Jump to content

mustafalrsm

Üyeler
  • İçerik sayısı

1912
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

İtibar Etkinliği

1. Harika
    mustafalrsm reacted to heymely in Hangi Üyeyi Merak Ediyorsunuz?   
    Ben rengimi çabuk belli ettim bütün galerim telefonlarınızda 
  2. Üzgün
    mustafalrsm reacted to pegasusejder in Hangi Üyeyi Merak Ediyorsunuz?   
    Dc de kendimi paylaşmak pişmanlıklarımın arasındadır maalesef 
  3. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from 908 in akame ga kill   
    Zevkler ve renkler farklıdır, herkesin ilgisini çeken şeyler farklı olabilir. Ben kendi adıma Fullmetal Alchemist'i 2-3 bölümden fazla izleyemedim hiç sarmadı beni ama Akame Ga Kill'i 3 kez falan bitirdim
  4. Teşekkür
    mustafalrsm got a reaction from CrawL in Yeppuu.com - Anime-Manga, Film-Dizi Tanıtımları, Önerileri ve Testleri.   
    beğendim girerim arada teşekkürler site için (:
  5. Beğen
    mustafalrsm reacted to Beytize in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Barış D. Baryshx @Barbarosa  Doğum gününüz kutlu olsun nice sağlıklı huzurlu yaşlara girmenize 
    Bu gün sevdiğim birisinin daha doğum günü olduğundan size özel bir gif atmak istedim sonuçta ikinizde erkeksiniz ve sevebilrisiniz diye umuyorum :D (kim bunu sevmezki zaten :P ) 

6. Beğen
    mustafalrsm reacted to explorer in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Barbarosa Mutlu yıllar 
  7. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from explorer in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    teşekkür ederim (: hep beraber nice yıllara
  8. Beğen
    mustafalrsm reacted to Pseudohomophylus in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Barbarosa
    @Barış D. BaryshxBaryshx
    Mutlu yıllar iyi ki doğmuşsunuz forumun güzel insanları

9. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from pegasusejder in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    teşekkürler pega inşallah :)
  10. Beğen
    mustafalrsm reacted to pegasusejder in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Barbarosa doğum günün kutlu olsun, nice birlikte forumlara diyeyim :D 
    @Barış D. Baryshx admin doğum günün kutlu olsun, nice mutlu adminliklere diyeyim :) 
  11. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Real-Men-Frrranky in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    tartışmadan kastın ne olduğuna bağlı bence. muhabbetini yapmaksa neden olmasın 
  12. Beğen
    mustafalrsm reacted to Judgment in Yeni geldim merhabalar   
    Ben yeni kültürleri öğrenme konusunda bayağı hırslı olduğum için hem hobi hem de iş gibi anime izliyorum ondan günümün çoğunu ayırmaktan çekinmiyorum. Bu arada senin izlediklerin de gayet tecrübeli yapıyordur bence seni.
  13. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Judgment in Yeni geldim merhabalar   
    Hoş geldin Mustafa ben de. Ben 7 yıldır izliyorum 60 anime izlememişimdir :( Ama hxh, belach, one piece'i toplasan 1400 bölüm falan ediyor sanırım yine de az izlememişim
  14. Beğen
    mustafalrsm reacted to Pseudohomophylus in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    @pegasusejder haikyuu'daki Tsukishima
    @DieNase gökteki kale, laputa daki Pazu
    @yumulonely sen hala Umarusun tatlım
    @Barbarosa haikyuu'daki Daichi
    @KRHerusaizu  Jiraiyanın çocukkenki hali
    @MikasaTheNoFace  net Mikasa
    @heymely Kimetsu no yaiba'dan Nezuko
    @lntegral Undertaker
    @nagito_komaeda Barakamon dan Naru
    @AraharaFox koutetsujou no kabaneri deki Ikoma
    @YatonunYenSisesi watamote den Kaede
    @ShadyRogue BnHA daki Todoroki 
    @MuraTika senle çok bir muhabbetimiz olmadı ama seni gakuen alice animesinde sürekli zaman yolculuğuna çıkan Noda hoca olarak düşünüyorum zırt pırt ortadan kaybolduğun için
    Şimdilik bu kadar 
  15. Beğen
    mustafalrsm reacted to Gallardo in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Kaguya-sama wa Kokurasetai 2. bölüm.
    Bu bölüm bir başyapıt olmuş. Kaguya'nın seiyuusu inanılmaz bir performans sergilemiş. Rolü adeta yaşamış. Kaguya'yı daha iyi, hatta bu kadar iyi ifade edecek bir başka isim şu an aklıma gelmiyor. Genel olarak anime de muhteşem bir çizgide ilerliyor. Re Zero ve Yahari'nin (özellikle Yahari'nin) ertelenmesinden sonra bahar sezonuna merakım büyük ölçüde sönmüştü. Ama ilk bölümünü izledikten sonra karşımda adeta ''ben bu sezona yeterim Yahari ve Re Zero'nun boşluğunu doldurabilirim'' diyen bir anime gördüm. Ve, bence doldurdu da. En azından ertelendikleri için artık kendi içimde şikayet etmiyorum :) Hepsi bu sezon yayınlansaydı belki bu kadar odaklanmayacak, izlerken bu kadar yoğun duygular hissetmeyecektim. Neyse, iyi ki varsın Kaguya :)
  16. Beğen
    mustafalrsm reacted to Toprakezgi in Japonya'daki Melodili Yollar   
    Off hiç hoş olmadı ama istemsiz oldu vallahi. 8 yıl diyince de yaşlı hissettim, daha dün gibi. 
  17. Harika
    mustafalrsm got a reaction from Beytize in İtiraf Köşesi   
    Flört/İlişkilerimin tamamı Kastamonulu kızlarla oldu  
  18. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nones in 2020 Forum TürkAnimeTv Fan Fiction Yarışması Sonuçlandı!!!   
    Konusuna diğer arkadaşlara ayıp olmasın diye en beğendiklerim arasında dedim ama benim favorim Karanlığın Elçileri idi ve elbette birinci olmasına çok sevindim.  
    Şahsen benim sıralamam;  1- Karanlığın Elçileri, 2- Lanetli Sur, 3- Erratic Simian idi. 
    Bahardan Sonra'yı da beğenmiştim ancak üçüncü olması açıkçası bana sürpriz oldu.
    Ancak elbette sıralama ile ilgili bir şikayetim yok yanlış anlaşılmak istemem. 

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum.

Katılan tüm arkadaşlara da cesaretlerinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Hayal gücünü başka insanlara açmak kolay bir şey değildir. Cesaret ister. Naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hayal gücünüze daima inanın ve bunu kağıda dökmekten asla vazgeçmeyin. Her birinizin hayal dünyası özel. Ama bazılarınınki daha da özel. Yazma yeteneğinize asla ket kurmayın. İnsanın kendisini ifade edebileceği bir yeteneğinin olması harika bir his. Bunu hatırlayın. Her birinizin hayal dünyasına dalmak çok eğlenceliydi. Çok keyif aldım. Hepinizi tebrik ederim. 
    Not: Yazmaktan asla vazgeçmeyin.

Umarım yarışmalarımızın devamı gelir...

UNUTMADAN: Karanlığın Elçileri'nin ve Erratic Simian'ın devamını bekliyorum. 
  19. Harika
    mustafalrsm got a reaction from lntegral in İtiraf Köşesi   
    Flört/İlişkilerimin tamamı Kastamonulu kızlarla oldu  
  20. Beğen
    mustafalrsm reacted to Kennin in AMV KANALIMA BAKARSANIZ SEVİNİRİM   
    Herkese merhabalar
    Kendi yapmış olduğum AMV ve çeşitli editlerimi yayınladığım kanalıma bir bakarsanız çok sevinirim.
    Ayrıca AMV ler hakkında öneri için kanal yorumlarından veya buradan bana ulaşırsanız ayrıca memnun kalırım.
    Kanal: https://www.youtube.com/channel/UCYLsl0sga9mevH4APG60P2w
    abone olup like atmak size kalmış.
    Okuduğunuz için teşekkürler. İyi Günler.
  21. Beğen
    mustafalrsm reacted to Coolkinq12 in Ayıp olur mu?   
    yazık be bu seferde ben cevap alamamışım

22. Harika
    mustafalrsm got a reaction from Coolkinq12 in Ayıp olur mu?   
    Önce bir güldüm sonra bir baktım Pingu reismiş daha çok güldüm

Bir de konuşmadan ayrılmış hocam, büyük ihtimalle mesaj kutusu dolduğundan. Yazsan da görmez. Pingu usta arkadaşımdır lazım olursa ulaşabilirim 6 sene sonra da olsa :D
    Edit:Edit.
  23. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from OnUc13 in Yapımcısına Para Kazandıramayan 21 Anime   
    wtf parasyte nasıl o kadar az satar yazık ya gerçekten en sevdiğim animelerdendi
  24. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Moonliqht0s in Merhabalar   
    Hoş geldin, iyi forumlar :)
  25. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from fuuki in AMV Yapmakla İlgili İpuçları   
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu AMV yapan arkadaşlara yardımcı olabilmek için açtım. Belki çok haddime değil ama Türkanime yarışmasını kazandığım için belki biraz bir şeyler biliyorumdur ve küçük de olsa bir yardımım dokunabilir diye düşündüm. Çoğu AMV yapan bakmayacak bile ama bir iki kişiye bile yardımcı olsa benim için yeterli. O zaman başlayalım:

1-Çok kısa bir imla bilgilendirmesi yapmam lazım. Komu açarken AMV'mem , AMV'em, AVM'em ve türevi hataları nolur artık yapmayın. Doğrusu: AMV'm. Düzgün konu açabilen çok az kişi var bazılarını da ben düzeltiyorum ondan bunu söylemeliydim.

2-Öncelikle ben nasıl yaptığımı söyleyeyim:Önce anime ve müziği seçiyorum. Anime seçerken gerçekten sahnelerine az buçuk hakim olduğum animeleri ve müzik seçerken ritminin açık seçik olmasına ve o müziğe uygun olarak seçtiğim animeden sahne bulabilecek müzik seçmeye özen gösteriyorum.

3-Ondan sonra yolda falan arada müziği dinleyip müziğin hangi kısmına o animeden hangi sahne gider diye düşünüyorum.

4-Bir süre sonra da sony vegas pro 13'le AMV'yi yapmaya başlıyorum. Önceden düşündüğüm sahneleri ekliyorum ve müziğe sahneleri oturttukça yavaştan efektleri de eklemeye başlıyorum. En çok dikkat ettiğim şey müziğe uyum.

5-Müziğe uyum denince ne anlaşılıyor bilmiyorum ama kastettiğim şu:Müziğin bir ritmi vardır. Bu ritme göre saniyede bir falan bir 'tak' gibi bir ses çıkar ve o sesle birlikte ya bir yumruk, tekme tarzı bir şey eklemelisiniz veya sahne değiştirmelisiniz. Veya bazen müzik çok gaza gelir, siz de ona uygun sağlam sahneler bulabilmelisiniz. BENCE AMV'NİN EN ÖNEMLİ KISMI BU. FORUMDA GÖRDÜĞÜM EN BÜYÜK EKSİK DE BU.

6-Efektler:Öncelikle her sahneye efekt eklemek çok mantıklı değil bence çünkü o zaman cıvık durma ihtimali yüksek. Luciole amv gibi çok profesyonel değilseniz daha az efekt kullanın. Efekt olmazsa olmaz değil, hiçe yakın efektle de çok güzel AMV'ler yapabilirsiniz ama efektleri yerinde kullanırsanız gerçekten profesyonel olursunuz.

7-Sahneler:Güzel sahneleri seçmek tabii ki çok önemli ama şunu unutmayın ki eğer ritme uymazsa o sahne ne kadar güzel olursa olsan değerinden çok altında görünür. Eğer ritme uygun olarak gerekli miktarda hızlandırma, yavaşlatma, kesme gibi efektler eklerseniz o sahne güzelliğinin bile üstüne değerlenir ve güzelliğinin hakkını ancak öyle verir.

Ekstra:Şarkıda şarkıcının bağırma gibi şeyler yaptığı yerde siz de anime karakterinin bağırdığı sahne falan koyabilirsiniz veya karakterin konuşmasını şarkının konuşmasına uydurarak güzel bir şeyler de çıkarabilirsiniz.

Bunlar sözlü olarak yardımcı olması içindi. Gel gelelim bazı örnek ve öğretme(tutorial) videolarına.

Öncelikle örnek vermek istiyorum. Vereceğim örnek hem dediklerimi yapmış hem de bir sürü birincilik ve ikincilik almış yarışmalarda. Alın bakın 1.spoilerda aldığı ödüller ikincide videonun kendisi var.

Bu AMV aslında söylediğim her şeyi çok iyi yapmış. Ben beceremiyorum ama biraz tecrübeye bakıyor sanırım :D 5 numaralı dediğime dikkat çekmek istiyorum. Her saniyede bir falan ritim değiştikçe adam da ya efekt eklemiş ya da sahne değiştirmiş. Verdiğim ekstra kısmı için de bu AMV'nin 2:27'sine bakın lütfen.

Peki şimdi de yardımcı olabilecekler kısmına geçmek istiyorum. Ben Sony Vegas Pro kullandığım için size öyle bir yardımım dokunabilir. Sony Vegas Pro kaçı kullandığınız çok önemli değil. Çok az farkları var.

Sony Vegas Pro kullanımı için Türkçe video anlatım yapan gördüğüm çok az kişiden ve gerçekten çok kaliteli anlatımlar yapan Alper Tunga Abi var. Kanalında Sony Vegas Pro anlatımları listesi:https://www.youtube.com/playlist?list=PLPbx2HAILJ-IdgRwI6iVAXfvFneavRHFi

AMV yapmak için ise Türkçe kanal bilmiyorum ama İngilizce'de şu kanal gerçekten çok yardımcı:https://www.youtube.com/channel/UCEHjZj2ImUbfOm0FOuX0FhQ

Son olarak da eğer örnek AMV'ler ararsanız size 2 kanal atabilirim:
    https://www.youtube.com/user/KillerHacking1212
    https://www.youtube.com/user/LucioleAMV

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sorunuz falan olursa diye konuyu kilitlemiyorum, buradan sorabilirsiniz ki diğer arkadaşlara da yardımcı olabilsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.