Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

21.11.2023 - 23:19, Bag Of Bones yazdı:

Merhabalar nasılsınız iyisinizdir inşallah, nasıl geçiyor günleriniz :relax2-onion-head-emoticon:Ben iyiyim ya idare ediyorum bir şekilde, bugün zor bir sınavdan çıktım. Yeterince çalışmıyorum, zora gelemiyorum pek ama zorlanmadan da olmuyor işte, zorlamadan. Hayat zor çünki ahahah yani çok bi zorluğunu da görmedim hayatın yeni yeni başlıyoruz yaşamaya sanki. Kaçıyorum, acayip buraya yazmak bile kaçış. Ama tam olarak da kaçış değil zaten nasıl kaçarsın aklın başına geldi zaman yine oradasın, kendinsin yani, yaşıyorsun bu da bi acayip. Öyle ya ne yapayım işte, hala kitap okumaya çalışıyorum. fırsat buldukça otobüslerde duraklarda falan. Kuyucaklı yusuf okudum, drama pek gelemiyorum sanırım. Kitabı okurken böyle sık sık kapattım, cam çocukta da aynısı olmuştu ahaha Beni böyle kaçıracak kitap lazım bunlar sanki daha da bi içine sokuyor. Bi arkadaşım çok seviyor Nuri Bilge Ceylan vb. yönetmenlerin çıkardığı filmleri, bana da çok öneriyor. İşte bende böyle bakayım biraz dedim, acayip yani, çok zor izlemesi çok gerçekçi hakiki dram çok zor izleyemiyorum nasıl desem bilemedim gerçekten iyi düşünülmüş, iyi yansıtılmış filmler takdir ediyorum ama izleyemedim işte. Gerçi izleyemememin tek sebebi bu değildi ama işte bir bahane oldu bana da, bir ara devam edeceğim. Kafa şişirdiysem affola, iyi forumlar. :whistling-onion-head-emoticon: 

Hayattan bunalıyoruz sanki.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

19.11.2023 - 11:54, agg1401 yazdı:

Dönmez ki batar.

O yüzden devranı döndürmek gerekiyor.

19.11.2023 - 19:58, Kemankech yazdı:

Tüm kuvvetimle deniyorum :dying-onion-head-emoticon:

İlçe gibim kasaba gibim küçük bir yere gitmiştik.

Dönmez abicim dönmez. Dövlet baba destek çıksın, yirmi beşinci dairemi ve seksen beşinci mersedesimi alamıyorum. Çok mağdurum.

Konuş be, anlat esnafın çektiği acıları! 

Hadi bakalım aslan parçası

Yani Bilecik'in çok da büyük bir yer olduğunu sanmıyorum zaten. :D 

Tabii abi, ekonominin durumu ortada, bunları bile rahat rahat alamıyorsak dükkan nasıl dönecek??

Merhabalar nasılsınız iyisinizdir inşallah, nasıl geçiyor günleriniz :relax2-onion-head-emoticon:Ben iyiyim ya idare ediyorum bir şekilde, bugün zor bir sınavdan çıktım. Yeterince çalışmıyorum, zora gelemiyorum pek ama zorlanmadan da olmuyor işte, zorlamadan. Hayat zor çünki ahahah yani çok bi zorluğunu da görmedim hayatın yeni yeni başlıyoruz yaşamaya sanki. Kaçıyorum, acayip buraya yazmak bile kaçış. Ama tam olarak da kaçış değil zaten nasıl kaçarsın aklın başına geldi zaman yine oradasın, kendinsin yani, yaşıyorsun bu da bi acayip. Öyle ya ne yapayım işte, hala kitap okumaya çalışıyorum. fırsat buldukça otobüslerde duraklarda falan. Kuyucaklı yusuf okudum, drama pek gelemiyorum sanırım. Kitabı okurken böyle sık sık kapattım, cam çocukta da aynısı olmuştu ahaha Beni böyle kaçıracak kitap lazım bunlar sanki daha da bi içine sokuyor. Bi arkadaşım çok seviyor Nuri Bilge Ceylan vb. yönetmenlerin çıkardığı filmleri, bana da çok öneriyor. İşte bende böyle bakayım biraz dedim, acayip yani, çok zor izlemesi çok gerçekçi hakiki dram çok zor izleyemiyorum nasıl desem bilemedim gerçekten iyi düşünülmüş, iyi yansıtılmış filmler takdir ediyorum ama izleyemedim işte. Gerçi izleyemememin tek sebebi bu değildi ama işte bir bahane oldu bana da, bir ara devam edeceğim. Kafa şişirdiysem affola, iyi forumlar. :whistling-onion-head-emoticon: 

Bizim ülkede genelde çocuklara çok fazla sorumluluk verilmiyor, sonra bir anda sorumluluk yükleniyor, böyle olunca da çoğu kişi ne yapacağını bilemediğinden kaçmaya çalışıyor maalesef. 

Sana verebileceğim tek tavsiye yazmak olur, bütün yapılacak işleri yaz, onları önem sıralamasına koy, sonra günlük bir plan oluştur, yaptığın işleri ayrı bir yerde tut, yaptıkça da onları yapılan listeye al. Bunun için Trello falan kullanabilirsin, pomodoro taktiği kullanabilirsin. Bunları dene, genelde ben de önceden ben böyle plana uyamam falan diyordum ama bu da insanın bahanesi oluyor. Bİr düzen oldukça insan beyni yapmaya daha meyilli oluyor. Neyse sözün özü hayatını planla ve her zaman plan dışı olacak şeylere de hazırlıklı ol. :D 

Dram ben severim ya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

22.11.2023 - 19:53, pegasusejder yazdı:

O yüzden devranı döndürmek gerekiyor.

Tabii abi, ekonominin durumu ortada, bunları bile rahat rahat alamıyorsak dükkan nasıl dönecek??

Bizim ülkede genelde çocuklara çok fazla sorumluluk verilmiyor, sonra bir anda sorumluluk yükleniyor, böyle olunca da çoğu kişi ne yapacağını bilemediğinden kaçmaya çalışıyor maalesef. 

Sana verebileceğim tek tavsiye yazmak olur, bütün yapılacak işleri yaz, onları önem sıralamasına koy, sonra günlük bir plan oluştur, yaptığın işleri ayrı bir yerde tut, yaptıkça da onları yapılan listeye al. Bunun için Trello falan kullanabilirsin, pomodoro taktiği kullanabilirsin. Bunları dene, genelde ben de önceden ben böyle plana uyamam falan diyordum ama bu da insanın bahanesi oluyor. Bİr düzen oldukça insan beyni yapmaya daha meyilli oluyor. Neyse sözün özü hayatını planla ve her zaman plan dışı olacak şeylere de hazırlıklı ol. :D 

Dram ben severim ya.

Sorunlu zorunlu sorumluluk ahahaha. Evet plan yapmak işe yarıyor gerçekten, elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Genelde deftere yazıyorum ama bu uygulama da kullanışlı olabilir teşekkür ederim tavsiye için :embarrassed1-onion-head-emoticon: Zaman tutmuyorum ya ama faydalı olabilir. Daha böyle bi disiplinli :super-onion-head-emoticon: Hep böyle gaza gelip sonradan gevşiyorum. Nasıl yaşamak istediğimi düşünüyorum, biraz daha böyle insanlardan uzakta kendi halinde. İnsan hep bi uzakları düşlüyor orada daha bi mutlu olacağına inanıyor nedense. Bağ bahçe ne güzel. Çalışmak lazım işte öyle böyle ahahah :no-no-crazy-rabbit-emoticon: Dram iyi güzel de böyle içim bi cız ediyor. Öyle ya işte, daha daha nasılsın pega, oyun işleri nasıl gidiyor, jama katıldın mı bu sene, sen nasıl yaşamak istiyorsun. İyi günler, Kolaylıklar :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

22.11.2023 - 08:10, agg1401 yazdı:

Hayattan bunalıyoruz sanki.

Acayip bişi ama alışmak lazım herha,l ben seviyorum hayatı ne güzel çiçek böçük ahahaha :no-no-crazy-rabbit-emoticon::no-no-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

22.11.2023 - 22:21, Bag Of Bones yazdı:

Sorunlu zorunlu sorumluluk ahahaha. Evet plan yapmak işe yarıyor gerçekten, elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Genelde deftere yazıyorum ama bu uygulama da kullanışlı olabilir teşekkür ederim tavsiye için :embarrassed1-onion-head-emoticon: Zaman tutmuyorum ya ama faydalı olabilir. Daha böyle bi disiplinli :super-onion-head-emoticon: Hep böyle gaza gelip sonradan gevşiyorum. Nasıl yaşamak istediğimi düşünüyorum, biraz daha böyle insanlardan uzakta kendi halinde. İnsan hep bi uzakları düşlüyor orada daha bi mutlu olacağına inanıyor nedense. Bağ bahçe ne güzel. Çalışmak lazım işte öyle böyle ahahah :no-no-crazy-rabbit-emoticon: Dram iyi güzel de böyle içim bi cız ediyor. Öyle ya işte, daha daha nasılsın pega, oyun işleri nasıl gidiyor, jama katıldın mı bu sene, sen nasıl yaşamak istiyorsun. İyi günler, Kolaylıklar :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Acayip bişi ama alışmak lazım herha,l ben seviyorum hayatı ne güzel çiçek böçük ahahaha :no-no-crazy-rabbit-emoticon::no-no-crazy-rabbit-emoticon:

Elle de not alabilirsin ama buradaki şey hoş, atıyorum Yapılacak kısmından tutup Yapılıyor kısmına direkt sürekleyebiliyorsun oradan da Yapıldıya atıyorsun geri falan, Yapıldı kısmı önemli çünkü görsel olarak ne kadar iş bitirdiğini görmek insanı iyi hissettiriyor. Zaman tutma önemli çünkü zamansız çalışınca şöyle oluyor 30 dakka çalışıyorsun 5 dk ara verdin diyelim, sonra bi 20-10 yaptın sonra bi 40-25 yaptın falan çok dengesiz oluyor maalesef. 

Gaza gelmekten ziyade mühim olan şey disiplindir, kendi sınırlarını fark et, ona göre bir plan yap sonra adım adım arttır. Şu anki hayatından mutlu olmaya çalış, çünkü bu halinle istediğin yaşam tarzına gitsen muhtemelen başka bir şey hayal edersin, elindekilerle mutlu olamayan eline başka şeyler geçince de mutlu olamaz maalesef. Hayal kur, çabala ama bu anı yaşamayı unutma.

Oyun işi gidiyor bir şekilde, demoyu çıkardık çok şükür, erken erişim için çabalıyoruz. Jam işlerini bıraktım :D Benim yaşam şeyim basit ya, şahsen kendim takılırken veya arkadaşlarımla takılırken parayı dert etmeden bi şeyler yiyip/içmek veya gezmek istiyorum. Gerisi hallolur bir şekilde.

23.11.2023 - 17:59, kirpii yazdı:

Selam nasılsınız :victory-onion-head-emoticon:

Ooo Kirpi Hanım, iyidir sen nasılsın?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çalışmak lazım. Tembellik en kötü uyuşturuculardan birisi. Bu uyuşturucunun pençesine çok kötü düştüğüm için biliyorum. bu gün 14 saat uymuşum mesela. Bir şekilde çözmek lazım ama çözüm yolunu hâlâ bulamadım.

Kaçmak oldukça önemli bir hareket. Kaçamayıp içindeki çocuğu besleyemeyen, en sonunda manyak olup çıkan çok insan var. Ondan ötesi hayatı oyun olarak görmek. Allah korusun.

Dram işi beni de sarmıyor pek. Sağa bakıyorsun dram sola bakıyorsun trajedi önün ölüm arkan çile, gerek yok yani.

Ne kafa şişmesi, gel yaz çiz. Biz buradayız be buradayız.  

22.11.2023 - 19:53, pegasusejder yazdı:

Sınavlar bitti, yeni yeni kendime gelebiliyorum.

Baya dağların arasında küçücük bir yerdi.

Aynen abiciğim. Talebe acından kendini mi kesiyor? Ne olmuş yaw 5 kat kar yazıp üstüne vergi ödememek için fatura kesmiyorsam? Ben mi öldürdüm canım, alla alla (tiskisinden bir yudum alır). Hem bak biz onların zamanında ekmeğe kan doğruuyoduk, şimdi öyle mi?..

Hakikaten çocukları kafes usulü yetiştirmek çok sıkıntılı bir durum ya. Sorumluluk diyorsun "o ne yeniyor mu" diyor kah kah kah gülüyor. Allah kahretmesin ki yemiş içmiş sıçamamış literally iki katım. dövemiyorsun da. Şimdi ağlıyor bana şöyle oldu böyle oldu diye. Üç kez dedim şu işi yap değilse bursun yatmaz diye çocuğa. Şimdi ağla bağır. Köpoğlu. Yine sinirlendim durduk yere.

23.11.2023 - 17:59, kirpii yazdı:

Selam nasılsınız :victory-onion-head-emoticon:

İyileşemedim. Başımdaki iş azalacağına arttı. Uykumu alamıyorum. Kafam ağrıyor. Hatta açım. İyi durumdayım bence ya. 

26.11.2023 - 17:01, agg1401 yazdı:

Çevremdeki insanları sevmiyorum. Kafaları ancak "devlet dairesine gir" kadar çalışıyor.

Reis bilemiyorum da kelimenin tam manasıyla hiç bir şey yapmadan para kazanabildiğin pek bir meslek yok. Bence irfan dolu sözler bunlar. Ha ben yattığım yerden para verseler kabul edemem. Hem ahlak anlayışıma hem kafa yapıma ters. Ama "amaaaan ne olacak" diyebilen birisi için bence daha iyi bir meslek yok. Yeterki yönetici olma.

28.11.2023 - 15:40, explorer yazdı:

daha iyi bir alternatifi kanıtlamadıkça devam eder

Doğru bu arada. Ama dediğim gibi yattığın yerden para kazanmanın çok bir alternatifi de yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

28.11.2023 - 15:40, explorer yazdı:

daha iyi bir alternatifi kanıtlamadıkça devam eder

Geldi lafı koydu ve gitti...

28.11.2023 - 15:48, Kemankech yazdı:

Sınavlar bitti, yeni yeni kendime gelebiliyorum.

Baya dağların arasında küçücük bir yerdi.

Aynen abiciğim. Talebe acından kendini mi kesiyor? Ne olmuş yaw 5 kat kar yazıp üstüne vergi ödememek için fatura kesmiyorsam? Ben mi öldürdüm canım, alla alla (tiskisinden bir yudum alır). Hem bak biz onların zamanında ekmeğe kan doğruuyoduk, şimdi öyle mi?..

Hakikaten çocukları kafes usulü yetiştirmek çok sıkıntılı bir durum ya. Sorumluluk diyorsun "o ne yeniyor mu" diyor kah kah kah gülüyor. Allah kahretmesin ki yemiş içmiş sıçamamış literally iki katım. dövemiyorsun da. Şimdi ağlıyor bana şöyle oldu böyle oldu diye. Üç kez dedim şu işi yap değilse bursun yatmaz diye çocuğa. Şimdi ağla bağır. Köpoğlu. Yine sinirlendim durduk yere.

Geçmiş olsun yeğenim, sizleri gördükçe iyi ki üni bitirmişim diyorum.

Gönülleri büyük olsun yeter. :) 

Zamane çocukları çok değişti maalesef, hepsi nankör.

Hazıra çok alışmışız, her şeyi gelsin biri bizim yerimize yapsın gözüyle bakıyoruz. Tamam insan sosyal bir yapı, hep birlikte bir şeyler yapılması gerekiyor ama işte o hep birlikteye herkes dahil. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

29.11.2023 - 21:35, pegasusejder yazdı:

Geçmiş olsun yeğenim, sizleri gördükçe iyi ki üni bitirmişim diyorum.

Gönülleri büyük olsun yeter. :) 

Zamane çocukları çok değişti maalesef, hepsi nankör.

Hazıra çok alışmışız, her şeyi gelsin biri bizim yerimize yapsın gözüyle bakıyoruz. Tamam insan sosyal bir yapı, hep birlikte bir şeyler yapılması gerekiyor ama işte o hep birlikteye herkes dahil. :D 

İyi ki okumuşum değil de iyiki bitmiş sonunda mı diyorsunuz hocam.

Bilmiyorum, bizimkisi gönül işi değil. Ot neyin görürük diye gittiydim.

Sadece yüzsüz değil, çalışma karşılığı para isteyen haysiyetsiz, soyu bozuk, şerefsiz o..... Bu güne kadar kim çalıştığı için doyacak kadar para istemiş de siz istiyorsunuz soysuz köle... aman köylüler! Hayır bunu sadece günümüzdeki çıraklara söylemiyorum! on yıl önce haftalığına on lira verdiğim çocuğa da söylüyorum! beş yıl önce günde 10 saat çalışıp "sigortanı yaptım ya daha ne istiyorsun meh meh meh" dediğim gence de söylüyorum! Ne hadle işi bırakır gidersiniz!?! Çırak bulameğöööööhöööööz....
Bilinç altımı biraz fazla deştim galiba. 

Well.... Şu an tüm çitlenbikler toplandık memur doyuruyoruz gibi geliyor bana. Ve açıkçası ülkenin de yarısı işin bir ucundan tutmuyor. Kalan yarısı da işin üstüne oturmuş "yiğen bi el atın da daşıyın bizi meh meh meh" dediği için ülkenin bu kadar iyi durumda olması beni oldukça şaşırtıyor. Analarımızın duaları hakikaten işe yarıyor sanki :')

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.