Jump to content

heymely

TA Disqus Moderatör
  • İçerik sayısı

1788
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

Durum yanıtları bölümüne heymely kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hakim bey böğün canlı duruşma var mı

1. heymely

heymely

Geçenlerde profilinde görüp 2. Kez izleme gereksinimi duyup tekrar izledim. Kesinlikle devamı gelmesi gereken bir animeydi üzdü ama mangasından idare ettik. Animeyi izleyip Nicolas’ı sevmeyen olabilir mi bilemiyorum hem çizimleri hem karakterin kendisi harika :thank_you__onion_by_elcerbero:@Eolo-sama

2. (See 10 other replies to this status update)

2. Hakim bey böğün canlı duruşma var mı

1. heymely

heymely

Nicolas kadar olmasa da iyi bir kızımız :admire2-onion-head-emoticon: @Eolo-sama

3. Hakim bey böğün canlı duruşma var mı

4. Sonbahar sezonunda King's Raid çeviriyor olacağım. Yarın Re:Zero'yu bitirip cuma günü yeni sezona başlıyoruz.

5. Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şuana kadar 3.sünü yaptığımız birlikte anime izleme etkinliğine devam ediyoruz. Bu etkinlikle ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarımız @DieNase'nin güncellemelerini kontrol edebilir.

Kısaca bahsetmek gerekirse; 

Herkes izlemek istediği bir animenin adını yazıyor. Daha sonra kura yöntemi ile aralarından birini seçiyoruz. 13 bölümlük animeler 1 hafta, 24+ bölümlü animeler  ise 2 hafta süre ile izleniyor. Anime tanıtım ve inceleme bölümüne açılan konuyla katılan herkes incelemelerini yazıyor.

Unutmayın, söylenilen animeler tek sezonluk olmalı ve 30-35 bölümü geçmemeli.

Konuyla alakalı soru sormak isteyenler muhabbet mekanında sorularını sorabilir.  

İlk olarak başlamak gerekirse: Higashi no Eden

1. heymely

heymely

@yumulonely

@KRHerusaizu

@Chibi-chan

@Sejiuku

@ShadyRogue

@pseudohomophylus

@pegasusejder

@Perfectum

@MrTeddy

@DieNase

@herhangibiri
      Kura sonucu çıkan anime: Death Parade

Spoiler

spacer.png

Anime 12 bölüm olduğundan dolayı 5 Ekim’de incelemesini yapmak üzere konu açılacak. Herkesin katılımını bekleriz. :thank_you__onion_by_elcerbero:

2. (See 14 other replies to this status update)

6. Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şuana kadar 3.sünü yaptığımız birlikte anime izleme etkinliğine devam ediyoruz. Bu etkinlikle ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarımız @DieNase'nin güncellemelerini kontrol edebilir.

Herkes izlemek istediği bir animenin adını yazıyor. Daha sonra kura yöntemi ile aralarından birini seçiyoruz. 13 bölümlük animeler 1 hafta, 24+ bölümlü animeler  ise 2 hafta süre ile izleniyor. Anime tanıtım ve inceleme bölümüne açılan konuyla katılan herkes incelemelerini yazıyor.

7. Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şuana kadar 3.sünü yaptığımız birlikte anime izleme etkinliğine devam ediyoruz. Bu etkinlikle ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarımız @DieNase'nin güncellemelerini kontrol edebilir.

1. heymely

heymely

@DieNasebu sefer olacak hissediyorum katılmak istersen bir anime bırak

8. Buradaki ilk günüm.

1. heymely

heymely

Aramıza hoşgeldin Chibi-chan :admire-onion-head-emoticon:Umarım kalıcı olursun.

2. (See 17 other replies to this status update)

9. Hepinize çok ama çok teşekkür edwrim. Ben buraya geç gelsem de ( saat 11.30) doğum günümü ilk kutlayan sizler olmuşsunuz, çok teşekkür ederim. Hepinizi çok seviorum, sağlıklı kalın, hoşça kalın. 

:loveloveplz:

1. heymely

heymely

İyi ki doğduuuun:admire2-onion-head-emoticon:

Spoiler

spacer.png

10.                 İzleyecek bir çok anime var sırada ama başlayacak/devam ettirecek moral yok.

Tadım kaçmış.

DOBARLANAMIYORUM

:depressed1-onion-head-emoticon:

11. Bende durum güncellemesi yazmak istiyorum ama ne yazacağım hakkında hiç bir fikrim yok :scary-onion-head-emoticon:

Umarım bir gün bir şeyler bulup yazabilirim :depressed1-onion-head-emoticon:

1. heymely

heymely

Mükemmel bir şey yazmışsın gibi seviniyorum :loveloveplz:

2. (See 15 other replies to this status update)

12. Kendimi değerli hissettiren insanlarla tanışmış ve tanışıyor olmak mükemmel bir duygu. :loveloveplz: Başta muhabbet mekanındaki mini ailem olmak üzere. :admire2-onion-head-emoticon:

Spoiler

spacer.png

13. selam guzellık

14. Gif boyutu ayarlamaya çalışıyorum :dying-onion-head-emoticon:
    Bilgisi olan varsa mesaj yoluyla ulaşabilir mi?

1. heymely

heymely

Gifler 600*200 sınır var diye biliyorum. En iyisi 550*220 ayarı öneririm. 

2. (See 21 other replies to this status update)

15. Bu bir değer hatırlatmasıdır. :)

Burada tanıştığım ve konuştuğum her kişiye değer veriyorum iyi ki varsınız, iyi ki sizinle muhabbet etme imkanım olmuş :)

Buraya yazmayı unuttuğum varsa affola, ben unutkan bir insanımdır aklıma geldikçe yazmaya çalıştım bu size değer vermediğimden değil sadece benim unutkanlığımdan hani daha sonrasında vay be bende mi demeyin maalesef unutuyorum.

Yazdığım ve yazmadığım burada benimle konuşan herkesi çok seviyorum ve teşekkür ediyorum :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Spoiler

Hepinizi sevdiğimi söylemiş miydim? :onion_yep_by_7anime7drawer7:

Not: Siz kendinize değer vermesenizde sizin ne kadar değerli olduğunuzu bilen insanlar var, merak etmeyin sizi seven birileri hep vardır, o yüzden sizde kendiniz haksızlık etmeyin :good-job-onion-head-emoticon:

16. Forum hakkında bir öneride bulunmak isterim de, bunun için direkt "istek, şikayet ve öneri" bölümünden konu mu açayım yoksa önerimi yazabileceğim bir konu başlığı var mı?

1. heymely

heymely

Buradan öneri ve isteklerini iletebilirsin.

2. (See 6 other replies to this status update)

17. İçimdeki Hibana’yı durduramıyorum bazen. :lonely-onion-head-emoticon:

Spoiler

spacer.png

18. Bir gün şu seyyar satıcılar yüzünden kafayı yiyeceğim az kaldı. :bled2-onion-head-emoticon::suicideoniplz:

Adamlar geliyor tam benim camın önünde durup bağırıyor deli gibi. 

Adam domatesin kilosu 2.5 lira diye 1000 kere bağırmış, hala teyzenin biri çıkıp kilosu ne kadar diye soruyor. Bir ikinci güzel soruda "Malların güzel mi?/ taze mi? / çürük var mı?" gibi sorular. Gerçekten neden sorulduğunu anlamadığım sorular :nonono-onion-head-emoticon:

19. Neden boş boş takılırken aklıma birden Rem geldi ve depresyona girdim? :dying-onion-head-emoticon:

1. heymely

heymely

Benim de aklıma siz geliyorsunuz :loveloveplz:

20. Ben kendimce serzenişte bulunacağım, onun için dikkat etmenize gerek yok. Foruma 4-5 gündür bir kaç sebepten dolayı girememiştim. Geldiğimde ise ne göreyim tek bir bildirim bile yok, hiç mi merak edenim olmamış, nedense içerlendim. Zaten şu sıralar kafam çok gidik, hayatımdan her şeyi silme evresindeyim. 

Spoiler

CY1zzjsWYAApCfs.jpg

Sadece burası için değil, garip bir şekilde hiçbir yerde var olamıyorum.

Spoiler

Spoiler

Burayı dert tahtası olarak gördüm, içimde biriken, öyle anlatmak istediğim duygularımı buraya yazmaya başladım, hepsi olmasa da. FF olayı da öyleydi, normalde bambaşka bir şey yazacaktım ama aklımdaki düşünceleri yazmak istedim. Şimdi de düşüncelerimi yazmak istiyorum. Çünkü bu düşünceler insanın içinde dolup taşıyor ve bir yere yönlendirmek istiyor. Benim için o yer burası. Birileri okumuş veya okumamış çok dert değil.

Gel gelelim var olamama sebebime. Aslında sebebini bilmiyorum ama böyle bir garip durumum var. Bazı yazacaklarımı kendimi övgü olarak saymayın zaten kendime ne kadar bakabilirim bilmiyorum ama objektif bir şekilde bakmaya çalışıyorum, zaten benim özgüvenim sıfır olduğu için kendimi neredeyse hiç bir zaman övmedim. 

Genel manada asosyal yaşamı seven, olsa olsa 1-2 arkadaşıyla buluşan ki bana yetiyor ve utangaç bir insanımdır. Kolay kolay ortamlara, konuşmaya falan giremem. Ortama ısındıktan sonra da çenemi kimse kapatamaz. Klasik bir şey işte. Forumlarda bu durum biraz farklı genelde forumda dolanırken ilk karşılaştığım insanlarla acayip samimi olurken ondan sonra gelenlerle muhabbetim biraz daha zor oluyor. Bunun içindir ki genelde ilk tanıştığım insanlara şaka mahiyetinde biraz fazla yüklenirim, onlarda bu durumdan rahatsız olur. @DieNase sana da ara ara çok yüklendim hakkını helal et. 

Bunların haricinde bulunduğum gruplarda başlangıç için çok geride kalmam. Bir çok grubu kendim kurarım, grupta konuşulmuyorsa konu açmaya çalışırım, aktivite yapmaya çalışırım falan filan ama gariptir ki grupta fiilen olmadığım sürece varlığım unutulur. Örnek bir burası, iki kere bir kaç sebepten dolayı giremedim ikisinde de soran olmadı. Konuştuğum kişilere karşı herhangi bir şey belirtmiyorum. Zaten onlara has bir şey değil genel mana da böyle oluyor. Lisemde ki arkadaşlar tabur grubu kurmuş beni hiç zikreden yok yıllardır o gruba alınmadım. Lise de herkes tarafından bilinen birisiyimdim, %50'siyle muhabbetim vardı. Arkadaşlar sınıf grubu kuruyor 1 sene sonra haberim oluyor. 

Üniversite de 10-15 kişilik bir grup var onlarla 3 yıldır sıkı fıkı görüşüyorum ama 1 kez bile gruplarına davet etmediler beni. Hatta bir arkadaşım (o grupta bulunmayan) wp gruplarında olmayaşıma çok şaşırdı. Mesela bir konferans oluyor ve iptal ediliyor bir tek ben okula gitmişim çünkü bir tek bana haber verilmemiş. Üniversitede de çok aktifimdir, kendi sınıfımı geçiyorum, alt ve üst sınıflarla da diyoloğum vardır ama fiilen var olduğum sürece. 

Akrabalarda da durum aynı, onlarla da sıkı fıkıyızdır bana çocuklarını emanet ederler, onlara yardım ederim güleriz eğleniriz ama toplu bir şey olduğunda dıdısının dıdısı çağrılırken beni hiç kimse sormaz. 

Ne olursa olsun sevdiğim bir insan olsun bütün her şeyin üstesinden gelirim diyorum ama şuana kadar iki kişiye sevdiğimi söyledim ikisi de benimle bir daha konuşmak istemediler. Cıvık bir insanın teki olsa bilmem kaç kızla hangi amaç uğruna takıldığı belli olsa ve bir çoğunu aldatmış olsa, onunla ilgilenirler belki de ama ben deli divane sevdiğimi söylüyorum yıllardır sevmişim yine de umrunda olmuyor. Hatta benden nefret edercesine davranıyorlar benimle konuşma falan diyorlar.

Merak ediyorum yani, diğer insanların yaptığı ne ola ki bunu ben başaramıyorum. Hadi diyelim 1-2 grup olur anlarım onlar çok önemsemiyordur ama hiç bir grup beni hatırlamıyor. Şurada başıma bir şey gelse sadece 1-2 kişinin haberi olacak. Hiç konuşmayan biri olsam anlarım ama konuşan biriyim yani. Bazı insanlar var 2 dakika olmasın hemen sorulur soruşturulur ama ben bir gruptan çıkıyorum 2 ay sonra biri yazıyor niye çıktın diye. Merak ediyorum işte bu arada ki fark tam olarak ne, muhtemelen öğrenemeyeceğimde. Samimi değiliz diyemem yani çok samimi gözüküyoruz ama sadece yanındayken. Bu durumu da anlamıyorum, ya insanlar çok iyi rol yapıyor yada ben çok safım herkesi samimi görüyorum.

Yani işte kafamdaki düşünceler az çok böyle. Buraya da açıklayıcı mesaj yapmakta gereksiz olur zira bu saatten sonra pek bir ehemmiyetinin olacağını sanmıyorum. 

Sonuç: 

Kafam çok dağınık, buralardan gitmeyi düşünüyorum. Süresi var mı onuda bilmiyorum belki tamamen belki 1 yıl belki 1 ay sonra. 

Spoiler

Not: Sende amma duygusalmışsın ne çok trip attın falan diyen olursa çokta umurumda değil açıkçası insanların benim hakkında ne düşündüğü. Kırdığım, üzdüğüm, hakkını yediğim varsa da hakkını helal etsin, benden yana varsa helal olsun.

1. heymely

heymely

Pegam gerçekten şu dönemde İnternetimin bile olmadığı durumlardayım... Seni nasıl özlediğimi bilemezsin kendini bu şekilde düşünmen beni çok üzdü. Sakın bir yere kaybolma :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

21. Ben kendimce serzenişte bulunacağım, onun için dikkat etmenize gerek yok. Foruma 4-5 gündür bir kaç sebepten dolayı girememiştim. Geldiğimde ise ne göreyim tek bir bildirim bile yok, hiç mi merak edenim olmamış, nedense içerlendim. Zaten şu sıralar kafam çok gidik, hayatımdan her şeyi silme evresindeyim. 

Spoiler

CY1zzjsWYAApCfs.jpg

Sadece burası için değil, garip bir şekilde hiçbir yerde var olamıyorum.

Spoiler

Spoiler

Burayı dert tahtası olarak gördüm, içimde biriken, öyle anlatmak istediğim duygularımı buraya yazmaya başladım, hepsi olmasa da. FF olayı da öyleydi, normalde bambaşka bir şey yazacaktım ama aklımdaki düşünceleri yazmak istedim. Şimdi de düşüncelerimi yazmak istiyorum. Çünkü bu düşünceler insanın içinde dolup taşıyor ve bir yere yönlendirmek istiyor. Benim için o yer burası. Birileri okumuş veya okumamış çok dert değil.

Gel gelelim var olamama sebebime. Aslında sebebini bilmiyorum ama böyle bir garip durumum var. Bazı yazacaklarımı kendimi övgü olarak saymayın zaten kendime ne kadar bakabilirim bilmiyorum ama objektif bir şekilde bakmaya çalışıyorum, zaten benim özgüvenim sıfır olduğu için kendimi neredeyse hiç bir zaman övmedim. 

Genel manada asosyal yaşamı seven, olsa olsa 1-2 arkadaşıyla buluşan ki bana yetiyor ve utangaç bir insanımdır. Kolay kolay ortamlara, konuşmaya falan giremem. Ortama ısındıktan sonra da çenemi kimse kapatamaz. Klasik bir şey işte. Forumlarda bu durum biraz farklı genelde forumda dolanırken ilk karşılaştığım insanlarla acayip samimi olurken ondan sonra gelenlerle muhabbetim biraz daha zor oluyor. Bunun içindir ki genelde ilk tanıştığım insanlara şaka mahiyetinde biraz fazla yüklenirim, onlarda bu durumdan rahatsız olur. @DieNase sana da ara ara çok yüklendim hakkını helal et. 

Bunların haricinde bulunduğum gruplarda başlangıç için çok geride kalmam. Bir çok grubu kendim kurarım, grupta konuşulmuyorsa konu açmaya çalışırım, aktivite yapmaya çalışırım falan filan ama gariptir ki grupta fiilen olmadığım sürece varlığım unutulur. Örnek bir burası, iki kere bir kaç sebepten dolayı giremedim ikisinde de soran olmadı. Konuştuğum kişilere karşı herhangi bir şey belirtmiyorum. Zaten onlara has bir şey değil genel mana da böyle oluyor. Lisemde ki arkadaşlar tabur grubu kurmuş beni hiç zikreden yok yıllardır o gruba alınmadım. Lise de herkes tarafından bilinen birisiyimdim, %50'siyle muhabbetim vardı. Arkadaşlar sınıf grubu kuruyor 1 sene sonra haberim oluyor. 

Üniversite de 10-15 kişilik bir grup var onlarla 3 yıldır sıkı fıkı görüşüyorum ama 1 kez bile gruplarına davet etmediler beni. Hatta bir arkadaşım (o grupta bulunmayan) wp gruplarında olmayaşıma çok şaşırdı. Mesela bir konferans oluyor ve iptal ediliyor bir tek ben okula gitmişim çünkü bir tek bana haber verilmemiş. Üniversitede de çok aktifimdir, kendi sınıfımı geçiyorum, alt ve üst sınıflarla da diyoloğum vardır ama fiilen var olduğum sürece. 

Akrabalarda da durum aynı, onlarla da sıkı fıkıyızdır bana çocuklarını emanet ederler, onlara yardım ederim güleriz eğleniriz ama toplu bir şey olduğunda dıdısının dıdısı çağrılırken beni hiç kimse sormaz. 

Ne olursa olsun sevdiğim bir insan olsun bütün her şeyin üstesinden gelirim diyorum ama şuana kadar iki kişiye sevdiğimi söyledim ikisi de benimle bir daha konuşmak istemediler. Cıvık bir insanın teki olsa bilmem kaç kızla hangi amaç uğruna takıldığı belli olsa ve bir çoğunu aldatmış olsa, onunla ilgilenirler belki de ama ben deli divane sevdiğimi söylüyorum yıllardır sevmişim yine de umrunda olmuyor. Hatta benden nefret edercesine davranıyorlar benimle konuşma falan diyorlar.

Merak ediyorum yani, diğer insanların yaptığı ne ola ki bunu ben başaramıyorum. Hadi diyelim 1-2 grup olur anlarım onlar çok önemsemiyordur ama hiç bir grup beni hatırlamıyor. Şurada başıma bir şey gelse sadece 1-2 kişinin haberi olacak. Hiç konuşmayan biri olsam anlarım ama konuşan biriyim yani. Bazı insanlar var 2 dakika olmasın hemen sorulur soruşturulur ama ben bir gruptan çıkıyorum 2 ay sonra biri yazıyor niye çıktın diye. Merak ediyorum işte bu arada ki fark tam olarak ne, muhtemelen öğrenemeyeceğimde. Samimi değiliz diyemem yani çok samimi gözüküyoruz ama sadece yanındayken. Bu durumu da anlamıyorum, ya insanlar çok iyi rol yapıyor yada ben çok safım herkesi samimi görüyorum.

Yani işte kafamdaki düşünceler az çok böyle. Buraya da açıklayıcı mesaj yapmakta gereksiz olur zira bu saatten sonra pek bir ehemmiyetinin olacağını sanmıyorum. 

Sonuç: 

Kafam çok dağınık, buralardan gitmeyi düşünüyorum. Süresi var mı onuda bilmiyorum belki tamamen belki 1 yıl belki 1 ay sonra. 

Spoiler

Not: Sende amma duygusalmışsın ne çok trip attın falan diyen olursa çokta umurumda değil açıkçası insanların benim hakkında ne düşündüğü. Kırdığım, üzdüğüm, hakkını yediğim varsa da hakkını helal etsin, benden yana varsa helal olsun.

1. heymely

heymely

Pegam gerçekten şu dönemde İnternetimin bile olmadığı durumlardayım... Seni nasıl özlediğimi bilemezsin kendini bu şekilde düşünmen beni çok üzdü. Sakın bir yere kaybolma :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

22. @nagito_komaeda @heymely @DieNase @pseudohomophylus@Barbarosa @Zorojuro  ve unuttuğum kişiler T^T

Önceki durum silindiğinden hangi animeyi izleyeceğimizi göremeyenler olmuş. Bu sebeple etkinliği salı günü saat 23:00'a erteliyoruz. Herkesin bilgisine

23. Şu ana kadar 2 defa düzenlenen etkinliğimize devam ediyoruz. Etkinlikten haberi olmayanlar @DieNase'ın önceden göndermiş olduğu duruma bakablir. Ben yine de kısaca açıklayayım.

Herkes izlemek istediği bir animenin adını yazıyor. Daha sonra kura yoluyla bu yazılan animelerden birini seçiyoruz ve bir hafta boyunca o animeyi izliyoruz. Haftanın sonunda ise izlediğimiz anime ile ilgili bir inceleme konusu açılıyor. Bizde animenin incelemesini yapıyoruz. 

Unutmayın, söylediğiniz animenin birden fazla sezonu varsa sadece bir sezon izlenecek. Daha sonra isteyen diğer sezonları izleyebilir. Ayrıca söylediğiniz anime 50-100 bölümlü uzun bir şey olmamalı. En fazla 30-31 bölüm içermesi gerek.

Soracak sorunuz olursa muhabbet mekanına sorabilirsiniz. 

İlk olarak ben yazayım

Ne zamandır izlemek isteyip ertelediğim bir anime: Trigun

24. Beyler Bayanlar geçen bir etkinlik yapmıştık zaten ve YKS sınavından sonra bir tane daha yapmayı planlıyoruz kurallar aynı eğer kurallara bakmak isterseniz önceki durumuma bakabilrisiniz.

YKS den sonra yani ayın 29 u pazartesi gününe kadar istediğiniz animeyi yorum kısmına yazın lütfen.

Bir şey sormak isterseniz muhabbet mekanına gelip sorun lütfen iyi günler.:bye1-onion-head-emoticon:

1. heymely

heymely

Clannad derdim de hadi sizi üzmeyelim :dandyonionplz: Mahoutsukai no Yome olabilir 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.