Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

52 dakika önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Evet evet doğru bildin. 

İnsan mesleğini zaten severek yapmalı. Ancak mesleğine aşık olmakda.. Hakikaten işini ahh cümlemi toparlayamadım bi dakika abi XD

İnsanın işini severek yapması kadar güzel bir şey yok diyeceğim ama bu sevmekten de başka bir şey. Karşında olan muhatapların yetişkin bireyler değil. Yaş ağaçlar. Nereye yönlendirirsen o şekli alacak çocuklar. Sen orada geleceğin bireyi olacak insanların hayatlarına dokunuyorsun. Onlara aşıladığın şeyler onların hayatlarını şekillendiriyor. 

Dediğin gibi onların sevgisini hissetmek, gözlerindeki parıltıyı görmek, sana seslenirlerken olan cıvıltıları.... Elhamdülillah bu çok güzel bir şey ^^

Hahahaha tamam toparlamana izin veriyorum. :D 

Evet evet, katılıyorum bu dediğine. Sen onlara sadece ders de vermiyorsun, onlara davranışın, ahlakın falan her şeyiyle etkiliyorsun onları. O yüzden oraya sadece ders öğretmeye değil her şey için gitmelisin. 

Ahahaha evet çok hoş şeyler, bazılarıyla kursumuz bittiydi, ah ah vedalaşmaları falan. :') Bir gruba sonradan gelmiştim, onlar iki kez hoca değiştirmiş yani ben üçüncü hocalarıydım bir öğrencim bi vakit sonra hocam siz bizi bırakmayın sizi çok sevdim demesi... :') :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Selamlar olsun ey ehli forum

18.07.2022 - 19:18, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Cümleten Selamlarr ^^ Nasılsınız?

Şükür ne olsun işte. Memleket toprağına döndük. İnternetsizlikten ciğerimiz soluyor.  :dizzy-crazy-rabbit-emoticon:

4 saat önce, pegasusejder yazdı:

Ya genelde öğrenciler belirli yaşlarda oluyor da, bazen küçük yaşlar da denk gelebiliyor. 

Sanki aynı yaş grubuna hitap ediyoruz, benimkiler genelde 9-11 yaş oluyor, seninkiler biraz daha +12 falan galiba. .D Arada 7-8 yaş oluyor onlarla da ilgileniyorum bir şekilde. Benim için de çocuklara ulaşmak ve onlara bir şeyler öğretmen güzel bir şey ya, onların da seni sevmesi falan çok hoş oluyor.

16 dakika önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

İzin verdiğiniz için Teşekkürler (:

Öğretmenlik, bir eğitimci olmak bence bütün meslekler arasında en farklılarından biri. Dediğin sadece öğretmiyor her şeyiyle bir örnek teşkil ediyor.

Ay evett.... Ayrılıkları ben hiç sevmem çok üzülüyorum yaaa

Bu konuda diyebileceğim tek şey "Talebe bakmak zulüm ya zulüm". Allah şol çocukla uğraşan herkese sabır sükunet versin.

18.07.2022 - 19:19, pegasusejder yazdı:

@Kemankech keman kardeş senin nasıl gidiyor?

Nası gitsin ya. Yaz okuluna gidecektim. 11 tane mühendislik bölümünün 11'inde de olan bir ders açılmadı. Dumurumdan felç oldum resmen, sürünüyorum. Bütün planlarım boşa çıktı resmen. 2 aylık boş vaktim var ve ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Sabahlara kadar kod yazacam galiba :floating-crazy-rabbit-emoticon:

18.07.2022 - 21:18, kirpii yazdı:

Tabii haklıyım :D Gittik ve uyuşmadı 4 kez uyuşturup yapabildi :crying2-onion-head-emoticon: Konuşamıyorum hala ya :D senin kolunun yarısı kadar bir şey:uhuhuh-onion-head-emoticon: 

Bozduktan sonra baktım ve pişman oldum :DD

Alacağını pek sanmıyorum ama tamamdır :D

Off ya, geçmiş olsun. Bende de şerbetli olduğumdan mıdır nedir 2'den aşağı iğne kesmiyor. Ama bende etkisi çabuk geçiyor neden acaba:confused-onion-head-emoticon:

Erken profesyonel müdahele hayat kurtarır. Ama üzme kendini, boza düzelte öğrenirsin. Mesela ben öyle öğrendim. Bilgisayar mavi ekran vermişti bir ara (5 - 6 yıl kadar önce :p) Babam dövecek korkusuyla bilgisayar resetlemeyi çözmüştüm :D

Alırsa acıma hiç :D

18.07.2022 - 23:09, Suki yazdı:

Uzun bir zamandır yoktum, tekrardan selammm:)

Hoş geldin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

İzin verdiğiniz için Teşekkürler (:

Öğretmenlik, bir eğitimci olmak bence bütün meslekler arasında en farklılarından biri. Dediğin sadece öğretmiyor her şeyiyle bir örnek teşkil ediyor.

Ay evett.... Ayrılıkları ben hiç sevmem çok üzülüyorum yaaa

Ne demek efenim, her zaman. :D 

Evet, o yüzden herkes öğretmen olmamalı. :D Kimse mükemmel olamaz ama en azından bazı konularda dediğin gibi örnek teşkil eden birisi olması lazım.

Evet ya, o kadar zaman geçiyor, alışıyorsun falan sonra ayrılık vakti geliyor. :') 

15 dakika önce, Kemankech yazdı:

Bu konuda diyebileceğim tek şey "Talebe bakmak zulüm ya zulüm". Allah şol çocukla uğraşan herkese sabır sükunet versin.

Nası gitsin ya. Yaz okuluna gidecektim. 11 tane mühendislik bölümünün 11'inde de olan bir ders açılmadı. Dumurumdan felç oldum resmen, sürünüyorum. Bütün planlarım boşa çıktı resmen. 2 aylık boş vaktim var ve ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Sabahlara kadar kod yazacam galiba :floating-crazy-rabbit-emoticon:

Aleyküm selam

Zulüm diye bakarsan her şey zulüm olur. :) Bazen bakışı değiştirmek gerekir. :D 

Geçmiş olsun kardeş. :D O tarz şeyler fena koyuyor iyi bilirim. :D 

Kod yazmak iyidir. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, pegasusejder yazdı:

Zulüm diye bakarsan her şey zulüm olur. :) Bazen bakışı değiştirmek gerekir. :D 

Geçmiş olsun kardeş. :D O tarz şeyler fena koyuyor iyi bilirim. :D 

Kod yazmak iyidir. :D 

15. katta iskeleye çıkıp boya yapmaktan daha az korkunç ama ben yine boya yapmayı tercih ederim. Vallahi zor ya; odakları bende mi, anlatılması gerekeni doğru düzgün anlatabiliyor muyum, acaba seviyelerine uygun mu.... Benim boyumu bir kaç fersah aşıyor :nonono-onion-head-emoticon:

İki hafta belge getir götürüyle uğraşmaktan cılkım çıkmıştı. Hayır her fakültenin ilk yılında 50 kişi olsa (100'ü aşanlar var) 550 öğrenci yapar. En azından 50 tane benim gibi andaval çıkar ya. Bi ben mi geri zekalıyım da herkes takır takır geçti diye düşünüyorum ister istemez.

Beni anlayan bi bilgisayarım kaldı. Onu da ben anlamıyorum :'(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Kemankech yazdı:

15. katta iskeleye çıkıp boya yapmaktan daha az korkunç ama ben yine boya yapmayı tercih ederim. Vallahi zor ya; odakları bende mi, anlatılması gerekeni doğru düzgün anlatabiliyor muyum, acaba seviyelerine uygun mu.... Benim boyumu bir kaç fersah aşıyor :nonono-onion-head-emoticon:

İki hafta belge getir götürüyle uğraşmaktan cılkım çıkmıştı. Hayır her fakültenin ilk yılında 50 kişi olsa (100'ü aşanlar var) 550 öğrenci yapar. En azından 50 tane benim gibi andaval çıkar ya. Bi ben mi geri zekalıyım da herkes takır takır geçti diye düşünüyorum ister istemez.

Beni anlayan bi bilgisayarım kaldı. Onu da ben anlamıyorum :'(

Ahahaha tabii herkese uygun bir şey değil, ondan bir şey demiyorum. :D Arada yordukları da oluyor ama genel olarak güzel gidiyor bende. :D 

50 tane insan çıksa da hepsi yaz okulu alacak mı o var, hocanın açmasına bağlı yaz okulu, bi kere bizim hoca gelen olmuyor veya çok az kişi geliyor diye açmıyordu. Bir hoca da yaz okulundan para alınmasını saçma buluyormuş, bunun için kendisi de para almazmış, prensiplerine uymadığı için açmıyordu. :D 

U+1F972

8 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Bu konuda haklısın.. Herkes öğretmemen olmamalı ve ve bu engellenmeli hatta bir mülakattan nasıl desem bir testten geçmeli. Herkesi kabul etmemeliler. Bu hususta belki de yaralıyım bilmiyorum ama her önüne gelenin eğitimci olması yanlış. Herkes olamaz ve olamıyorlarda öğretmenim diye gezenler.

Evet ama bizim ülkede buna kim uğraşacak... Bir ara şey vardı, hiçbir şey olamıyorsun öğretmen ol gibi bi tabir, gerçekten ülkenin eğitimini ve kültürünü gösteren bir söz. :/ Evet maalesef, hele hele bi ara öğrenciyi dövmeden öğretmen olunmaz diye bir durum varmış ya... Nasıl kafalar yaşıyor insanlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, pegasusejder yazdı:

Ahahaha tabii herkese uygun bir şey değil, ondan bir şey demiyorum. :D Arada yordukları da oluyor ama genel olarak güzel gidiyor bende. :D 

50 tane insan çıksa da hepsi yaz okulu alacak mı o var, hocanın açmasına bağlı yaz okulu, bi kere bizim hoca gelen olmuyor veya çok az kişi geliyor diye açmıyordu. Bir hoca da yaz okulundan para alınmasını saçma buluyormuş, bunun için kendisi de para almazmış, prensiplerine uymadığı için açmıyordu. :D 

U+1F972

Arada yoruyorlarsa baya iyi öğrencilermiş :D

Yaz okulu için başvuru yapmış zaten hoca. Açılması planlanan derslerde var. Hoca açtığı halde almamışlar... Ben kasıt ararım bunda ya.

Prensibine mi uymuyormuş? Yazın tatil yapacam ben, sizle mi uğraşacam dememiş de :hehe-onion-head-emoticon:

d83dde2d

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ve Aleykum Selammm ~ Hoş Geldin ^^

Kıyamam bu ara bunu kaçıncı duyuşum acabaaaa XD

Ahahhahahaha sağol abi XD Hoca olmanın artıları ve eksileri mevcut. Ama biz artılarına bakalım :D

Bu konuda haklısın.. Herkes öğretmemen olmamalı ve ve bu engellenmeli hatta bir mülakattan nasıl desem bir testten geçmeli. Herkesi kabul etmemeliler. Bu hususta belki de yaralıyım bilmiyorum ama her önüne gelenin eğitimci olması yanlış. Herkes olamaz ve olamıyorlarda öğretmenim diye gezenler.

Hoş buldum~

Daha önce de mi söylemiştim? İnternetten yana yüzüm gülmüyor ki :'(

Artısı çok tabii. Ama benim için astarı yüzünü geçiyor.

Hem test hem mülakattan geçiyorlar :D Ama faydası 0. Haddimi aşarak söylüyorum ama, daha çok psikolojik testlerden geçmeleri lazım bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

19.07.2022 - 10:10, pegasusejder yazdı:

Kolay gelsin. :D Neler yapıyorsun? Ben de iyiyim, part-time öğretmenlik işiyle uğraşıyorum, çocuklar her hafta şaşırtabiliyor beni. :D Onun haricinde iş arayışları devam ediyor. :D 

Misal dün bir öğrencimle şöyle bir diyaloğum oldu;

-Hocam dersin bitmesine kaç dakika var

-10 dakika kaldı

-Hocam ben çok yoruldum devam edemiyorum artık

-Hadi hadi 10 dakika daha zorla kendini

-Olmuyor hocam devam edemiyorum, yapamıyorum artık... (10 yaşında çocuk meğer hayatın yükünü taşıyormuş :D ) 

Oooo kolaylar gelsin, zor iş sizinkisi. :/ Ben de iyiyim, çocuklara ders anlat falan sürdürüyoruz hayatı, onun haricinde iş arıyorum, öğrenmeye devam falan, bir de Unity anlatıyorum bir yerde, öyle gidiyor. Öğrenci detayı yukarı tarafta bulabilirsin. :D 

Artık nasıl bıcırsan uyuşturucu bile işlemiyor sana. :D Aman konuşunca ne oluyor sanki bu hayatta? :D Sen o kadar büyüdün mü ya? :D 

Ooooo hoş geldin, selamlar. :) 

Ben de bir gün döndüğümde kendimin olmamasından korkuyorum. :D Biricik hater'ımı nasıl unutabilirim? :D İyiyim çok şükür, sizin yaşlarınızda ki afacanlarla uğaşıyorum hemen hemen, öyle gidiyor hayat. :D Sen nasılsın, neler yapıyorsun?

Sana da huzurlu günler Zoro, nasılsın, nasıl gidiyor?

Ben miyim bıcır ya :D Çok sağlamım o zaman :taichi-crazy-rabbit-emoticon:  Ya hala büyüyemedim :D Birisi bana hormonlarını vermesi lazım...

@Suki Dün bana Pega abi beni unutmamış sen bıcır oldun diye hava atıyordu ya :bled2-onion-head-emoticon:

15 saat önce, Kemankech yazdı:

Şükür ne olsun işte. Memleket toprağına döndük. İnternetsizlikten ciğerimiz soluyor.  :dizzy-crazy-rabbit-emoticon:

Off ya, geçmiş olsun. Bende de şerbetli olduğumdan mıdır nedir 2'den aşağı iğne kesmiyor. Ama bende etkisi çabuk geçiyor neden acaba:confused-onion-head-emoticon:

Erken profesyonel müdahele hayat kurtarır. Ama üzme kendini, boza düzelte öğrenirsin. Mesela ben öyle öğrendim. Bilgisayar mavi ekran vermişti bir ara (5 - 6 yıl kadar önce :p) Babam dövecek korkusuyla bilgisayar resetlemeyi çözmüştüm :D

Alırsa acıma hiç :D

Hoş geldin.

Teşekkür ederim :victory-onion-head-emoticon: Ne güzel işte :D Ben 2 gün boyunca çorba içmiştim ölüyordum açlıktan :D

Haha benim her zaman mavi ekran veriyordu ama kendi hallediyordu nasıl bende bilmiyorum :uhuhuh-onion-head-emoticon: Sadece mavi ekran verdi diye üzülüyordum sonra tekrar baktığımda çalışmış olarak görüyordum :DD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, kirpii yazdı:

Teşekkür ederim :victory-onion-head-emoticon: Ne güzel işte :D Ben 2 gün boyunca çorba içmiştim ölüyordum açlıktan :D

Haha benim her zaman mavi ekran veriyordu ama kendi hallediyordu nasıl bende bilmiyorum :uhuhuh-onion-head-emoticon: Sadece mavi ekran verdi diye üzülüyordum sonra tekrar baktığımda çalışmış olarak görüyordum :DD

Doktorlar da şaşırıyordu bana :D

Ohoo. Baya eskimiş o bilgisayar artık. Canı hurdalık çekmeye başlamış :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Kemankech yazdı:

Arada yoruyorlarsa baya iyi öğrencilermiş :D

Yaz okulu için başvuru yapmış zaten hoca. Açılması planlanan derslerde var. Hoca açtığı halde almamışlar... Ben kasıt ararım bunda ya.

Prensibine mi uymuyormuş? Yazın tatil yapacam ben, sizle mi uğraşacam dememiş de :hehe-onion-head-emoticon:

d83dde2d

Ahahaha ya işte herkesin yapabildiği şeyler var, tahammül seviyesi falan da değişiyor. :D 

O zaman yönetim uğraşmak istememiştir. :/ Arada onun olduğunu da gördüm, belge işleriydi falan filan uğraşmamak için sallamıyorlar.

Yok ya o hoca biraz öyle değişikti, o yüzden doğrudur herhalde. :D 

Öğreniyorsun bak. :) 

2 saat önce, kirpii yazdı:

Ben miyim bıcır ya :D Çok sağlamım o zaman :taichi-crazy-rabbit-emoticon:  Ya hala büyüyemedim :D Birisi bana hormonlarını vermesi lazım...

@Suki Dün bana Pega abi beni unutmamış sen bıcır oldun diye hava atıyordu ya :bled2-onion-head-emoticon:

Evet, başka kim olacak? :D Maşallah diyelim. :) Ahahaha büyürsün ya zamanla, suyunu, sütünü eksik etme. :D 

E hava atmada haklı sanki. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.