Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

1224
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Kaxell reacted to kawaii kereste in Tunalı'da Bir Otakunun Ufo Görmesi   
    Yalova'da bi cami var heykelin orda, Merkez Camii mi ne adı emin değilim, tam onun karşısında anime tarzı kız çizimli bi kuran kursu afişi vardı. hatta buraya da durum olarak yazmıştım ama telefonumun kamerası bozuk olduğu için kanıt alamamıştım :( tarz olarak buna benziyordu ama daha farklıydı, kapalı değildi o el işareti yoktu falan:

2. Beğen
    Kaxell got a reaction from Felix in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    http://forum.turkanime.tv/topic/11214-lol-tak%C4%B1m%C4%B1-eleme-ma%C3%A7lar%C4%B1-tarihleri-g%C3%BCncel/

EDIT: Artık alımlar sadece   loldeki muhabbet konusuna gelenler ile yapılacaktır. 

Selamlar! 

Anime izlemek dışında,  başka hobilerimiz de var. Buna verilebilecek en büyük örnek, şüphesiz ki League Of Legends'tır.
    (Türkçesi Efsaneler Ligi, ama Türkiye Riot ekibi başta olmak üzere kimse takmıyor.)

O zaman neden beraber oynamıyoruz? Küçük bir takım kuralım. Ve bu takım ile bir noktaya gelmeye çalışalım, ya da nereye kadar yükselebileceğimizi gösterelim. 

Öncelikli amacımız, Lol'ün bir oyun olduğunu anlamak, ve zevk almak olmalıdır. Küfürden uzak, saygı ve sevgi çerçevesinde, her yaştan lol oynayanlar davetlidir.

Konunun sapması, sohbete kayması durumunda alımlar kapatılıp konu kitlenecektir.Ama  Lol ile ilgili konuşulabilir. Forumda öyle bir konu yok, yeniden açmayada gerek yok. 

Katılım şartları:
    -Yaş sınırı yok. 
    -Şu anlık gerek olmasa da raidcall ya da teamspeak ya da curse kullanabilecek. 
    -Birinci kural küfrün olmamasıdır. Küçük şakalar, kısaltmalar göze batmadığı sürece sorun olmaz. 
    -Zevk almayı bilmelidir. Kaybedince sinirlenmek vb. davranışlarda bulunmak bize yakışmaz. 
    -Belli bir mevkide (sup,top, solo, jung, adc) sabit kalabilecek. (deneme maçlarından sonra.) 
    -Lig sınırı yok. 

Sorularınız için bana özel mesaj atabilirsiniz. Konunun adını türkanime lol takımı olarak açmamın tek amacı beraber oynamak istediğimizi göstermektir. Oyunda herhangi bir reklam yapılmayacak yada takım isminde türkanime tv yazmayacaktır.  
    Takımın adı yok. Bir süre ilk katılanlarla beraber forumda özel mesaj kısmında davet atılacak, ve ad bulunana, oyun nickleri eklenene kadar kalacaktır. 
    Rumuzların bu konuya yazılmasını istememin tek sebebi, konunun güncelliğini korumaktır. 

Edit:
  3. Beğen
    Kaxell reacted to forevertr3 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Vol5'ide geçte olsa bitirdim. Memleketime yeni gelmiştim, biraz da gezdim. Yine dropbox'a attım.Link spoilerdadır. 

4. Beğen
    Kaxell got a reaction from Golge_Kaze in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Öncelikle, 7. kitabın 1. bölümü baka tsukide ingilizceye çevrilmiş!!!

VE Önemli Bir Gelişme!!

Son kitabın yayınlanmasıyla beraber 2 yeni şarkı bizlerle paylaşılmıştır! Animesi olmamasına rağmen OP ve ED şarkıları olması mükemmel bir durum! 

Açılış Şarkısı

Kapanış Şarkısı (Full versiyonu daha yayınlanmadı.)

https://soundcloud.com/replicaletter/sx1svhx1i20c
  5. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Web site tasarım / Hosting / Alan adı   
    Godaddy-->ilk yil 36 lira, hosting ve web tasarım modu dahil.
    Yani ne kadar kazıklanmak istediğine bağlı olarak değişir.
  6. Beğen
    Kaxell got a reaction from Kadir- in En Çok Akıllarda Kalan 20 Düello-Charapedia Anketi   
    Asuna vs yuuki yok! Anket charpedia'nin degil mi bir terslik var :P
    Not. Kirito varmış. Fanboylar bizi trolluyor.
    Touma vs Accelerator dogrudur. Toumayi sevmesemde Accel i doverken icimin yağları erimisti. suna bi ucuncu sezon cikarsalar ne guzel olur.
    Fate savaslarinin hepsi mukemmel mubarek. Archer vs Emiya beklerdim. Zevksiz caponlar....
  7. Beğen
    Kaxell got a reaction from Strix. in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Veee, benim kalbimi çalan o görsel...

Yeterince çalışmayan insanların yetenekli insanları kıskanma gibi bir hakkı yoktur. Onlar, başarılı olmak için çok çalışmanın gerektiğini anlayamazlar, ve bu yüzden kaybederler.

- Yukino Yukinoshita (Oregairu) 
  8. Beğen
    Kaxell got a reaction from .:Kanema:. in Küçük Roller, Büyük Etkiler...   
    Toradora! Serisinden  Ami Kawashima. Çok farklı bir karaktere sahip kendisi :) Spoiler geliyooooor izlemeden açmayın!!!!!

9. Beğen
    Kaxell got a reaction from Sudee in Goo'dan Babalar Günü Anketi-Hiç İstemeyeceğiniz Baba Tipleri   
    hayret asuna yok ondan iyi baba mı olur
  10. Beğen
    Kaxell got a reaction from pisiko_1516 in Goo'dan Babalar Günü Anketi-Hiç İstemeyeceğiniz Baba Tipleri   
  11. Beğen
    Kaxell got a reaction from 77asdor77 in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Yeni güncelleme verilmiştir. 

Bu hafta içinde bir kısmı daha çevirip koyacağım. Olaylar daha yeni başlıyor ve herkesin kafası yavaş yavaş karışacaktır. ^^ 

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz. ^_^ 

http://www.kaxell.com/hakomari.html

Küçük bir spoiler isteyenler için:

12. Beğen
    Kaxell got a reaction from SiyahDranza in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Yeni güncelleme verilmiştir. 

Bu hafta içinde bir kısmı daha çevirip koyacağım. Olaylar daha yeni başlıyor ve herkesin kafası yavaş yavaş karışacaktır. ^^ 

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz. ^_^ 

http://www.kaxell.com/hakomari.html

Küçük bir spoiler isteyenler için:

13. Beğen
    Kaxell got a reaction from Bakabakashi! in Goo'dan Babalar Günü Anketi-Hiç İstemeyeceğiniz Baba Tipleri   
  14. Beğen
    Kaxell got a reaction from Amygirl in Goo'dan Babalar Günü Anketi-Hiç İstemeyeceğiniz Baba Tipleri   
  15. Beğen
    Kaxell got a reaction from fuyu in Japonya   
    Birkaç tavsiye veriyim. Emin ol seni büyük bir hayal kırıklığından kurtaracaktır ve yolunu çizmende yardım edecektir. 

1. Japonca'dan önce kesinlikle İngilizce öğrenmelisin. Eğer Japonya'ya gitmek istiyorsan Japonca bilmek sana sadece artı katar, ama İngilizce bilmemek doğrudan yolunu tıkar. Sadece Japonya için değil, direkt yurtdışı ile ilişkin kesilir.

2. 2 senelik üniversite tercihine pek sıcak bakmıyorum. Eğer burs ya da yüklü miktarda paraya sahip olamazsan (ki bu miktar 20binden fazla demek.) tek başına para biriktirmenin hiç anlamı olmaz. O yüzden 4 senelik, yurt dışında da tanına bir üniversiteyi seçmeni ve en azından bir kez öğrenci değişim programıyla gitmeni tavsiye ederim. 

3. Oradaki animasyon işi dediğin gibi gerçekten çok zor. Okuduğum birkaç makalede gördüm ki senin gibi amerikadan avrupadan gidenler bile çok düşük maaşlarla çok yüksek çalışma saatleriyle çalışıyorlar. (Ki japonların yabancı çizerleri işe alması çok nadirdir.)

4. Şimdiden küçük projelere başlamalısın. Kendince bol bol çizim yapıp, onları profesyonel seviyeye getirene kadar mükemmelleştirmelisin. Böylece şirketlere gösterecek ve seni seçmelerini sağlayacak malzemen olur. 
  16. Beğen
    Kaxell got a reaction from NatsuJun in Japonya   
    Birkaç tavsiye veriyim. Emin ol seni büyük bir hayal kırıklığından kurtaracaktır ve yolunu çizmende yardım edecektir. 

1. Japonca'dan önce kesinlikle İngilizce öğrenmelisin. Eğer Japonya'ya gitmek istiyorsan Japonca bilmek sana sadece artı katar, ama İngilizce bilmemek doğrudan yolunu tıkar. Sadece Japonya için değil, direkt yurtdışı ile ilişkin kesilir.

2. 2 senelik üniversite tercihine pek sıcak bakmıyorum. Eğer burs ya da yüklü miktarda paraya sahip olamazsan (ki bu miktar 20binden fazla demek.) tek başına para biriktirmenin hiç anlamı olmaz. O yüzden 4 senelik, yurt dışında da tanına bir üniversiteyi seçmeni ve en azından bir kez öğrenci değişim programıyla gitmeni tavsiye ederim. 

3. Oradaki animasyon işi dediğin gibi gerçekten çok zor. Okuduğum birkaç makalede gördüm ki senin gibi amerikadan avrupadan gidenler bile çok düşük maaşlarla çok yüksek çalışma saatleriyle çalışıyorlar. (Ki japonların yabancı çizerleri işe alması çok nadirdir.)

4. Şimdiden küçük projelere başlamalısın. Kendince bol bol çizim yapıp, onları profesyonel seviyeye getirene kadar mükemmelleştirmelisin. Böylece şirketlere gösterecek ve seni seçmelerini sağlayacak malzemen olur. 
  17. Beğen
    Kaxell got a reaction from Strix. in Benim Dünyam Senin Hikayen!   
    Tanıtım:

Eğer bu dünyanın bir parçası olmak istiyorsan yapman gerekenler şunlar:
    1. Spoiler içindeki bilgileri oku.
    2. Aşağıdaki formu doldur ve bana özel mesaj yoluyla at. 

Konuyu sadece deneme amaçlı açıyorum. Şimdilik katılmak isteyen ilk 3 kişiyi alacağım. Sorunuz olursa bu konuya yazabilirsiniz, ama başvurular sadece özel mesajla gerçekleşiyor. 

Kontenjan: 3/3  DOLDU ( Edit: Yeni GM gelene kadar arttırmayı düşünmüyorum. Ama oyuna katılmak isteyenler bu yazıyı sonuna kadar okusun. Bu 3 kişiden birinin hikayesine katılabilirsiniz.)

Katılanlar:
    xpector
    0nLin3
    MiranamiTsuki

Sıkça Sorulmayan Sorular

Kurallar: (Yeniden düzenlendi.)
    Oyun başladıktan sonra---->
    *Gereksiz iletiler silinecektir. 
    *Kahramanlar bir süre sonra hikayede beraber gitmek isteyebilirler. O zaman başka kurallar devreye giriyor. 
    *Türkçe'ye özen gösterilmelidir. 
    *1 haftadan uzun süre inaktif olan oyuncu ölü sayılır. 
    *Bu konuda iletilere alıntı yapmak yasaktır. 

Nasıl Oynanır? (Lütfen Okuyunuz!)

Önemli not: Başarılar dileyen herkese teşekkür ederim. Konu bütünlüğünün bozulmaması açısından daha önce gelmiş ve devamında gelecek olan iletileri gizliyorum. Sorularınızı özel mesajla sorabilirsiniz. 

Oyunda olmayıp yine de oyuna katılmak isteyenler için:
    Kota: 0/10
    Yan karakter olarak bir oyuncunun hikayesine katılabilirsiniz. Hali hazırda 3 hikaye yazıldığından oynanması çok daha kolay ve zevkli olur. Bunun için kimin hikayesine katılmak istediğinizi bana özel mesaj atın.  

Edit: Yazarken esinlendiğim müzik:

18. Beğen
    Kaxell got a reaction from 77asdor77 in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Uzun bir aradan sonra 1 haziran günceli çıkmıştır. Her hafta pazartesi günü yeni bölüm eklenmeye devam edilecektir!!

İlk ileti daha fazla yazı kaldırmadığından yeni site açmış ve oraya koymuş bulunuyorum. site hakkındaki görüşlerinizi dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Not: Çevirmenler gaza getirilerek çalıştığından yorumlarınızın serinin çevrilme hızını bir hayli arttırdığına emin olabilirsiniz. :D 

Bütün bölümleri okumak isteyenler için: www.kaxell.com
  19. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in Anime Dünyasının Sinsi Karakterleri   
    hahahaha yalnız momo'yu gayet 1. sırada beklerdim  , 20. olarak girince çoook geride kalmış. Halbuki Kira'ya bile pabucunu ters giydirir. ^_^

silicanın listede işi ne?!! Hani anlıyorum asuna'yı kötü bir listede sokmak istemediniz sevgili asuna-manyak-hayranları ama silicanın bu listede işi yok. 

Issihiki son bölümden sonra bırak sinsiliği hachiman haricinde birisiyle bile konuşamayacak :P 

Kyuubey ve Ami tam oturmuş onlara bir şey diyemem. 

Charlotte'un bu listede işi ney???? 

Lülüş'ü de çok daha yukarıda beklerdim. Sinsiliğine saygı duyduğum ender karakterlerden. 
  20. Beğen
    Kaxell got a reaction from Huseyinekrem in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Konu çok büyümüş,  herkesin dediklerini söylemek yerine başka bir noktaya değiniyorum o zaman. 
    Buradaki sıkıntı ne o mesajı atan ortak kurucu da, ne de mangatr'de.
    Asıl sıkıntı o özür mesajında.. 

İşletmelerde "müşteri memnuniyeti" diye sıklıkla duyduğunuz bir kavram vardır. İşletmenin boyutu ne olursa olsun, kendisine müşteri çekmek onları mutlu etmek zorundadır. 

Bu olay çıktıktan sonra ben gayet Gereksiz Şeyler'in bunu kendi lehlerine çevireceklerini ve müşteri sayılarını arttıracaklarını düşünüyordum. 

Nasıl mı? Tam olarak şöyle: 
    Çok mahcup bir şekilde kurumca özür dileyerek, kurucu ortağının yanlış davrandığını ve mangatr'nin verdiği cevapla haklı olduğunu belirterek en sonda da bir daha böyle sorunların yaşanmayacağının temennisini vererek bitirebilrlerdi mesajlarını. 

Bu gururunu hiçe saymak değil, işletme hamlesidir. Eğer sen müşterine onları önemsediğini gösterirsen önceki olayı unutur ve sana daha çok bağlanırlar. İşletme hilesidir bu, sen bir şeylerden taviz verirsen kendi reklamını yaparsın.  Bu meseleyi de bu kadar kendi aleyhine döndürmezsin. 

Böylece ne anladık. Bunu yapamadıklarına göre yazdıkları çocukça mesaj ortada bir işletmeden çok üste çıkmaya çalışan "ergenlerin" olduğunu gösteriyor. 
  21. Beğen
    Kaxell reacted to Burakesan in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Merhaba,
     bu videoda Gerekli Şeyler ve Manga-TR arasında yaşananlara değindim ve kendi yorumumu belirttim, sizlerin de konu hakkındaki görüşlerini bekliyorum. Gerekli Şeyler'in Facebook sayfası ve özür mesajı;https://www.facebook.com/gerekliseyler?fref=ts www.japonca.com.tr'de paylaşılan gönderi ve geçen konuşmalar;https://www.japonca.com.tr/gerekli-seyler-protesto/ https://www.youtube.com/watch?v=ghXr7NP0BjI Videoyu istediğiniz gibi, her yerde paylaşabilirsiniz; bir farkındalık oluşmasını istiyorum şahsen.
  22. Beğen
    Kaxell got a reaction from Songena in Benim Dünyam Senin Hikayen!   
    Tanıtım:

Konuyu sadece deneme amaçlı açıyorum. Şimdilik katılmak isteyen ilk 3 kişiyi alacağım. Sorunuz olursa bu konuya yazabilirsiniz, ama başvurular sadece özel mesajla gerçekleşiyor. 

Kontenjan: 3/3  DOLDU ( Edit: Yeni GM gelene kadar arttırmayı düşünmüyorum. Ama oyuna katılmak isteyenler bu yazıyı sonuna kadar okusun. Bu 3 kişiden birinin hikayesine katılabilirsiniz.)

Katılanlar:
    xpector
    0nLin3
    MiranamiTsuki

Sıkça Sorulmayan Sorular

*Kahramanlar bir süre sonra hikayede beraber gitmek isteyebilirler. O zaman başka kurallar devreye giriyor. 

Önemli not: Başarılar dileyen herkese teşekkür ederim. Konu bütünlüğünün bozulmaması açısından daha önce gelmiş ve devamında gelecek olan iletileri gizliyorum. Sorularınızı özel mesajla sorabilirsiniz. 

Yan karakter olarak bir oyuncunun hikayesine katılabilirsiniz. Hali hazırda 3 hikaye yazıldığından oynanması çok daha kolay ve zevkli olur. Bunun için kimin hikayesine katılmak istediğinizi bana özel mesaj atın.  

23. Beğen
    Kaxell got a reaction from xpector in Benim Dünyam Senin Hikayen!   
    Tanıtım:

Katılanlar:
    xpector
    0nLin3
    MiranamiTsuki

Sıkça Sorulmayan Sorular

24. Beğen
    Kaxell got a reaction from MiranamiTsuki in Benim Dünyam Senin Hikayen!   
    Tanıtım:

Katılanlar:
    xpector
    0nLin3
    MiranamiTsuki

Sıkça Sorulmayan Sorular

25. Beğen
    Kaxell got a reaction from Raven-kun' in Benim Dünyam Senin Hikayen!   
    Tanıtım:

Katılanlar:
    xpector
    0nLin3
    MiranamiTsuki

Sıkça Sorulmayan Sorular

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.