Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

30.05.2023 - 12:59, Kemankech yazdı:

Sonunda metin kutusu açıldı! İki gündür yazı yazılacak kısım açılmıyor. Bu ne hal ya? Noluyor anlamadı ki. Forumdan mı banladılar diye düşünmeye başlamıştım resmen.

Biliyorsun milletimizim mottosu olan bir söz vardır. Çalış, Didin, Kaybet!! Sen yap denemeyi. İstersen yine başarısız olursun sınavda :D

"YAA AANNEEE YAAA. Ben vayn izlicem yemek yemicem bana ne yaa bana nee..."

Eh sen daha iyisini bilirsin. İster yat ister koş.

:evil-smile-onion-head-emoticon:

Gelsinler. Gelirken ağda da alsınlar :D

Ai adam kayırmaz. BEN KAYIRIRIM!

Zarara giden yolda dönmek adamlıktır.

Geçen kapıya molotoflarla dayanmışlar. Ama benim molotofiye(molotof malzemesi) aldığım yerden almışlar edevatı. Kodumun delileri dedim verdim zopayı, verdim zopayı. Neye uğradıklarını şaşırdılar.

Başka işleri mi var be. Çalışsın köpoğulları. Ellerine haydar gibi alet vermişiz. Ben en kısa zamanda pürfekt waifuyu istiyorum. ÇALIŞIN:whip-onion-head-emoticon:

Açık dünya maksimum kabul ama özgürlük olmasa da olur kıvamında var. Verdiği özgürlük hissini hangi olayı hangi sırada yaşayabileceğinin belli olmamasına borçlu. Karaktersiz bir karakterle belli olaylara seçim hakkımız olmayan kararlar veriyoruz. Bunun sonucunda orada ne yaşanacaktan çok acaba orada ne var mottosu hakim oluyor. Bu kötü bir şey mi? Tabii ki hayır. Eğer rpg yapmaya çalışsalardı büyük ihtimalle bu kadar güzel bir açık dünya görmeyecektik. Ama bu has rpg değil. Güzel bir "açık dünya aksiyon ,belki birazcık, rol yapma oyunu". Bana kalırsa oyun sektörü ikisini ayırması lazım. Değilse bioshock da rpg olur assassins creed de. 

Şey... Vaktim yok :work-onion-head-emoticon: İki haftaya bitirmem gereken 6 saatlik bir eğitimim var. Ve sadece izleyerek öğrenebileceğim bir şey değil. Boş vakitlerimde karalarım belki. Ama süreksizlik bir işi bitirmemenin en uygun yoludur.

hikaye yazmak: 15 dk

bu hikayeyi çizmek: 3 saat

Başarısız olacağım muhtemel zaten :D şşşş Zaten sınav bitsin her gün gezmeyi planlıyorum .DD

29.05.2023 - 10:42, pegasusejder yazdı:

Ahahaha aferin doğruyu söyle en azından :D 

Aaa öyle mi büyümüş müsün? Benim de yeğenim 4 yaşına girdi, o da artık abla olmuş, çok büyümüş... Demek sen de büyüdün, maşallah maşallah ne hızlı büyüyorsunuz. :D 

Erken yat erken kalk. :D 

Sen buralara ilk geldiğinde bu kadar tembel değildin. :D :ahaaah-onion-head-emoticon:

Komik mii ?? Sen de küçülüyorsun :evil-smile-onion-head-emoticon:

Valla uyku düzenim çok kötü ne yapcam bilmiyorum :D Dün gece 3 de yattım daha yeni uyanıyorum...

O zamanlar daha tembeldim lütfen :((

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

01.06.2023 - 13:00, kirpii yazdı:

Başarısız olacağım muhtemel zaten :D şşşş Zaten sınav bitsin her gün gezmeyi planlıyorum .DD

Yapma. Yapmaaa. Hedef zafer olsun. Sonuç Teferruat. Sonra yine gez. Sabahlara gez. Veya boşver sabaha kadar gezme.  İt kopuk mındar eder seni. Ne hale geldik ya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

31.05.2023 - 23:52, Kemankech yazdı:

Çözeriz. Rahat olsunlar.

... Saat 11 olduğundan herhalde algılayıp kavrayamadım. Ney? Sabah bir daha bakimm ben buna.

edit\: Haaa. Ai'nin anlamı aklıma gelmedi, koi olarak düşünüyorum aşkı. Bi sn. Koi balık ismi değilmiydi ya. Her neyse. Çok bildiğimizden değil çok sevdiğimizden be hocam. "Bizi de çok üzdüler sabah kalktık manitbot yazdık babayiğit. Mabitbot da terk etmeseydi iyiydi."

Ne kadar erken dönersen o kadar kârdır. Buna zarardan kâr denir.

Valla şükür. Bu inceller yine gelir (kendimden biliyorum), mahalleliyi toplayayım da dinlene dinlene dövelim. 

Bana göz zevki sunsalar yeter. Grafikerlerden başka hiç bir beklentim yok.

Bilmiyorum skyrimlike rpgler bana rpg gibi gelmiyor. Elbette ki bir oyuncu sadece hırsızlar loncasında takılabilir, veya o dünyada çok büyük bir suç olan nekromasiden uzak durabilir. Ama bunu neden yapması lazım dediğin an bütün bu olaylar boşlukta kalıyor. Evet nekromansi büyük bir suç ama senin için değil. Hikaye var olarak nekromansi o kadar büyük bir suç ki nekromaserlar terk edilmiş lahit mezarlarda veya soğuk mağaralda yaşamaya zorlanmış. Ama mekaniğe gelince şehir ortasında ölü kaldırabilirsin, ama tavuk öldürdüğünde canından olursun. Rpg (bakınız burda defaatle bana göre diyorum) seni bir role itmesi lazım. Örneğin disco elisyumda (biliyorum aşırı ari rpg olan bir örnek oldu ama) sen kendine bir kimlik kazandırıyorsun. "Ben işçilerin yardımcısıyım" "Geçmişimde yaptığım hataları düzeltmek istiyorum" "süper star olmak istiyorum." vb. bir hedef ister istemez oluşuyordu. Bir insanın verdiği, vereceği kararları taklit edebilmemiz için onu neyin güdülediğini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Şekil şemal ses yüz ikinci plandadır. Mesela Darth Vader (Neden o bilmiyorum. Aklıma geldi birden.) en ikonik görünümlerden birine sahip. Ama o görünümünün ikonik olmasının sebebi zırhın şekil olması değil o zırhı giymeden önce yaşadıkları ve zırhı giyerken yaptıkları. Skyrimde istediğin zırhı giyebiliyorsun ama amacın ney? Seni ne güdülüyor? Kararlarını hangi hedefe ulaşmak için alıyorsun gibi soruların bir cevabı yok, kendin oluşturmakta da zorlanıyorsun. Ayrıca (bakınız burda tekerrüren bana göre diyorum) skyrimden sonra rpg dünyası iyiye evrilmeye başlamadı. İyi oyunlara rpg olmak zorundadır fikri hakim olmaya başladı. Rpg dediğimde benim gözümde sana bir kaç yol verilir ve sen seçtiğin role göre bu yolları tercih ettiğin bir sistem canlanıyor. İyi bir rpg ise daha çok tercih daha çok kararsızlık yaşatarak kendini fark ettiriyor. Ama şu an rdr bile rpg tagı altında çıkıyor. Bunda da aldığın kararlar hikayeye bir etki etmiyor. Haydut kovboy olabilirsin, babayiğit kovboy olabilirsin. Başladığın yer de ilerlediğin yol da vardığın yer de aynı. Veya skyrimde en büyük rpg hikayelerinden biri olarak geçen fırtına pelerin - imparatorluk savaşında taraf seçimi. İster fırtına pelerinleri seç ister imparotorluğu yapacağın görevler bire bir. Sadece sonuç olarak whiterunda gezen muhafızların üniformaları değişiyor. O kadar farksız hissettiriyordu ki ikinci oyunumda görevlerini bile. Gece gece boşu boşuna kafa açtım yine. Affola..

Rahat ool. Ahiret var. Beraber torunlarımı izleriz. Cebelleşsin dursun itler :D

Hakikaten. Üstelik okurken daha hızlı geçiyorlar....

Eyvallah reis.

Ahahahaha sabahları kafalar güzel oluyor demek ki, ben aşk anlıyorum sen farklı anlıyorsun. :D 

O zaman hemen dönelim hocam. :D 

Aynen aynen döverken çok yorulmamak lazım, arada dinlenmek önemli. :D 

Hay hay efendim.

Yani az çok katılıyorum, evet bazı noktalardan eksikleri var, dediğin gibi yaptığın şeylerin oyun dünyasına bir etkisi yok, mesela gidip büyücü loncası başı oluyorsun, eee geride bir şey olmuyor, önceki ve sonraki hali birebir oluyor. Bu noktada eksiklikleri var. Fırtına ve imparatorluk da bir tane görev etkileniyordu, hatta hırsızlar loncasının göreviydi ve onların yüzünden görevleri tamamlayamamıştım... Peki witcher3 sana göre rpg mi? :D 

Ahahahaha peki, inşallah onlar halledebilir. :D 

Aynen...

01.06.2023 - 13:00, kirpii yazdı:

Komik mii ?? Sen de küçülüyorsun :evil-smile-onion-head-emoticon:

Valla uyku düzenim çok kötü ne yapcam bilmiyorum :D Dün gece 3 de yattım daha yeni uyanıyorum...

O zamanlar daha tembeldim lütfen :((

Hoaydaaaa bu kafayla sınava girilmez be Kirpi'cim, sana ders verirdik gerekirse... Bir şekilde hallederdik. :') Gez eğlen tabii, her çocuğun hakkı, sistem kötü yapacak bir şey yok.

Ben artık kendimi takip etmiyorum, ha küçülmüşüm ha büyümüşüm...

Uykunu düzeltmen için önce kalkış saatini düzeltmen lazım. Vücudunun uykuya ihtiyacı olması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor, yorulman gerekiyor falan filan. Şimdi mesela saat 8'de uyanmaya kendini zorladın, sonrasında zaten geceye doğru uykun gelecek, böyle böyle uykunu düzene sokmuş olacaksın.

Şimdi ne kadar çalışıyorsun? :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

02.06.2023 - 15:40, Kemankech yazdı:

Yapma. Yapmaaa. Hedef zafer olsun. Sonuç Teferruat. Sonra yine gez. Sabahlara gez. Veya boşver sabaha kadar gezme.  İt kopuk mındar eder seni. Ne hale geldik ya.

hahaha umarım :D Ama istediğim lise tutuyor zaten benim obp ile giricem rahatım o yüzden :DD

02.06.2023 - 18:04, pegasusejder yazdı:

Eyvallah reis.

Ahahahaha sabahları kafalar güzel oluyor demek ki, ben aşk anlıyorum sen farklı anlıyorsun. :D 

Hay hay efendim.

Yani az çok katılıyorum, evet bazı noktalardan eksikleri var, dediğin gibi yaptığın şeylerin oyun dünyasına bir etkisi yok, mesela gidip büyücü loncası başı oluyorsun, eee geride bir şey olmuyor, önceki ve sonraki hali birebir oluyor. Bu noktada eksiklikleri var. Fırtına ve imparatorluk da bir tane görev etkileniyordu, hatta hırsızlar loncasının göreviydi ve onların yüzünden görevleri tamamlayamamıştım... Peki witcher3 sana göre rpg mi? :D 

Aynen...

Hoaydaaaa bu kafayla sınava girilmez be Kirpi'cim, sana ders verirdik gerekirse... Bir şekilde hallederdik. :') Gez eğlen tabii, her çocuğun hakkı, sistem kötü yapacak bir şey yok.

Ben artık kendimi takip etmiyorum, ha küçülmüşüm ha büyümüşüm...

Uykunu düzeltmen için önce kalkış saatini düzeltmen lazım. Vücudunun uykuya ihtiyacı olması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor, yorulman gerekiyor falan filan. Şimdi mesela saat 8'de uyanmaya kendini zorladın, sonrasında zaten geceye doğru uykun gelecek, böyle böyle uykunu düzene sokmuş olacaksın.

Şimdi ne kadar çalışıyorsun? :D 

Bugün dershanede son kez olduk zaten :<< Ağlıyorum dershane bitti diye 1 saattir :crying1-onion-head-emoticon:  

Valla yarın gece eğlenmeye çıkcam kaçta evde geleceğim belli bile değil :D

Hiççç sadece denemelere giriyorum o kadardı :> En son 385 aldım bana yeterde artar :DD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dolandırıcılık lan bu

02.06.2023 - 18:04, pegasusejder yazdı:

Aynen...

Ben sarhoş olmuyorum hocam, mahmurluk bozuyorum sadece.

Dön dön. İlerki sokakta çalışma varmış ama ondan sonrakinden dön.

Tabiiki. Kesintisiz ve düzenli dayak için dinlene dinlene dövmek şart.

Ve en önemlisi karakterine bir "kişilik" yükleyemiyorsun. Eninde sonunda bomboş bir tip olup çıkıyor. 

Witcher on kat daha fazla rpg. Ama oynayabildiğin tek bir "kişilik" var.  Tabii bu belli bir hikaye anlatmak isteyen bir oyunun rpg olma yolundaki en büyük dezavantajı. Skyrimdeki problemlerin aksine, zaten her yönüyle belli olan bir karakterin rolünü yapmaktansa kendinden bir şey katabileceğin bir karakteri oynamayı çok büyük bir eksik olarak görmüyorum. Dur bombok cümle olmuş: Geraltın kişiliğini bükemiyor olmamız skyrimdeki eksiklerin yanında problemden sayılmaz. Ama rol yapmak için karakterle belli patternleri yakalamak gerekir ki bu geralt'la (cool, popüler, işini bilen, komik, cesur, Allahın yer yüzündeki kılıcı) benim (vasat, asosyal,  işsiz, yaptığı esprilerden kendisi bile iğrenen, etliden sütlüden uzak duran, cılız) yapamayacağımız bir şey. Büyük bir eksik mi? Hayır. Eksik mi? Oradan bana bakıp gülümseyerek "ezik" diyor. Ha açıkçası "Gızım nerdeeeeeeğğğ" diye ağlarken yan görev aşkıyla ormanda canavar bırakmayan bir geralt yerine witcherlardan ordu kurmak için yola çıkmış herhangi bir kişiyi oynamayı tercih ederdim. Çünkü çok daha cool geliyor bana :D Üstelik Geraltla gezerken keşfettiğimiz onca şeyden sonra bunların boşa gidecek olması beni daha çok üzüyor.

Hazır sallıyorken cyberpunka da biraz gömeyim. Her ne kadar oynamamış da olsam evreni sevdiğimden ve keyifli kurgulanmış bir cyberpunk evreninde geçtiğinden iki farklı yayıncıdan izledim. Problemleri (neredeyse) skyimle aynı. Önüne kendini sorgulayacağın bir seçim gelmiyor. İstediğin kadar büyük işler başar zaten olacak şeyler yön değiştirmeden devam ediyor (bak mesela onedionun ne kadar rpg'sin testinde bir madde. Ara sahne dışında hikayeye yön verebiliyor musun? Cevap ara sahnede bile yön veremiyorum olduğundan cyberpunk -100 puan yiyor). Sana gerçekten o dünyada birisi olduğunu daha iyi belli edebilmek için yanına bir keanu veriyorlar. Bütün yan görevler ana hikayede keanuyla kanka olduktan sonra gittiğin düşünülerek yazılmış (Evet bunu da bir videoda duyduktan sonra fark ettim. O kadar umursamamışım ki adamın muhabbetini aaa doğru lan demiştim.). 

- Gel bakalım yavru mangaka. Hikayenin devamını anlatayım.

+Geldim dede.

- Nerede kalmıştık... Hah en sonunda geçmişten kalan bölümler kaybolduğu için artık daha fazla bölüm kaybolmasın diye cümbür cemaat bir mağaya toplanıp duvarlara kazımaya başladılar bölümlerini. Hem kira değildi, hem istenmiyordu onlardan vergi. Böyle böyle bin yıl geçti. Bin yılın sonunda kutlamayla bitti manga. Yüz kişi başlayıp on bin kişiyle kişi bitmişti iş belki ama; doldurmuşlardı mağarayı devasa panellerle, sayfalarla. Orada insanlığın gelişimi vardı, günlük hayat vardı, iki bin yıl önceki insanların güldükleri ve ağladıkları şeyler vardı. Mağaraya yüz kişilik boy girmiş, 10 sülalelik bir şehir çıkmıştı. Ama dışarda onları bekleyen bir medeniyet yoktu. Ne bir şehir, ne bir devlet ne de tek bir insan. Her yer doğaydı: çöl, tayga, orman. 

+Peki nolmuş insanlara dede.

- Sus anlatacam işte küçük pi' aman mangaka. Eee ne diyordum. Hah. Medeniyetin kalan kırıntılarından öğrendiler dünyanın akıbetini. Bir gün güneş patlaması olmuş, bozmuştu bütün elektronik aletleri. Her haltı otomatize ettikleri için ne ot yetiştirmeyi bilen ne hayvan keseyi ne de yemek pişirmeyi bilen insanlık, yok oluvermişti birden. Kırmıştı onları kıtlık. Mağaradan çıkanlar bunları da çizdiler duvarlara, kurdular medeniyeti tekrar bu diyarlara. Yer, gök, deniz. Bu bizim hikayemiz, duvarda yazan biziz.

+Valla bombok hikayeymiş dede. Yarısını da sen salladın bence. Zaten dümdüz metne zorla katmaya çalıştığın şiirsellik de tutmuyor. 10 üzerinden 3 veriyorum.

- SENİN BEN TA ∆ğ√∂ç¥^√∆½#§½$

02.06.2023 - 20:25, kirpii yazdı:

hahaha umarım :D Ama istediğim lise tutuyor zaten benim obp ile giricem rahatım o yüzden :DD

Bugün dershanede son kez olduk zaten :<< Ağlıyorum dershane bitti diye 1 saattir :crying1-onion-head-emoticon:  

Haydaaa. Sınavsız okula mı gidiyorsu yani. Yakışıyor mu hiç sana.

Bir saniye. Dershaneyi sevebilen insanlar mı var? Bu legal mi ya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

02.06.2023 - 21:17, kirpii yazdı:

Gitmiyorum okula :DD Yoo ne alaka:D

Sevmeyen mi var?? Aşırı güzeldi lütfen  :depressed2-onion-head-emoticon:

Zengin koca mı buldun da gitmiyorsun. Ben de bulsam ben de gitmezdim:evil-smile-onion-head-emoticon:

Alo federallerle mi görüşüyorum. Evet uzaylı bildirisinde bulunacaktım. Tabi tabii, hemen adres veriyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

03.06.2023 - 18:16, Kemankech yazdı:

Zengin koca mı buldun da gitmiyorsun. Ben de bulsam ben de gitmezdim:evil-smile-onion-head-emoticon:

Alo federallerle mi görüşüyorum. Evet uzaylı bildirisinde bulunacaktım. Tabi tabii, hemen adres veriyorum...

Yoo rapor aldım geziyordum :DD

Cidden şaka gibi yarın sınav ya :(( Hiç heyecanlı değilim ama ne gerek var sınava ya :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Hayırr asıl dershaneyi sevmeyenler değişik :cool-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

03.06.2023 - 20:34, kirpii yazdı:

Yoo rapor aldım geziyordum :DD

Cidden şaka gibi yarın sınav ya :(( Hiç heyecanlı değilim ama ne gerek var sınava ya :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Hayırr asıl dershaneyi sevmeyenler değişik :cool-onion-head-emoticon:

Zengin koca da bak elin değmişken. 

Heycanı sınav sabahından sınava girene kadar yaşıyordum ben. Rahat ol. Yapar çıkarsın. @pegasusejder dedem tavsiye veremez böyle bak. O girdiğinde ösym mi vardı acaba :D

Evet sayın fbi. Bu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.