Jump to content

Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )

Amygirl

Önerilen İletiler

Lycaenidae, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Tiramisunun bende likörsüz tarifi var ama merak ettim likörü cidden nasıl yedirdi ki :confused-onion-head-emoticon: American Cookies olur mu tarif olarak? Tabii Amerikalılar genelde aşırı şekerli yeseler de bu tarif genelde Türklerin damak tadına daha uygun. Limonlu naneli cheesecake var. Tabii nane tadı çok baskın değil. 

Hangi modern klasik? Bilim kurgu olarak klasik bir kitap istiyorsan böyle geçmişte yankı uyandıran Kaplan Kaplan önerebilirm ama biraz daha genç yetişkin tarzda istiyorsan Kaos Yürüyüşü var, gayet akıcı ve heyecanlı yazmış. Gen yetişkin olsa da arkada yatan fikirleri istese yetişkin bilim kurguda da kullanabilirdi. 

Fantastik oalrak Cassandra Clare hiç okudun mu? Okumadıysan tavsiye ederim, ben serilerine ilk Cehennem Makineleri, Ölümcül Oyuncaklar, Karanlık Sanatlar olarak devam ettim bu kronolojik olarak yazım ama yazar ilk Ölümcül Oyuncaklar ile başladı ve ben de öyle tavsiye ederim. Cehennem Makineleri'nin yanında hafif geri planda kalıyor seri. 

Melez Sözleşmeleri serisi var ama kendisi Vampir Akademisi'nden  çalıntı bir konu ama yine de kendince farklılıkları da var. İkisinin de artıları ve eksileri var ve birbirlerini tamamlıyorlar iki hikaye birleşse sağlam kurgu çıkardı ortaya. 

Dex'ten çıkan Usta serisi var ve bunun baskısı bitmiş ama pdf olarak okumak zorunda kaldım ve cidden kötü taranan sayfaları olsa da işkenceye değdiğini düşünüyorum, çok hoş bir ortaçağ teması var ve o dönemin karanlık havasını çok hoş yansıtılmış ve yazar kendince bir evren yaratmış, orada fantastik olaylar da mevcut ama devam kitapları İng, bence İng olarak iyiysen devamını da öyle okumanı tavsiye ederim ama okumasan da ilk üç kitapla bir final havası veriyor zaten. 

Hayaletin Çırağı

Tanrıçanın Mirası

Korku ve gerilim olarak

Stephen King

Jean Christophe Grange tavsiye ederim ve tabii ki

Edgar Allan Poe

.

Klasik olarak 

Sefiller

Gazap Üzümleri

Suç ve Ceza

Otomatik Portakal 

Hamlet

Tamam yeter bu kadar seni korkutmak istemiyorum.

İçimde yatan bir canavar varmış haberim yokmuş, hep bu konunun açılmasını beklemişim. :sweating-onion-head-emoticon:

Ben tatlı severim ama tatlıları çok şekerli sevmem, ekşimtrak tatlıları da çok severim o yüzden limonlu cheesecake alırım senden. :D 

Ayyy bu kitap listesi biraz anılarımı canlandırdı. Casandra'nın iki serisini okudum, tam bitiremedim. Hmm şu Ölümcül Oyuncaklar çok uzun bir seri. Bence benim okuyup bıraktığım yerde kitap bitebilirdi. Sonra tekrar boka sardı. gibi oldu, dedim ki daha da okumam. asjdşkajsbd Ama Mekanik Melek vs çok daha güzeldi. Hafif karanlık bir kitap, sevmiştim. Son serisini duymadım, artık o tarz kitapları çok nadir okuyorum. En son Panzehir diye bir kitap okumuştum. Seriydi o da, beğenmiştim. :D Vampirli kitaplardan ilkokulda Twilight okuyup jübilemi yaptım. aisdnialksd TVD dizisini izledim işte, severiz kendisini. :D Hmm melekli bir seri vardı okuyup çok sevdiğim ama yıllar içinde unutmuşum. Hemen bakıyorum neydi diye. :D (Hush-hush serisiymiş :D) 

Korku okumuyorum, korku türünü sevmem. Ne film olarak ne de kitap. :D Ama saydığın yazarların bazı kitaplarını okumuştum. :D 

Otomatik Portakal'ımı @Haruka'ya verdim. Okursa geri alıp okuyacağım. :D Korku harici zevklerimiz uyuyor bence. Modern klasiklerden kastım da İş Bankası Yayınları'nın Modern klasikleri ve Hasan Ali Yücel serilerini okumaya çalışıyorum ama daha çok başlardayım. 

Ursula K. Le Guin de çok iyi bir yazar, bence sen seversin eğer okumadıysan. :D Tavsiyelerin için çoook teşekkür ederim. Seni sonrasında özelden de darlayabilirim. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

@heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutai

@Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik @pegasusejder Yine m

Evvet gelelim benim kaçışıma.. @pegasusejder her şey için teşekkürler, güzel vakit geçirdik şimdi artık bir süre daha toz bulut olmam gerek. Kendine iyi bak. @Pseudohomophylus  sana da sınav

Posted Images

Lycaenidae, Şimdi tarihinde yazdı:

Bye bye

Fikri attım bunu yapmak sana düşüyor adamım, ben buna vakit bulabileceğimi sanmıyorum. Hem bu işe girersen bol bol kitap okursun. 

Ay hadi oku bitir de sıradakilere başla. XD Daha nice kitap önerileri gelecek. 

Aaaa işi hemen öyle bana yıkmak var mıydı sis? En azından birlikte yapalım falan diyip yavaş yavaş paslar insan :D 

E daha sırada Lovecraft var, siparişi verdim haftaya gelir herhalde :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toprakezgi, Şimdi tarihinde yazdı:

Ben tatlı severim ama tatlıları çok şekerli sevmem, ekşimtrak tatlıları da çok severim o yüzden limonlu cheesecake alırım senden. :D 

Ben tatlının her türlüsünü severim, tatlı canavarım diyebiliriz :uhuhuh-onion-head-emoticon: Markette falan da abur cunur alırken neredeyse hiç tuzlu almam hep tatlı :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toprakezgi, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Naber tatlı kıs?

uyee ablişkooo :'DD 

iyi gibi yeni uyandım uykum var hala :D yakmış olduğum pilav eşliğinde forumda takılıyorum :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

senden naber*-* yaa imkanım olsa sarılasım var sizeee buralara geldiniz böyle beni mutlu ettinizz:wow2-onion-head-emoticon:

Spoiler

şunları yazana kadar chrome 3 kez hata verdi sinir oldum --_--

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Kendisine sor hatta geçen bir ifşa paylaştı :D 

İçeriği Görüntüle

Kullanıcı adına bakarsanız bir çok şey açıklığa kavuşuyor :D 

ayy nasıl kaçırdım ifşayı olcak iş değil ajksldk

@Mutaika beybi kaçlısın sen  0.0

kullancıı adında bişi yok ki :silence-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beytize, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

uyee ablişkooo :'DD 

iyi gibi yeni uyandım uykum var hala :D yakmış olduğum pilav eşliğinde forumda takılıyorum :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

senden naber*-* yaa imkanım olsa sarılasım var sizeee buralara geldiniz böyle beni mutlu ettinizz:wow2-onion-head-emoticon:

İçeriği Gizle

şunları yazana kadar chrome 3 kez hata verdi sinir oldum --_--

Eskilere dönüş yapıyorum şu sıra. :D Ben de sarılmak istiyoruuum. :happy-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Toprakezgi, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ayyy bu kitap listesi biraz anılarımı canlandırdı. Casandra'nın iki serisini okudum, tam bitiremedim. Hmm şu Ölümcül Oyuncaklar çok uzun bir seri. Bence benim okuyup bıraktığım yerde kitap bitebilirdi. Sonra tekrar boka sardı. gibi oldu, dedim ki daha da okumam. asjdşkajsbd Ama Mekanik Melek vs çok daha güzeldi. Hafif karanlık bir kitap, sevmiştim. Son serisini duymadım, artık o tarz kitapları çok nadir okuyorum. En son Panzehir diye bir kitap okumuştum. Seriydi o da, beğenmiştim. :D Vampirli kitaplardan ilkokulda Twilight okuyup jübilemi yaptım. aisdnialksd TVD dizisini izledim işte, severiz kendisini. :D Hmm melekli bir seri vardı okuyup çok sevdiğim ama yıllar içinde unutmuşum. Hemen bakıyorum neydi diye. :D (Hush-hush serisiymiş :D) 

Korku okumuyorum, korku türünü sevmem. Ne film olarak ne de kitap. :D Ama saydığın yazarların bazı kitaplarını okumuştum. :D 

Otomatik Portakal'ımı @Haruka'ya verdim. Okursa geri alıp okuyacağım. :D Korku harici zevklerimiz uyuyor bence. Modern klasiklerden kastım da İş Bankası Yayınları'nın Modern klasikleri ve Hasan Ali Yücel serilerini okumaya çalışıyorum ama daha çok başlardayım. 

Ursula K. Le Guin de çok iyi bir yazar, bence sen seversin eğer okumadıysan. :D Tavsiyelerin için çoook teşekkür ederim. Seni sonrasında özelden de darlayabilirim. :D

Tamam yazayım tarifini yarın. Hatta direkt videoyu atarım ama aromalarda oynama yapabilirsin ya da içine koyulan labnede, ben mesela labneyi biraz az koyup naneyi de kremanın içine koymuştum ve limon sosunda da kullanmıştım.

Ben de 11de falan okumuştum ama böyle nostalji anıma girip bir okuyorum bazen arada. Ya kadının biraz kanser aşk üçlemesi yazımı var, o yüzden bende arada derin yaralar bıraktı. XD Ama yazdığı dünyayı çok beğeniyorum.  Aynen ya Mekanik Melek güzel, hem eskide geçen olay örgüleri çok hoş oluyor. Son serisi bu yıl tamamlandı.  Ben de pek okumuyordum ama Tanrıçanın Mirası serisi yeniden bana bu türü sevdirdi ve okumaya geri döndüm. Bu yıl mesela Bir Geyşanın Anıları, İmkansızın Şarkısı ve İnsanlığımı Yitirirken kitaplarıyla Japonya ile ilgili kitaplar okudum ve gayet hepsini beğendim.  Fantastik olarak epik fantastik alanına girdim Robert Jordan'ın Zaman Çarkı serisine başladım kazasız belasız bitecek umarım. Panzehir kitabını da ben not alıyorum.  O Twilight'ı bir ben okumadım sanırım, en son Edward'ın kitabı çıktı bir okurum falan heves ettim ama araya bir sürü kitap girdi. XD Melekli konu olarak sanırım Lonca Avcısı var en iyi şekilde bu alanda yazılmış, hush hush ben de okudum. Alışmışız vampir kurtadam cadı falan, melek görünce konu itibarıyla bir ilgiyi topluyor kendine. XD Ay finalinde ama çok duygulanmıştım ya. 

Jean Christophe Grange polisiye gerilim ama ve hatta yarattığı polis karakterleri de belli başlı bazı ülkelerin kişilik tiplerine göre yazılmış tarza yani bazı göndermeler mevcut ve cinayet yazım tarzı oldukça bana büyüleyici geldi. Cidden çok iyi düşünülerek yazılmış mesela kitaplarından örnek vermek gerekirse Siyah Kan, Şeytan Yemini, Ölü Ruhlar Ormanı ya da Koloni. 

Ama korku sevmesen de bir Edgar Allan Poe tavsiye ederim özellikle gotik tarzını seviyorsan.

Gotik demişken modern vampir edebiyatı değil de gotik vampir edebiyatı hakkında kitap istersen Vampirle Görüşme serisine bakabilirsin, hatta filmi de var ve baştan başa sıkılmadan izliyorum. Oyuncularda Tom Cruise ve Brad Pitt var. 

Umarım kısa sürede Hasan Ali Yücel klasiklerine de gelirsin. Ben de modern olara Peter Pan falan okumak istiyorum, arada çocukların dünyasına inmek güzel oluyor ve malum periler hakkında fazla kitap yok. :((

Yerdeniz Öyküleri o yazara aitti değil mi? Onu satın alıp okumak istiyorum ve zaten animesi olan Ged Senki'yi çok beğenmiştim, kitaplarını daha çok seveceğime eminim.

Kitap okuyan birini bulmak sevindirici, istediğin zaman darlayabilirsin. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.