Ayrıca çocukken yaşamış olduğu bir olay yüzünden Porlyusica tarafından yapılmış yapay sağ gözü vardır. Fairy Tail dövmesi mavidir ve sol üst kolun ortasında yer almaktadır. Saçlarının renginden dolayı soyadı kızıl anlamına gelen 'Scarlet' dir.

Kişilik:
    Disiplinli bir tiptir. Loncada ki bir çok arkadaşı kendisinden korkar bir o kadarda saygı duyarlar. Zırhları ve silahlarını dilediğince değiştirebildiği bir büyü kullanır. Genç yaşta S Sınıfı bir büyücü olmuş ve Natsu'yla her 1'e 1 dövüşünde onu yenmiştir. Loncada ki en güçlü kadın büyücüdür. Makarov’un vermiş olduğu her karara saygı gösterir. Görevlere genellikle Natsu, Gray ve Lucy beraber çıkarlar. Bu şekilde loncadaki en güçlü takımı oluştururlar. Natsu ve Gray bir tek onun yanındayken kavga etmezler. 100’den fazla zırh ve silah değişimi yapabilir. Sadece zırhlarını değiştirmez, günlük kıyafetler, gecelik ve bikini gibi değişimlerde yapabilir.Çok iyi bir lider ve takım elemanıdır. Her görevi ciddiye alır.

Kullandığı Zırhlardan Birkaçı;

Resimler:

Görüşüm:
    Bu karakter için ne desem ne yazsam az kalır. Her şeyi ile sevdiğim 2 bayan karakterlerden biridir. Fairy Taile başlamak istiyorsunuz ve bir neden mi arıyorsunuz ? En büyük neden Erza'dır. Hem yaşamış olduğu acı tecrübeler hemde sert görünüşünün altındaki o narin Erza sizi güldürmesini de ders vermesini de sizi hüzünlendirmesini de sizi nereden bağlayaması gerektiğini de iyi bilecektir.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.