Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

3 saat önce, Kemankech yazdı:

Sensei benim kubur daha o kadar geniş değil ya.

Heyecanla inanmanızı bekliyorum. :relax2-onion-head-emoticon:

Genişler zamanla merak etme. :D 

Aç karna da inanmak zor oluyormuş... :') 

1 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ahahahhahaha evet edit yapmam lazım zaten şu an yeni seriye başlayamam iyi tatil yaptım :D

Yuukoku finali bence oldukça tatmin ediciydi ama bilemedim şimdi hmm....

Webtoon da hazır şey mi? What? Kızarım şimdii!!

Geçmiş olsun o halde XD

Oooo işler durmuyor diyorsun. :D Bu tarz ara tatiller iyi geliyor ya insana, şimdiden kolay gelsin sana. :D 

Yaani bilemedim kötü diyemeyeceğim ama biraz zorlamamı oldu desem, o gidişata uymayan bir son muydu desem. :D 

Manga'ya göre bildiğim kadarıyla daha kolay ve hazır geliyor. :D Açıklayınız o zaman efenim. :) 

Sağ olasın. :') 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Ezan başladı herkese hayırlı iftarlar :relax2-onion-head-emoticon:

5 saat önce, pegasusejder yazdı:

Genişler zamanla merak etme. :D 

Aç karna da inanmak zor oluyormuş... :')

Hadi bakalım.

İftardan sonra tekrar dene :D

6 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ahahhahaha bana ağır gelmemişti yani bilmiyorum nedne gelmedi hep ağır kitaplar yaşımdan büyük okumayı sevmişimdir ama ehem öyle yani :D

Rabbim Ganii Ganii Maniii Versin Cümlemize XD

Okumayı da Okumak da Sevmek Suç değil! Ah sadece....

Nasıl ağır gelmedi ya? Ömer seyfeddinden sonra clannad'ın dramı bile çerez niyetine tüketilir. Ne yazıkki dramı hiç sevemedim. Kitapları da kütüphaneden alırdım hep. Çok yaşımı aşan kitaplarla karşılaşamadım yani :)

Amin ecmain inşallah :3

Öyle ise yaşamak da mı suç? Eğer okuyamayacaksak suçlardan en büyüğü değil midir ki zaten yaşamak?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Rabbim tuttuğumuz oruçları makbul eylesin ^^

Bilmem.. Hmm küçüklüğümden beri yaşımdan büyüklere uygun kitapları okumuşumdur. İlkokulda da öyleydim. Ailemden kaynaklı olabilir küçükken bana kitap okumaya teşvik ettikleri için çok okudum. Ondan dolayı da yaşımdan büyük kitaplar okurdum. 

Hmm ilkokulda iki kere ödül de almıştım çok kitap okuduğum için..

Ayy bunları demek tuhaf ehem neyseciğime Ömer Seyfettin'i çok severim deyip geçeyim :D

Yaşamın bir suç olup olmamasına kişinin kendisi karar vermeli. Okumayan insan en çok kendisine zarar verir (:

Ezan okunuyor ben de kaçtım 

Amin cümlemizin inş.

Ne güzel aileymiş ya. Benimkiler kitap okumamı yasaklıyordu. Tamam gidip derste kitap okuduğum için suç birazda bende ama napabilirimki, sarıyo.

Ödüllerden bahsediyorsak kütüphane birinciliğim var. Adamların beni sahnede çektiği tek resimde de hortlak gibi çıkmışım :D

Ömer Seyfettin sevmeyen ölsün :p

Allah affetsin aç karnına ne saçmalamışım be. Bunca davar t*ikt*k benzeri platformlarda otlanırken benim yaşamam niye suç olsun ayol, pırlanta gibi çocuğum yahu :pff1-onion-head-emoticon:

Şaka bir yana kitap okumasaydım şu an bende ne farklı olurdu merak etmiyor da değilim. Keşke öğrenmenin bir yolu olsaydı :embarrassed2-onion-head-emoticon:

Afiyet olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Elbette işler hiç biter mi?

Kimi ni Todoke soft tatlı hoş bir seri diye hatırlıyorum ama :D Sayende meraktan gidip tekrar izleyeceğim hatırlayamadığım için XD

Şöyle ki hmm elbette Manga'nın editi zor ancak ben diğerleri gibi düşünmüyorum. Ben sayfa sayısından şikayetçiyim :D

Biz editörler Webtoon editlerken sayfaları birleştiriyoruz ancak Manga editlerken birleştirmiyoruz.

Misal bir manga bölümünde ortalama 20 - 40 arası sayfa var iken Webtoonlarda 80 - 130 arası mevcut. Webtoonlarda biz 10 - 20 sayfa birleştirerek edit yapıyoruz ama Mangalarda hiç birleştirmeden yapıyoruz. Benim için bu zor gelmekte. Tek tek sayfalar ile uğraşmak. Bu arada 20 - 40 arası Manga için dedim ama onlarda birleşince yaklaşık 80 sayfalık bir Webtoon'a tekabül eder (:

Normalde resim dosyaları JPEG ve çeşitleri ile PNG oluyor.Yani en meşhurlar bunlar. Manga ve Webtoon sayfaları da JPEG oluyor. Ancak biz edit yaparken Photoshop'ta bunları yani bu sayfaları tek tek PSD'ye çeviriyoruz. Bazen de PSB. Şimdi Mangalar da sayfa birleştirmeden küçük küçük tek sayfa 30 - 40 sayfa açmak mı daha zor olur yoksa Webtoonlar da sayfları birleştirilmiş olan 80 -100 küsür sayfanın birleştirilerek 5 - 6 sayfa haline getirilmiş halini açmak mı? :D

Bu yönden ben kıyas yapıyorum çünkü çok üşengecim XD

Normalde yapılan kıyas SFX üzerinden oluyor. Webtoonlar da sayfalar renkli ve sfx sayısı çok olsa dahi bizler oraları daha rahat kapatıyoruz. Renkli olduğu için bence onları yamamak daha kolay.

Ancak Manga editi daha profesyonel iş istiyor. Özellikle SFX'ler. Çünkü Webtoonda kolaylıkla yaptığımız yamamalar Mangalar için geçerli değil. Çoğu zaman tek tek çizmen dahi gerekebiliyor bozulmamış yeri (:

Ah ama bence sayfa sayısı daha kötü ühüüü sfxler yine halledilirrrr 

Bitmiyor. :') Aman çok şükür yapacak, uğraşacak işimiz gücümüz var yine de. :D 

Hahaha ilk sezon çok hoştu ama sonlara doğru az baymıştı, özellikle ikinci sezon biraz kanser etti beni ama kimin ne beklediğine bağlı olarak değişir bu tarz şeyler. :D 

Ahahahaha bayağı açıklamışsın, eline emeğine sağlık. :) Benim hazır dediğim şey şuydu, bir ara öyle duymuştum webtoon'lar da konuşma baloncukları falan boş oluyormuş, mangada dolu olduğu için sayfa yapısını bozmadan onları silmek zahmetli oluyormuş falan, bu yüzden çoğu kişi webtoon tercih ediyor diye duymuştum. :D 

4 saat önce, Kemankech yazdı:

Ezan başladı herkese hayırlı iftarlar :relax2-onion-head-emoticon:

Hadi bakalım.

İftardan sonra tekrar dene :D

Nasıl ağır gelmedi ya? Ömer seyfeddinden sonra clannad'ın dramı bile çerez niyetine tüketilir. Ne yazıkki dramı hiç sevemedim. Kitapları da kütüphaneden alırdım hep. Çok yaşımı aşan kitaplarla karşılaşamadım yani :)

Amin ecmain inşallah :3

Öyle ise yaşamak da mı suç? Eğer okuyamayacaksak suçlardan en büyüğü değil midir ki zaten yaşamak?

Sana da hayırlı iftarlar. :) 

İnandım inandım. :D 

Wow orada ne oluyor öyle? :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ama o da derstte kitap okumak ahahahahhahaha XD Biraz yaramazlık varmış ahahahhaa

Ödüllerden ehem afedersiniz.. ama iyiymiş (:

Rabbim hayırlı uzun ömürler versin :D

Kitap okumasaydık naısl olurduk ha... güzel bir soru 

Sınıfa kıyasla pamuk gibi çocuktum ya. Millet tavana falan ayak basıyordu, ben kitap okuyordum. Hocalar da "ulan zehir gibi çocuk ama dersi dinlemiyor, ne yapacağız bu çocukla" triplerine girip bana sarıyordu herhalde :D

Ödül aldığm tek resmi kimseye gösteremiyorum :hehe-onion-head-emoticon:

Amin inş.

Kafamı çok kurcalıyor. Öncelikle daha sosyal bir insan olurdum o kesin :D Ama kalanını bilemiyorum. Şöyle realistik bir life simulator falan yok mu ki acaba? Biraz kurcalasak.

11 saat önce, pegasusejder yazdı:

Sana da hayırlı iftarlar. :) 

İnandım inandım. :D 

Wow orada ne oluyor öyle? :D 

Biraz geç olmuş ama teşekkürler. :relax2-onion-head-emoticon:

Sonunda :calm-down-crazy-rabbit-emoticon:

A aa hiç Ömer Seyfettin okumadın mı? :what-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, pegasusejder yazdı:

Hahaha geç olsun güç olmasın. :) 

:))

Okudum da ben olayın başını kaçırdım sanırsam. :D 

Dimi dimi :)

Çok küçükken okuyunca biraz ağır gelmişti hikayeleri. Şöyle geriye dönüp bakınca iyi manyak olmamışım diyorum. Veya oldum mu acaba :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.