Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

Ari01, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben nasıl fark ettim ama hemen :dandyonionplz:

Ben de iyiyim Pega. :) Bugün okula gitmedim, evdeydim, o yüzden ekstra bir enerjiğim.^^

Uzun zamandır soru sormuyordum @pegasusejder @Caprihorn 

Hadi gelin bir ayin yapalım. :evil-smile-onion-head-emoticon:

Size en çok nasıl hitap edilmesini seversiniz, ya da en çok nasıl hitap edilmesinden nefret edersiniz?

Bu soruyu gören diğer herkesin de cevaplarını merak ediyorum. ^^

Sen müthiş bir şeysin de ondan. :waiting-onion-head-emoticon:

Hahaha enerjik olmana sevindim. :)) 

Veeee soru zamanıııı. :admire-onion-head-emoticon:Ben de bir ara soru sormuyorsun diye yazacaktım ama sonra meşgulsündür diye vazgeçmiştim. :)

Hmmm genel olarak en çok bununla hitap edilsin dediğim bir şey yoktu, hatta bununla ilgili bir şiirim var paylaşayım. :D 

Spoiler

24991488_1495994670449192_90653224567933

Hmm nefret ettiğim pek bi hitap şekli yok, lisenin başlangıcında civciv diyorlardı sevmediğimden değil ama adım gibi kullanmaya iyice alıştıkları için artık çok hoşuma gitmemeye başlamıştı, onun haricinde hayalet/ruh derlerdi bu lakabı severdim ama arkasında ki hikaye çok hoşuma gitmezdi bazıları o amaçla derdi. Onun haricinde pek öyle sevmediğim bi hitap şekli olmadı. 

Hmmm bir de seni duyalım bakalım. :big-eye-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Caprihorn, 28 dakika önce tarihinde yazdı:

Selam. Nasılsınız?

İyiyim ben Capricim. Sen de yorgunmuşsun. güzelce dinlenirsin umarım. Kendine dikkat et.

Luna6528, 27 dakika önce tarihinde yazdı:

Okuyor musun okuyorsan ne okuyorsun acaba 

Örgü mü yapıyorsun ben de örüyorum eh aylardır bitmese de hühüü

Ben mühendisim de fen bilgisi öğretmenliği okuyorum. Ve evet örgü örüyorum. Süveter, yelek, lif, amigurumi falan her şeye el atmışlığım var. Benim elimde de babama ördüğüm yelek var 1,5 ay oldu sanırım ama farklı bir şekilde örülüyor ilk defa denediğimden baya zorlu bir süreçti ama son aşamalarına gelebildim sonunda. :D Sen ne örüyorsun? Çok da bekletme ama sonra kafası atıyor insanın bıkıyor eline alası gelmiyor. 

pegasusejder, 24 dakika önce tarihinde yazdı:

Çok azıcık. :D 

Hadi geçmiş olsun. :)) Ooo olmaz bugün bitireceksin artık onu. :uhuhuh-onion-head-emoticon: 

Tamamdır bakarız. :D Aaa olmadı bu. :'((( İyi gene buradan kurtardık. :D Baban için severim. :D Yani direkt olarak pek bakmadım, arkadaşım sever biraz, olmadı ona yönlendireyim. :D Aynen maşallah. :D Oooo baklava varsa hemen. :admire-onion-head-emoticon:Aklımda geldi de geçenlerde bir arkadaşı 2 saat baklava hamuru açtığıma ikna etmeye çalıştım, en son videolarla falan kanıt gösterince inandı. :D 

Daha yolun yarısına 10 yılım var sakin. :D

Sen bir örgüye başla da ben se seni darlayacağım. :D

Babamla ben ilgilenmeye devam ederim. :D Yaaa nasıl oldu baklavan? Annem bakıyor o işte bizde ben de diğer tüm işini hallediyorum. Kesme kısmı çok önemli mesela göz kararım hizam vardır. Baya bildiğin profesyonel baklava gibi görünüyor. Anneciğim de sağolsun ince açar bayağı. :)

Ari01, 11 dakika önce tarihinde yazdı:

Size en çok nasıl hitap edilmesini seversiniz, ya da en çok nasıl hitap edilmesinden nefret edersiniz?

Arkadaşlarım genelde adımı kullanırlar ama büyük olduğum bu gibi ortamlarda abla denmesi çok hoşuma gidiyor. :D Yani aslında takmamak istiyorum ama benden bayağı küçük biri adımla hitap edince biraz tepem atıyor. Az da olsa bazı gelenekçi düşünceler içime işlemiş. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Just now, pegasusejder said:

Sen müthiş bir şeysin de ondan. :waiting-onion-head-emoticon:

Hahaha enerjik olmana sevindim. :)) 

Veeee soru zamanıııı. :admire-onion-head-emoticon:Ben de bir ara soru sormuyorsun diye yazacaktım ama sonra meşgulsündür diye vazgeçmiştim. :)

Hmmm genel olarak en çok bununla hitap edilsin dediğim bir şey yoktu, hatta bununla ilgili bir şiirim var paylaşayım. :D 

Reveal hidden contents

24991488_1495994670449192_90653224567933

Hmm nefret ettiğim pek bi hitap şekli yok, lisenin başlangıcında civciv diyorlardı sevmediğimden değil ama adım gibi kullanmaya iyice alıştıkları için artık çok hoşuma gitmemeye başlamıştı, onun haricinde hayalet/ruh derlerdi bu lakabı severdim ama arkasında ki hikaye çok hoşuma gitmezdi bazıları o amaçla derdi. Onun haricinde pek öyle sevmediğim bi hitap şekli olmadı. 

Hmmm bir de seni duyalım bakalım. :big-eye-onion-head-emoticon:

Düşüncen için sağ ol. :) Aynı düşündüğün gibi zaten ama hazır şimdi zaman bulunca, hiç kaçırır mıyım, patlattım hemen bir soru. :)

Bu şiiri bana en az otuz kere gönderdin herhalde. :ahaaah-onion-head-emoticon:Tamam tamam biraz abartmış olabilirim. Ama ana fikri anladın sen. :crying3-onion-head-emoticon:

Arkasındaki hikaye biraz içine kapanık olmandan falan geliyordu sanırsam. Doğru muyum? Umarım başka acıklı ya da sinir bozucu bir nedeni yoktur.  

Sen zaten hep diyorsun aslında, bana nasıl seslenirseniz seslenin fark etmez diye. :D

Civciv mii? Yaa çok ponçik. :D :D

Hm, bazen iyi anlaştığım öğretmenlerim falan ismimin sonuna -im eki getiriyorlar, böyle biraz korumacı ve sahiplenici hissettirdiği için hoşuma gidiyor açıkcası. 

Ariel ya da Ari-channn olarak çağrılmak apayrı bir zevk zaten. :bye2-onion-head-emoticon:

En sevmediklerim ise...

Kızım ya da canım olarak çağrılmak. :D

Ne bileyim, biri bana, özellikle de anne ve babamın dışında biri, kızım diye seslendiğinde "Benim bir adım var ve ben senin kızın değilimm. " diye bağırmak ya da canım dediklerinde "Ben senin canın değilim." diyesim geliyor. :D

Spoiler

Sen bazen bana böyle de sesleniyorsun ama devam et. :) Ne bileyim yani, nedense sana o kadar sinir olmadım şimdiye kadar. :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 minutes ago, syncdes said:

İyiyim ben Capricim. Sen de yorgunmuşsun. güzelce dinlenirsin umarım. Kendine dikkat et.

Ben mühendisim de fen bilgisi öğretmenliği okuyorum. Ve evet örgü örüyorum. Süveter, yelek, lif, amigurumi falan her şeye el atmışlığım var. Benim elimde de babama ördüğüm yelek var 1,5 ay oldu sanırım ama farklı bir şekilde örülüyor ilk defa denediğimden baya zorlu bir süreçti ama son aşamalarına gelebildim sonunda. :D Sen ne örüyorsun? Çok da bekletme ama sonra kafası atıyor insanın bıkıyor eline alası gelmiyor. 

Babamla ben ilgilenmeye devam ederim. :D Yaaa nasıl oldu baklavan? Annem bakıyor o işte bizde ben de diğer tüm işini hallediyorum. Kesme kısmı çok önemli mesela göz kararım hizam vardır. Baya bildiğin profesyonel baklava gibi görünüyor. Anneciğim de sağolsun ince açar bayağı. :)

Arkadaşlarım genelde adımı kullanırlar ama büyük olduğum bu gibi ortamlarda abla denmesi çok hoşuma gidiyor. :D Yani aslında takmamak istiyorum ama benden bayağı küçük biri adımla hitap edince biraz tepem atıyor. Az da olsa bazı gelenekçi düşünceler içime işlemiş. :D

İnsan nedense böyle gereksiz bir şeye takılabiliyor ve tepesi atıyor. Olabilir ya, yani benim de var öyle birkaç takıldığım, olursa sinirden patladığım zamanlar. :) Herkesin vardır. :)

Ben zaten sana Syn abla diyorum, yani benim açımdan hiçbir sıkıntı yok. :victory-onion-head-emoticon::waiting-onion-head-emoticon:

Sorayım bari, nasılsın Syn abla? Günün, haftan nasıldı? :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ari01, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi ol iyi ol :wow1-onion-head-emoticon: :)  

Oooh piknik mi? :admire-onion-head-emoticon: Hadi yine iyisin. 

Bu arada sizin okullar tekrar kapatıldı diye biliyorum ben aslında ama... :embarrassed2-onion-head-emoticon:

Ben nasıl fark ettim ama hemen :dandyonionplz:

Ben de iyiyim Pega. :) Bugün okula gitmedim, evdeydim, o yüzden ekstra bir enerjiğim.^^

Kim diyor kapanmış diye, okuldaydım bugün.

Benden küçük olup benim yaşıtımmış gibi adımla seslenince sinirleniyorum biraz. (tabii 2 3 yaştan bir şey olmaz). Bir de arada ikinci adımı kullanıyorlar sevmiyor değilim ama tuhafıma gidiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

syncdes, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Yok canım nereden baksan bi 20 vardır. :D 

Sen beni daha çok örgüye başla diye darlayacaksın muhtemelen. :D 

İyi iyi al baban senin olsun. :D Ya ok kötü şeyler oldu, insanlar sırf baklavayı yemek için izdiham yaptılar birbirlerini katlettiler, yiyenler parmaklarını falan da yedi. :D Yani gayet güzel oldu bence. :D Annemin bilekleri artık hemen kötü oluyor o yüzden hamur açma işleri bana kaldı, gerçi çok hamur açacak bir şeyler de yapmıyoruz, işte bayramlarda baklava, ramazanda pide yapma, arada böyle lavaş açma falan. Anneciğinin de senin de ellerin dert görmesin inşallah. :) 

Hahaha ben senin aksine pek takmıyorum ya sanırsam, adımla hitap etmesinden yana bir sorunum yok ama bazı ortamlarda cidden saygıyı kaçıran insanlar var... 

Ari01, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Düşüncen için sağ ol. :) Aynı düşündüğün gibi zaten ama hazır şimdi zaman bulunca, hiç kaçırır mıyım, patlattım hemen bir soru. :)

Bu şiiri bana en az otuz kere gönderdin herhalde. :ahaaah-onion-head-emoticon:Tamam tamam biraz abartmış olabilirim. Ama ana fikri anladın sen. :crying3-onion-head-emoticon:

Arkasındaki hikaye biraz içine kapanık olmandan falan geliyordu sanırsam. Doğru muyum? Umarım başka acıklı ya da sinir bozucu bir nedeni yoktur.  

Sen zaten hep diyorsun aslında, bana nasıl seslenirseniz seslenin fark etmez diye. :D

Civciv mii? Yaa çok ponçik. :D :D

Hm, bazen iyi anlaştığım öğretmenlerim falan ismimin sonuna -im eki getiriyorlar, böyle biraz korumacı ve sahiplenici hissettirdiği için hoşuma gidiyor açıkcası. 

Ariel ya da Ari-channn olarak çağrılmak apayrı bir zevk zaten. :bye2-onion-head-emoticon:

En sevmediklerim ise...

Kızım ya da canım olarak çağrılmak. :D

Ne bileyim, biri bana, özellikle de anne ve babamın dışında biri, kızım diye seslendiğinde "Benim bir adım var ve ben senin kızın değilimm. " diye bağırmak ya da canım dediklerinde "Ben senin canın değilim." diyesim geliyor. :D

İçeriği Görüntüle

Sen bazen bana böyle de sesleniyorsun ama devam et. :) Ne bileyim yani, nedense sana o kadar sinir olmadım şimdiye kadar. :D :D

Haha iyi yapmışsın. :D 

O kadar oldu mu ya? :cruch-onion-head-emoticon: Ya artık kime ne attım takip edemediğimden unutuyorum hep. :( Kusuruma bakma. :'(( Madem atmışım bu konuyu konuşmuşuz niye soruyorsun o zaman tekrardan. :D 

Heee yok ondan gelmiyor. :D Sabahları normalden erken kalkardım, beyaz tenli olduğum için bu tarz dalgalar olurdu ve bir yerden sonra abartı boyutuna geçmişti, insanlar artık saçma sapan olaylar uydurup birde gerçek olduğuna yeminler ediyordu falan filan... 

Evet öyle diyorum. :D 

Yani evet ponçik bir şey ama 13 yaşında pek o tarz düşüncelerim yoktu. :D 

Canım mı? Arada konuşurken öylesine diyebiliyorum ben, kızım da diyebilirim gerçi, dikkat edeyim bari bundan sonra. :cruch-onion-head-emoticon:

Spoiler

Spoiler içeriğini sonradan okumam. :D Üstteki mesajımı değiştirmiyorum artık. :D Yani sinir olmadığına sevindim biraz ama dikkatli olayım bundan sonra. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 minute ago, Caprihorn said:

Kim diyor kapanmış diye, okuldaydım bugün.

Benden küçük olup benim yaşıtımmış gibi adımla seslenince sinirleniyorum biraz. (tabii 2 3 yaştan bir şey olmaz). Bir de arada ikinci adımı kullanıyorlar sevmiyor değilim ama tuhafıma gidiyor.

Aa, hadi ya :( Ben yanlış biliyorum sanırım o zaman, hem sınavlar ertelenmiş hem de okullar kapatılmış gibi hatırlıyordum oysaki. :( Yanılmışım. :oniontortureplz:

Düşününce ben de benden küçük, kendini beğenmiş bir veledin gelip bana direkt adımla seslenmesini hiç sevmem. Yanlış anlaşılma olmasın bu arada, sözüm meclisten dışarı. ^^

Bazen bana da ilk ismimi kullanıyorlar, ben de bir şaşırıyorum, gerçi bu sene EA'daki çoğu kişi öyle sesleniyor. Ama ben de hiç düzeltmeye uğraşmıyorum. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

syncdes, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Oo maşallah hepsine elin değmiş hhehehehdzğa 

Ben de bi gazla kendime hırka başladım bir sürü farklı model var ve rengarenk.sade renkler siyah falan giyiyorum ama bu aşırı renkli giyebilecek miyim emin değilim ama yine de örüyorum işte hehehh. Evet biraz anneme falan veriyorum arada sıkıldım ilk heves yok gibi. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 minutes ago, pegasusejder said:

Yok canım nereden baksan bi 20 vardır. :D 

Sen beni daha çok örgüye başla diye darlayacaksın muhtemelen. :D 

İyi iyi al baban senin olsun. :D Ya ok kötü şeyler oldu, insanlar sırf baklavayı yemek için izdiham yaptılar birbirlerini katlettiler, yiyenler parmaklarını falan da yedi. :D Yani gayet güzel oldu bence. :D Annemin bilekleri artık hemen kötü oluyor o yüzden hamur açma işleri bana kaldı, gerçi çok hamur açacak bir şeyler de yapmıyoruz, işte bayramlarda baklava, ramazanda pide yapma, arada böyle lavaş açma falan. Anneciğinin de senin de ellerin dert görmesin inşallah. :) 

Hahaha ben senin aksine pek takmıyorum ya sanırsam, adımla hitap etmesinden yana bir sorunum yok ama bazı ortamlarda cidden saygıyı kaçıran insanlar var... 

Haha iyi yapmışsın. :D 

O kadar oldu mu ya? :cruch-onion-head-emoticon: Ya artık kime ne attım takip edemediğimden unutuyorum hep. :( Kusuruma bakma. :'(( Madem atmışım bu konuyu konuşmuşuz niye soruyorsun o zaman tekrardan. :D 

Heee yok ondan gelmiyor. :D Sabahları normalden erken kalkardım, beyaz tenli olduğum için bu tarz dalgalar olurdu ve bir yerden sonra abartı boyutuna geçmişti, insanlar artık saçma sapan olaylar uydurup birde gerçek olduğuna yeminler ediyordu falan filan... 

Evet öyle diyorum. :D 

Yani evet ponçik bir şey ama 13 yaşında pek o tarz düşüncelerim yoktu. :D 

Canım mı? Arada konuşurken öylesine diyebiliyorum ben, kızım da diyebilirim gerçi, dikkat edeyim bari bundan sonra. :cruch-onion-head-emoticon:

Hide contents

Spoiler içeriğini sonradan okumam. :D Üstteki mesajımı değiştirmiyorum artık. :D Yani sinir olmadığına sevindim biraz ama dikkatli olayım bundan sonra. :)

Aman, sen de Pega. :) Bu konuyu değil başka bir şeyi konuşurken atmıştın. Ne kusuru ya, sen canın istedikçe at, ben her seferinde "Artık bu 40. atışın, ya 100 keredir aynı şeyi atıyorsun." falan derim, benim açımdan hiç sıkıntı değil. :)

Haa dediğini okurken aklıma Another geldi ya. :)

Olmaması normal aslında, asi ergen zamanları çünkü o zamanlar. :D

Sana sinir olmuyorum dedim ya. :) Çok stres altına sokma yani kendini. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ari01, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Aa, hadi ya :( Ben yanlış biliyorum sanırım o zaman, hem sınavlar ertelenmiş hem de okullar kapatılmış gibi hatırlıyordum oysaki. :( Yanılmışım. :oniontortureplz:

Düşününce ben de benden küçük, kendini beğenmiş bir veledin gelip bana direkt adımla seslenmesini hiç sevmem. Yanlış anlaşılma olmasın bu arada, sözüm meclisten dışarı. ^^

Bazen bana da ilk ismimi kullanıyorlar, ben de bir şaşırıyorum, gerçi bu sene EA'daki çoğu kişi öyle sesleniyor. Ama ben de hiç düzeltmeye uğraşmıyorum. :D

Yok sadece sınavlar ertelendi.  

Spoiler

Yaaaa öyle bir yazmışsın ki üzüldüm. :crying2-onion-head-emoticon:

Benden küçük kuzenim var işte o direkt adımla sesleniyor. :bled2-onion-head-emoticon:

Heh birde iki adımı birlikte kullananlar oluyor, diyorum ikisinden birini seç diye yook. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.