Jump to content

Real-Men-Frrranky

Üyeler
  • İçerik sayısı

312
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to Beytize in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza 8
    spoiler 10 
  2. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from 908 in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    temayı tutturmuşsun güzel olmuş

imza:7
  3. Teşekkür
    Real-Men-Frrranky reacted to Chairo in Merhabalar   
    Teşekkür ederim, yaptığın işte başarılar.
  4. Teşekkür
    Real-Men-Frrranky got a reaction from gizewr in izlemediğim bölümleri bulmakta zorlanıyorum   
    işine yararmı bilmiyorum ama ben geçmişten bakıyorum genelde en son hangi bölümünü izlemişim diye
  5. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to Dralosa in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Tartışılmasa eleştirmenlik diye bir kavram olmaz zaten.
  6. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to heichou_7 in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Dediğin aslında doğru, fakat bir noktaya değinmek istiyorum; Renkler ve zevkler tartışılmaz sözü bana kalırsa sadece iş tartışmadan kavga/vs.ye dönüşeceğinde kullanılmalı. Bu gibi durumlar dışında insanlar bu sözü tartışmadan kaçmak için kullanıyor ki ben de rahatsız oluyorum bundan. Zaten dediğin gibi bakış açıları getirmek tartışmalarla olur ama bazı insanlar tartışma diyince sadece kavga veya kendilerine yöneltilen karşıt düşünceler olarak alıyorlar. Karşıt düşüncelere karşı inatçı bir tavır sergilediklerinden de bunu diyorlar —_—||
  7. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to pegasusejder in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Dediğini anlıyorum ama bahsettiğin konu renkler ve zevklerden ziyade bazı insanların ön yargısı. Ben mesela harem ve ecchi türünü sevmem, buna karar vermeden evvel izlediğim şeyler oldu ve sevmediğime karar verdim. Bununla ilgili bir arkadaşım muhtemelen ne önerirse önersin izlemeyi düşünmem ama der ki konusu güzel sadece içinde harem var yine bakabilirim. 
    X türünü seven birisi belki y türünü daha çok sevecek ama buna cesareti olmayabilir, cesaretten kastım izlemeye heves gibi, neyse zaten bu tarz insanlar az çok kendini belli eder sende ona gidersin y türü böyle böyle güzel diye anlatırsın, o da izler sonra sana geri dönüş yapar. 
    Zevkler ve renkler olmasaydı şuan bu kadar tür olmazdı, mesela bütün insanlar tek bir komedi türüne gülseydi, sektör biz uğraşalım yeni bir komedi türü bulalım diye uğraşmazdı. 
    Bazı konularda vardır ki çoğunluğun ortak kararını alır, ne bileyim çizimler çok kötüdür, senaryo zayıftır, karakter işleyişi yoktur falan filan. Bu tarz çoğunluğun karar verdiği şeylerde bile illa ki azınlık olacaktır.
    Velhasıl kelam bir arkadaşım bana bir seriyi ısrarla önerirse izlerim sonra ona neden beğenip beğenmediğimi anlatırım. Örnek vereyim ben Gin no Saji izlememiştim @DieNase adlı arkadaşımız ısrarla önerdi bende izlemeye başladım, ilk bölümler sıkıcı gelse de önerdiği için tamamen bitirdim ve sonradan beğendim. Bazılarıda maalesef sen ne kadar önerirsen öner sırf bir inat uğruna senin önerini hiçe sayıp devam ediyor, bknz. @DieNase, bunlara neyi ne kadar anlatırsan anlat bir şey değişmez. 
  8. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to heymely in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Eğer tartışırken kırıcı olunmaya veya küçümsemeye kaçıyorsa tartışılmaz. Tartışırken kendi düşüncelerimiz hakkında bilgi  veriyorsak ve paylaşım yapıyorsak tabiki tartışılır. Tartışmak sadece kavga gürültü değil, bilgi paylaşımıdır da.
  9. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to Valentine in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Yerine Göre Ve Nasıl Anladığınıza Göre Tartışılır Tabikide.
  10. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to mustafalrsm in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    tartışmadan kastın ne olduğuna bağlı bence. muhabbetini yapmaksa neden olmasın 
  11. Teşekkür
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Sejiuku in Bir Hayaliniz   
    İçimde biriken bir öfke var ama bu günlük hayatıma yansıyan veya yaşamımı etkileyen bir öfke değil zihnimin bir köşesinde kendiyle savaşan kimi zaman kendini dışarı vuran,ani olarak veya geçiçi olan bir öfke değil gerçekten kuvvetli ama ortaya çıkmaya korkan bir öfke.Ben bu öfkeyi kullanabilmeyi hayal ediyorum.Çok fazla şeye öfkeleniyorum.Sonra ne kadar sıkıcı bir dönemde yaşadığımızı fark ediyorum.Daha sonra sıkıcı dönemleride değiştirenin insanların beyninde biriktirdiği öfkeyi dışarı vurması olduğunu fark ediyorum.Sonra diyorum ki,öfkemi orada tutup kendimle birlikte susturacak mıyım yoksa onu kendi iyiliğim için mi kullanacağım?Anlaşılması zor gibi gelmiş olabilir anlamak için kendi öfkenizin farkına varın.Neyi istiyorum,neyi istemiyorum.Benim isteklerim herkes için iyi mi?Benim için kötü olan şey nedir?Ne beni sinirlendirir?İnsanların öfkesinin neye karşı olduğu onların ve belkide çağın gidişatını belirler.Bir insanın öfkesi binlerce insanın öfkesini tetikleyebilir bu tarih boyunca böyle olmuştur.Ben merak ediyorum,benim öfkem beni nereye sürükleyecek?

ha bu arada öfkeyi ne için kullanacağınız iyi veya kötü sonuçlar doğurabilir benim bahsettiğim şey öfkeyi salıp ortalığı dağıtmak falan değil ateşin bulunması da karanlığa ve soğuklara karşı olan öfkenin sonucu değilmidir?Sen filozofmusun boş yapma falan gibi yorumlar gelebilir takıldım öyle kafama göre çok da takmayın arada geliyo böyle şeyler
  12. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Valentine in Mobil TürkAnime   
    alucard ben çok seviyorum fembed reklamsız hali gibi olsa güzel olabilir ama uygulama da ayrı bir yük getiriyor
  13. Harika
    Real-Men-Frrranky reacted to Pseudohomophylus in Bir Hayaliniz   
    Uyumadan önceki uyutmayan düşünceler 
  14. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from T-BAG in Genç Erkeği Seslendiren Kadın   
    ya bu konuda olay şu yapıyorlar yapmasına konuşurken falan öyle çok sıkıntı yok ama çok fazla seride savaş anında erkek karaktere göre ses tonunu ayarlayamıyorlar yani erkek sesiyle çığlık atıp saldırının adını söylemesi gerekiyor ama ses tonunu uydurmak için mecburen o havayı katamıyor yani bu saçma bi olay bence.Yani o kadar seslendirme sanatçısı var neden böyle yapıyorlar anlamış değilim ha çocuksu karakter için desen aynısını yapabilen erkek seslendirme sanatçıları mutlaka vardır bu arada kadın seslendirme sanatçılarından cidden erkek karakterler için de çok iyileri var ama dediğim gibi eğer bu bir savaş,dövüş animesindeyse saldırı isimleri vs hoş kaçmıyor yani gür gür bağırıp ortalığı dağıtmasını istiyorsunuz karakterin ama ses olarak onun yerine daha ince bir ses duyduğunuzda üzüyor yani cidden zor iş
  15. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to ShadyRogue in Anime İstek ve Önerileri   
    The Sacred Blacksmith diye bir anime var ama istediğine uyar mı bilmiyorum, geçtiği evren dediğin tarza uyuyor galiba. Trailer'ına bakmanı öneririm, trailer hoşuna giderse bir şans verirsin.
    Sorcerous Stabber Orphen: Bu anime de 90'lı yıllarda yapılmış bir animenin Remake'i. Yanlışlıkla eski versiyonuna bakma, yenisine bir bakmanı öneririm. Bunun evreni de istediğin tarza uyuyor sanırım biraz.
    Plunderer: Bunun da bayağı ilginç bir dünyası var. Ana karakterin kendisi aranıyor. Tüm insanların vücutlarında bir yerine kazılı olan tuttukları bir sayı var ve bu sayı herhangi bir şeyin sayısı olabilir. Örneğin birinden aldığın teşekkür sayısı veya yürüdüğün kilometre sayısı. Sayı ne kadar yüksekse o kadar yüksek bir sosyal statün vardır. Bu sayıların kazılı olduğu kılıçlar ve değişik silahlar da var.

Büyük ihtimal dediğim animeler kesinlikle tam olarak isteğini karşılamayacaklar ama umarım seveceğin bir tane çıkar aralarından.

16. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to FakeNanami in Anime İstek ve Önerileri   
    Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani muhtemelen bu anime seni tatmin eder)

Akatsuki no Yona ; Doğaüstü güç/ Krallık dönemi/ İyi olan bir grup var bu grupta tahtı elinden alınan prenses var bu bir grup insan kötü adamı tahtından indirmeye çalışıyor (bu animenin tagında shoujo var ama shoujoyla alakası yok bence çünkü dizide dövüş ,savaş falan var yani haberin olsun)

Kimetsu no Yaiba ; Bunu daha izlemedim yakın zamanda izleyeceğim ama animeyi araştırdım bu da söylediğin animeye benziyor

Douluo Dalu ; Doğaüstü güç/ Samuray / O tarihe ait dövüş stilleri kılıçları / Aksiyon ( Bu çin animesi eğer konuşma stilleri seni pek rahatsız etmiyorsa izlersin)

Bildiklerim bu kadar valla :')

17. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Eolo-sama in ( 13 / 13 ) Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season   
    ellerinize sağlık
  18. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from aryahalakove in Top 10 Animeler Kanalım   
    sao dan sırf para için belirli bi kitleye oynamaya çalıştıklarından beri nefret ediyorum onun dışında liste güzel ayrıca intro yu değiştir bence hazır intro olduğu için herkes aynısını kullanıyor ben bile kullandım bi ara
  19. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to Lycaenidae in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Haha istemsizce güldüm, doğru o da bir alternatif. Niye aklıma gelmedi benim. :D
  20. Harika
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Lycaenidae in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    ben suzakuyu çağırırım görünce dayanamayıp kendileri gider zaten
  21. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Circum in Karakter Gelişimi Güzel Olan Anime Önerileri   
    onlar karakter gelişimi değil gırtlak gücü karakter ne kadar iyi bağırırsa o kadar power up alıyor:D karakter gelişimi için hunter x hunter bence gayet iyi her ne kadar sondaki power up tartışmaya yol açsa da bence gayet iyi gitti seri boyunca ayrıca boku no hero academia da yine karakter çok power up alsa da bunlar vücuduna çok zarar verdi ve aşama aşama iyi bi şekilde gitti danmachi de fena değildi kısa bir seri olmasına rağmen farklı farklı eğitim alarak ilerledi fakat bu listede başları alabilecek şekilde değil fakat güzel yinede
  22. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from Mutaika in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    lovely complex
  23. Beğen
    Real-Men-Frrranky got a reaction from BoGande in Fansub'ların Çeviri rezaleti   
    ah o translate çevirileri bitirdiler bizi.ünlü çeviri gruplarında bile birsürü var yav birde uzun serilerin ortasında vs çevirmeye başlamış fansublar oluyor adamlar seriyi hiç izlememiş terimlerini hiç bilmeyen adama çevirttirince ortaya rezalet bir iş çıkıyor elimde olsa ben çevirmek istiyorum bazı serileri
  24. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to pegasusejder in Karakter güç sıralamaları tam olarak ne?   
    Evet katılıyorum mesela diğer evrenlerde de haki diye bir kavram olmadığı için en fazla karşı elenmente sahip bir kişi savaşabilir. Örneğin buz meyvesine sahip Kuzan ile atıyorum Fairy Tail'den Natsu. Bu bile kıyaslamak için yetecek bir veri değil. :)
  25. Beğen
    Real-Men-Frrranky reacted to LowesTime in Gerçek Ünlülerden Esinlenilen ya da Gerçek Ünlülere Benzeyen Karakterler   
    HunterxHunterdan Ming Jol-ik > Kuzey Kore lideri Kim Jong-un
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.