Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

13 saat önce, pegasusejder yazdı:

Hahahaha ne bekliyordun? Bu arada oyunda biraz hata vardı az düzenleyip tekrar koydum, butonlar falan gözükmüyordu şimdi düzgün haline tekrar bakabilirsin. :D Evet oyun geliştiricisiyim, 3 kişi görselci idi ben de kod yazan kişiydim, ortaya böyle bir şey çıkardık. :D 

Bu arada soon bölümün son bulmacasında bir kaç hata yapınca bulmaca buga giriyor Videosunu dc'den attım.

16 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Seve seve anlatırım :admire-onion-head-emoticon:

İlk okul 5. sınıfta iken bir kitap okudum. İsmi Moskof Mezarlığı idi.

Sonradan bunun devam serisinin olduğunu öğrendim. Sene 2010 du yanlış hatırlamıyorsam.

Moskof Mezarlığı - Özgürlük Savaşçıları - Zaferin Bedeli. Yazar Kıyamoğlu Sancaktar.

Kendisini geliştirmeye adayan Tarihçi, Araştırmacı, Arapça da ilerlemiş ve Mısır - Ürdün vs okumuş birisi hala daha da devam ediyor. Tabi tam hayatını şu an hatırlayamıyorum.

99 'da Çeçenya Serisini yayınlamış. Kitabı ilk okuduğum an kitaba aşık oldum ve devamında çok etkilendim. Kıyamoğlu Sancaktar bu serisinden yaklaşık 15 sene sonra felan bir kitap daha yazdı.

Zakkum ile Zeytin hazır yazarı anlatmışken diyeyim. Devamı şu an yok. Kitapları gerçeğe dayalı.

Çeçenya Serisi 3 kitaptı. Şu an yazdığı Filistin Serisi. Devamı ne zaman çıkar 5 sene sonra mı bilmiyorum.

Gerçeğe dayalı yazdığı için araştırmalar vs sonucu yazıyor (:

Neyse Nickim şöyle.

2. Kitapta baş karakterin Rusya da bir kız ile karşılaşması ile ilgili.

Rus kız sonradan Müslüman oluyor ve ismini baş karakter Şehide koyuyor.

3. Kitapta da bu karakterin kız kardeşi müslüman oluyor hatta ikizi.

Onun da ismi Cahide oluyor müslüman olduktan sonra.

Savaşan müslümanlara Mücahit denir biliyorsundur belki. Kadınlara ise Mücahide.

Hafız - Hafize ayrımı gibi.

Küçükken seriden çok fazla etkikenmiştim.

Sosyal Medya ilk kullanmaya başladığım zaman da ilkim Facebook du galiba. :lol2-onion-head-emoticon:

Nickimi Mücahidem Şehide-i Cahide yaptım.

O zamandan beri de hiç değiştirmedim.

Aslında değiştirmeyi denedim ama yine eninde sonunda kendimi bu nicki kullanırken buldum. :embarrassed1-onion-head-emoticon:

Bu nicki kabul etmeyen hani kısa nick isteyen yerler de de Marmaletta kullandım.

Onun sebebi de ilk kez Kuş Burnu Marmelatı yemiştim ve aşırı sevmiştim XD ilk marmelat yiyişim.

Öyle yani XD

Mücahidem Şehide-i Cahide nickini o yüzden çok seviyorum. Şehide ve Cahide isimli Mücahide iki kız kardeş :onion_yep_by_7anime7drawer7:

Oldukça güzel bir hikayesi varmış. Benim nickimin hikayesini de anlatayım. Random tuşlara bastım, çıkan şey hoşuma gitti...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Selamlar ve iyi akşamlar, nabersiniz?:whistling-onion-head-emoticon:

21.03.2022 - 01:54, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Pinterest Efenim https://pin.it/7FXxSNS Şöyle de buyrunuz XD https://tr.pinterest.com/mucahidemsehideicahide/ 

Ah iki tane yaptım hangisi oldu bilemedim peh nasıl paylaşıldığını unutmuşum.

Genel de Pinterestten indiriyorum ama Google Fotoğraflar da sağolsun yanii (:

.o.O. 

Yuumei değil mi o? O evet, o ilk defa benim dışımda da Yuumeiart sever birini görüyorum Allah'ım teşekkürler:wow2-onion-head-emoticon:

Oldukça geniş bir pin koleksiyonuna sahipsiniz tebrik ediyorum çok renkli hoş bir sayfa

Ehem ayııptır söylemesi benim de mutfak ile aram iyidir. Ben pişireyim

sen ye sonra seni şişmanlatıp yiyeyim XD

Ay Hansel ve Gratel'e kaçtım dayanamayıp ahahahhahaha XD

Oluuur >,< Benden çok güzel frambuazlı tart olur ye ye bitiremezsin sonra

Senden de leziz aynı zamanda pratik tarifler çarpabilirim o vakit :uhuhuh-onion-head-emoticon:*ağzım sulandı*

Ben de seriyi kötülemek istemedim ancak o anki ruh halim ile herhalde bana ağır geldi pek hoşuma gitmedi. Ablacım sen seyret bana düşüncelerini belirtirsin (: İlerde izlerim belki ^^

Pankreas hmmm evet baya dram ama beni Sayonara daha çok etkiledi. İkisini de izle ama Sayonara şiddetle tavsiyemdir. Böğür felan hiç bir şey kalmıyor. Pankreas da hani birazcık ağladım ama Sayonara da ben sel gittim.. Ağlıyorum duruyorum yine. Uzun zamandır bu kadar etkilenmemiştim. Seri.. Ah anlat anlat bitiremem.

Saat oldukça geç olmuş. Hayırlı Geceler Abla, Allah'a Emanet Ol ^^  :loveloveplz:

Yok estağfirullah her anime herkese hitap etmek zorunda değil yahu

Tamam o zaman sayonaraya da vaktim el verirse bakarım. Öneriler için teşekkür ettim

8 Mart'ta uzun adam sağ olsun, iki yılda dökmediğim kadar göz yaşı dökmeme neden olduğundan 

göz yaşı pınarlarım sizlere ömür olmuş olabilir:yawn_by_theonionhead-d5qjeu1: 

21.03.2022 - 18:17, Kemankech yazdı:

O kadar hız ömrü kısaltır be. Veya ben ihtiyar doğdum siz gençlere yetişemiyorum artık.

Grip grip okula gitmektense dutlukta dut olmak vardı şimdi :sweating-onion-head-emoticon:

Gecenin bir saati manyağın biri ,dışarda kar yağdığı halde, camı açıp öylece bırakmış. Camın kenarında yatan kişi de ben olunca iki gündür acı çekiyorum.

Şehre en son osmanlı yatırım yapmış, ondan sonra gören olmamış. Hâlâ şehri ayakta tutan tek şey çini fabrikaları.

Ben de isterim ülkemle gurur duyayım ama canım memleketimde takıntılılık sadece kurumlara/takımlara/müzik gruplarına falan olabildiğini zannediyorlar. Bir işte sadece takıntılı olanlar efsane olabilir. Ülkemde doğru mecralarda takıntısı olan kimse yok ki. Amaan neyse.

8'de başlayıp 7:30'da bitiyor. Yolun da gidip gelmesi 1'er saat sürünce günün yarısından fazlası mındar oluveriyor.

Amin inş. Cümlemize. Herpimizin ihityacı var...

Aynen aynen kısaltıyor, tahmini ömrüm 58 yılmış kaldı 33 sene

Emekli olayazarken dünyadan göçüp gidiciymişim  

Çok geçmiş olsun Kemankech dede, aman dikkat et  kendine öyle manyakları iç çamaşırlarıyla dışarı atmak vardııı:whip-onion-head-emoticon:

Hayali bile hoş geldi:) Neyse tez vakitte iyi ol inşaallah 

21 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Bu nicki kabul etmeyen hani kısa nick isteyen yerler de de Marmaletta kullandım.

Öyle yerleri taşlamak lazım benimkini de kabul etmiyorlar bir de sınırları 15 karakter

ben 16da kalıyorum baraj yiyorum resmen nickten

:embarrassed2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Mücahidem Şehide-i Cahide

Bilinmeyen animeler bölümünde gözüme çarptı arka arkaya ileti atmak forum kuralları gereği yasak,

ileti atarken buna dikkat edersen iyi olur

9) Arka arkaya mesaj atmak(flood yapmak) yasaktır. Gerekiyorsa, eski mesajınız üzerinden düzenlemelerinizi yaparak forum kirliliğine neden olmazsınız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Kemankech yazdı:

Bu arada soon bölümün son bulmacasında bir kaç hata yapınca bulmaca buga giriyor Videosunu dc'den attım.

Oldukça güzel bir hikayesi varmış. Benim nickimin hikayesini de anlatayım. Random tuşlara bastım, çıkan şey hoşuma gitti...

O kısımda bir sıkıntı var da ne yapalım oyunun geri kalanı güzel diyelim. :D 

Benim nick ise küçükken pegasus ve ejderhalar sevmemden dolayı hangisini koyayım derken neden ikisini birden koymuyorum ki kararına varmam sonucunda ortaya çıkmıştır. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ah evet girdiğimde becerememiştim ben hiç anlamam beceremedim diye dememiştim de şimdi bakayım /: (:

Ellerinize, Emeğinize Sağlık ^^

22 Yaşındayım 

Ben 1,5 - 2 yaştan itibaren Abla - Abi derim (:

Kimi ni Todoke çok şeker bir seri yaa çok soft :D 

Uzun zamandır izleyici isen bir süre sonra artık yaş da ilerleyip sorumluluk artınca yoğunluk vs eskisi gibi olmuyor. Ben de dediğim gibi çok uzun ara vermiştim şu an da bi geri döndüm ama yine bırakırım gibime geliyor ~

Webtoon okursan söyle benim serilerimi okuttururum XD Ehem Editörlük de yapıyorum da :D

Varsa bir hikaye sizlerde de dinlemek isteriz ^^

Ya biraz bug'lar falan var maalesef. :D Oyunu ara ara düzeltir geri yüklerim. :D 

Teşekkür ederim. :) 

Senin için 24'e indiririz. :D :D Yani sana kalmış, sen nasıl rahat edeceksen. :D 

2. sezon beni biraz kanser etti... :D İlk sezon güzeldi ama.

Evet öyle, bir ara güncel serilerle takılıyordum, bi seriyi başlayıp bitiremiyordum veya çok uzun sürüyordu, güncel seri takibi falan kolayıma gidiyordu şimdi artık o da kalmadı. :D Bayağıdır o açlığı pek hissetmedim. :') 

Webtoon inadım bir gün kırılırsa bakarız. :embarrassed3-onion-head-emoticon: Oooo maşallah, güzel uğraş. Eline sağlık diyeyim. :D 

Ben benimkinin hikayesini anlattım az çok. :D Küçükken mitolojiyi çok severdim o sırada da favori hayvanlarım Pegasus ve Ejderha idi. :D Pegasus bana çok asil bir hayvan gelirdi ki atlar da bana çok asil geliyor. :D Neyse bir gün isim seçmem gerekiyordu, ikisini de çok seviyorum hangisini seçsem diye düşünürken küçüklük aklıyla (ilkokul zamanları) neden ikisini birden birleştirmiyorum dedim. :D Ejderpegasus gibi bir şey neden olmadı dersen tamamen söyleyiş olarak pegasusejder'in daha güzel durması. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Pseudohomophylus yazdı:

Aynen aynen kısaltıyor, tahmini ömrüm 58 yılmış kaldı 33 sene

Emekli olayazarken dünyadan göçüp gidiciymişim  

Çok geçmiş olsun Kemankech dede, aman dikkat et  kendine öyle manyakları iç çamaşırlarıyla dışarı atmak vardııı:whip-onion-head-emoticon:

Hayali bile hoş geldi:) Neyse tez vakitte iyi ol inşaallah 

Öyle yerleri taşlamak lazım benimkini de kabul etmiyorlar bir de sınırları 15 karakter

ben 16da kalıyorum baraj yiyorum resmen nickten

:embarrassed2-onion-head-emoticon:

Aslında yaşamak da ömrü tüketiyor ama :p

Teşkkürler. Bir aydır sağlam geçirdiğim zaman bir elin parmaklarını geçmiyor herhalde :ghost-onion-head-emoticon: Vay ilginç fikirmiş. Dışarısı -5'ten yukarı çıkmadığından o kadar S'e kaçamıyorum ne yazıkki. Adamın 95 kg olması da bir etken ama neyse :D Amin inş.

Tam ismim 18 karakter. Boşluklarla birlikte 20 karakter oluyor. Yok arkadaş niye sosyal mecralarda kendi ismini kullanmıyorsun diyen bazı arkadaşlarıma "Ulan *t senin adınla atanın adını toplasak benim ismime yaklaşamıyor, nasıl tam adımı kullanayım" falan diyordum :D

10 saat önce, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ben de itiraf edeyim senin nickini "Kemankeş" diye okuyup duruyorum XD

Okçulara eskiden Kemankeş denirdi (:

Genelde keman derler. Keman sesini sevdiğimden mütevellit çok karşı da çıkmıyorum :)

Sunguroğlu romanlarını okuduktan sonra bayağı bir osmanlı askeri yapısını okumuştum. O dönemde kullanılan osmanlı kılıç sanatları kayboldu diye üzülüyorken "osmanlı kılıç sanatı" diye bir şey olmadığını fark etmek benim için büyük bir şok olmuştu. :embarrassed2-onion-head-emoticon:

10 saat önce, pegasusejder yazdı:

O kısımda bir sıkıntı var da ne yapalım oyunun geri kalanı güzel diyelim. :D 

Gerçekten başarılı bir çaışma :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

22.03.2022 - 23:22, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Yuumei? 

Waowwwwwwwwwwwwwww  Bilmiyordummmmmmmmmm! Ama bilmeden hayranıydımmmmmmmmm! Bu tip İllüstrasyonlara bayılıyorum ben yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Teşekkür Ederim öğrettiğin içinnnnnnnnnnnn!

Teşekkür Ederim ^^  Uzun yıllardır kullanıyorum. Çok eski bir hesap olunca doldu işte :D

Sayende acıktım yahuuu XD

8 Mart Uzun Adam ? ? ? ? 

Ay çok gıcık oluyorum ben de yaaaa!

Peki senin nickinin anlamı ne Abla?

Evvet Yuumei:embarrassed4-onion-head-emoticon:

524b737ef36f1ef45a999b5deee3b96b-d5e3xr0 

my_inner_sanctuary_by_yuumei-dawkyn9.jpg

infinite_melody_by_yuumei-davnck6.jpg?fo

6 yıl boyunca tel duvar kağıdı olarak en üsttekini kullanmıştım. Önceki forum profil fotom ortadakiydi ve en alttaki de şu anki masaüstü duvar kağıdım her bir eseriyle aşk yaşıyorum hatunun:love-food-crazy-rabbit-emoticon:

Pöfür pöfür emek var o sayfada yahu belli:) 8 Mart'taki mevzu siyasete kaçacağından ötürü burayı kirletmek istemiyorum.

Merak ediyorsan özelden anlatayım ama keyfini kaçırmak istemem

çünkü bu konulara bir girince çıkış kapısı kara deliğe dönüşüyor içinden çıkılmıyor.

Benim nick... yalandan kendine benzeyeni sever gibi bir anlama geliyor, şurada daha ayrıntılı anlatmışımdır^^ 

22.03.2022 - 23:22, Mücahidem Şehide-i Cahide yazdı:

Ayyyyyyyyy Flood yapmanın ne demek olduğunu dahi ilk defa öğrenirken ay ay ayyyy dün gece o tek tek vecapları yanlışlıkla yaptım yaaa ühüüü aslında tek mesaj yapmak istiyordum ama ühüüü Teşekkürler uyardığın için

Rica ederim ne demek efenimm, forumla ilgili benim de hala bilmediğim bir çok şey var.

Aklına takılan bir yer vs olursa sormaktan çekinme lütfen ben yardımcı olamasam da yardımcı olacak birilerine yönlendiririm 

Umarım iyisinizdir nasılsınız efemm ve keyifler yerindedir inşallah, şimdilik görüşmek üzere bay bayyy :ballerina-crazy-rabbit-emoticon: 

23.03.2022 - 10:18, Kemankech yazdı:

Aslında yaşamak da ömrü tüketiyor ama :p

Teşkkürler. Bir aydır sağlam geçirdiğim zaman bir elin parmaklarını geçmiyor herhalde :ghost-onion-head-emoticon: Vay ilginç fikirmiş. Dışarısı -5'ten yukarı çıkmadığından o kadar S'e kaçamıyorum ne yazıkki. Adamın 95 kg olması da bir etken ama neyse :D Amin inş.

Tam ismim 18 karakter. Boşluklarla birlikte 20 karakter oluyor. Yok arkadaş niye sosyal mecralarda kendi ismini kullanmıyorsun diyen bazı arkadaşlarıma "Ulan *t senin adınla atanın adını toplasak benim ismime yaklaşamıyor, nasıl tam adımı kullanayım" falan diyordum :D

Zehrin ta kendisi bu hayat:)

Yemene içmene dikkat et Kemankech-can, ne yersek o oluyoruz 

Bazen adaletin sustuğu yerde kendini adaletini konuşturman gerekir bu da öyle bir mevzuydu

Gerçi ilahi adaleti de bekleyebilirsin 

Bir bakmışsın o arkadaş da uyurken birileri kapı pencere açıp onu cereyanda bırakmış ve o da kulunçlarıyla etrafta cirit atmış

:evil-smile-onion-head-emoticon:

18 karakterlik isim mi...:shock2-onion-head-emoticon:Ben şok ben iptal

şimdi sen sınavlara girdiğinde isminin tamamını

kodluyor muydun daha da ötesi kodlayacak yer bulabiliyor muydun?

Benimki 7, hatta  soy isim de 7 buna bile şikayet ediyordum ben, 

MaşaAllah  tü tü tü

:nah-crazy-rabbit-emoticon:Amaan boş ver ne diye açıklama zahmetine giriyorsun, değmez senin vaktini harcamana

Daha daha nasıl oldun? Bugün daha iyi misin?

Yeniden görüşünceye dek kendinize cici bakın:happy-birth-day1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

23.03.2022 - 09:10, pegasusejder yazdı:

Ya biraz bug'lar falan var maalesef. :D Oyunu ara ara düzeltir geri yüklerim. :D 

Teşekkür ederim. :) 

Senin için 24'e indiririz. :D :D Yani sana kalmış, sen nasıl rahat edeceksen. :D 

2. sezon beni biraz kanser etti... :D İlk sezon güzeldi ama.

Evet öyle, bir ara güncel serilerle takılıyordum, bi seriyi başlayıp bitiremiyordum veya çok uzun sürüyordu, güncel seri takibi falan kolayıma gidiyordu şimdi artık o da kalmadı. :D Bayağıdır o açlığı pek hissetmedim. :') 

Webtoon inadım bir gün kırılırsa bakarız. :embarrassed3-onion-head-emoticon: Oooo maşallah, güzel uğraş. Eline sağlık diyeyim. :D 

Ben benimkinin hikayesini anlattım az çok. :D Küçükken mitolojiyi çok severdim o sırada da favori hayvanlarım Pegasus ve Ejderha idi. :D Pegasus bana çok asil bir hayvan gelirdi ki atlar da bana çok asil geliyor. :D Neyse bir gün isim seçmem gerekiyordu, ikisini de çok seviyorum hangisini seçsem diye düşünürken küçüklük aklıyla (ilkokul zamanları) neden ikisini birden birleştirmiyorum dedim. :D Ejderpegasus gibi bir şey neden olmadı dersen tamamen söyleyiş olarak pegasusejder'in daha güzel durması. :D 

Pegaaaaa oyununuzu gördüm geçen magarajam de .Seslendirmeler çok iyiydi elinize emeğinize sağlık.

Oyunun havası ve seslendirmeler birlikte baya tatlı olmuş. Son partta baya kanser oldum ama eğlenceliydi. Tekrardan ellerinize sağlık.:onion_yep_by_7anime7drawer7: 

Bu arada merhabalar ve güle güle.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

16.03.2022 - 01:24, heymely yazdı:

Doğru dedin dmaöföwşdf Rastgele gelseler de görseler. @KRHerusaizu@yumulonely@ShadyRogue@MrTeddy @ChYRoN @Sejiuku @BURUN @Veiykas @explorerŞişeyi bulamadım, hesabı mı silinmiş yahu?

Hayırsız olan beni de dahil ettiğiniz için teşekkürler mely hanım. :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Pseudohomophylus yazdı:

Zehrin ta kendisi bu hayat:)

Yemene içmene dikkat et Kemankech-can, ne yersek o oluyoruz 

Bazen adaletin sustuğu yerde kendini adaletini konuşturman gerekir bu da öyle bir mevzuydu

Gerçi ilahi adaleti de bekleyebilirsin 

Bir bakmışsın o arkadaş da uyurken birileri kapı pencere açıp onu cereyanda bırakmış ve o da kulunçlarıyla etrafta cirit atmış

:evil-smile-onion-head-emoticon:

18 karakterlik isim mi...:shock2-onion-head-emoticon:Ben şok ben iptal

şimdi sen sınavlara girdiğinde isminin tamamını

kodluyor muydun daha da ötesi kodlayacak yer bulabiliyor muydun?

Benimki 7, hatta  soy isim de 7 buna bile şikayet ediyordum ben, 

MaşaAllah  tü tü tü

:nah-crazy-rabbit-emoticon:Amaan boş ver ne diye açıklama zahmetine giriyorsun, değmez senin vaktini harcamana

Daha daha nasıl oldun? Bugün daha iyi misin?

Yeniden görüşünceye dek kendinize cici bakın:happy-birth-day1-onion-head-emoticon:

Yaşamasak ölmezdik.... 2007 facebook.

İşi yaradana bırakalım, eleman acı çeksin biraz.

Torunlarıma da yetsin diye bol bol koymuşlar :embarrassed3-onion-head-emoticon:

Bir adımın sadece ilk harfini yazıyorum.

Zaman? O ne yav. Ha doğru bi aralar öyle bir şey takip ediyordum :pff1-onion-head-emoticon:

Şükür daha iyiyim, artık sesim akortsuz zurna gibi değil en azından :D. İki güne bir şeyciğim kalmaz.

8 saat önce, BURUN yazdı:

Bu arada merhabalar ve güle güle.

Hoş geldin ve tekrar görüşürüz :p

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.