Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

saitamareis, Şimdi tarihinde yazdı:

Teşekkürler. Bu arada elektrik elektronik bölümünü hangi üniversitede okuyosun? Sınava hazırlanıyorum(sayısal) ama daha kafamda pek bi bölüm-üniversite yok sadece iyi bi sıralama yapmak için çalışıyorum. Elektrik elektronik bölümü nasıl önerir misin?

Ankara Üniversitesinde okuyorum, burayı pek tavsiye etmiyorum çünkü Ankara Üniversitesinin mühendislik kısmı zayıf, daha çok tıp ve hukuğa önem veriyorlar. Bazı lab materyalleri 90'lardan kalma. Kaliteli hocalar olsa da imkanlar kısıtlı, tabii ki gene eğitim açısından iyi ama dediğim gibi daha iyi yerlere gidebilirsen gitmeye çalış. Birde elektrik kısmını düşünürsen eğer o konuda gerçekten çok kötü, bölüme elektronik bölümü desek daha doğru olur.

Bölüm için de nasıl desem, bu çok spesifik bir konu ve tamamen sana bağlı bir durum. Elektrik-elektronik bölümünün avantajı olan şey aynı zamanda dezavantajı, şöyle bir şey var ki, yelpaze çok geniş, software/hardware yazılımcı olabilirsin, tasarımcı olabilirsin, elektrikçi olabilirsin yani herhangi bir şey ilgini çekerse ona yönelebilirsin ama uzmanlık için kendin çabalaman lazım çünkü yelpaze geniş olunca detaylarda bir o kadar az oluyor. Ben şu an yazılımcı olmayı düşünüyorum ve bizde yazılım dersleri sadece ilk sene verildi, ara ara ödev olarak falan kullansak da genel mana da pek yazılık içerikli bir şey yok, bu konu da eğer ben kendimi geliştirebilirim dersen sana kalıyor. 

Üniversiteden ziyade bölüm düşünmeye çalış, çünkü istediğin bölüm olduğu sürece üniversitenin pek bir ehemmiyeti yok. Asıl soru şu, senin ilgini neler çekiyor?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

3 minutes ago, saitamareis said:

Hoşbuldummm. Eşit ağırlık zor iş yaa. Edebiyat yazılısı için iki yazar ezberlicem diye biyerlerim çıktı :))

Ben zaten bir şeyler okumayı ve ezberlemeyi seven birisiyim. O yüzden bana o kadar zor gelmiyor. :D Asıl sizin işiniz zor, senenin başına kadar Fen Lisesinde okuyordum dolayısıyla sayısal atmosferine de bayağı aşinayım, fizik biyoloji kimya... Gerçekten kolay gelsin size. :what-onion-head-emoticon: Hele o fizik yok mu geçen sene en zorlandığım dersti. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ari01, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Çalışmak iyidir ama keşke kendine o kadar yüklemeseydin ya. Senin yerinde olsam en azından bugün spora gitmezdim yani. :D Hemen geçmiyor kas ağrısı öyle, iyice dinlendiğinden emin ol. :)

O konuda bir şey diyemiyorum ya Pega. Yani ne kadar görmezden gelmeye çalışsam dediği şeylerin altında hep beni iğnelemek istiyormuş gibi hissediyorum. :D Öyle olmadığını biliyorum ama yine öyle yani. :D En azından artık sinir olmuyorum nötrüm . Zaten sınavda bize matematik soracaklar, matematik hocasıyla iyi anlaşıp anlaşmadığımızı değil. :D Şu anlık bir sıkıntı yok ve yine canım sıkılırsa bu konuda ilk dertleşeceğim insan sensin zaten. Yani sanırım. :evil-smile-onion-head-emoticon:Ve sana da uygunsa tabii. :) 

Haha yav programı aksatırsam bozulur diye zorladım biraz kendimi ama o kadar da abartılacak bir mevzu değil. Yok bugün dinlenme günü zaten. :) 

Bazen kendini öyle şartladığın için hocanın dediklerini iğneleme olarak algılıyor olabilirsin, atıyorum hoca sana "Çok başarılısın" dese sen "Kesin alttan alta bana başarısız demeye çalışıyor" diye düşünüyor olabilirsin, karşıdakinin dediği şeylerden fazla anlam çıkarmaya çalışma. :) Hoca ile anlaşmak hem derse ısınmanı sağlar hem de herhangi bir şey oldu mu hocaya rahatlıkla ulaşma imkanı sağlar, onun için aranı en azından kötü tutmamaya çalış. :)

Tabii ki ne zaman istersen gelebilirsin, canını sıkan ne olursa olsun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, sen de hiç çekinme bu konularda. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Ankara Üniversitesinde okuyorum, burayı pek tavsiye etmiyorum çünkü Ankara Üniversitesinin mühendislik kısmı zayıf, daha çok tıp ve hukuğa önem veriyorlar. Bazı lab materyalleri 90'lardan kalma. Kaliteli hocalar olsa da imkanlar kısıtlı, tabii ki gene eğitim açısından iyi ama dediğim gibi daha iyi yerlere gidebilirsen gitmeye çalış. Birde elektrik kısmını düşünürsen eğer o konuda gerçekten çok kötü, bölüme elektronik bölümü desek daha doğru olur.

Bölüm için de nasıl desem, bu çok spesifik bir konu ve tamamen sana bağlı bir durum. Elektrik-elektronik bölümünün avantajı olan şey aynı zamanda dezavantajı, şöyle bir şey var ki, yelpaze çok geniş, software/hardware yazılımcı olabilirsin, tasarımcı olabilirsin, elektrikçi olabilirsin yani herhangi bir şey ilgini çekerse ona yönelebilirsin ama uzmanlık için kendin çabalaman lazım çünkü yelpaze geniş olunca detaylarda bir o kadar az oluyor. Ben şu an yazılımcı olmayı düşünüyorum ve bizde yazılım dersleri sadece ilk sene verildi, ara ara ödev olarak falan kullansak da genel mana da pek yazılık içerikli bir şey yok, bu konu da eğer ben kendimi geliştirebilirim dersen sana kalıyor. 

Üniversiteden ziyade bölüm düşünmeye çalış, çünkü istediğin bölüm olduğu sürece üniversitenin pek bir ehemmiyeti yok. Asıl soru şu, senin ilgini neler çekiyor?

Hmm.. Anladım. Yazılım benim de aklımdan geçmişti bi ara. Ama pek hevesli değilim. Doğrusu sayısal mesleklerinde ilgimi çeken ya da çok istediğim bi meslek yok. Ama eninde sonunda bi mühendislik olacak gibi düşünüyorum, tıp okumayı kesinlikle istemiyorum pek de seçenek kalmıyo zaten geriye. Bu nedenle yazılım öğrenmeye başladım bii gün mutlaka bana yardım eder diye düşünüyorum.. Yanıtın için teşekkürler...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ari01, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben zaten bir şeyler okumayı ve ezberlemeyi seven birisiyim. O yüzden bana o kadar zor gelmiyor. :D Asıl sizin işiniz zor, senenin başına kadar Fen Lisesinde okuyordum dolayısıyla sayısal atmosferine de bayağı aşinayım, fizik biyoloji kimya... Gerçekten kolay gelsin size. :what-onion-head-emoticon: Hele o fizik yok mu geçen sene en zorlandığım dersti. 

Hahaha nedense bana da en kolay gelen de fizik :)) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 minute ago, pegasusejder said:

Haha yav programı aksatırsam bozulur diye zorladım biraz kendimi ama o kadar da abartılacak bir mevzu değil. Yok bugün dinlenme günü zaten. :) 

Bazen kendini öyle şartladığın için hocanın dediklerini iğneleme olarak algılıyor olabilirsin, atıyorum hoca sana "Çok başarılısın" dese sen "Kesin alttan alta bana başarısız demeye çalışıyor" diye düşünüyor olabilirsin, karşıdakinin dediği şeylerden fazla anlam çıkarmaya çalışma. :) Hoca ile anlaşmak hem derse ısınmanı sağlar hem de herhangi bir şey oldu mu hocaya rahatlıkla ulaşma imkanı sağlar, onun için aranı en azından kötü tutmamaya çalış. :)

Tabii ki ne zaman istersen gelebilirsin, canını sıkan ne olursa olsun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, sen de hiç çekinme bu konularda. :)

Tam da dediğin gibi oluyor. :what-onion-head-emoticon: Gerçekten de biraz şartlamış olabilirim ama normale dönmek için diyeyim, çabalıyorum. :D 

Tamam, en azından kötü tutmamaya çalışacağım.

Teklifin için tekrar çok teşekkür ederim. :wow2-onion-head-emoticon:

Sen de canını sıkan bir şey olursa yazabilirsin diyeceğim ama yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ya da biliyorsun işte malum sınav yüzünden beni pek meşgul etmek istemezsin sanırım ama yine de teklif edeyim ben ^^ . 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5 minutes ago, saitamareis said:

Hahaha nedense bana da en kolay gelen de fizik :)) 

:cruch-onion-head-emoticon:

4 minutes ago, saitamareis said:

sayısalcı olduğumu belli ettim galiba soıpjakğspd

Biraz öyle oldu. :cool-onion-head-emoticon: Benim kimyaydı sanırım geçen sene için. Hala çok severim kendisini ama gerek fizikten ziyade biraz daha ezbere yakın olduğu için gerek kimya hocamız 3 senelik sınıf öğretmenimiz olduğu için hoşuma gidiyordu. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

saitamareis, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Hmm.. Anladım. Yazılım benim de aklımdan geçmişti bi ara. Ama pek hevesli değilim. Doğrusu sayısal mesleklerinde ilgimi çeken ya da çok istediğim bi meslek yok. Ama eninde sonunda bi mühendislik olacak gibi düşünüyorum, tıp okumayı kesinlikle istemiyorum pek de seçenek kalmıyo zaten geriye. Bu nedenle yazılım öğrenmeye başladım bii gün mutlaka bana yardım eder diye düşünüyorum.. Yanıtın için teşekkürler...

Yazılım için internette sürüsüyle kaynak var, onlara bakarak kendince ufak tefek şeyler yapabilirsin böylece hoşuna gidip gitmediğini az çok anlarsın. Mühendislik sadece yazılım ile sınırlı değil ama makine, biyomedikal, gıda, fizik gibi bir çok alan var. Hepsine şöyle bir bak ve gözünde tart, bunu son ana bırakırsan çok sıkışmış hissedersin ve ileride pişman olacağın bir bölüm seçebilirsin. :)

Ari01, Şimdi tarihinde yazdı:

Tam da dediğin gibi oluyor. :what-onion-head-emoticon: Gerçekten de biraz şartlamış olabilirim ama normale dönmek için diyeyim, çabalıyorum. :D 

Tamam, en azından kötü tutmamaya çalışacağım.

Teklifin için tekrar çok teşekkür ederim. :wow2-onion-head-emoticon:

Sen de canını sıkan bir şey olursa yazabilirsin diyeceğim ama yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ya da biliyorsun işte malum sınav yüzünden beni pek meşgul etmek istemezsin sanırım ama yine de teklif edeyim ben ^^ . 

Hahaha maalesef insan psikolojisi biraz böyle işliyor. :) Aferin çabalaman güzel bir şey ama çabaladığın zaman da nasıl desem olayı kabullenmiş ama tersine çevirmeye çalışıyor gibi oluyorsun, onun yerine kendini rahat bırak ve adamın dediği şeyleri kelimesi kelimesine kabul et ekstra bir şeyler düşünme. :)

Rica ederim, ben de ince düşüncen için teşekkür ederim. :)) Bu arada geçen ki olan bi olayı anlatmamıştım herhalde sana bir ara onu da anlatırım. :) (Çok önemli bir şey olmadı bu arada. :) )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

13 minutes ago, pegasusejder said:

Yazılım için internette sürüsüyle kaynak var, onlara bakarak kendince ufak tefek şeyler yapabilirsin böylece hoşuna gidip gitmediğini az çok anlarsın. Mühendislik sadece yazılım ile sınırlı değil ama makine, biyomedikal, gıda, fizik gibi bir çok alan var. Hepsine şöyle bir bak ve gözünde tart, bunu son ana bırakırsan çok sıkışmış hissedersin ve ileride pişman olacağın bir bölüm seçebilirsin. :)

Hahaha maalesef insan psikolojisi biraz böyle işliyor. :) Aferin çabalaman güzel bir şey ama çabaladığın zaman da nasıl desem olayı kabullenmiş ama tersine çevirmeye çalışıyor gibi oluyorsun, onun yerine kendini rahat bırak ve adamın dediği şeyleri kelimesi kelimesine kabul et ekstra bir şeyler düşünme. :)

Rica ederim, ben de ince düşüncen için teşekkür ederim. :)) Bu arada geçen ki olan bi olayı anlatmamıştım herhalde sana bir ara onu da anlatırım. :) (Çok önemli bir şey olmadı bu arada. :) )

Dedikodu mu var yoksa? :wew-onion-head-emoticon: Uygun olduğun bir an yazayım sana o zaman da konuşalım. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.