Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

9 dakika önce, pegasusejder yazdı:

Hahaha insan bulabilirsen burada dedirtirsin. :D 

Haha bir kaç da insan toplaması lazım. :D 

Ben gideyim de bi kaç kişilik reaya arim o zaman :D Aslıında nickimi lord kemankech yapsam da derler bence :p

Adam toplanır ya

"Kardeşlerim. Bir forum fethetmeye değil, bir forum kurtarmaya gidiyoruz... Benimlemisiniz!!!" :super-onion-head-emoticon:

Özgürlük götürüyoruz dersek amerika da destek verir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

5 saat önce, Kemankech yazdı:

Ben gideyim de bi kaç kişilik reaya arim o zaman :D Aslıında nickimi lord kemankech yapsam da derler bence :p

Adam toplanır ya

"Kardeşlerim. Bir forum fethetmeye değil, bir forum kurtarmaya gidiyoruz... Benimlemisiniz!!!" :super-onion-head-emoticon:

Özgürlük götürüyoruz dersek amerika da destek verir :D

Hahaha sen bayağı planını programını yapmışsın. :D Hadi ya Allah bismillah de başla. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

8 hours ago, pegasusejder said:

Gelişmelerden haberdar edersin artık. :D Evet küçücüktüm. :') Hahaha senden kurtulmak isteyen utansın. :D 

Tabii ki de ederim :yesss-crazy-rabbit-emoticon:

Yaa :wew-onion-head-emoticon:

7 hours ago, Kemankech said:

İyiyim ne olsun işte. Benim üniversitem de şehir dışında, ona hazırlanıyorum :D

Geçen yıl sınava şehir yılında hazırlanmıştım aslında evden uzak ilk senem deği yani :)

İstediğin zaman gel. Zaten gelme diyemeyiz tükan senin :p

İnşallah başarılarla dolu bir yıl olur senin için de :)  

O zaman tecrübelisin biraz ne güzel :victory-onion-head-emoticon:

7 hours ago, Kemankech said:

Ailemin yanında bilgisayar mühendisliği okuyamazdım zaten :D Algoritma problemi çözerken düşünmenin önemli olduğunu anlatamıyorum "boş boş bilgisayara bakacağına git dışarlara bak" diyorlar :p

Sahipsizse kendi üstüme geçireyim hemen :evil-smile-onion-head-emoticon:

Bilgisayar mühendisliği mi okuyorsun bu arada? İyiymiş :)  :stars-crazy-rabbit-emoticon: Ben hukuk okuyacağım ama acaba bilgisayar mühendisliği mi okusam diye çok düşünmüştüm zamanında. Artık ünide bilgisayar kulübüne falan katılmayı düşünüyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, pegasusejder yazdı:

Hahaha sen bayağı planını programını yapmışsın. :D Hadi ya Allah bismillah de başla. :D 

Tabii vakit ayırabilirmiyim bilemiyorum. Daha çözmem gereken bi 300 algoritma problemi falan var :p

1 saat önce, Ari01 yazdı:

Tabii ki de ederim :yesss-crazy-rabbit-emoticon:

Yaa :wew-onion-head-emoticon:

İnşallah başarılarla dolu bir yıl olur senin için de :)  

O zaman tecrübelisin biraz ne güzel :victory-onion-head-emoticon:

Bilgisayar mühendisliği mi okuyorsun bu arada? İyiymiş :)  :stars-crazy-rabbit-emoticon: Ben hukuk okuyacağım ama acaba bilgisayar mühendisliği mi okusam diye çok düşünmüştüm zamanında. Artık ünide bilgisayar kulübüne falan katılmayı düşünüyorum. 

İnşallah

Az buçuk tecrübelerim var. Ama verebileceğim tek tavsiye kendine gittiğin şehirde büyümüş bir arkadaş bul. Özellikle ilk gittiğinde çok faydası olur

Bilgisayar benim için sadece bir bölüm değil hayat tarzı :p Hayat tarzı dediğimde arada bi gaza gelip "Yiğenim yazılım öğrenin" falan diyorum :D

Bu arada bilgisayarla hukuk bayağı zıt yönlerde, nereden esti hukuk?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 hour ago, Kemankech said:

Tabii vakit ayırabilirmiyim bilemiyorum. Daha çözmem gereken bi 300 algoritma problemi falan var :p

İnşallah

Az buçuk tecrübelerim var. Ama verebileceğim tek tavsiye kendine gittiğin şehirde büyümüş bir arkadaş bul. Özellikle ilk gittiğinde çok faydası olur

Bilgisayar benim için sadece bir bölüm değil hayat tarzı :p Hayat tarzı dediğimde arada bi gaza gelip "Yiğenim yazılım öğrenin" falan diyorum :D

Bu arada bilgisayarla hukuk bayağı zıt yönlerde, nereden esti hukuk?

Tavsiyen için teşekkürler :) Yurtta kalmayı düşündüğüm için üniversiteden bir üst sınıf bulsam bana çok yardımı dokunur diye düşünüyorum cidden.:dance-with-me-crazy-rabbit-emoticon: Onun dışında zaten şehirde 4-5 tane tanıdık var ve bir o kadar da okuyan arkadaşım olacak. O yüzden hayatta kalmam bayağı kolay olacak gibi. :D 

Ah bilgisayar üzümlü kekim benim :bled1-onion-head-emoticon:

Haha iyi diyormuşsun :D  

Hmm... Bunu nasıl anlatsam diye düşündüm biraz, ortaya şöyle bir yazı çıktı: :D 

Küçüklüğümden beri bilgisayarda vakit geçirirken çok eğlenen biriyim. Babam da benim gibi, tabii benden çok daha bilgili. Çocukluğumda babamın bir hacker gibi bilgisayarda bir şeyler yaptığını görünce çok hayran kalırdım ve bana yeni bir şey öğrettiğinde 'Aa bunu da yapabiliyorum' diye düşünüp çok mutlu olurdum. Böyle bir oyundaki gizemli bir sandığı aralarmış gibi hissederdim anlayacağın.
Ve bilgisayarda yapılabilecek sonsuz şey var, merak uyandırıcı geliyor ve daha neler yapabilirim diye merak edip 'hadi bunun üniversitesine gideyim' diye kararsızlığa düşmüştüm. Bir de zaman geçirirken eğlendiğim bir şey, neden o mesleği yapmayayım ki? :D Ayrıca da insanlığın geleceği teknolojiden geçiyor o yüzden ucu çook da açık bir yer. 
Hukuk içinse, ortaokula başladığımdan beri benim için okuyacağım bölüm olmuştu. Oradaki konular ilgi alanıma giren şeyler sayılır, okumayı severim, ezberleme yeteneğim iyidir, Roma hukukunu ele alırsak mesela, mitolojiye ilgim vardır. Onun dışında ülke tarihleri hakkında bilgi öğrenmeyi severim, böyle eski dönemlere ait animeleri izliyormuşum gibi hissediyorum. Ve sonuçta bir ülke anayasına, kanunlarına paralel olarak gelişiyor. 
İnatçı kişiliğim de bana çok yardımcı olacaktır bu konuda bir de. :D 

O yüzden hukuk okurken zevk alacağımı düşünüyorum ve yanılmam sanırım da.

Bilgisayarı en son zamanlar dışında hiç meslek olarak düşünmemiştim ama hukuk için hedeflerim var ve onları gerçekleştirirken kendimi görebiliyorum.

Ama dediğim gibi bilgisayar kulübüne giderek kendimi geliştirmek istiyorum hala.:waiting-onion-head-emoticon:

Biraz garip bir açıklama oldu ama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Kirii yazdı:

Günaydın:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon: Bu saatte kalmak benlik değil acayip uykum var :hate-crazy-rabbit-emoticon:

Günaydın. Hep beraber bağırıyoruz, 3. 2. 1. Allah belanı versin MEEEEEBB!!!! :D

12 dakika önce, pegasusejder yazdı:

Günaydın, koş geri yat. :) 

Günaydın

Okula gitmiyor mu? Ben mi yanlış anladım. Bir hata eylediysek affola

11 saat önce, pegasusejder yazdı:

Elin alıştıkça hızlıca halledersin merak etme. :) Ayrıca bence 300 biraz fazla. :D 

Soruları çözdüğüm sitede 300 civarı soru var. Günde bir problem çözerek bitirmeyi planllıyorum ama bu yıl mı biter önümüzdeki yıl mı bilmiyorum

9 saat önce, Ari01 yazdı:

Tavsiyen için teşekkürler :) Yurtta kalmayı düşündüğüm için üniversiteden bir üst sınıf bulsam bana çok yardımı dokunur diye düşünüyorum cidden.:dance-with-me-crazy-rabbit-emoticon: Onun dışında zaten şehirde 4-5 tane tanıdık var ve bir o kadar da okuyan arkadaşım olacak. O yüzden hayatta kalmam bayağı kolay olacak gibi. :D 

Ah bilgisayar üzümlü kekim benim :bled1-onion-head-emoticon:

Haha iyi diyormuşsun :D  

Hmm... Bunu nasıl anlatsam diye düşündüm biraz, ortaya şöyle bir yazı çıktı: :D 

Küçüklüğümden beri bilgisayarda vakit geçirirken çok eğlenen biriyim. Babam da benim gibi, tabii benden çok daha bilgili. Çocukluğumda babamın bir hacker gibi bilgisayarda bir şeyler yaptığını görünce çok hayran kalırdım ve bana yeni bir şey öğrettiğinde 'Aa bunu da yapabiliyorum' diye düşünüp çok mutlu olurdum. Böyle bir oyundaki gizemli bir sandığı aralarmış gibi hissederdim anlayacağın.
Ve bilgisayarda yapılabilecek sonsuz şey var, merak uyandırıcı geliyor ve daha neler yapabilirim diye merak edip 'hadi bunun üniversitesine gideyim' diye kararsızlığa düşmüştüm. Bir de zaman geçirirken eğlendiğim bir şey, neden o mesleği yapmayayım ki? :D Ayrıca da insanlığın geleceği teknolojiden geçiyor o yüzden ucu çook da açık bir yer. 
Hukuk içinse, ortaokula başladığımdan beri benim için okuyacağım bölüm olmuştu. Oradaki konular ilgi alanıma giren şeyler sayılır, okumayı severim, ezberleme yeteneğim iyidir, Roma hukukunu ele alırsak mesela, mitolojiye ilgim vardır. Onun dışında ülke tarihleri hakkında bilgi öğrenmeyi severim, böyle eski dönemlere ait animeleri izliyormuşum gibi hissediyorum. Ve sonuçta bir ülke anayasına, kanunlarına paralel olarak gelişiyor. 
İnatçı kişiliğim de bana çok yardımcı olacaktır bu konuda bir de. :D 

O yüzden hukuk okurken zevk alacağımı düşünüyorum ve yanılmam sanırım da.

Bilgisayarı en son zamanlar dışında hiç meslek olarak düşünmemiştim ama hukuk için hedeflerim var ve onları gerçekleştirirken kendimi görebiliyorum.

Ama dediğim gibi bilgisayar kulübüne giderek kendimi geliştirmek istiyorum hala.:waiting-onion-head-emoticon:

Biraz garip bir açıklama oldu ama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Özellikle kendi bölümünden üst sınıflar hayat kurtarır. Diyorlar yani. Benim gideceğim üniversitenin bilgisayar bölümü yeni açılacağı için benim pek öyle bir şansım yok :')

Teknofili bir gençlik yetişiyor :p

Gerçekten çok iyi anladım, yunan-roma mitlerini severim. Şöyle bi okuyup hayata dair umudumun kalmaması çok hoş bir şey :p Çoğu milletin mitleri karamsar zaten, hatta neşeli saf çocuksu bir mite hiç denk gelmedim. Hep kronos zeusu, zeus okeanosu (athenaya hamileyken bi de) yutar, farisi kahramanlar ya yanarak can verir ya da manitasının yaptığı yamuğa ağlarken limit aşımından kör olur, türklerde de ya çobanın biri peri kızına yavşadığından ya da kutsal bi şeyi peşkeş çektiklerinden Allah tüm ulusun belasını verir. Fazla koptum ne diyecektim ben ya? Her neyse...

Umarım hukuk yolunda başarılı olursun :)

Ve her zaman dediğim gibi "yazılım öğrenin yiğenim yazılım" :D Bilgisayar kulübünde ne yapıyorlar bimiyorum ama basıc seviyede olsa bi şeyler öğretiyorlardır. Google'da nasıl arama yapılacağını öğretseler bile yeter, onun bile derinleşilebilecek yerleri var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Kemankech yazdı:

Okula gitmiyor mu? Ben mi yanlış anladım. Bir hata eylediysek affola

Soruları çözdüğüm sitede 300 civarı soru var. Günde bir problem çözerek bitirmeyi planllıyorum ama bu yıl mı biter önümüzdeki yıl mı bilmiyorum

Özellikle kendi bölümünden üst sınıflar hayat kurtarır. Diyorlar yani. Benim gideceğim üniversitenin bilgisayar bölümü yeni açılacağı için benim pek öyle bir şansım yok :')

Doğru öyle bir şey vardı değil mi? :D Aman gitmesin, gidince ne oluyor sanki? :D 

Yani kendi kararın ama 300 algoritma bana fazla geldi, onun yerine temelleri iyice oturtup kullandığın şeylerin ne işe yaradığını anladığında projelere başlaman. Çünkü algoritmalar seni bir yere kadar geliştiriyor.

Bizde üst sınıfların da gelip arada bana soru sormasına ne demeli peki... Bizde de %100 ing bölümü yeni açılmıştı, üst sınıflar %30 ing oluyordu, yani direkt olarak üst sınıfımız yoktu. :D Hangi üni?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.