Jump to content

Padvox

Üyeler
  • İçerik sayısı

290
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Padvox got a reaction from Toprakezgi in Orihime FC   
    Orihime ile konuştum aşkımızı kimse bozamaz dedi.Hem sarayımıza uşak lazım :P
  2. Beğen
    Padvox got a reaction from Haruka in Orihime FC   
    Aşkımı dağlara taşlara forumlara yazıyorum :P
  3. Beğen
    Padvox got a reaction from Amygirl in Orihime FC   
    Orihime ile konuştum aşkımızı kimse bozamaz dedi.Hem sarayımıza uşak lazım :P
  4. Beğen
    Padvox got a reaction from Songena in Orihime FC   
    Tek aşkım Orihime için FC açıyorum erkekler katılamaz <_<

Hakkında

Kendi Görüşüm:Ben daha bu kadar güzel,tatlı,hoş (ne desem az) anime karakteri görmedim.Canım ya Orihime olmazsa anime çekilmez hal alırdı benim için.Ama durmadan Kurosaki diyor <_< Kıskanıyorum :wub: Neyse uzatmayayım yazmakla bitiremem sonra ^_^
    Katılmak isteyen üyeler yorum yazsınlar.

Grkmvc
    Villian
    Cold Dewil
    TSunadeHime
    Mugiatama
    narubleach4ever
    SiyahBeyaz
  5. Beğen
    Padvox got a reaction from Mugiatama in Orihime FC   

Hakkında

Kendi Görüşüm:Ben daha bu kadar güzel,tatlı,hoş (ne desem az) anime karakteri görmedim.Canım ya Orihime olmazsa anime çekilmez hal alırdı benim için.Ama durmadan Kurosaki diyor <_< Kıskanıyorum :wub: Neyse uzatmayayım yazmakla bitiremem sonra ^_^

Grkmvc
    Villian
    Cold Dewil
    TSunadeHime
    Mugiatama
    narubleach4ever
    SiyahBeyaz
  6. Beğen
    Padvox got a reaction from Shoryuken.M in Orihime FC   
    Sanırım söylesem sorun olmaz :D Oyuna kurban gittim yoksa bende sevmem kendilerini pek :D
  7. Beğen
    Padvox reacted to Grkmvc in Ecchi FC [+18]   
    Bu ne biçim fc be. Çoluk çocuk açmış sonra vay efendim [+18] . aralarında sapık fotolar paylaşıp eğleniyorlar. saçmalık gördüm de bu kadarını görmedim.. Mantık yok ki bunda. Kapatın burayı. bu arada beni sekreter yapmışlar. yazık...
  8. Beğen
    Padvox got a reaction from Pøllux in Orihime FC   

Hakkında

Grkmvc
    Villian
    Cold Dewil
    TSunadeHime
    Mugiatama
    narubleach4ever
    SiyahBeyaz
  9. Beğen
    Padvox got a reaction from Sakuragi in Deadman Wonderland!   
    Anime Adı:Deadman Wonderland
    Animenin Türü:Aksiyon,Bilim-Kurgu,Doğaüstü güçler,Korku/Gerilim
    Bölüm Sayısı:12+1
    Anime Yılı:2011

Konusu:
    10 yıl önce yaşanan büyük bir depremde Tokyo'nun %70'i sular altında kalmıştır. O sırada Tokyo'da bulunan 14 yaşındaki Ganta Igarashi, felakete dair hiçbir şey hatırlamayan ve sadece normal bir hayat sürdürmeye devam etmek isteyen bir gençtir.Arkadaşlarıyla sınıftayken pencerede bir adam belirir ve sınıfta Ganta hariç herkesi katleder ve ortadan kaybolmadan önce Ganta'nın göğsüne bir kristal yerleştirir.Olaydan sonra her şey Ganta'nın üstüne yıkılır ve Ganta Tokyodaki özel hapishane olan Deadman Wonderlanda gönderilir.Bu sırada göğsündeki kristal sonucu özel güç kazanan Ganta masumluğunu kanıtlamak için elinden geleni yapmaktadır ve hapishanenin gerçekliğinin içine girmektedir.
    Deadman Wonderland'a hoşgeldiniz!

Trailer:
    http-~~-//www.youtube.com/watch?v=WwRMcIr_tEA

Resimler:

10. Beğen
    Padvox reacted to 3n4bL3 in Highschool of the Dead’e Devam   
    Uzun süren sessizlik bozuluyor.

2006′da başlayan ecchi shounen mangası Highschool of the Dead yaklaşık 2 yıldan beri devam etmiyordu. 2010 yılında yapılan 12 bölümlük anime adaptasyonu da bu nedenden dolayı hikaye ilerleyemeden sona ermişti. Uzun bir süre seri ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmazken 9 Şubat’ta, daha önce çıkan 5 ve 6. ciltler renkli olarak yeniden basılacak. Yeni renkli baskıların bilgileriyle birlikte serinin devam edeceği de ortaya çıktı. Elbette “serinin devamı” derken bu manganın devam edeceği anlamına geliyor. Ancak daha sonra animenin devamı da söz konusu olabilir.
    Highschool of the Dead, kısa zamanda popüler bir seri olmayı başarmıştı.

AF
  11. Beğen
    Padvox got a reaction from Barış D. Baryshx in "Video Açılmıyor" Şikayetlerinizle İlgili Konu Açmadan Önce Lütfen Bakınız   
    Arkadaşlar son zamanlarda bir çok kişinin Video Açılmıyor hatasından şikayetçi olduğunu gördüm bu konu hakkında bildiğim bir kaç şey var onları yazmak istiyorum.
    Öncelikle sitede izlediğiniz animelerin genelini rahat ve sorunsuz izlemek için
    Mozilla Firefox kullanın.
    Flash player güncellemelerini yapın.
    Divx videolar için Divx Player yükleyiniz.
    Ayrıca aldığınız hatalarla ilgili söyleyebileceklerim :
    İlk olarak sitenin Videozer,Videobb ve Megavideo hesaplarındaki videolar SOPA nedeniyle silinmiş bulunmakta bu videoların izlenmesi artık mümkün değil ayrıca videoların sayısı yaklaşık 14 ile 20 bin arasında bunun ne kadar büyük bir sayı olduğunun farkındayız geri yükleniyorlar ama bunların geri yüklenmesi zaman alacaktır bize düşen ise anlayışlı olmak ve sabır göstermek.
    Bir başka yaşadığınız problem ise aşağıda da gördüğümüz gibi izleyeceğiniz videoyu açtığınızda oynatıcı gelmemesi ve "Video Birazdan Eklenecek Tarafından Yüklendi" gibi bir yazıyı görmeniz.

Bu durumda ise "Video Birazdan Eklenecek Tarafından Yüklendi" yazısı bize videonun silindiğini ve yüklenmeyi beklediğini anlatıyor.

En çok yaşananlardan biride TürkAnimeTV Playerdan aldığınız "Video Bulunamadı" hatası.Bu hata tüm video oynatıcılarda olabilecek bir hata nedenleri:

En önemlisi ve bence en çok görülen bu:
    Öncelikle bir websitesi sunucu  bilgisayarlar üzerinden yayın yapar. Aslında internet dediğiniz şey, kendi bilgisayarınızdan, başka bir bilgisayara bağlanarak ordaki içeriği indirmekten başka birşey değildir.
    Üstte bahsettiğimiz server bilgisayarlar, belli bir izleme, izletme ve barındırma kapesitesine sahip. Bu nedenle günün belli saatlerinde (genelde birçok kişinin anime izleyecek olduğu saatlerde) bu hata ile karşılaşıyoruz. Çünkü Türk Anime TV serverleri yoğunluktan dolayı bize hizmet veremez duruma geliyor.
    Bu durumda yapabilecekleriniz:
    Sayfayı yenileyip deneyin hala aynı problemi yaşıyorsanız bir kaç saat bekleyin ve tekrar deneyin.
    İkinci durum ise:
    Video her hangi bir sebepten siteden silinmiş olabilir.
    Bu durumda yapabilecekleriniz:
    Yöneticiler ile iletişime geçmek.

[glow=red,2,300]Umarım yardımcı olmuşumdur.[/glow]
    --Konu internet üzerindeki ve forumdaki araştırmalarım sonucu derlenmiştir.
  12. Beğen
    Padvox got a reaction from Sabah Sisi in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

13. Beğen
    Padvox got a reaction from anes in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

14. Beğen
    Padvox got a reaction from Witch in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

15. Beğen
    Padvox got a reaction from unalman in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

16. Beğen
    Padvox got a reaction from graylifee in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

17. Beğen
    Padvox reacted to Witch. in En Sevdiğiniz Film Replikleri?   
    Yüzüklerin Efendisi'ne değinmişken şunu yazmasak olmaz:
    -YOU SHALL NOT PASS!
    Bir de en iyilerin tercihi, delikanlı yiğit, favorim Faramir'den:
    If I ever come back father, think good of me.
    Tabii şunu da unutmayalım:
    -What do your elf eyes see, Legolas?
    -The Uruks turn Northeast! They're taking hobbits to Isengard.
  18. Beğen
    Padvox got a reaction from SeptNoir in En Sevdiğiniz Film Replikleri?   
    Uyanın,uyanın Theodenin süvarileri!
    Kötülükler kapımızda;ateş ve katliam.
    Mızrak savrulacak,kalkan parçalanacak!
    Kılıç günü geldi,kızıl gün geldi daha güneş doğmadan!
    Sürün atlarınızı,sürün!Haydi Gondor'a
    Yüzüklerin Efendisi

19. Beğen
    Padvox got a reaction from Witch. in En Sevdiğiniz Film Replikleri?   
    Uyanın,uyanın Theodenin süvarileri!
    Kötülükler kapımızda;ateş ve katliam.
    Mızrak savrulacak,kalkan parçalanacak!
    Kılıç günü geldi,kızıl gün geldi daha güneş doğmadan!
    Sürün atlarınızı,sürün!Haydi Gondor'a
    Yüzüklerin Efendisi

20. Beğen
    Padvox got a reaction from Shoryuken.M in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.Bunlar benim fikrim çok manga okumadığım içinde uzatmayacağım biraz futerecoffeecup yorumlarına eleştiri(iyi veya kötü) yapmak istiyorum.
    Okul kıyafetleri ile ilgili öncelikle Japon kültürü ve yaşayış tarzını düşünerek yorum yapmamız gerektiğine inanıyorum.Japonlar birbirlerine son derece saygılı insanlardır genelde sokakta geçen tanımadığı bir insana bile saygılıdırlar.Böyle bir milletin okulda uçuk kaçık kıyafetler giymesini beklemek saçmalık olur.Hiç mi kot giyen yok olabilir tabiki de ama bunun mangaya yansıtılamsına ne derecede gerek var?
    Shounen animelerde ki karakterlerin ütopik olmasının itici,gerçekçi olmaması ve ya öyle bir dünya yok gerçek dünyaya dönün gibi yorumlar.Lütfen ben neden her gün yaşadığım dünyayı her şeyiyle kendime ait olan tek mekan hayal dünyamda da yaşayayım ki?Ha bir karakterin süper güçlerinin olmaması zekasıyla bir üstünlük kurması neden olmasın ama aklını kullanarak belli bir yere kadar animeyi ayakta tutar kısacası bir olağanüstülük olması gerek.Sonuçta insanlar bu işten parada kazanıyor.Ve japonyada sürüyle manga yazıp çizen var elbet ki yazar yerini başkasına kaptırmak istemez.
    Anlamadığım sen animeyi ne için izliyorsun ki dünyanın gerçekliğini görmeyi falan mı amaçlıyorsun? Onun için belgesel var.
    Ve son olarak forumda cıvık bir şekilde ego tatmin ettiğimizi ve hiç bir şeye derinlemesine değinmediğimizi düşünmüşsün biz geyik yapıyormuşuz lütfen benim hayatımın odak noktası anime değil ki anime konusunda konuştuğumuz kadar burada arkadaşlık kurup hayattan bir nebze daha zevk almaya bakıyoruz.Bu foruma 2 yıldır üyeyim ve çok detaylı anime tartışmaları da gördüm gece boyunca bir konuda cıvıklık yaptığımız anıda çok net hatırlıyorum.
    Bu arada ff'nide okudum güzel cidden güzel ama prensip olarak ff okumayan biriyimdir çünkü ff'lerin sonu gelmez ff'ler haftalık çıkar ve çoğu yazar ff'sini yazdıktan geri dönüp okumaz,mantık hataları aramaz,kelime ve söz oyunlarına önem vermez bunlar benim kendi nedenlerim tabi.
    Bu arada bunu okuduktan sonra yazdığın hiç bir şeye katılmıyorum veya seni gıcık etmek vb çabalar içinde olduğumu düşünme katıldığım şeyler son derece fazla örneğin o yüzün yarısını kaplayan gözler animelerde ki en itici unsurlardan biri bence.Aynı zamanda erkek gibi görünen karakterin kız çıkması yada tam tersi çok saçma bir olay.
  21. Beğen
    Padvox got a reaction from Shoryuken.M in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Yanlış anlaşıldım ama o benim hatam kabul ediyorum kişisel algılamadım zaten o ego olayını oradaki ben tabirini kullanmam nasıl anlatsam anime hiç bir insanın odak noktası değildir bence buydu suç bende kendimi ifade edemedim :) Zaten oradaki olay forumumuz da eskiden oyun bölümü vardı kelime türetmece son harften anime karakteri bulmak gibi oyunlar oynardık ve forumda anime konusunda muhabbet dönsede oyun bölümü hep onun üstünü örterdi ben orayı belirttim.ff konusunda tabi ki hatasız kul olmaz dediğim gibi prensip olarak ben okumuyorum.Ben zaten kolay kolay kitap-anime-film beğenmeyen biriyimdir bu lanet alışkanlığım yüzünden acemiliğinde bulunduğu ff konusunda yazıları okumuyorum.Bu özelliğimi söylemişken bir kaç örnek vereyim çoğu insan tarafında hayran olunan Death Note-Gintama-Soul Eater gibi animeleri hiç beğenmemişimdir dahasıda var tabikide aklıma bunlar geldi içlerinden sadece Death Note animesini sonuna kadar izledim onuda 1 yıl gibi uzun bir sürede 3 kere baştan başlayarak :)
    Bu arada lütfen söylediklerimi tepki olarak görmeyin katılmadığım şeylere cevap verdim ki kendi hatamı gördükten sonra özeleştirimide yaptım.
  22. Beğen
    Padvox reacted to weirdone in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Bu mangayı okumuştum ama bu mangada hikaye daha çok ön plandaydı.Sonradan hikaye ya bağlanamadı yada orda bitirmek istedi mangaka bilmiyorum ama hikayede bitince zaten birşey kalmadı elinde.
    Ayrıca bu mangada baş karakteri yerden yere vurmuş neredeyse herşeyden yoksun iken hocasına bakarsak herşey var ve ben bu mangayı okurken başkarakter hocasıymış havası veriyordu hep.
    Teşekkürler yorumun için bu arada.
  23. Beğen
    Padvox reacted to veritas in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    futurecoffeecup
    öncelikle sakin, derin nefes al...al al...şimdi ver ama yavaşça, nefes aaaaaal veeeeeeer :D ehem söylediklerine katılıyorum birkaç pürüz buldum o da tartışılmış yetişememişim zaten :) heh niye bu yorumu yazıyorum diyecektim :D bunlar bence çok yararlı bilgiler şahsen ben FF yazma konusunda kendimi geliştirmek adına çok önemli dersler çıkardığımı düşünüyorum. Özetle teşekkürler :)
    gelelim konuya

veritastan ma Gangryoung a merhaba deyin ve kaçın zira ilk yapacağı şey kavga çıkartmak olacaktır. :D onun dışında şöyle bir yorum gördüm li bence benden çok daha iyi açıklamış seriyi de kendisini de
    " Baş karkater sevginin, arkadaşlığın, gücünü kullanarak 2-3 günlük antremanlarla kendinden çok daha güçlü rakiplerini indimiyordu.
    - Baş karakter saçma sapan ışın patlamaları, ne olduğunu anlamadığımız, gökten güçler almıyordu.
    - Baş karakter adeletin savunucusu, doğruluğun yılmaz savaşçısı, sevdiklerini koruyan, cool bakışlı, melankolik bir velet değildi.
    - Baş karakter senin benim gibi bir adamdı. Bazen bencildi, bazen duygusaldı, bazen sinirliydi, bazen çok zekiydi, bazen aptalın tekiydi, bazen korktu, bazen cesaretlendi ve en önemlisi hiç kimseye doğruluğu ve erdemliği anlatarak 30-50 yaş insanları hedeflerinden bağırarak söylediği 3 cümle ile vaz geçirmedi
    - Baş karkaterin etrafında ne istediğini bilmeyen, sürekli duygusal patlamalar yaşayan, zırlak bir .rospu yoktu.
    - 13-8 yaş arası, 2787382 metre ateşli veya kesici silah kullanan, kulaklarına kanat takmış ya da ağzından salya akan psikopat çocuklar yotku."(alıntı)
    evet baş karakter böyleydi işte. Yalnız serinin kurgusu ticari yetmezlikten dolayı apar topar bitmesinden midir nedirpek iyi değildi hatta ortalamanın bir tık altındaydı bile diyebilirim. Onun dışında bu sayılan klasikliklere gönderme niteliğindeki laflarla ve güçlere getirdiği açıklamaları kısımlarını ben özellikle sevdim.
  24. Beğen
    Padvox got a reaction from weirdone in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Shoujo romantik animelerdir ve reddedilmez bir gerçek ki kızlar daha çok okuyor öncelikle kızların sevdiği tarzda bir erkek çizmek okuyucu sayısını yüksekte tutar.Uzun boylu,zayıf,bana kalırsa çok kaslı olmamalı çünkü kaslar ben buradayım dediği an romantizm azalıyor hissine kapılıyorum.Bence en önemli bölümler saç ve gözleri klişeliği bu iki unsuru çok iyi yaparak önleyebilirsin neden karakter 3 numara saça sahip keçi sakallı biri olmasın ki illa lise aşkını konu almak gerekmiyor.İmzanda ki karakter örneğin çoğu shoujo mangada karakterlerin saçları aynı uzunlukta bunlar okuyucuyu çeken etkenler bana kalırsa uzun saçlı erkek karakter her zaman öndedir ama kısa saçı denemekten zarar gelmez sonuçta :D Kısa saç zordur çünkü dikkat direk yüze kayıyor eğer çok iyi çizeceğine inanıyorsa çizer kısa saç denemeli diye düşünüyorum.Ayrıca giyiniş tarzı çok önemli bence sıradan giyinmemeli karakter farklı olmalı ve ben buradayım demeli.Bunlar insanlar sevdiği tür ve ben bunlardan yanayım.
    Edit:Kişilik olaraksa hiç kimseyi takmayan cool çocuk olabilir ama cool olduğu kadar çekingen,heyecanlı ve biraz odun olursa mangaya komedide katar :D
  25. Beğen
    Padvox got a reaction from Mπ. D. Πλούτωναλη in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.Bunlar benim fikrim çok manga okumadığım içinde uzatmayacağım biraz futerecoffeecup yorumlarına eleştiri(iyi veya kötü) yapmak istiyorum.
    Okul kıyafetleri ile ilgili öncelikle Japon kültürü ve yaşayış tarzını düşünerek yorum yapmamız gerektiğine inanıyorum.Japonlar birbirlerine son derece saygılı insanlardır genelde sokakta geçen tanımadığı bir insana bile saygılıdırlar.Böyle bir milletin okulda uçuk kaçık kıyafetler giymesini beklemek saçmalık olur.Hiç mi kot giyen yok olabilir tabiki de ama bunun mangaya yansıtılamsına ne derecede gerek var?
    Shounen animelerde ki karakterlerin ütopik olmasının itici,gerçekçi olmaması ve ya öyle bir dünya yok gerçek dünyaya dönün gibi yorumlar.Lütfen ben neden her gün yaşadığım dünyayı her şeyiyle kendime ait olan tek mekan hayal dünyamda da yaşayayım ki?Ha bir karakterin süper güçlerinin olmaması zekasıyla bir üstünlük kurması neden olmasın ama aklını kullanarak belli bir yere kadar animeyi ayakta tutar kısacası bir olağanüstülük olması gerek.Sonuçta insanlar bu işten parada kazanıyor.Ve japonyada sürüyle manga yazıp çizen var elbet ki yazar yerini başkasına kaptırmak istemez.
    Anlamadığım sen animeyi ne için izliyorsun ki dünyanın gerçekliğini görmeyi falan mı amaçlıyorsun? Onun için belgesel var.
    Ve son olarak forumda cıvık bir şekilde ego tatmin ettiğimizi ve hiç bir şeye derinlemesine değinmediğimizi düşünmüşsün biz geyik yapıyormuşuz lütfen benim hayatımın odak noktası anime değil ki anime konusunda konuştuğumuz kadar burada arkadaşlık kurup hayattan bir nebze daha zevk almaya bakıyoruz.Bu foruma 2 yıldır üyeyim ve çok detaylı anime tartışmaları da gördüm gece boyunca bir konuda cıvıklık yaptığımız anıda çok net hatırlıyorum.
    Bu arada ff'nide okudum güzel cidden güzel ama prensip olarak ff okumayan biriyimdir çünkü ff'lerin sonu gelmez ff'ler haftalık çıkar ve çoğu yazar ff'sini yazdıktan geri dönüp okumaz,mantık hataları aramaz,kelime ve söz oyunlarına önem vermez bunlar benim kendi nedenlerim tabi.
    Bu arada bunu okuduktan sonra yazdığın hiç bir şeye katılmıyorum veya seni gıcık etmek vb çabalar içinde olduğumu düşünme katıldığım şeyler son derece fazla örneğin o yüzün yarısını kaplayan gözler animelerde ki en itici unsurlardan biri bence.Aynı zamanda erkek gibi görünen karakterin kız çıkması yada tam tersi çok saçma bir olay.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.