Jump to content

Shoryuken.M

Üyeler
  • İçerik sayısı

362
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from anes in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Gerçekten çok güzel yapmışlar ama illaki bir ortadoğu havası katacaklar yoksa olmaz. :D
  2. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Chrome in Nerede O Eski Animeler Diyenler İçeri. (ANKET)   
    Arkadaşlar tabi eskilerden daha çok anime var, ancak şimdilik bu kadarı yeter sanırım, sizinde eklemek istediklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Neydi o 90'lı yıllar ve 2000'li yılların başı rüzgar gibi geçti... :D
  3. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Barış in Japonların İngilizcesi   
    sadece bu video bırakır kaçarım :D
    http://www.youtube.com/watch?v=q6h36QW_bwM

4. Beğen
    Shoryuken.M reacted to sadece okan in Cocukluğumuzun Openingi, hatırlatmak lazım arada   
    herkes hatırlamaz :D
  5. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Huseyinekrem in Cocukluğumuzun Openingi, hatırlatmak lazım arada   
    http://www.youtube.com/watch?v=rx53JjO-azQ

Ne günlerdi ah. Şerefsiz kaiyi sırf seslendirmen yüzünden cool zannederdik. Ayrıca türkçe seslendirmesi japoncasından iyi olan nadir animelerden.
  6. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Milli Midilli in Japonların İngilizcesi   
    Örnek olarak, Fairy Tail'de Carla ismine Şalülü denmesi aklımda özel bir yer edinmiştir. :D

7. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from DaughterOfTheDurin in Nerede O Eski Animeler Diyenler İçeri. (ANKET)   
    Arkadaşlar tabi eskilerden daha çok anime var, ancak şimdilik bu kadarı yeter sanırım, sizinde eklemek istediklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Neydi o 90'lı yıllar ve 2000'li yılların başı rüzgar gibi geçti... :D
  8. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Spratiox in Japonya'da lise okumak   
    Yine anime izleyip japonyaya gitmek isteyenler :(
  9. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from reasanka in Türkiye'ye Organize Fandub'ı Getiriyoruz - Mabushii Fandub [İlk Projemiz Sankarea Animesi]   
    Emeğinize sağlık. Tüm animeyi izledim. Tahmin ettiğimden daha güzel olmuş. Özellikle de esas oğlanın seslendirmesi çok hoşuma gitti. :D Diğerleriyle arasında gerçeklik bakımından çok büyük fark var. Bunu biraz daha profesyonelliğe dökebilirseniz, çok iyi işler çıkaracağınızı düşünüyorum. Evet genellikle seslendirmenin orjinali daha iyi olabilir. Ancak kaliteli seslendirme olduğunda altyazıyı takip edeceğime her zaman ilk tercihim Türkçe dublajdır. İnşallah bir sorunla karşılaşmadan ve kendinizi en iyi şekilde geliştirerek bu yolda devam edersiniz.

Başarılarınızın devamını diliyorum...
  10. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Çevirmen-J in Türkiye'ye Organize Fandub'ı Getiriyoruz - Mabushii Fandub [İlk Projemiz Sankarea Animesi]   
    Türkiye'nin Tam Organize İlk Fandub Grubu

Amacımızı, nasıl toplandığımızı sizlere açıklamadan önce sizlere kendimi tanıtayım: Ben Gökhan Dağdevir, gerçi bu T.A forumlarında Çevirmen-J olarak tanınırım. Yaklaşık 1,5-2 senedir çevirilere kendimi vermiş ve insanlara anlayabilsin diye animeleri kendi dilimize çevirmekteyim. Lakin bu çevirileri yaparken  aklıma hep bir şey takılmıştır; neden ortada onlarca fansub grubu varken bir tane bile kendilerini Dublajlamaya atamış bir anime Dublaj ekibi yok? Televizyonda bir anime kanalı açılmıştı evet fakat istediğimi halen alamamıştım.

Yaklaşık  3 ay 10 gün kadar önce bir arkadaşımdan "Anime Dublajlamaya" dair bir teklif aldım. Projede bir çok kişi vardı ve gerçekten potansiyeli yüksek bir grup gibi gözüküyordu. Benim de daha önceden bir "Bant Tiyatrosu" deneyimim olduğu ve sesimi kullanabildiğim için ve tabi ki de böyle bir teklifi uzunca bir zamandır beklediğim için direk atladım. 

Bu olayın ardından kişiler tam olarak toplandı ve çevireceğimiz anime belirlendi; grupta bulunan kız sayısı fazla olduğu için ve karakterlere tam uyum sağlayabildiğimiz için "Sankarea" animesiyle başlamaya karar kıldık ve sonunda amacımıza ulaştık.

İlk amatör çalışmamız olduğu ve  henüz içerisinde bulunduğumuz duruma "TAM" olarak kendimizi veremediğimiz için öyle aman aman bir şey çıktı diyemem lakin bir çevirmen olarak, Japonca'nın tam içerisinde bulunmama rağmen benim dahi hoşuma giden bir çalışma oldu.

Umarım ilk projemizden sizde benim aldığım kadar zevk alırsınız :)
    Web Sitemiz [Dns Gerektirir] = http://mabushiifandub.yetkinforum.com/

Aynı zamanda grubumuzda şu Seiyuu'ların tam taklidini yapabilen kişilerinde olduğunu belirtmek isterim;

-Hanazawa Kana   {Steins;Gate = Mayuri
                               Angel Beats = Kanade}

-Kamiya Hiroshi    {Durarara = Izaya
                               Shingeki No Kyojin = Levi}

-Kakihara Tetsuya {Fairy Tail = Natsu
                               Tengen Toppa = Simon}

-Koto Emiri          {Monogatari Series  = Hachikuji
                               Baka to Test = Hideyoshi}

-Hirano Aya          {Fairy Tail = Lucy
                               Kimi No Todoke = Ume}

11. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Toprakezgi in Anime Karakterlerinin Yaşamasını İster Miydiniz?   
    1.Bleach-İnoue
    2.Naruto-Sakura
    3.Naruto-Hinata

1 ve 2'yi öldürür, 3'üde kendime alırdım. :D

12. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Amy's in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Gerçekten çok güzel yapmışlar ama illaki bir ortadoğu havası katacaklar yoksa olmaz. :D
  13. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Bloodfish in Naruto (Spoiler İçerir)   
    Yahu , şu mangada en çok 2 şeyi istiyorum ; 

1 ) Sakura gebersin gitsin mümkünse Sasuke denen veleti de yanında götürsün.

2 ) Hinata Narutoyu öpsün ve 1 kerecik yüzü gülsün.

Rinneganmış , senjuymuş Hogomaroymuş ... hepsinin canı cehenneme :D 
  14. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from AzizCanBinen in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
  15. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Felix in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
  16. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Bilal13 in Naruto Shippuuden’e 2 Haftalık Ara   
    Bir anime nasıl katledilir'e naruto iyi bir örnek doğru düzgün savaş izletmediler. Her zaman en güzel yerinde ya geçmişten bir şeyler gösterirler, ya doldurma bölüm koyarlar yada şimdiki gibi ara verirler. Bir ağız tadıyla izletmediler. :D
  17. Beğen
    Shoryuken.M reacted to ByBesgen in Neden Mangalar Renkli Değil   
    Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?
    Sizin de fikirlerinizi alıyım dedim. :D
  18. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Te10man1110 in Moderatör-Üye Diyalogları (alıntıdır)   
    Arkadaşlar internettden topladığım komik olduğunu düşündüğüm şeyleri paylaşıyorum.Bu tür alıntılar yasakmı yasaksa şimdiden özür dilerim.

Forum yoneticisi: Arkadasim bu konu daha once verilmisti. Forumu aramadan niye konu aciyorsun.
        Kullanıcı : arama emrim yoktu arayamadim ehuehueheu
        Forum yoneticisi: Banned !

Kullanıcı : Haci bak hele
        Forum yoneticisi: Evet
        Kullanıcı : Hani derler ya , film yildizi olmanin yolu rejisorun yatak odasindan gecer diye.Forumlarda yonetici olmak icin buna benzer bir uygulama yok degil mi ehuehuehuehu

Kullanıcı : Hocam actigim konuyu kilitlemissin ya
        Forum yoneticisi: ee
        Kullanıcı : Bizim bir arkadas icerde kalmis , ustune kilitlemissin konuyu, bi aç da cikiversin ehuehuehu

Kullanıcı : Haci program isteklerimizi burada mi yapiyoruz.
        Forum yoneticisi: evet
        Kullanıcı : O zaman siradaki program sevip de kavusamayanlara gitsin ehuehuehu

Forum yoneticisi: Arkadasim konuyla alakasiz basliklar acmayin demedik mi!
        Kullanıcı : Biz forumla alakasiz yoneticilere karisiyok mu ehueheuehu

Kullanıcı : Haci sen ne is yapiyon ?
        Forum yoneticisi: Bir Forumda ust duzey yoneticiyim.
        Kullanıcı : oldu

Kullanıcı : Bir zamanlar hor gorup de banladigin , repsiz ama gururlu bir user vardi ya
        Forum yoneticisi: ee ?
        Kullanıcı : Yok yani abi bani artik kaldir da foruma girelim diyiciydim

Kullanıcı : Abi forum yoneticisi forumda ne yapar?
        Forum yoneticisi: Yanlis yere acilmis konulari tasir, kurallara aykiri mesajlari siler vs..
        Kullanıcı : Getir gotur isleri yani, hani ofislerde calisan ofisboylar gibi , baska bir deyisle forumboy da diyebilir miyiz?

Forum yoneticisi: Arkadasim bu konu daha once açılmıştı !
        Kullanıcı : Konu çok fazla rağbet görünce bi tane de biz açalım dedik ehuehuehu
        Forum yoneticisi: Banned!

Kullanıcı : Hocam bi dakika bakar mısın ?
        Forum yoneticisi: Ne var lan üser
        Kullanıcı : Hocam windows bölümünde bir soru sormuştum.Kimse cevaplamamış.Çok acil hocam ya bi cevaplasan diyordum.
        Forum yoneticisi: Ben anlamaz windowzdan kurban
        Kullanıcı : ee iyi de sen windows bölümünde moderatorsun
        Forum yoneticisi: ha o mu? Admin bizin halaoğlu oli.Sağolsun bizi kırmadı, beni de moderator mu ne diyin, işte ondan şeyyettirdi
        Kullanıcı : Hönk !

Kullanıcı : Haci ben avatar olarak babamin resmini koysam olur mu?
        Forum yoneticisi: Bana ne kardesim ya , istersen git dedenin resmini koy! Hatta gel benim yerime sen yonetici ol, ben intihar etmeye gidiyom!

Kullanıcı : Haci bizim bi arkadas foruma uye oluyor.Hani kayit olurken referans yazilan bir bolum var ya
        Forum yoneticisi: ee?
        Kullanıcı : Oraya belediye meclisinde encumen uyesi olan dayimin ismini yazsam olur mu diye soruyor
        Forum yoneticisi: jilet verin lan banaaaaaaaa!!!

19. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Morgion in Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.   
    Bence arkadaşın demek istediğini anlamak gerekiyor. Pokemon yu gi oh bunları anime zanediyorsunuz değil mi? Malesef anime değil çizgi filmler. Avatar da öyle. Cartoon ile anime farklı şeyler evet. Ama ikisinin de türkçe malesef çizgi film çünkü çizelerek yapılan film anlamına geliyor. Ben cebimde hentai taşırım,(telefonumda)bu ne diyince al izle derim. Devamını isteyen de oldu ya neyse.Anime caroondan farklı ama bunu uzun uzun anlatmak yerine,japon çizgi filmi diyorum. Bende anime hakında sunum yaptım, ki ilgisini çeken çok az kişi oldu. Daha yabancı dizi izlemeyen bir kadroya anlatım çünkü. Animenin öyle geçmişi yoktur. Anime disneyin başlatığı bir akımdır japonlar yürütmüştür. Manga ise 1700lü yılara dayanan tarihsel kaynak olarak kabul gören,japonya da bile belirli bir tarihe kadar çocukca görülen bir şey ki gintama da bunu söylüyor.
    Kısacası çizgi film değil anime deyince önemli olan karşındakinin ne anladığı. Bana biri böyle bir şey dese ve ben anime ne bilmiyor olsam. He çizgi filmin cafcaflısı işte deyip geçerdim. Animenin anlamı çizgi filmdir,başkasına diyorsanız konulu çizgi film deyin. Zaten güler ilgisini çeker,anlatırsın ne olduğunu sonra...
  20. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Pøllux in Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.   
    Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil" diyerek sanki kendi izlediği şey çok özel ve farklı bir şeymiş gibi göstermeye çalışmış, kendi izlediği şeyin aynı bokun farklı rengi olmadığını ve kendini diğer "eziklerden" ayırmak istediği için yapmıştır. Halbuki hepimiz aynı şeyi izliyoruz ve hiçbir fark yok. Bu kadar basit.
    Dediğin şey olan fanboyluk ise çok saçma bana göre. 13 Yaşındayım ve 9 yaşında bile anime izleyen arkadaşlarım var, ama hiçbiri fanboyluk yapmıyor. Ama 19 yaşındaki kişiler, "Bleach iğrenç, En iyi anime Naruto" gibi yorumlar yapabiliyor. Fanboyluk yaşla alakalı değildir bana göre. Animeye bağlılığın üst düzeye çıkılmış halidir. Bunu düzeltmenin yolu ise başka başka animelere izlemek ve yeni türler görmektir. Böylece anime hakkında deneyim kazanırsınız.
  21. Beğen
    Shoryuken.M reacted to WingatesHellsing in Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.   
    Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır ama konumuz 11-16 yaş arasının anime çizgi film değil lafı ile savunması ha bunda kötü bir şey yok fakat bir çocuğun çizgi film değil bu diye savunması etrafındakileri komik duruma düşürüyor.Çünkü karşınızdaki kişi size zaten çocuk gözü ile bakıyor siz çizgi film bu değil deyince daha çok hoşuna gidiyor.Birde boş muhabbetler var en aptal anime karakteri en mal anime karakteri en boklu anime karakteri.Bence goku alucardı döver yok yok naruto alucardı parçalar şu teknikle.Sizce bu yaptığınız karşılaştırma mantıklımı boş muhabbet etmeden takılırsak eminim daha iyi olacak.Dışardan gelip animeyi hiç bilmeyen bir kimse bu ne olm çocuk hep diyebilir.Çocuk olmanız kötü birşeymi kesinlikle hayır bende çocuk oldum ama söylemek istediğim şu madem anime çizgi film değil ve yüksek yaşa hitap ediyor sizden ricam biraz daha seviyeli konular açmanız.
    Teşekkürler.
  22. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from Volkan in Japon Aile Hayatı   
    Bu yazıyı okuyunca gerçekten üzüldüm, herhalde bu çoğu ülkede bir sorun bizim ülkemizde böyle değil veya bu kadar değil ancak korumazsak ilerde olumsuzluklar olabilir, olmamasını diliyorum. Japonyada bunu aşar umarım...
    Japonya'da gunumuzdeki aile yasami dunyanin diger yorelerine gore cok cok farkli degil. Ancak ozellikle ikinci dunya savasindan sonra baslayan ve gectigimiz yillara kadar sikca gorulen ve iletisim noksanliginin oldukca buyuk oranda goruldugu bir aile modelinden soz etmek mumkun. Disariya en az yansiyan meselelerden biri olmasina karsin, Japonya'nin bugunku en onemli iki uc sorunundan birisi aile hayati.
    Genellikle babanin ekonomik sorumlulugu disinda cok fazla sorumlulugu yok. Geleneksel Japon yasaminda (basta bana bu konuda yardimci olan arkadaslar olmak uzere hicbir Japonu rencide etmek istemedigim icin istisnalar oldugunu, bugun belirli bir oranda degisimin yasandigini ve bu soylenenlerin hepsinin 'geleneksel japon yasami' icin gecerli oldugunu tekrar tekrar belirtmek isterim) babanin tamamen soyutlanmis, kendine ait bir hayati var. Gun boyu cok kati bir disiplin altinda calismis babanin isten cikinca arkadaslariyla bizdeki tabirle "iki tek atmasi", karaoke bar eglenceleri, kollu makinalarla oynanan bir cesit kumar olan "pachinko" ve bowlingten olusmus bir eglence kulturu bu iletisimsizligin en onemli nedeni.
    Zaten genel anlamda japonlar icki ictiklerinde cok neseli, sicak kanli iken normal zamanlarda oldukca agresif gozukuyorlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde eve gelen baba hickimseyle konusmadan yatacak oldugu zamana kadar oturur, acsa yemek yer, yatar, sabah kalkar ve isine gider... Babanin evde oldugu zaman icindeki sure de dahil olmak uzere evdeki herseyden anne sorumludur. Baba kazandigi paranin tamamini anneye verir ve annenin kendisi icin uygun gordugu harcligi aldiktan sonra bir dahaki aybasina kadar aileyle ilgili hicbir sey yapmaz. Ancak anne de cocuklarin okullari, alisveris de dahil olmak uzere butun diger yorucu islerle ilgilenmek zorunda oldugundan bu yuku kaldiramaz.
    Bunun dogal sonucu olarakta eve gec gelen, bazen gelmeyen cocuklar ve bunlarin yasadigi mutsuz, iletisimden uzak bir hayat... Ben de bu satirlari okudugunda sasirdiginiza emin oldugum sizler gibi sasirdim ve ozellikle kiz cozuklarinin gecenin gec saatlerine kadar disarda olmalarini nasil acikladiklarini sordugumda aldigim cevap "bunun hesabini kimse sormuyor ki!" oldu. Sozu gecen iletisimsizlik boyle birsey yani.
    Boyle bir ortamda artik aile hayatinin hicbir cazibesinin kalmadigini, hicbir gencin evlenmek istemedigini, yasi 40'in ustunde olan yuzbinlerce bekar isnanin oldugunu, inanilmaz bir hizla dunyanin en yasli toplumu olma yolunda ilerlendigini ve bunlarin da bir ulke icin cok ciddi sorunlar oldugunu anlayan Japon devletinin cok ciddi calismalariyla, radyo ve tv'lerde unlu sanatcilara acikca "dunyada en onemli sey ailedir,aile kurun" mesaji verdirerek bu isin promosyonunu yapmasiyla, sevgi temasi islenen dizilerin tvlerde gosterilmesiyle ciddi bir degisimin yasandigi da muhakkaktir.
    Ancak hala aile kurmak istemeyen genclerin azimsanmayacak sayilarda olmasi da dikkatten kacirilmamalidir. 2025 yilinda 120 milyon nufuslu olmasi beklenen ulkede 41 milyon kisinin 60 yasinin ustunde olacagi tahmin edildiginde durumun ne kadar acil bir sorun oldugu acikca ortaya cikmaktadir. Bugun icin yuzde 6 olan evlilik oraninin artirilmasi mevcut sorunun cozumu icin mutlaka yapilmasi gereken birseydir.
    Televizyonun insan hayatindaki yerini almasiyla Japonya'da insanlari bu zamana kadar rahatsiz etmeyen bu iletisimsiz (Ama asla sagliksiz dememek gerektigi kanisindayim. Cunku sonucta kendi dusunce sistemimize gore baskalarinin dusunce sistemini elestirmeye hakkimiz yok herseyden once...) aile hayatinin artik tartisilmaya baslanmis olmasi da isin baska bir boyutu.
    Son derece monoton gecen yasamda arkadaslariyla eglenebilen erkege nazaran kadinin hayati cok daha bunaltici. Oysa televizyonda seyredilen dizilerde, sinamadaki filmlerde surekli kadin icin fedakarlik yapan erkek hikayelerinin olmasi, ask hikayelerinin anlatilmasi ozellikle Japon kadininin disardan gelenlere karsi hayranlikla karisik gosterdigi ilginin en onemli nedeni bu...
  23. Beğen
    Shoryuken.M reacted to Songena in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Hangi anime? :o
    Sırf bu replik için izlenebilir. :D
  24. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from wizarmon in Monster Rancher   
    MONSTER RANCHER
    (Monster Farm)

Bölüm Sayısı:73
    Tür:Oyun, Fantastik, Macera
    Tanıtım:11 yaşındaki Genki, “Monster Rancher” yarışmasında finale kalır ve finalde de başarılı olarak şampiyon olur. Bir gün okul dönüşü Genki, evde “Monster Rancher” şampiyonluğu ödülü olarak kendisine yeni “Monster Rancher 200X” CD-ROM oyununun gönderildiğini görür ile oynamaya başlar. Oyunun daha başında bir canavar yaratmaya çalışırken Genki kendisini “Monster Rancher” evreninde bulur.
    Bu sıradışı evrende Holly adındaki bir kız ve göz şeklindeki canavar Suezo kötü canavarlardan kaçarlarken birdenbire karşılarına Genki çıkar. Ne olduğunu anlayamayadan üçlü birlikte kaçmaya başlarlar.
    Holly, bütün canavarları kötü canavara dönüştüren Moo’nun egemenliği altına giren bu evrende canavarları eski şekline dönüştürebilecek tek şey olan Phoneix’in peşindedir ve Phoneix hakkında bildiği tek şey onun bir “Disk” içinde uyumakta olduğudur.

Anime.gen.tr den alıntıdır.

Arkadaşlar hatırlarsınız belki zamanında Türkiye'de Kanal D de yayınlanmıştı, ve yanlış hatırlamıyorsam iyide bir izleyicisi vardı, en azından ben kaçırmadan izliyordum. Animenin orjinal ismi monster farm yani anlayacağınız heycanlı aksiyonu bol güzel bir anime malesef Türkçe çevirisi yok aslında çok ojinal bir yapımdır, kimsenin niye dikkatini çekmemiş anlamadım umarım yakın zamanda tekrar izleyebilirim veya izleyebiliriz...

Anime Resimleri

OPENİNG

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=LpodNMsrEbE

25. Beğen
    Shoryuken.M got a reaction from ZeroTürk45 in Merhabalar   
    Hoş geldin. Keyifli forumlar. :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.