Jump to content

Shina

Üyeler
  • İçerik sayısı

47
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Shina got a reaction from Ohayou_Kerem in Kızlar ne tarz erkekleri sever?   
    Bu konu çok ilgimi çekti :P

Abi şimdi 3 altın tavsiye vereceğim, ha diyeceksiniz "sen çok mu biliyosun", çok bildiğimden değil ama bu 3 kuralı sosyal hayatımın heryerinde kullanıyorum ve her türlü ilişkimi inanılmaz olumlu etkiliyor(kızlar konusunda da). Umarım birilerine yardımı dokunur çünkü ben zamanında bu konuda çok sıkıntı çektim, sürüne sürüne tecrübe ettim diyeyim.

Kendine güven! Bu kural kızlar konusunda en en en en önemli kural. Bu lafı çok duydunuz belki ama, kendine güveni gerçek anlamda uygulamak o kadar kolay değildir. Kendinle ilgili olumsuzluklardan sıyrılmayı gerektirir. Sonra bir de kendine güveni egoistlikle karıştırmamak lazım. Yani kendine güven karşıdakini küçük görmek ona yukarıdan bakmak değildir. Örnek üzerinden anlatayım.

Mesela bir kıza açılacaksan, tanışacaksan, konuşacaksın:
    - Aşırı cool takılmaya çalışıp, "yani olursa olur, olmazsada sorun değil" modunda davranırsan kaybedersin. Kız sana muhtaç değil sonuçta, sen ona açılıyorsun, böyle tavırlar seni kaybettiğinin üstüne  bir de aptal biri gibi gösterir.
    - Kendini ifade ederken belirsiz; kendinden emin olmadan konuşursan kız "daha kendi hislerinden emin değil" şeklinde düşünür kaybedersin.
    - Red edileceğim korkusu yüzünden aşırı kem küm edersen zayıf görünürsün kaybedersin.(Bazı kızlar bu noktada utangaç tavırları sempatik buluyor ama utangaçlığında bir sınırı var, sonunda ne hissettiğini net bir şekilde söyleyebilmen gerekir.) Ha bir de burda şunu ekleyeceğim, bir insana karşı birşeyler hissedip bunu ona anlatmak çok normal ve doğal bir şey. Yani terslenirsen yada aşırı kötü bir tepkiyle karşılaşırsan bu senin değil karşındaki insanın kabalığını, ve anlayışsızlığını gösterir. Bu konuda rahat olmak lazım, istersen "Nosferatu" ol, düzgün bir insan evladı eğer olmayacaksa seni kırmadan bunu sana söyler. Samimi ol! Kızlar değil, hiçbir insan evladı karşısında kendi gibi davranmayan birine ve yapmacık tavırlara tahammül etmez. Yapmacıklık karşındaki insana yalan söylemek gibi birşeydir, hiç kimsede aptal yerine konulmayı hoş karşılamaz. Nezaketen sizi dinler onaylar belki ama içinden farklı düşünürler. Yani olmadığınız biri gibi davranmaya çalışmayın. Şunu unutmamak gerekirki çok çok iyi bir yalancı bile olsanız, hatta istediğiniz kızı yalanlarla elde etmiş bile olsanız o ilişkiden bir yol olmaz. Patlar, patlarkende yıkar döker ortalığı. Sağlıklı değildir böylesi. Kendinle barışık ol! Bu aslında bir yan madde gibi bir şey yukarıda saydıklarımı en rahat elde etme şekli kendinle barışık olmaktır. Kendini her yönüyle kabul ettiğin dakika komplekslerinden sıyrılırsın. Kendine güvenin artar, çünkü kim olduğunu neler yapıp neler yapamadığını bilir ve kabul etmiş olursun ve bu sınırlar çerçevesinde kendine güvenin tam olur, sınırların dışını hedeflersen de kendini geliştirmek için çabalarsın.

Şimdi bunlar altın kurallardı. Bunun dışında zilyon tane ayrıntı var hepsinden bahsetmeye ne konu yeter ne de ömür. Sadece şunları ekleyeceğim. Saydıklarım tamamen düşünceyle alakalı, fiziksel olarakta temiz ve bakımlı olmaya özen göstermek lazım. Yani metroseksüel olun demiyorum da, temiz giyinmek kendine bakmak lazım biraz. Spor yapmak, güzel beslenmek, kısacası yaşam kalitesini arttırmak lazım ki kendine benzer ve yakın kalitede insanlarla etkileşime girme şansı doğsun. Daha iyisini istersen, kendini geliştirmen gerekir. Zaten (bence) mutluluk kendine yeni hedefler koyup o hedefleri elde etme doğrultusunda tecrübeler yaşamak ve kendini geliştirmektir. Burda bir "Ganbatte(がんばって)" yapıştırmak istiyorum izninizle :D

Ohh bee yazdım rahatladım, şimdi duygusal ihtiyaçlarımı karşılamak için rom/com animelerime geri dönüyorum :P
  2. Beğen
    Shina got a reaction from Perfectum in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    "İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyor."

- Sabahttin Ali, Kürt Mantolu Madonna
  3. Beğen
    Shina got a reaction from Title in Son Geliştirdiğim Paladin Deck "Ultimate Pal"   
    Bir süredir bu deck üzerinde çalışıyorum. Yaklaşık 50 oyun üzerinden %80-%85 civarı bir win rate yakaladım bu deckle. İlgili HS severlere hem faydası dokunur amacıyla, hemde üzerinde konuşup tartışılabilir diye paylaşayım dedim.

Deck genel olarak mid game'de inanılmaz kuvvetli, kartların combo sayısı çok fazla, her durumda bir formül üretebiliyorsunuz. Aşırı kuvvetli Kontrol decklere yada rush/aggro decklere karşı bile oldukça işlevli.

Deck'i geliştirme aşamasında kararsızlığa düştüğüm bir kaç nokta oldu.

Mesela Paladin decklerinde "Wild Pyromancer" oldukça meşhur ama ben pek kullanışlı bulmadım. Sadece "Equality" ile kuvvetli combosu var. Kullandığım deckde trap ve fazla spell olmadığından "Wild Pyromancer" kullanmamayı tercih ettim.

Daha sonra "Ragnaros" ve "Cairne" arasında cidden kararsız kaldım. Aslında hala kararsız olduğumu söyleyebilirim. "Ragnaros "çok kritik anlarda oyun çevirebiliyor. Yada 1-2 tur yok edilmezse ciddi güzel hasarlar verebiliyor. Öte yandan "Cairne" ise Çok stabil bir kart. Hem manası düşük hemde çok kuvvetli clearlar karşısında bile takaslarda karlı çıkmayı sağlıyor. Belki ikisini birden decke almak mantıklı olabilir ama şuan deck'de herhangi bir kartı çıkarmayı beceremiyorum. Hepsi oldukça işlevli.

Bunlar dışında GvG geldiğinde çok ufak bir revizyon yaptım ama henüz çok derinlemesine inceleme fırsatı bulamadım. Mesela "Muster for Battle" gerçekten harika bir kart, decke bir tane ekledim, özellikle "Knife Juggler" ile harika çalışıyor ama "Quarter Master" konusunda emin olamadım. "Muster for Battle" ile inanılmaz kuvvetli bir combosu var ama bunun dışında genelde Paladin ve Shaman'a karşı "Board Clear" oynandığı için "Silverhand Recruit" sayısı her zaman pek iç açıcı olmuyor. Ayrıca 5 manalık bir kart için statları oldukça kötü.

Özellikle GvG kartları konusunda tavsiyelere oldukça ilgili olduğumu söyleyebilirim. Yorumlarınız ve eleştrilerinizi ilgiyle okuyacağımdan emin olabilirsiniz. Hem bu deck hemde HS konusunda başka yardımcı olabileceğim bir şey olursada çekinmeden özel mesaj ile bana ulaşabilirsiniz :)

Deck ayrıntıları için: http://www.hearthhead.com/deckbuilder#cMmo7zoG7MRm7za17zqx7zbU7zb37zrI7zfV7Mf67ziu7Mhq7MuQ7Mnk7MyJ7Mxq7MxA7Mty7zvG7zvA8M
  4. Beğen
    Shina got a reaction from calpazhan in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    "İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyor."

5. Beğen
    Shina got a reaction from Cувєя efsanedir. :) in Son Geliştirdiğim Paladin Deck "Ultimate Pal"   
    Bir süredir bu deck üzerinde çalışıyorum. Yaklaşık 50 oyun üzerinden %80-%85 civarı bir win rate yakaladım bu deckle. İlgili HS severlere hem faydası dokunur amacıyla, hemde üzerinde konuşup tartışılabilir diye paylaşayım dedim.

Deck genel olarak mid game'de inanılmaz kuvvetli, kartların combo sayısı çok fazla, her durumda bir formül üretebiliyorsunuz. Aşırı kuvvetli Kontrol decklere yada rush/aggro decklere karşı bile oldukça işlevli.

Deck'i geliştirme aşamasında kararsızlığa düştüğüm bir kaç nokta oldu.

Mesela Paladin decklerinde "Wild Pyromancer" oldukça meşhur ama ben pek kullanışlı bulmadım. Sadece "Equality" ile kuvvetli combosu var. Kullandığım deckde trap ve fazla spell olmadığından "Wild Pyromancer" kullanmamayı tercih ettim.

Daha sonra "Ragnaros" ve "Cairne" arasında cidden kararsız kaldım. Aslında hala kararsız olduğumu söyleyebilirim. "Ragnaros "çok kritik anlarda oyun çevirebiliyor. Yada 1-2 tur yok edilmezse ciddi güzel hasarlar verebiliyor. Öte yandan "Cairne" ise Çok stabil bir kart. Hem manası düşük hemde çok kuvvetli clearlar karşısında bile takaslarda karlı çıkmayı sağlıyor. Belki ikisini birden decke almak mantıklı olabilir ama şuan deck'de herhangi bir kartı çıkarmayı beceremiyorum. Hepsi oldukça işlevli.

Bunlar dışında GvG geldiğinde çok ufak bir revizyon yaptım ama henüz çok derinlemesine inceleme fırsatı bulamadım. Mesela "Muster for Battle" gerçekten harika bir kart, decke bir tane ekledim, özellikle "Knife Juggler" ile harika çalışıyor ama "Quarter Master" konusunda emin olamadım. "Muster for Battle" ile inanılmaz kuvvetli bir combosu var ama bunun dışında genelde Paladin ve Shaman'a karşı "Board Clear" oynandığı için "Silverhand Recruit" sayısı her zaman pek iç açıcı olmuyor. Ayrıca 5 manalık bir kart için statları oldukça kötü.

Özellikle GvG kartları konusunda tavsiyelere oldukça ilgili olduğumu söyleyebilirim. Yorumlarınız ve eleştrilerinizi ilgiyle okuyacağımdan emin olabilirsiniz. Hem bu deck hemde HS konusunda başka yardımcı olabileceğim bir şey olursada çekinmeden özel mesaj ile bana ulaşabilirsiniz :)

Deck ayrıntıları için: http://www.hearthhead.com/deckbuilder#cMmo7zoG7MRm7za17zqx7zbU7zb37zrI7zfV7Mf67ziu7Mhq7MuQ7Mnk7MyJ7Mxq7MxA7Mty7zvG7zvA8M
  6. Beğen
    Shina got a reaction from kata silvia in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   

7. Beğen
    Shina got a reaction from kata silvia in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    "Sorun ipleriyle sarmalanmış ümitsizlik prensiydim. Volkswagen golf büyüklüğünde bir kurbağa gelip de beni öpene kadar uyuyacaktım."
  8. Beğen
    Shina reacted to TheDirectEco in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    Çok beğendim, çok güzelmiş..
    "İlk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatıyla öteye geçiveriyoruz?" (Kürk Mantolu Madonna)
    "En büyük hırsızlık yalandır. Çünkü o, doğrulara ulaşmayı engeller." (Uçurtma Avcısı)
    "İnsanın hayalinde yaptığı konuşmalar, hiç yollanmayan mektuplar gibidir. En güzel konuşmalar daima bunlardır. (İhaneti Hatırla) (Bu kitabı önermiyorum, okurken pişman olduğum bir kitaptı fakat kitaptaki en sevdiğim cümle de budur.)
  9. Beğen
  10. Beğen
    Shina reacted to free word in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    yamato tayçonun bu tiplemisni tek geçerim :) 

11. Beğen
    Shina got a reaction from MangaTR in Japonca Dersi   
    Ayrıntılı bir biçimde inceledim dersi. Emek harcanıp hazırlanmış belli, öncelikle bunun için teşekkür ederim. Ben yaklaşık 3 haftadır japonca öğreniyorum kendi başıma. Üzerinde çalışacak çok vaktim olduğundan(günde 5-6 saat falan) 3 haftanın sonunda bile, gerek konuşma, gerek yazma, gerek ise anlama olsun başlangıç seviyesinin üzerinde güzel bir yere geldiğimi düşünüyorum. Hatta ayrıntı verecek olursam:
    Hiragana-Katakana alfabeleri ve bunların modified kullanımları  Temel gramer bilgisinin çoğunu (Geçmiş-Geçmemiş zaman, olumlu olumsuz, kibar çekimler ve normal çekimler, iki ayrı sıfat çeşidi ve kullanımları, edatlar vb). Gündelik hayattaki konuşmalar, kendini tanıtma, birşeyler isteme, sormak, sahip olmak hoşlanmak vs 350+ kelime 30-40 kanji anlamı. Çoğunun on-yomi kun-yomi okunuşu ve diğer kanjilerle kombine anlamları vb. Çalışmalarıma devam ediyorum ve önümüzdeki yaza JLPT'ye girip en azından N3 yada N2 belgesini almak istiyorum(Kulağa çok kolay gelmiyor farkındayım ama insan gibi çalışmıyorum inanın yani, bir de motivasyonum çok yüsek bu konuda). 

Herneyse şimdi öncelikle bunları anlattım çünkü gerçekten en başından şu zamana kadar çok çabaladım ve bir sürü zorlukla cebelleştim(Literally). Japoncaya sıfırdan başlayan birinin ne konularda sıkıntı çekip zorlandığını birinci elden tecrübe ettim. Japonca çoğu latin diline göre harbi öğrenmesi zor bi dil, bunu gördüm; görmeye devam ediyorum. Bundan sonra yapacağım yorumlarımı, bunları tecrübe etmiş biri olarak; yapıcı eleştiri olarak değerlendirin lütfen  :)

En başında bu konu ve içeriği beğendimi ve kendi adıma faydalı bulduğumu söyleyebilirim. Ama bunu şu zamana kadar öğrendiğim ve bildiğim şeyler doğrultusunda faydalı buldum. Güzel dialoglarlar ve küçük ilgimi çeken ekstra açıklamalar mevcut, hoşuma gitti bunlar, lakin Japoncaya sıfırdan başlayacak biri için bu başlık altındaki dersleri tavsiye etmem.

En öncelikli olarak, Japoncadaki hece sistemini anlayamayan birisi; yani en azından Hiragana(Japon alfabelerinden biri) bilmeyen birisi için bunlara adapte olması çok zor geliyor bana. Yani bu dialoglar düz ezber bile yapılmak istense, heceleri ve okunuşlarını bilmeyen biri ezberlerken ekstra zorlanır ve yüksek ihtimallede yanlış ezberler. Yani nasıl tarif etsem, bunları bu şekilde öğrenmeye çalışmak zihne hamallık gibi geliyor bana.

İlk bölüm güzel hazırlanmış. Cümleleri ve açıklamaları oldukça faydalı buldum ama ikinci bölüm biraz karışık ve düzensiz geldi bana. Ders içeriğinde çok fazla şey var aslında ama biraz üstün körü geçilmiş çoğu. Sanki böyle 2-3 ders birden hızlıca atlanmış gibi tam açıklayacak olursam.

Bunlar dışında son olarak, anlatımların(dialogların) parça parça bölünüp; kelimelerin ise dialoglardan ayrı bir şekilde alta yığılması, sözlük karıştırma etkisi yapıyor ve pek pratik değil, yorucu geliyor. Cümle ve kelime anlamını hemen o içeriğin altına eklersen çok daha verimli olacağını düşünüyorum.

Yani hazırlanırken o kadar emek harcanmış belli, böyle oturduğum yerden rahat rahat yardırıyorum gibi geliyor belki kulağa ama ben forumda oynanan polyannacılığı gerçekten sevmiyorum. Samimi gelmiyor bana o şekilde davranmak. Eleştirilerin objektif, yapıcı ve geliştirici bir şekilde yapılması lazım ki bir yardımı dokunsun.

Son olarak tekrardan, ellerine sağlık CloudT diyip bir teşekkür ediyor, bir sonraki hazırlayacağın ders içeriğini ilgiyle beklediğimi de ekliyorum. Hatta istek parçam olsun, yine dialog'u bol açıklaması çok olsun mümkünse  ^_^

ありがとうございました
  12. Beğen
    Shina reacted to britomartis in Sword art online 1 de en sevdiginiz karakterler (neden?)   
    Silica aşırı sevimli ve masum adeta 'beni sev!' diyor.Kirito ile hayvanını canlandırmaya gittiği yolculuktan itibaren hep sevmişimdir.
    Asuna,aah Asuna.''Eğer gerçek dünyaya dönersek seni bulacağım ve sana en baştan âşık olacağım.'' , ''Ölmeyeceğim çünkü ben seni koruyacak kişiyim'' bu replikleri ve Kirito uyurken onu izlediğinde dayanamayıp ''seni seviyorum,sonsuza kadar beraber olalım'' diyip sarılarak onu uyandırdığında yaptığı utangaç hareketler.. Hepsi onun ne kadar güçlü bir sevgi ve sahiplenme bağı olduğuna örnek.Oyunda olsun,gerçek yaşamda olsun yine güçlü bir kişiliğe sahip. 2.sezonda annesiyle bazı atışmaları oluyor fakat bu onun kişiliğini zerre etkilemeyecek bence.
    Yui kim demiş programla yaratılan bir kız aileden olamaz diye? Yuinin o mama diyişlerini yerim.
    Son olarak Kirito.Cool tavırları ile hepimizi etkiledi di mi..Beater Kirito.Kiritonun tek kötü yanı fazla iyi,yardımsever olması.Yani ne bileyim.Bir ara animenin adı Sword Art Online değilde Kiritonun Haremi imiş gibi hissetmiştim.
  13. Beğen
    Shina reacted to Keremx9999 in Sword art online 1 de en sevdiginiz karakterler (neden?)   
    Silica çok tatlı değil mi ya :D
    En sevdiğim karakterler arasındadır o
    Ama Shino (Sinon) da var tabi ^^
  14. Beğen
    Shina reacted to Cувєя efsanedir. :) in Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 27 Gercek Üstü Yer   
    1. ZHANGYE DANXİA DAĞ OLUŞUMU – GANSU, ÇİN

İnsan bu fotoğrafa ilk bakışta, fotoğraf mı yoksa süerreal bir tablo mu ayırt edemiyor. Bölgede 24 milyonu aşkın yıldır biriken mineral tortuları ve kızıl kumtaşı oluşumu sonucu dağların yüzeyindeki bu göz alıcı gökkuşağı deseni ortaya çıkmış.

2. DÜNYANIN SONUNDAKİ SALINCAK – BANOS, EKVADOR

Aktif bir yanardağa bakan küçük bir ağaç ev ve hemen yanında el yapımı bir salıncak olduğunu hayal edin. Eğer her an patlama riski bulunan bu yanardağa bakarak, salıncakta sallanmaya cesaretiniz varsa, nefes kesici bu manzara sizi bekliyor!

3. BÜYÜK MAVİ DELİK – BELİZE

Bugün Hollanda’dan ithal ettiğimiz laleyi Hollandalılarla 16. yüzyılda Osmanlılar tanıştırmış ve zamanla Hollanda dünyanın en çok lake üreten ülkesi haline gelmiş. Hollanda’nın güneyindeki Lisse kenti yakınlarında, ‘Avrupa’nın Çiçek Bahçesi’ olarak da anılan Keukenhof ise 32 hektarlık arazisiyle dünyanın en büyük lale bahçesi… Büyüleyici manzaraya sahip bu muhteşem tarlalar, birçoklarının sandığı gibi sergileme alanı değil, aslında özel kişilere ait alanlar.

5. THE HANG SON DOONG MAĞARASI – QUANG BİNH BÖLGESİ, VİETNAM

İçine 40 katlı, 1,5 kilometrelik bir bina blokunu sığabilecek kadar büyük olan bu mağara, dünyanın en geniş mağarası. Yaşı ise 2 ile 5 milyon arasında.

6. HİTACHİNAKA’DAKİ HİTACHİ SAHİL PARKI – İBARAKİ, JAPONYA

Bahar boyunca 4,5 milyon mor menekşenin açtığı bu park, her bahar buna tanıklık etmek isteyen turistlerin akınına uğruyor.

7. JUNEAU’DAKİ MENDENHALL BUZ MAĞARALARI – ALASKA, ABD 

Mendenhall Buzulu’nun altında uzanan göz kamaştırıcı bu mağara, siz içinde yürüdükçe erime özelliğine sahip.

8. RORAİMA DAĞI – BREZİLYA, VENEZUELA VE GUYANA

Brezilya, Venezuele ve Guyana’nın sınırlarının kesiştiği noktada bulunan, elle çizişmiş gibi duran bu dağ, dünya yüzeyindeki en eski jeolojik oluşumlardan biri olmasının yanı sıra dünyanın en gizemli yerlerinden birisi. Tahmini yaşı ise 2 milyar.

9. PERİBACALARI – KAPADOKYA, TÜRKİYE

Kapadokya’yı detaylı olarak anlatmaya gerek yok, malum Türkiye’nin en turistik yerlerinden birisi. Herhalde Türkiye’de bilmeyen, duymayan yoktur. Sanki başka bir gezegene aitmiş izlenimi veren yer şekillerini izlemek için en iyi yöntem ise, balon turlarından birine katılmak… 

10. VAADHOO ADALARI’NDAKİ ‘IŞIK DENİZİ’ – MALDİVLER

Yıldızların denizdeki yansıması gibi duran su yüzeyindeki bu neon ışıklar, aslında phytoplankton adlı deniz bakterilerinin karanlıkta parlamasıyla oluşuyor. Yanınızda sevdiğiniz insanla, geceleri kıyı boyunca nefes kesen bu manzaraya baktığınızı hayal edin…

11. VİCTORİA ŞELALELERİ – ZİMBABVE VE ZAMBİYA

Zimbabve Zambiye sınırında yer alan 100 metre yüksekliğindeki bu şelale, aynı zamanda Afrika’nın en geniş şelalesi. Gözünü karartanlar, sadece bakmakla yetinmeyip Zambiya tarafında, şelalenin tam da aktığı noktada yer alan ünlü ‘Şeytan Havuzu’nda vakit geçiriyorlar.

12. TROLLTUNGA – HORDALAND, NORVEÇ

600 metre yükseklikte adeta havada asılı duran bu dağ çıkıntısının adı ‘Trol Dili’ anlamına geliyor. Ünlü kaya, haziran ortasından eylül ortasına kadar dağcıların ve hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen turistlerin ziyaretine açık.

13. WHITEHAVEN KUMSALI – WHITSUNDAY ADASI, AVUSTRALYA

Deniz akıntıları tarafından milyonlarca yıl içinde getirildiğine inanılan bembeyaz kumuyla ünlü bu plajda, ısı tutmayan kum üzerinde yalınayak gezinmek mümkün. Ancak taneleri çok ufak olduğu için elektronik aletleri güvenli bir yerde tutmakta fayda var.

14. BÜYÜK KANYON – ARİZONA, ABD

Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz, dünyanın yedi doğa harikasından biri olan, 446 kilometre boyunca uzanan, genişliği yer yer 29 kilometreyi bulan, derinliği ise 1.800 metre olan bu kanyonu izlemeye doyamayacaksınız.

15. MERMER MAĞARALAR – GENERAL CARRERA GÖLÜ, PATAGONYA, ARJANTİN VE ŞİLİ

Arjantin ve Şili arasında bulunan General Carrera Gölü’nün ortasında konumlanmış, “Mermer Şapel” ve “Mermer Katedral” diye de anılan bu mağaralar, dalgalar tarafından 6.000 yılda meydana getirilmiş

16. AŞK TÜNELİ – KLEVAN, UKRAYNA

Demiryolunu çevreleyen yapraklardan oluşan bu romantik tünel, Ukranya’daki aşıkların en popüler yeri… Fotoğrafları ise internette en çok paylaşılan fotoğraflar arasında. Bu kadar romantik bir mekan olmasıyla birlikte yeşilliklerin içinden geçerek yakındaki bir fabrikaya günde üç defa odun taşıyan bir tren de bu yoldan geçiyor. Bu yüzden fotoğraf çektirirken dikkatli olmakta fayda var!

17. SALAR DE UYUNİ – POTOSİ VE ORURO BÖLGELERİ, BOLİVYA

Burası, Bolivya’nın güneybatısında bulunan dünyanın tuz kaplı en geniş düzlemi. Yağmur sezonunda ise suyla kaplanarak, gökyüzünü yansıtan dev bir aynaya dönüşüyor.

18. SİHİRLİ KUYU – CHAPADA DİAMANTİNA, BAHİA, BREZİLYA

Chapada Diamantina Milli Parkı’nda bulunan, 36,5 metre derinliğindeki bu kuyunun suyu o kadar berrak ki, dipteki taşları seçmek bile mümkün.

19. ANTİLOP KANYONU – ARİZONA, ABD

Arizona’daki Page şehri yakınında bulunan, yarık şeklindeki bu göz kamaştırıcı kanyon, ‘Çatlak’ ve ‘Sarmal’ diye adlandırılan iki bölümden oluşuyor.

20. FİNGAL MAĞARASI – STAFFA ADASI, İSKOÇYA

İnsan yapımı gibi görünen bu blok yapı, aslında bir lav akıntısının içindeki bazalt kolonlarından, zamanımızdan 30-40 milyon yıl önce oluşmuş bir altıgen.

21. TO SUA OKYANUS ÇUKURU – LOTOFAGA KÖYÜ, UPOLU ADASI, SAMOA

22. ARASHİYAMA BAMBU KORUSU – KYOTO, JAPONYA

Bambu ormanı olarak da adlandırılabilecek bu koru, güzel bir günde yürüyüş veya bisiklet gezisi için ideal güzergah sağlayan üç patikaya sahip.

23. ATEŞBÖCEĞİ MAĞARALARI – WAİTOMO, YENİ ZELANDA

Sadece Yeni Zelanda’da bulunan bir ateşböceği türü, Waitomo Mağaraları’nın sadece bu kısmında tavandan ipler halinde sarkarak yıldızlı bir görsel şölen yaratıyor.

24. HAİKU MERDİVENİ – OAHU, HAWAİİ, ABD

Kağıt üstünde halka kapalı olmasına ve uyarı levhalarına rağmen, çok sayıda insan, “Cennete Çıkan Merdiven” olarak anılan bu yolu tırmanmaya devam ediyor.

25. KAMCHATKA YANARDAĞLARI, RUSYA

Kamchatka Yarımadası’nda bulunan bu yanardağ zincirinin 19 parçası hala aktif durumda. En yüksekleri ise 5.000 metreye yakın yüksekliğiyle, Kluchevskaya Sopka Dağı.

26. YUCATAN ÇÖKÜNTÜLERİ – MEKSİKA

Günümüzde yeraltı suyu haline gelen akıntıların Buzul Çağı’nda oluşturduğu Yucatan Yarımadası’ndaki bu delikler, vakti zamanında Mayalar tarafından kutsal sayılıyormuş.

27. KELİMUTU KRATER GÖLLERİ – FLORES ADASI, ENDONEZYA

Biri çoğunlukla mavi, diğer ikisiyse kırmızı ve yeşil olan bu üç gölü turistik kılan en önemli unsur, sularının dönemsel olarak değişen rengi.

Ne güzel yerler ya cidden ben bu yerlerden 6 , 7 tanesine gitmeyi düşünüyorum gitmek isteyen falan varsa ulasabilirler bana xdxdxd Az para alın yeter gerisini ben karsılarım :D 
  15. Beğen
    Shina reacted to Evallark in ( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji   
    Bizden takip ettiğin için teşekkürler. Şahsen fontları ve renkleri animeye en uygun olacak şekilde ayarlarım ve genelde koyu renkler olur ama Ookami için pembenin yakışacağını düşündüm. Birilerinin hoşuna gittiyse ne güzel. İyi seyirler.  ^_^ 
  16. Beğen
    Shina got a reaction from Evallark in ( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji   
    Teşekkür ederiz, zaten güzel bir bölümdü, bir de TAÇE altyazısıyla izlemek lazım şimdi bölümü  :D

Dip Not: Görsel olarak özellikle alt yazı karakterlerinin/renklerinin ayarlanışını beğeniyorum.
  17. Beğen
    Shina reacted to Belgarion in Japonya'ya Gitmek   
    Selam . Japonya'ya eğitim için gitmeyi düşünenler varsa onlara azda olsa fayda sağlayacak bilgiler yazmayı düşündüm . Japon kültüründen etkilenmeyen pek insan pek yoktur diye düşünüyorum . O ülkenin insanının gerek sosyal profili gerekse ülkedeki doğaya bakış , insana bakış , hayata bakış açıları olsun bir çok insanın ilgisini çekiyor . Bende eğitim açısından gitmeyi düşünmekle araştırma yapmaya başladım . İlk öncelikle okunması gereken yer burası --> " http://www.tr.emb-japan.go.jp/T_05/01.htm " . Buradaki linkte Japon hükümetinin öğrenci alımı ve burs programları yazıyor . Bu linkte yazanlar Japon hükümetinin kararlarına göre her sene değişebilmekte . Sonrasında ise kendi açımdan faydalı gördüğüm 2 rehber ve bir röportaj paylaşacağım 

1. Rehber : http://www.japoncadersleri.com/japonyada-egitim-almak-isteyenler-icin-rehber/
    2. Rehber , 1.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/15/10-yilin-ardindan-bolum-1-ne-umdum-ne-buldum/
                       2.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/16/10-yilin-ardindan-bolum-2-japonya-ne-ogretti/ 
                       3.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/23/10-yilin-ardindan-bolum-3-ugruna-feda-edilenler/
                        4.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/23/10-yilin-ardindan-bolum-4-japonyada-yasamak-mi/         
    Röportaj : http://www.japonyadaegitim.com/soylesi/soylesi.html 

Japonya henüz nasıl bir yer eğitimi , insanları nasıl gözümle görmesemde oldukça merak ediyorum . Edindiğim bilgileri paylaşmak istedim . Bu bilgiler haricinden işe yarar bilgi sahibi olduğunu düşünen varsa benimle paylaşırsanız sevinirim :)
  18. Beğen
    Shina reacted to Evallark in ( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji   
    Mangasını bende takip ediyorum. Şu an güncel 40'da falan. Ve 25'e kadar çok sıradan şeyler oluyor bence. Ama 25'den sonra, özellikle de 30'dan sonra gerçekten hoş şeyler olmaya başlıyor. İkisi arasındaki ilişki gerçek bir ilişki seviyesine anca o zaman ulaşıyor diyebilirim duygusal anlamda. Sata'nın da gerçekten sevdiğini görüyoruz.
    Direkt sevmesi bence garip olurdu diye düşünüyorum, her şey zamanla. Ayrıca Kamiya (yeni gelen çocuk) hakkında,

Aynen öyle. Manga okuyanlar için oldukça sevilecek bir manga ama animesinin o kadar ileri bölümlere kadar gideceğini sanmıyorum. İkinci sezon yapılırsa çok güzel olacağını söyleyebilirim. Bu sezon yaşananlar gibi can sıkıcı ve sinir bozucu durumların aksine çok hoş şeyler olacaktır ama sorun şu ki ikinci sezon olacağını sanmıyorum. Genellikle böyle seriler havada bırakılıyor, halbuki çok güzel devam ediyorlar. Derin ve hoş olaylar varken basit kısımları başlarda olduğu için orasını görüyoruz. Bu kötü bir şey. 

Çok teşekkürler.  ^_^ 

Çok teşekkür ederim.  ^_^

Keşke tek öpüşmeyle hallolsa her şey. Ben derinlikten daha yanayım ondan öpüşme bana yetmiyor, hissetmem lazım duyguların gerçekliğini, ondan manganın ilerki bölümleri favorim.
    Takeru'dan bahsediyorsun, kendisini ben de çok severim. Onun San-chan'la bayağı yakışacağını düşünüyorum. Potansiyel de var.  ^_^ 

--

Ola ki, 8. bölümü TAÇE'den bekleyenler varsa çok üzgünüm. Sınavımdan dolayı bu bölüm biraz gecikti. Pazartesi, yani yarına koyulacak. 
  19. Beğen
    Shina reacted to kawaii kereste in Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"   
    Steam'de Natural Selection 2 diye bi oyun var, ingilizcene güveniyorsan bi oyna derim. 

oyun aslında bi Half-Life moduydu, sonra CS gibi oyunu çıktı. 2 taraf var, bi taraf uzaylılar diğer taraf insanlar. 2 taraf da max 16 kişi olabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam, mapler baya büyük.

asıl olayı şu: 2 tarafın da bir yöneticisi oluyor, oyunu strateji gibi oynuyor. yönetici olmak güzel ama ne yaptığını bilmiyorsan kaybetme sebebi sen oluyorsun :D amaç karşı takımın baseini yoketmek, yöneticinin görevi de takımın para kazanmasını ve harita hakimiyeti kurmasını sağlamak, insanlar için aydınlanma sağlamak. çünkü uzaylıların ışığa ihtiyacı yok ama insanlar ışık olmadan önünü göremiyor. oyuncular da yöneticinin söylediklerini yapıyor falan, yöneticinin kurduğu binaları oyuncular inşa ediyor, inşa ederken para kazanıyorlar, kazandıkları parayla yine yöneticinin yaptığı geliştirmelere göre silah alabiliyorlar. uzaylılarda durum biraz farklı, silah almak yerine farklı bir uzaylıya dönüşüyorlar. baya güzel oyun, şimdiye kadar takım olduğumu en çok bu oyun hissettirdi bana :D

ama ingilizcen iyi değilse pek bulaşma derim, çünkü devamlı olarak ingilizce konuşuluyor oyunda.

bu uzaylı gameplayi:

bu da insan gameplayi:

20. Beğen
    Shina got a reaction from Cold Dewil in Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"   
    Forum içinde başka bir konu başlığı altında bu oyundan bahsettiğimde; kendi kendime "Türk Anime ailesinin bu oyun hakkında yaptığı yorumları okumalıyım" dedim, hemen vakit kaybetmeden forumun arama motoruna yazıp arattım: "Overwatch"...

Çok ilginçtir ki henüz kimse bu konu hakkında bir şey yazmamış. Tamam gerçi ilk defa daha bu ay içinde Blizzcon'da duyuruldu oyun ama Türk Anime ailesi otakular, nerdler, neetler ve sıkı gamerların nüfusunun fazla olduğu bir platform, hayal kırıklığına uğradım arkadaşlar :P

Her neyse şakası bir yana trailerı ilk izlediğimde klavyeye ağzımdan salyarak akarak ufak çaplı bir kriz geçirdim diyebilirim.

Oyun hakkında birkaç kısa bilgi verip trailer ile gameplay videolarını ekleyip takdirinize sunayım hemen :)

Overwatch futuristic bir dünyada Blizzard dokunuşuyla Team Fortress tadında bir FPS oyunu. Oyunda LoL ve Dota gibi MOBA'larda olduğu gibi belirli champion/hero'lar bulunmakta ve yine aynı şekilde bu karakterlerin kendine özgün yetenekleri bulunmakta. Yani MOBA tadında bir shooter diyebiliriz. Oyunda araştırdığım kadarıyla şuan 12 adet karakter bulunmakta. Bu karakterlerin hepsi birbirinden orjinal ve eğlenceli görünüyor. Zamanda yolculuk deneylerine kobay olup dünyadan yok olup sonra bir şekilde geri dönmeyi başarıp, bu özelliğini stabil hale getirip savaşırken zamanda zıplama ve geri sarma özelliği olan sempatik bir kız mı istersiniz? Hem bilim adamı hem de bir goril olup ara sıra kendini kaybedip berserk olan bir karakter mi istersiniz? Yoksa yaptığı icatların kötü ellere geçmesini engellemek için savaşan mühendis bir cüce mi istersiniz? Kısacası renkli ve eğlenceli bir Dünya bizi bekliyor diyebilirim :)

Her neyse lafı daha fazla uzatmadan trailer ve gameplay videosunu ekliyorum. Ben defalarca izledim ve şuan daha çıkmadan bu oyuna hayran kalmış durumdayım. Hatta hayali bir overwatch fun club'ın ilk üyesiyim  :D

EDIT: Oyunun beta başvuru alımı başladı arkadaşlar. Oyunun official linkini ekliyorum. Site'de BETA sekmesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Link: http://eu.battle.net/overwatch

CINEMATIC TRAILER:

GAMEPLAY TRAILER:

21. Beğen
    Shina reacted to slimjack in Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"   
    Güzel ve değişik bir oyun. Seri ve hızlı kontrollü oynanan bir oyun türü, alışmak biraz zaman alıcak ama zevkli olucağını düşünüyorum artık 3d moba türü oyunlar da piyasaya çıkmaya başladı. :) Bu türün öncüsü wc3'ün Icefrog tarafından geliştirilen bir map iken, ben bugünlerin geleceğini de tahmin etmiştim :D
  22. Beğen
    Shina reacted to kawaii kereste in Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"   
    Blizzard'dan ne çıksa oynarım diyorum da bi yandan da oyun sanki Team Fortress 3 gibi görünüyor gözüme. gerçi Blizzcon'da duyururken "MOBA ögeleri içeren FPS" olacak demişlerdi.
  23. Beğen
    Shina got a reaction from Nanilyas in Blizzard'ın Yeni Shooter Oyunu "Overwatch"   
    Forum içinde başka bir konu başlığı altında bu oyundan bahsettiğimde; kendi kendime "Türk Anime ailesinin bu oyun hakkında yaptığı yorumları okumalıyım" dedim, hemen vakit kaybetmeden forumun arama motoruna yazıp arattım: "Overwatch"...

Çok ilginçtir ki henüz kimse bu konu hakkında bir şey yazmamış. Tamam gerçi ilk defa daha bu ay içinde Blizzcon'da duyuruldu oyun ama Türk Anime ailesi otakular, nerdler, neetler ve sıkı gamerların nüfusunun fazla olduğu bir platform, hayal kırıklığına uğradım arkadaşlar :P

Her neyse şakası bir yana trailerı ilk izlediğimde klavyeye ağzımdan salyarak akarak ufak çaplı bir kriz geçirdim diyebilirim.

Oyun hakkında birkaç kısa bilgi verip trailer ile gameplay videolarını ekleyip takdirinize sunayım hemen :)

Overwatch futuristic bir dünyada Blizzard dokunuşuyla Team Fortress tadında bir FPS oyunu. Oyunda LoL ve Dota gibi MOBA'larda olduğu gibi belirli champion/hero'lar bulunmakta ve yine aynı şekilde bu karakterlerin kendine özgün yetenekleri bulunmakta. Yani MOBA tadında bir shooter diyebiliriz. Oyunda araştırdığım kadarıyla şuan 12 adet karakter bulunmakta. Bu karakterlerin hepsi birbirinden orjinal ve eğlenceli görünüyor. Zamanda yolculuk deneylerine kobay olup dünyadan yok olup sonra bir şekilde geri dönmeyi başarıp, bu özelliğini stabil hale getirip savaşırken zamanda zıplama ve geri sarma özelliği olan sempatik bir kız mı istersiniz? Hem bilim adamı hem de bir goril olup ara sıra kendini kaybedip berserk olan bir karakter mi istersiniz? Yoksa yaptığı icatların kötü ellere geçmesini engellemek için savaşan mühendis bir cüce mi istersiniz? Kısacası renkli ve eğlenceli bir Dünya bizi bekliyor diyebilirim :)

Her neyse lafı daha fazla uzatmadan trailer ve gameplay videosunu ekliyorum. Ben defalarca izledim ve şuan daha çıkmadan bu oyuna hayran kalmış durumdayım. Hatta hayali bir overwatch fun club'ın ilk üyesiyim  :D

EDIT: Oyunun beta başvuru alımı başladı arkadaşlar. Oyunun official linkini ekliyorum. Site'de BETA sekmesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Link: http://eu.battle.net/overwatch

CINEMATIC TRAILER:

GAMEPLAY TRAILER:

24. Beğen
    Shina got a reaction from Evallark in ( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji   
    Hemen dalıyorum yeni bölüme. Teşekkürler   ^_^
  25. Beğen
    Shina got a reaction from Sinsine in ( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji   
    Hemen dalıyorum yeni bölüme. Teşekkürler   ^_^
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.