Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

chiEFE06, 41 dakika önce tarihinde yazdı:

1-) Eski sevgilimle şu anki ilişkime göre değişir ama sarılmak çok mantıklı. Sonuçta öyle basit bir ahreket pek çok şeyi anlatmaya yetiyor.

2-) Damat olarak herhangi bir şey yapmama gerek yok. Zaten gelin de sarılmadan önce müsade istemiş ve zaten evleniyorum yani kıskanmam için sebebim de yok. Eski sevgilisiyle arasının sarılacak kadar iyi olduğunu gördüğüm için mutlu olabilirim sadece.

Mesela neler anlatmayı düşünüyorsun?

Hmm sen illa kötü ayrılacaklarını düşünmüşsün ama kötü ayrılacaklarının bir garantisi yok. Bazı insanlar dış faktörler nedeniyle sevse de ayrılmak zorunda kalıyor. :) 

syncdes, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Bana biriktirip google formstan at demedim mi soruları? :D

1-) Kötü ayrıldıysam çok da suratına bakmam açıkçası tebrik ederse teşekkür ederim. İyiysek sıkıntı yoktur zaten, normal birine dönmüştür benim için.
2-) Bir şey hissetmezdim sanırım yani evlenmeye karar vermişsem ona güveniyorumdur. 

Hahaha ne yapabilirim ara ara gelip gidiyor. :D 

Yok kötü olarak ayrılmamışsın, hatta şey bile olabilir zamanında senin çok sevdiğin ama herhangi bir sevgili durumunun olmadığı bir şey de olabilir. 

Bunu sana özel soruyorum, eşin bir kadına sarılsa sorun olarak görmez misin? :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

Ari01, 12 dakika önce tarihinde yazdı:

Hmm, hakkını vermem gerek, iyi soru :)

Şimdi, ilk olarak, videoyu izlediğimde gelin ve eski sevgilisinin iyi ayrıldığını düşünüyorum. Daha doğrusu şöyle diyeyim, bir yerde okumuştum, biriyle ayrıldıktan sonra hala aranız iyi kalıyorsa ya o kişiyi hiç sevmemişsinizdir ya da hala seviyorsunuzdur. Bu durumda ikinci seçenek olduğunu düşündüm nedense, yani bu çift ilk sevgilisiyle sevgililikten çok arkadaşlık içerisindeymiş gibi. Zaten ilk seçenek olsa gelin böyle bir şey istemez, ve eğer damat aralarında hala bir şey kaldığından şüphelense böyle bir şeye izin vermezdi. :) Ya da son bir seçenek, damadın bu durumdan (adamın eski sevgili olduğundan) haberi olmaması olabilir ama öyleyse gerçekten çok ağlanacak bir durumda olur. 

1- Daha önce hiç eski sevgilim olmadı ama iyi anlaştığım erkek arkadaşlarım vardı. (Bir de sana anlattığım şu piyano çalan var, onu düşünerek cevaplayacağım sorunu. ) Dürüst olmak gerekirse ilk önce ne var ki bunda, sadece sarılmak istiyor, hatta izin bile alıyor diye içimden geçirdim ama biraz düşününce ve ikinci soruyu okuyunca kesinlikle karşı çıktım bu fikre. 

Zaten adı üstünde eski olması artık tarihe gömülmesi demek. Hele bir de üstüne yeni bir sevgili yapmış, hatta onunla evlenmek üzeresin. E o zaman geçmişi unutup geleceğine baksana. :) O sarılma olayı kulağa masumca gelebilir ama bence hiç de öyle bir olay değil bu durumda. Unuttuğun, artık senin için önemli olmayan birine neden sarılmak isteyesin ki. Bilinçaltında da olsa tam olarak unutamamış, yine onu hissetmek istemiş oluyorsun bu durumda. :get-out-crazy-rabbit-emoticon: Ha, eğer gerçekten unuttuysan senin için sadece bir arkadaş rolündeyse artık, bir kuzeninden falan farkı yoksa gibi gibi, bu sarılma olayını bu kadar buyutmezsin, ayda 1 kere mi diyeyim, yolda bir kere mi, bir şeyler konuşmak için buluştuğunuzda diğer tüm sohbetin olan kişilerle vedalasirken falan yaptığın gibi hemen bi sarılıverirsin olur biter, aa şimdi ona sarılıyorum diye bir şey hissetmez, heyecanlanmazsın. Ki bu da ilk başta dediğim şeye göre sevgililik değil, arkadaşlık oluyor. (Bazı insanların nedense böyle vedalaşma şeyleri oluyor o anlamda. Benim yoktur mesela.)

Cevabım hayır sarsılmazdım.

2- Zaten dediğim gibi, bundan kesinlikle rahatsızlık duyarım. Benimle bu konuda benzer düşünecek biriyle olduğum için böyle bir şey olacağına hiç ihtimal vermiyorum. Sonuçta karşı taraf da benim sarılmamı istemezdi. 

A ama hadi diyelim ki eski sevgili bir yolunu bulmuş, düğünüme gelmiş, bir de kalkmış 2 dakika sonra benim olacak adama sarılmak istiyor! :) O zaman onu tüm o kalabalığın önünde rezil etmemek için bir şey demem veya düğünden sonra damada da hesap sormam. Konuyu açmam. Zaten damat da benim bu durumdan hoşnut olmayacağımı hisseder ve bir daha böyle bir durum olmaz diye düşünüyorum. 

Nedense bu ilişki konularından konuşmayı çok seviyorum ya. :) Böyle zevkli yazmayalı olmuştu. Soru için tekrar teşekkürler. Diğerlerini de heyecanla bekliyorum. 

Sen ne yapardın peki? :dance-with-me-crazy-rabbit-emoticon:

Yani bazı şeylerde dış faktörlerden ötürü ayrılıyorlar. Mesela bir arkadaşımın durumu şöyle, iki tarafta birbirini çok seviyor ama kız tarafından ailesi kıza baskı yapıyor oğlanı istemedikleri için, kız da bu tartışmaların iki tarafı da yıpratacağını düşünerek ayrılmayı tercih ediyor ama hala seviyor. Şimdi siz ayrılırdınız ayrılmazdınız ayrı bir tartışma konusu ama bazı durumlarda iki taraf da birbirini hala seviyor oluyor. :D 

Hmm senin düşüncelerini anladım, yorum yapmak yerine ben de kendi düşüncelerimi yazayım daha mantıklı olur. :D 

1-) Şimdi ben birisini gönlümden tamamen çıkarmadan bir başkasını düşünmem diyeyim. Yani kalbimde biri varken aklıma bir başkasını sokmaya çalışmam. Benim sevgilim olmadı onun için ilk sevdiğim insan için konuşayım, sevdiğim süre boyunca gerçekten çok severdim kendisini ama benim için şu an o duygular tamamen bitti, mesela bir yerde karşılaşsak öyle konuşurum falan ama daha ötesine gideceğini sanmıyorum. Zaten seninle biraz bu konuyu konuşmuştuk. Düğünüme de gelirse kendisi bilir ama onu arkadaştan öte görmem ve bence gelmemesi daha iyi olur, çünkü ister istemez bi kıskanılma durumu veya bi karşılaştırılma durumu olabilir, bunu sen yapmayabilirsin ama karşı taraf bir anlık aaa bu şu açıdan benden iyiymiş/kötüymüş gibi şeyler düşünebilir o yüzden gerek yok. Dediğin gibi geçmiş geçmişte kaldığı sürece güzeldir. He sarılma olayı da yani sarılmam, bunun sevgiyle falan alakası yok nikah düşen kişilerle fiziksel temasta bulunmam. :D 

2-) Şimdi iki durum var, birisi az önce bahsettiğim gibi iki taraf da artık tamamen birbirini arkadaş olarak görüyordur ve düğüne sadece tebrik için gelmiştir, karşı taraf da onu arkadaşı olarak gördüğü için tebriğini alır, bunun üzerine de gitmem çünkü Syn'ın bahsettiği gibi artık bi güvenme durumu var ortada. İkinci durum ise, bazı insanlar ilk sevdiğim diye o kişiye fazla değer veriyor, mesela yukarıda bahsettiğim arkadaşla da bu mevzuyu konuşmuştuk kız şey demişti, içimden ona sarılmak falan gelir ama hem eşime hem kendime saygısızlık olacağı için sarılmam demişti. Bu noktada sarılmanın önemli olduğunu düşünmüyorum, mühim olan düşünce. Eğer içinde hala ona karşı bir his varsa ve bu histen korkuyorsa evlenecek olsan bile ortada bir sıkıntı var demektir çünkü seni tamamen kabul etmemiş oluyor. Mesela HIMYM dizisinde Ted Stella ile evlenecekken düğüne Stella'nın eski kocasını çağırıyor, Stella eski kocasını görünce tekrar ona aşık olduğunu hatırlayıp düğün günü onunla kaçıyor. Bu biraz uç bir örnek olabilir ama temel duygu eski sevgiliye olan aşk. Yani içinde böyle bir şey olduğu kıskanırım ve o kişinin de düğüne gelmesini istemem. Bilmem anlatmak istediğimi anlatabildim mi? :D Sarılma için de gene yukarıdaki sebebimden ötürü eşiminde karşı cinsle herhangi bir temasa girmesini istemem, ister arkadaş olsun ister sevgili. :D 

Hahaha biliyorum çok sevdiğini, yarın olmadı detaylı konuşuruz. :D :waiting-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

25 minutes ago, pegasusejder said:

Mesela neler anlatmayı düşünüyorsun?

Hmm sen illa kötü ayrılacaklarını düşünmüşsün ama kötü ayrılacaklarının bir garantisi yok. Bazı insanlar dış faktörler nedeniyle sevse de ayrılmak zorunda kalıyor. :) 

Yok kötü olarak ayrılmamışsın, hatta şey bile olabilir zamanında senin çok sevdiğin ama herhangi bir sevgili durumunun olmadığı bir şey de olabilir. 

Bunu sana özel soruyorum, eşin bir kadına sarılsa sorun olarak görmez misin? :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

Yani bazı şeylerde dış faktörlerden ötürü ayrılıyorlar. Mesela bir arkadaşımın durumu şöyle, iki tarafta birbirini çok seviyor ama kız tarafından ailesi kıza baskı yapıyor oğlanı istemedikleri için, kız da bu tartışmaların iki tarafı da yıpratacağını düşünerek ayrılmayı tercih ediyor ama hala seviyor. Şimdi siz ayrılırdınız ayrılmazdınız ayrı bir tartışma konusu ama bazı durumlarda iki taraf da birbirini hala seviyor oluyor. :D 

Hmm senin düşüncelerini anladım, yorum yapmak yerine ben de kendi düşüncelerimi yazayım daha mantıklı olur. :D 

1-) Şimdi ben birisini gönlümden tamamen çıkarmadan bir başkasını düşünmem diyeyim. Yani kalbimde biri varken aklıma bir başkasını sokmaya çalışmam. Benim sevgilim olmadı onun için ilk sevdiğim insan için konuşayım, sevdiğim süre boyunca gerçekten çok severdim kendisini ama benim için şu an o duygular tamamen bitti, mesela bir yerde karşılaşsak öyle konuşurum falan ama daha ötesine gideceğini sanmıyorum. Zaten seninle biraz bu konuyu konuşmuştuk. Düğünüme de gelirse kendisi bilir ama onu arkadaştan öte görmem ve bence gelmemesi daha iyi olur, çünkü ister istemez bi kıskanılma durumu veya bi karşılaştırılma durumu olabilir, bunu sen yapmayabilirsin ama karşı taraf bir anlık aaa bu şu açıdan benden iyiymiş/kötüymüş gibi şeyler düşünebilir o yüzden gerek yok. Dediğin gibi geçmiş geçmişte kaldığı sürece güzeldir. He sarılma olayı da yani sarılmam, bunun sevgiyle falan alakası yok nikah düşen kişilerle fiziksel temasta bulunmam. :D 

2-) Şimdi iki durum var, birisi az önce bahsettiğim gibi iki taraf da artık tamamen birbirini arkadaş olarak görüyordur ve düğüne sadece tebrik için gelmiştir, karşı taraf da onu arkadaşı olarak gördüğü için tebriğini alır, bunun üzerine de gitmem çünkü Syn'ın bahsettiği gibi artık bi güvenme durumu var ortada. İkinci durum ise, bazı insanlar ilk sevdiğim diye o kişiye fazla değer veriyor, mesela yukarıda bahsettiğim arkadaşla da bu mevzuyu konuşmuştuk kız şey demişti, içimden ona sarılmak falan gelir ama hem eşime hem kendime saygısızlık olacağı için sarılmam demişti. Bu noktada sarılmanın önemli olduğunu düşünmüyorum, mühim olan düşünce. Eğer içinde hala ona karşı bir his varsa ve bu histen korkuyorsa evlenecek olsan bile ortada bir sıkıntı var demektir çünkü seni tamamen kabul etmemiş oluyor. Mesela HIMYM dizisinde Ted Stella ile evlenecekken düğüne Stella'nın eski kocasını çağırıyor, Stella eski kocasını görünce tekrar ona aşık olduğunu hatırlayıp düğün günü onunla kaçıyor. Bu biraz uç bir örnek olabilir ama temel duygu eski sevgiliye olan aşk. Yani içinde böyle bir şey olduğu kıskanırım ve o kişinin de düğüne gelmesini istemem. Bilmem anlatmak istediğimi anlatabildim mi? :D Sarılma için de gene yukarıdaki sebebimden ötürü eşiminde karşı cinsle herhangi bir temasa girmesini istemem, ister arkadaş olsun ister sevgili. :D 

Hahaha biliyorum çok sevdiğini, yarın olmadı detaylı konuşuruz. :D :waiting-onion-head-emoticon:

Neredeyse aynı düşünüyoruz o zaman bu konuda. :)

İlk dediğin aile baskısı olayı aklıma gelmemişti ben yazarken, ama eğer öyle bir durum olursa hoş olur bence. :) Gerçekten sevdiğin kişiye sarılmak yani.

Mühim olan düşünce kısmı da yine benim düşüncelerimi anlatmış. :) "Sarılmak istemek, satılacağını düşünüp heyecanlanmak" derken anlatmak istediğim tam olarak da buydu. :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

Hay hay, sen bıkana kadar konuşabiliriz. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ari01, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Neredeyse aynı düşünüyoruz o zaman bu konuda. :)

İlk dediğin aile baskısı olayı aklıma gelmemişti ben yazarken, ama eğer öyle bir durum olursa hoş olur bence. :) Gerçekten sevdiğin kişiye sarılmak yani.

Mühim olan düşünce kısmı da yine benim düşüncelerimi anlatmış. :) "Sarılmak istemek, satılacağını düşünüp heyecanlanmak" derken anlatmak istediğim tam olarak da buydu. :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

Hay hay, sen bıkana kadar konuşabiliriz. :)

Evet benzer düşünüyormuşuz. :))

Evet öyle, bazı şeyler için sadece eylem değil niyet de önemli. :D 

Hahaha sen istemiyorsun herhalde... Öyle olsun canım konuşmayalım. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Just now, pegasusejder said:

Evet benzer düşünüyormuşuz. :))

Evet öyle, bazı şeyler için sadece eylem değil niyet de önemli. :D 

Hahaha sen istemiyorsun herhalde... Öyle olsun canım konuşmayalım. :D 

Bir şu isim şiiri, bir de şu triplerin... :)

Ikisi de bir türlü bitmiyor ama nedense her seferinde de geyikleri komik geliyor, okurken gülümsüyorum. :) :waiting-onion-head-emoticon::evil-smile-onion-head-emoticon:

Hayır öyle olmayacak forumun ponçiği, ben de konuşmak istiyorum, sen de konuşmak istiyorsun, o yüzden konuşacağız. Tabii sana da uygunsa. :) 

Spoiler

Umarım hitap ederken sınırımı aşmamışımdır. ? Sadece takılıyordum. Sıkıntı yok değil mi? ??

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Hmmm bir tanesi şuydu bak. :D Sormadan önce şu videoyu göstereyim. :D Bu soru burada herkese gelsin bu arada.

@syncdes @Caprihorn @Hawa @chiEFE06 @Luna6528 

İçeriği Görüntüle

Şimdi burada iki tane soru var. :D 

1-) Gelinin yerinde siz olsaydınız, yani evleneceksiniz eskiden çok sevdiğiniz eski sevgiliyi düğünde gördünüz, ne yapardınız veya hissederdiniz?

2-) Damadın yerinde olsaydınız, yani eşiniz karşınızda eski sevgilisiyle sarılıyor falan, ne yapardınız veya ne hissederdiniz?

1-) Sadece selam veririm sarılmam.

2-) Yani izin isterse sarılma diyemem ama kıskanırım yani.

Selamlar herkese.:cute1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 38 dakika önce tarihinde yazdı:

Yani o kişi içimde kalmamıştır diye düşünüyorum. Kalsa çabalardım bir şey yapardım muhtemelen. Dediğim gibi evlenmeye karar vermişsem de bu tür bir nedenle sarsılacak bir ilişki olmaz diye düşünüyorum. Yani bir de şimdiye kadar birini sevmediğim için de ne kadar olabiliteli söylediklerim orası da tartışılır ama öyle işte.

Özel olarak belirtmeyeyim dediydim de işte. Sarılmaz yani bunları çoktan konuşmuş oluruz. Emojini keserim. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.