Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Öncelikle merak etme böyle durumlara gülmem, benim platonik aşkım 8 yıl civarı sürmüştü... Neyse gelelim senin konuna, Schrödinger'in kedisi diye bir deney var. Mantığı basit, kutuda bir kedi var (çok detayını anlatmayacağım) bu kedi hem yaşıyor olabilir hem ölmüş olabilir, iki ihtimalde %50'dir. Sen üzerine ne kadar düşünürsen düşün asla kedinin yaşayıp yaşamadığına emin olamazsın. Eğer kutuyu açıp kediye bakarsan işte o zaman kedi yaşıyor mu yaşamıyor mu anlarsın. Bu tarz durumlarda da eğer senin aklını çok kurcalıyorsa söylemen mantıklı bir şey ama biraz daha ilişkiyi ilerleteyim falan dersen de orası ayrı bir olay. İnşallah yakın bir zamanda görüşürsünüz diyeyim. 

Kuantum fiziğini çok severim ama anlamam ileri derecesini kudaflarda tıkandım anlatanda yok ki :sigh-crazy-rabbit-emoticon:

esuna, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Tabi sorun olmaz istediğin gibi

Yok mu kimse çok yakınım diyebileceğin, arkadaşın mesela oyy bu yalnızlığı sevmiyorum, bilsem yakınlarımdasın ben yanında olmaya çalışırdım gerçekten.

üst komşunun çocuğu var ıı birde dinlemekde iyi olduğumu söylemiştim dertlerini dinleyerek edindiklerim
neyse ben her an sızabilirim ne kadar dayanmaya çalışsamda , geç cevap yazarsam kb :sleeping-crazy-rabbit-emoticon:
emojileri yeni fark ettim sömüreyim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pambuk, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Kuantum fiziğini çok severim ama anlamam ileri derecesini kudaflarda tıkandım anlatanda yok ki :sigh-crazy-rabbit-emoticon:

üst komşunun çocuğu var ıı birde dinlemekde iyi olduğumu söylemiştim dertlerini dinleyerek edindiklerim
neyse ben her an sızabilirim ne kadar dayanmaya çalışsamda , geç cevap yazarsam kb :sleeping-crazy-rabbit-emoticon:

Haha yani ben de çok derinlemesine bilmiyorum. :)) 

Tamamdır iyi geceler sana. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Yani aslında şöyle bir durum var, sen ailenden alamadığın ilgiliyi almak istemişsin biraz ve bunu arkadaşlarına yansıtmışsın, onlara fazlaca değer vermişsin bundan dolayı ama onların böyle bir durumu olmadığı için senin beklediğin ilgiyi vermemişler. Bir şeylere ne kadar inanırsan, beklentin ne kadar büyük olursa o kadar çok yıkılıyorsun. Arkadaşlarından fazlaca sevgi istiyorsun mesela ama onların bunu karşılamak için uğraşmadığını fark ettiğin an bir anda yıkılma yaşıyorsun. İnşallah hayatında seni gerçekten çok sevecek arkadaşlar/sevgili falan bulursun, karşına hep güzel insanlar çıkar. Birde şunu da ekleyeyim bundan dolayı herkese küsme, elinden geldiğince karşıdakine şans vermeye çalış, belki de o seni gerçekten önemseyecek birisidir ama sen şans vermediğin için gitmiştir. Ne zaman yalnız hissedersen artık buraya gelebilirsin, ne kadar yardımımız dokunur bilmiyorum ama elimizden geldiğince eşlik ederiz sana. :) Bak yine teşekkür ettin. :) 

Evet tam olarak anlattığın şekilde olduğunu ben biraz geç fark ettim. Ama fark ettim ve artık o şekilde değilim. Sadece, ben değer veriyorum insanlara yine ama tekrar bu şekilde bi durumun içinde kalmamak için bi adım geride durmaya çalışıyorum ve benim beklentim artık yok gerçekten bu beklenti işini bıraktım ben. Beklenti olmayınca daha iyi olduğumu fark ettim ama şöyle bi korkum var insanlardan uzak durmak istemiyorum aslında ama sanki tekrar öyle bi durumun içine düşecek gibi hissettiğim için korkup geri çekilme durumlarım oluyor. Teşekkür etmem gerekiyor çünkü şu an bu şekilde hissediyor olmamın sebebi olduğun için yani farkına varılmak hoş, anlaşılmak ve bunu da şu an sen tarafından hssettiğim için gerekli hislerimi yansıtabimek için o yüzden tekrar teşekkür ederim. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pambuk, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu şekilde yani tek taraflı bi çaba görüyorum, bu seni mutlu etmez. Sen de dinlenilmek, anlaşılmak ve bi destek istersin ki bu çok normal. O yüzden yıpranman olası. 

Önemi yok dayanamıyorsan uyusan daha iyi kendini zorlamayıp 

Sömür sömür :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

esuna, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet tam olarak anlattığın şekilde olduğunu ben biraz geç fark ettim. Ama fark ettim ve artık o şekilde değilim. Sadece, ben değer veriyorum insanlara yine ama tekrar bu şekilde bi durumun içinde kalmamak için bi adım geride durmaya çalışıyorum ve benim beklentim artık yok gerçekten bu beklenti işini bıraktım ben. Beklenti olmayınca daha iyi olduğumu fark ettim ama şöyle bi korkum var insanlardan uzak durmak istemiyorum aslında ama sanki tekrar öyle bi durumun içine düşecek gibi hissettiğim için korkup geri çekilme durumlarım oluyor. Teşekkür etmem gerekiyor çünkü şu an bu şekilde hissediyor olmamın sebebi olduğun için yani farkına varılmak hoş, anlaşılmak ve bunu da şu an sen tarafından hssettiğim için gerekli hislerimi yansıtabimek için o yüzden tekrar teşekkür ederim. :)

İnsan psikolojisi biraz garip gerçekten, o an olayı yaşarken durumunun farkında olmuyorsun, bilinçaltı senden tamamen ayrı çalışıyor ve seni öyle yönlendiriyor. Gene farkına varabilmen güzel bir şey. Beklenti konusunda da haklısın, benim de başka bir konuda beklentim çok büyüktü ve her seferinde hayal kırıklığı yaşadım, tekrar ayağa kalkayım deyip inanmaya devam ettim ama inandığım bütün her şey ayağıma dolandı... Şimdi ise o konuda beklentim olmadan yaşıyorum, biraz daha rahat hissediyorum kendimi. Yani bu korkuyu hissetmen çok doğal bir şey, hani sana şiddetli tavsiyem psikoloğa gidip profesyonel destek alman, tabii onda da iyisine denk gelmek lazım da neyse. Bu tarz durumları atlatmak kolay değil ve herhangi birinin gelip ha demesiyle olacak şey de değil, zaten kendinde de farkındasın durumun, lafla bir şeyler olacak olsaydı o lafları kendine çok önceden söylerdin. Korkup geri çekilme konusunu daha sonra detaylı bir şekilde konuşuruz. Yani nasıl desem, öncelikle bu düşüncelerin için ben teşekkür ederim ama burada bulunup birbirimizle tanıştığımızdan itibaren birbirimize yardımcı olmamız doğal bir şey, onun için her olayda teşekkür etmeye gerek yok bence. :) Tabii yine de sen kendini nasıl rahat hissedersen öyle yap. :) İnşallah seni anlayacak, senin içindeki güzelliği görecek daha fazla insan çıkar karşına. :) 

Ben de artık kaçıyorum, iyi geceler herkese. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pambuk, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Yani bir şeyin sonucunu yapmadan bilemezsin. Şöyle bi şey var bak sen o şeyi yapmazsan aklını hep kurcalayacak ve sen bunun sonucunu yapmadığın için bilemeyeceksin ama eğer yaparsan sonucu var bunun, iyi veya kötü ilerletmiş olacaksın bu aklına da takılmayacak ve biraz da çabayla bu sonucu iyiye çekebilirsin. Yani durma yap, yap ve gör. Yapmadığın için pişman olmaktansa yaptığın için ol.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

İnsan psikolojisi biraz garip gerçekten, o an olayı yaşarken durumunun farkında olmuyorsun, bilinçaltı senden tamamen ayrı çalışıyor ve seni öyle yönlendiriyor. Gene farkına varabilmen güzel bir şey. Beklenti konusunda da haklısın, benim de başka bir konuda beklentim çok büyüktü ve her seferinde hayal kırıklığı yaşadım, tekrar ayağa kalkayım deyip inanmaya devam ettim ama inandığım bütün her şey ayağıma dolandı... Şimdi ise o konuda beklentim olmadan yaşıyorum, biraz daha rahat hissediyorum kendimi. Yani bu korkuyu hissetmen çok doğal bir şey, hani sana şiddetli tavsiyem psikoloğa gidip profesyonel destek alman, tabii onda da iyisine denk gelmek lazım da neyse. Bu tarz durumları atlatmak kolay değil ve herhangi birinin gelip ha demesiyle olacak şey de değil, zaten kendinde de farkındasın durumun, lafla bir şeyler olacak olsaydı o lafları kendine çok önceden söylerdin. Korkup geri çekilme konusunu daha sonra detaylı bir şekilde konuşuruz. Yani nasıl desem, öncelikle bu düşüncelerin için ben teşekkür ederim ama burada bulunup birbirimizle tanıştığımızdan itibaren birbirimize yardımcı olmamız doğal bir şey, onun için her olayda teşekkür etmeye gerek yok bence. :) Tabii yine de sen kendini nasıl rahat hissedersen öyle yap. :) İnşallah seni anlayacak, senin içindeki güzelliği görecek daha fazla insan çıkar karşına. :) 

Ben de artık kaçıyorum, iyi geceler herkese. :)

Gerçekten beklentileri bırakınca insan rahatlıyor. Farkında olup da değiştirmeye çalıştığım çok fazla şey var ama başarabildiğim söylenemez. İstiyorum ama elimde değil ve gerçekten profesyonel bi destek almak isterim bunda beni ne tutuyor emin değilim ama. Peki o zaman ben denerim gerek yok diyorsan. :) İsterim, korkularım olmadan güzel arkadaşlar, özel bağlar edinmeyi ama hayat bakalım. 

İyi geceler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

esuna, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Gerçekten beklentileri bırakınca insan rahatlıyor. Farkında olup da değiştirmeye çalıştığım çok fazla şey var ama başarabildiğim söylenemez. İstiyorum ama elimde değil ve gerçekten profesyonel bi destek almak isterim bunda beni ne tutuyor emin değilim ama. Peki o zaman ben denerim gerek yok diyorsan. :) İsterim, korkularım olmadan güzel arkadaşlar, özel bağlar edinmeyi ama hayat bakalım. 

İyi geceler

Şimdi bir şeye inanmak, ondan bir şey beklemek aslında güzel bir şey, insan inançlı olduğu zaman normalden daha fazla çabalıyor ama sanırım bizim gibiler bu inanma kavramını abartıyor. Belki de normal bir şekilde beklenti düzeyimiz olsa bu kadar çok sıkıntı çekmeyeceğiz, beklenti büyük olduğu için ister istemez bu durumları yaşıyoruz ve sonra o beklediğimiz şeye küsüyoruz. Hmm şöyle diyeyim kendini anlık zorlayıp bir anda karar vermen lazım, mesela bugün randevu al hemen böylece artık adım atmış olursun. Bazı şeylerde ilk adım zordur, onu atınca gerisi hemen gelir. :) Birde devlet için konuşuyorum, ilk baş psikiyatristten randevu alacaksın. Psikiyatrist senin durumuna bakıyor, 3 şey yapabilir, birincisi direkt psikoloğa sevk, ikincisi önce ilaçlı tedavi sonra psikoloğa sevk, üçüncüsü sadece ilaçla tedavi. İlaç kullanma durumu tamamen sana kalmış, beni direkt psikoloğa sevk etmişti. :D Haha hadi bakalım göreceğiz. :) Dediğim gibi sen yine karşındakilere şans vermekten çekinme, ufak ufak ilerlet ilişkini, kimin ne çıkacağı belli olmaz. :)

Caprihorn, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Günaydın :spa-onion-head-emoticon:

Günaydın Capri.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.